Noroi

Dokumentárně zpracovaný horor nás seznámí s pátráním Masafumi Kobayashiho po paranormálních úkazech. Jeho žena zahynula během požáru jeho domu a on sám je nyní nezvěstný. Snímek, který se nám dostává do rukou, je posledním dokumentárním dílem dokončeným těsně před těmito událostmi. Jsou všechny vyšetřované události na sobě nezávislé a nesouvisející, tak jak se na první pohled zdá? Máte odvahu být svědky dokumentu podobnému The Blair Witch Project, ale tentokrát z prostředí Japonska a tamější mytologie? (Cedr)

pytrisss

Tak nevim jestli ted pujdu spat :D Spis asi ne. Celkove to do sebe zapada a jak se na vas sypou dalsi a dalsi informace tak ani nemate cas neco predvidat a radsi jenom sledujete co se vlastne deje a kdo je kdo. Konec necekany a hodne dobry. ()

Flopik

Po prečítaní pár komentárov som to čakal lepšie. Film je dlhý a začiatok je naozaj pomalý kým sa niečo ako tak ucelí tak to trvá hrozne dlho.Čo sa hororovej stránky týka tak okrem atmosféry a záverečnej 20 minútovky tam veľa strašidelného nenájdete.Čo je škoda nakoľko nejaké tie lakačky sa spraviť dali.Postavy bohvieako sympatické nie sú. Začo som rád je to, že jednotlivé scény ktoré na prvý pohľad sú od veci začnú dávať krásne zmysel. Za mňa 3* . ()

Gadyn

Poměrně hodně zmatené, nelogické a hlavně z počátku tvářící se jako solidní krávonina. I ke konci zbude dost nelogičností a podobně, ale proč to vytýkat, když je snad první horor, u kterého mě dost silně mrazilo (posledních dvacet minut). Teď nebudu moct usnout. ()

KOZEL84 odpad!

Tak takhle už ste mě dlouho nenasrali.Fakt dík za tip.Rozvleklejší úvod,který je tu zmin'ován,je ze 115-ti minut asi 110,během kterých zjišt'uju,jak hrůzostrašné uzlíky umí defoni uplétat,a že kdyby si otevřeli okna,lítali by jim holuby přímo do huby.Japani ječí-mečí-skáčou-mají rádi alobal a pětky tohle může vyfasovat leda od těch,jejichž mentální stav připomíná záchvat strnulého slintání mladé japanky za vyluzování zvuku éééééééééééééééé.Akorát,že u vás je to normál.Po tomhle ani omylem hororu (mimochodem těch zbývajících 5 minut se akorát mlátí šutrem a zapalujou-háárdkór...jo a když zapne na kameře noční režim-asi na pět vteřin-tak tam něco je... zaboha nevím co),bych úplně v klídečku vyrazil se spacákem na odlehlý krchov (bez kamery) a Blair Witch to nesahá ani po suchý list.Co Blair Witch,i ''třískající dveře Activity'' je větší náhul! ()

jorgus

tak nevim..po precteni komentaru jsem cekal, ze se budu vetsinu filmu nudit (nestalo se) a pak se pul hodinu opravdu bat (nestalo se). Skoda, ale tento film na me nezapusobil jak mel..snad jen ten blaznivej obalenej manik byl neco na co si vzpomenu:) ()

warrenur

Na tuto vec som sa tesil. Moje ocakavanie vsak nebolo naplnene. V prvom rade, musim vyzdvihnut velmi slusny a autenticky dokumentarny styl a tiez vsetkych zucastnenych hercov. Mozno s vynimkou "jasnovidca". Hoci, pri tych jeho viziach, kto by tak nedopadol, vsak? Criepkami kamerovych zaznamov sa postupne rozuzluje minulost davnej dediny a jeho obyvatelky, tajomnej Junko s maloletym synom, ktorym v patach kracaju temne udalosti vzdy tam, kde sa zdrziavali. V samotnom zavere to celkom fajne vygraduje a celkom stiesnujuco posobil na moju mysel ten obraz, ktory poskytla kamera v tej svatyni v lese. Mimo tejto chvile som vsak film nevnimal ako horror, ale len ako miestami nudny dokumentarny mystery s par hluchymi miestami. Slabsi priemer. ()

Naushika.

