Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Malarkey

Spielbergova Válka světů bez Spielberga a hereckých hvězd, speciálních efektů, hromady peněz a hlavně bez nápadu. To je Invaze světů. Tentýž film, ale zpracovaný jinak, špatně, hrůzně, strašidelně, ani ne trochu vtipně, prostě příšernost snad až světového formátu, na kterou se dá koukat jenom na vlastní pěst. Divím se, že něco takového vůbec vyrábí, když ví, že podobný film točí právě Spielberg a já na to jak vůl koukám. No vyhnout se velkým obloukem je málo, nejradši bych spálil veškerý DVD které se vylisovali a prodali, veškerý záznamy a ty herce bych taky vyškrt ze světa, tohle bylo fakt moc.(25.9.2008)

Rozpočet $1milión║ Tak toto bola teda fakt výhra, hlavne že na tom DVD s týmto filmom bol DTS zvuk! /5%/(28.4.2006)

• Viktooorka

Doporučuji film zrychlit, páč se hlavní hrdina změní ve šmoulu a to je jediné plusítko Invaze světů. [4. PFF Čakovická Be(´)čka](29.11.2010)

• Karlos80

Nízkorozpočová srajda! Něco tak špatného jsem už dlouho neviděl, a teď nemyslím jen po technické a efektivní stránce, ale i třeba herecké výkony a samotný jednotvárný děj stály za starou belu. Sdílím stejný názor jako uživatel Rudyamon, alespoň v tý jeho první větě, tenkrát vznikaly také neuvěřitelné braky, ale furt se nato ještě jakžtakž dalo dívat...V tomto případě si ale radši pusťte nějakou tu klasiku...Kinematografické kalné dno, absolutní ztráta času, umělecká hodnota téměř žádná...Něco podobného pustit do distribuce, tak bych si okamžitě nafackoval..Jakpak bude asi vypadat pokračování tentokráte už pod taktovkou samotného herce C. Thomase Howella.:-)?(19.8.2008)

• Chupacabre

Totální propadák s velkým P. Stačí už jen když shlédnete originální obal, který se tvůrcům jako napodobenina jednoho skvělého filmu absolutně NEPOVEDL (ostatně jako celý film).(17.11.2007)

• Jossie

Musím uznat, že jsem se u Invaze světů docela zasmála. Tolik nelogičností, hloupostí, špatných triků, nudného děje a nevysvětlitelných posunů děje někam úplně jinam jsem snad ještě neviděla.(16.7.2007)

• sportovec

Těžko říci, co je na této nedovařenině vlastně dobré. Vedle takového zmetku se červenají poprávu i "arcidíla" jako HROCH a některé další normalizační supraškváry. H. G. Wells se obrací ve svém sedmdesátiletém hrobě.(23.2.2016)