A není to vykradené Blair Witch, má to prostě jen stejnou formu. Je to naprosto ryzí mytologicky východní hrůza oblečená do geniálně znepokojivé atmosféry: většinu času se ve filmu vlastně opravdu vůbec nic děsivého neděje a člověka přitom stejně mrazí do morku kostí. A opravdu dlouho se mi nestalo, že bych z nějakého hororu fakticky nemohla spát a celou noc se úplně šíleně bála. :D ()

M.Myers

V poslední době jsem měl možnost vidět hned několik filmů točené dokumentárním stylem a Noroi je jednoznačně nejlepší(viděl jsem Grave Encounters, Lake Mungo a Troll Hunter). Vše co se tu postupně odkrývá, později působí jako dobře fungující celek. Vše podpořeno parádní hudbou a k tomu ta japonská kultura, to dodává tu správnou atmosféru...V závěru je z toho japonské Blair Witch, nepříjemně mrazilo v zádech, výborný horor. ()

Rockerman

Není to špatné. Je to dobře vystavěné, všechno do sebe zapadá, jako části skládačky, takže je to dostatečně srozumitelné. To vyvolávání nebo zaříkávání Kagutaby je v pořádku, bohužel hlavně první půle je poměrně nudná. Na věrohodnosti nepřidává ten alobalový jasnovidec Hori, který to celé posouvá do parodie. Posledních 20 minut je nejlepších a za ně zvedám hodnocení na 3*. ()

foundation

Po pomerne slusnej Grotesque som sa rozhodol ze si Shiraishiho preklepnem trochu viac a mojim druhym filmom od neho je Noroi. Na jednej strane diametralne odlisny kusok ako Gurotesuku, na druhej strane sa neda povedat ze by bol vyrazne lepsi. Noroi je atmosfericky horror ktory sa vo velkom spolieha na svoj dokumentarny styl a vsetky prachy stavil na navodenie pocitu autenticnosti co malo dodat filmu grady. Vo vysledku to je zhruba tak ze film ma niekolko silnych momentov ktore su ale utopene v dost nudnom, aj ked na ,,dokument,, dobre natocenom pribehu. Zbytocne to ale zhadzovat nema cenu pretoze v ramci tychto ,,autentickych,, horrorov je Noroi natoceny naozaj dobre a aj ked sa v drvivej vacsine filmu nic nedeje vidno velku snahu udrzat pozornost a atmosferu v kazdej jednej minute. Pre slabsie povahy psychicky velmi narocny film, pre horroroveho fanusika ktory uz ma nieco za sebou to nie je nic super vynimocne aj ked naozaj priznavam ze silne momenty tento film urcite ma. Neviem sa zatial presne rozhodnut kde ho supnem v hodnoteni, vychadza mi to niekde presne v strede medzi 3 a 4 povedzme tych 75 percent s tym ze casom sa mozno priklonim vyssie. No a na zaver. Horrory vseobecne treba pozerat v noci pretoze aj pri atmosfericky ovela slabsom filme ako Noroi, niekedy tma navodi o stupen lepsie, resp. neprijemnejsie pocity. The Curse je ale vyslovene nocny horror. Hrdinovia ktori si to pustia poobede a potom budu pisat ake im to pripadalo smiesne nie su pre mna ziadni spravni fanusikovia takehoto zanru. Preto opakujem. POZERAT JEDINE V NOCI. INAK TO NEMA ZMYSEL. ()

JimiH

Paranormální found footage po japonsku. Po formální stránce skvělé, obdivovat je potřeba hlavně práci rekvizitářů, maskérů a trikařů. Také propojení záběrů vyšetřovatele a televizních reportáží je výborné. Bohužel na rozdíl od jiných obdobných hororů ze Země vycházejícího Slunce Noroi tak skvěle negraduje. Přesto jde o zábavný kousek, který rozhodně nedělá ostudu svým tvůrcům a je velmi pravděpodobné, že jiný typ diváka si ho užije více než já. ()

markotter

Něco ve stylu Záhady Blair Witch, ale jen v určitých sekvencích - zbytek zase něco jako Na vlastní oči Standy Motla. Moc mě to nechytlo, vždy když se objevila nějaká záhada, tak reportér někoho navštívil a ten mu dal další indicie. Taková lineární střílečka. Ke konci už to bylo trochu akčnější, ale zase mi některé věci nedocházely - třeba sta scéna s manželkou reportéra apod. ()