• Asia_Power

Budu stručná, jelikož tento film si dlouhý komentář nezaslouží takže jen pár řádků max 30. Skoro to samé jako Válka světů akorát bez efektů, příběhu, herců, děje, logiky no a tak celkově mě to tak trochu sralo. A hned Vám napíšu proč. Proto !! No tak jo... Začátek (první minuta) fajn - Byla tam žena, byla hezká a byla nahá. Právě jsem popsala jedinou dobrou scénu filmu. A pak to začalo spolu s dopadem "hvězdy jasné" jít všechno do sraček tááákže - Musím vyzdvihnout vizuál mimozemšťanů. Ten je totiž fakt totálně mimo. Vypadalo to asi jako železná veš velikosti paneláku, co jí svítí jedno oko. Neskutečná paráda !! Lidi likviduje pomocí mocného modrého pixelového paprsku za zvuků libozvučného PIF PIF, PAF PAF, PUF PUF a jako BONUS je tenhle mimozemšťan asi chvílema neviditelnej, protože si ho všichni vždy všimnou až když je doslova a do písmene lidem za prdelí. Chápu, že člověk občas něco přehlídne, ale že si hlavní hrdina nevšimne, že je s jedním kokotem pastorem přímo pod mimozemšťanem, kterej měří cirka 30 metrů a šli k němu po rovině to je moc. Na oplátku mimozemšťan buď usnul, nebo je taky slepej, protože si jich taky nevšimne. Takže se pod ním nažerou a odejdou. Legendární scéna !!! Jo sry, když dožerou tak si všimnou, že neviděj nebe a stromy kolem jsou divný a dojde jim, že jsou pod ním. Bystří kluci...ale vrátím se v ději zpátky. Náš hrdina jako prvního parťáka má vojáka a to je Vám panečku hukot !! Celou dobu se od sebe skoro nehnou na krok, při sraní se určitě držej za ruku a spinkaj v objetí, ale pak, když utíkají, tak běží vedle sebe a najednou jeden běží rovně a druhej se dá doleva. Nezavolaj na sebe, ignorujou se a ... rozejdou se. Možná to bylo tím, že voják zjistil, že brácha hlavního debila (čti hrdiny) statečný ex-ranger chcípnul a tak už neměl důvod s debilem pokračovat v cestě. No a pak náš hrdinný kokot potká pastora Viktora a to je takovej ultračurák , že Vás bude srát během deseti vteřin. Krom toho, že jsem celou dobu čekala kdy zkusí hrdinu vykouřit, totiž neustále mele o zkouškách boha a pevné víře. Vše je zkouška, víra musí být silná a vše dopadne dobře. Když to zrovna káže své ovečce, která přišla o dvě děti, tak se pak hrozně diví, že ho dotyčná pošle i s bohem do prdele a za provolávání pána a boha k tomu, plká jak jen mohla takhle ztratit víru a ptá se našeho hrdiny jak je to možné. A co se pak nestane??? Mocná zkouška víry !!! Páter začne mít hlad a bude ho bolet hlava. Jako fakt. A najednou je to samé - Proč mám já trpět, když jsem byl celej život věrný služebník? Bůh nás opustil. Bůh se k nám odvrátil. Ztrácím víru. A nakonec se dostane k - Seru na něj, neexistuje !!! A tohle se filmu musí pochválit. Krásná ukázka některých "křesťanů" Když VÁM umře rodina, máte mít víru, ale když pak JE bolí hlava a maj ONI hlad, tak už to není zkouška, už je to nespravedlnost a bůh neexistuje. Zmrdi. Proto nesnáším náboženství. Ať si každej věří čemu chce ale neotravuje s tím ostatní. Já jako buddhistka (kdo je pravej buddhista ví že buddhismus není náboženství) si taky kráčím po své cestě a když mě ta cesta zavede do prdele tak vím, že jsem kráčela na píču, ale neviním za to Budhu, zmrdala jsem to sama. A hlavně nepíčuju na všechny kolem - Tohle je ta pravá cesta, vole pyčo!! Jinak u sledování filmu a dialogů vám hrozí klesnutí vašeho IQ každou minutu o cca 1,5 bodu takže na konci filmu už budete mektat, tleskat ručkama, chcát pod sebe a krvácet z nosu. Mohla bych ještě vypíchnout další snůšky hoven co tam jsou, ale jebu na to.(9.11.2016)

• kitano

Sám sebe sa čudujem, že som to po desiatich minútach nevypol, ale to už je asi tou mojou úchylkou aj tú najväčšiu hovadinu dopozerať do konca. Druhá polovica filmu predsa len má náznaky atmosféry (na postkatastrofický svet sa pozerá vždy dobre), ale inak bez okolkov, je to skutočný mastershit. (1/10)(18.10.2008)

• Dan9K

Tohle zdaleka není tak zlé, jako zbytek tvorby nejmenovaného studia. Je pravda, že to není tak vtipné. Ale není to ani tak trapné. Je to poměrně hezky příběhově sevřené, do jisté míry i poutavé, rozhodně jsem se necítil tak trapně. Herecké výkony nejsou až tak hrozné. Ano je to levné béčko, ale je to jenom béčko, není to zetko.(28.2.2015)