filipes.lu

Pocit spokojenosti, který mě zaplavil při úvodní půlhodině, bohužel nevydržel do konce. Tolik chválený závěr, který měl být zlatým hřebem byl pro mě jednoduše zklamání. Dokumentární styl není blbej, ale bohužel mi to vždycky evokuje filmy se zombíkama, který jsou mi jediný z žánru hororů proti srsti. Ale tady se s ním pracuje dobře. Mozaikové scény fungují jak fotky v albu, které zapadnou před koncem, jako by si divák k albu přiřadil ty neznámé lidi ke svým přátelům. Za koho hvězda dolu byl ten magor v alobalu. Dlouho mě takhle nikdo ve filmu nesral. Zasloužil si, co dostal! Každopádně lesní scéna byla brilantní. Embrya mi trochu připomněla Kinga a jeho Nespavost, kde setníci převáželi potraty v ocelových sudech. Příjemná strašidelárna pro ospalej večer. ()

Aya.chan

Tyhle "dokumentární" horory mám opravdu ráda, proto jsem se na něj strašně těšila. O to větší bylo moje zklamání. Upřímně nechápu, co na tom lidem přijde tak děsivého. Já jsem ten typ člověka,co se lekne každýho prdu, ale tohle na mě fakt nefungovalo. Když opomenu to, že chvílemi to bylo opravdu úmorně dlouhý, tak děj byl dost předvídatelný a často jsem měla pocit, že tohle už jsem někde viděla. To by mi ještě tak nevadilo,ale některý scény působily vyloženě směšně, např. vystřižený kus nahrávky od svatyně, kde se mezi stromy objeví šedivá postava. A scéna, kdy se v lese objeví duch Kany obklopený embryi tomu vážně nasadil korunu. A samozřejmě postava alobalového jasnovidce je kapitola sama o sobě, krom toho, že to je totální cvok, tak na to,že to má být dokumentární tak na mě působil dost nevěrohodně. Pro mě tentokrát předlouhý podprůměr 40%. P.S. Už od první chvíle, kdy ten kluk vykoukl z okna bylo jasný, že v tom má prsty :-D ()

gemi

Tak tohle byl fakt horor. Minimálně pokud jde o zpracování. A taky drama - vydržím se dodívat a neusnout? Mysteriózní je potom otázka, jak mohl někdo komerčně zúročit takový těžký amatérismus. ()

Zombiepod

Toľko ohlasov, keď som sa konečne k Noroi dostal, a takmer som zomrel od nudy. Navonok výborný námet, premyslený do detailov ako to Japonci majú vo zvyku, ukazuje dokumentárnym spracovaním ani nie horor, ako detektívku. Mal som však pocit, že som pri filme strávil pol dňa - absolútne naťahované bez väčšieho množstva významných momentov, pri ktorých sa ani nebojíte, občas zasmejete, ku koncu trochu prituhuje a samotný záver bol dobrý, no nehodnotíme záverečnú štvrtinu, ale celý film. Čím ďalej tým viac začínam mať plné zuby týchto polodokumentárnych hororov, ktoré som spočiatku obľuboval, no žáner ide čím ďalej tým viac do sračiek. A Japonci, majstri hororu, sú poslední, od ktorých by som čakal takúto slabotu. ()

Euchrid

Nuda a nekonzistentní příběh nějakým kouzlem (možná přehodnocenosti ;-)) dokázaly relativně udržet moji pozornost až konce, kde to ale jako celek pěkně pohořelo. Nepochopte mě špatně, ono to má svoje momenty, ale všechny jsou dělané nejednoznačností číhajícího zla a zajímavě rozvětvenou stavbou příběhu. Který se měl v monumentálním nášupu na konci uzavřít, kde se nitky měly proplést a všechno docvaknout tam kam patří a stylově to vyděsit. Co jsem dostal se bohužel nedá pojmenovat jinak než děsivě špatné. Jediné co docvaklo byla moje čelist, z monumentálního se stalo mentální a zbytek už je historie. Díky duchům embryí aspoň za to... ()