• -bad-mad-wolf-

Na podobné filmy koukám z jediného důvodu - ony jsou ve své mizernosti dost často nechtěně zábavné. Debilní děj, trapné dialogy, směšné triky a neustálý přísun dementních situací, toť nejčastější jejich rekvizity. War of the Worlds mě v tomhle ohledu těžce zklamal. Mimochodem, fakt, že se film v originále jmenuje stejně jako Spielbergův trhák, a že přišel ve stejném roce, asi nikoho nepřekvapí, ba dokonce má tenhle paskvil už i pokračování. Narazil jsem na několik jedinců, co si ho chtěli sehnat v domnění, že jde o pokračování Spielbergova filmu - upřímnou soustrast. Jediná pozitiva Invaze světů jsou celkem ucházející triky, občas vykouzlící koukatelnou scenérii (trochu), ale tohle pozitivum docení asi jen jedinci, kteří viděli srandovní digitální obludnosti alá Varan vs. kobra. Potom je tu C. Thomas Howell, sice už ne tak sympatický jako kluk, co kdysi unikal psychopatickému Hauerovi v thrilleru Stopař, ale jde to. Tragédie vězí v bezdějovosti - tam, kde jiné ptákoviny podobného ražení baví svou dementní hyperaktivností, tam Invaze světů cpe extrémně křečovité a neuvěřitelné dialogy, trvající asi tak osmnáctkrát déle, než by bylo nutné. Postavy se očekávatelně chovají naprosto neočekávatelně (aby ne, takovou sbírku kreténů by člověk pohledal), i přes dějovou dutost stihli tvůrci rozházet ve filmu náklaďák pitomostí (vojáci jůesej pálí na obří stroje zásadně pistolemi a samopaly, čert vem těžkou techniku), pokusy o herectví hlavní postavy zůstávají ve fázi pokusu, žvanění pastora o Bohu svádí k morbidním představám o ublížení dotyčnému herci a konec zničehonic vyskočí a vyřeší obě dějové linie takovým fofrem, že ho možná ani nezaregistrujete. Příliš slov pro takovou krávovinu... berte to jako varování. Pokud trpíte stejně jako já občasnou úchylnou potřebou pustit si nějaký absolutní shit, vězte, že tahle věc překročila zenit špatnosti a nedokáže už být zábavná ani nechtěně.(12.8.2008)

• hippyman

invaze megabeatles do končin, kde se vždy najde dav čumilů, který následně prchá... do světa efektů, které berou dech, do světa světélkujících koster a zbořených měst. prostě geniální! [4. PFF Čakovická Be(´)čka](28.11.2010)

• Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +nad vše ostatní vyčnívá atmosféra -logika scénáře, inteligence a jednání hlavního hrdiny, směšné efekty, velice trapné postavy, kvalita obrazu/// Kvalita tohoto snímku mě normálně fascinuje. Prostě nechápu co si to tvůrci na nás diváky dovolili. Tady se jedná o čisté parazitování na filmovém hitu Válka světů. Například mě napadlo, jak tvůrci vybírali lokace pro natáčení. Jednoduše jim stačilo nějaké to smetiště a vrakoviště a mohli točit. Pasáže s knězem jsou opravu k nevydržení a být v kině tak utíkám, doma před monitorem je to jiná, sem se pochlapil a dodíval se do konce. Třebas častá klišé podobných filmů jsou v podobě zpráv a událostí v televizi, nebo sledujeme několik skupinek lidí. Tady si budete muset vystačit s jedním chlapem a jeho putováním z místa na místo. Vrchol celého filmu,… co je vlastně vrchol tohoto filmu? Že by samotná Invaze broučků vystřižená jak z počítačové hry někdy v polovině devadesátých let? Ne to je jen slabej odvar. Prostě celí film je špatný./// Celkem 17%///(20.2.2007)

• darkrobyk

Ve srovnání nejen se Spielbergem, ale i s filmem z roku 1953 prohrává Invaze světů na celé čáře. Já ale musím dát jednu hvězdu za to, že oproti dvěma zmiňovaným filmům se věrněji drží literární předlohy, kterou považuji za geniální.(22.10.2019)

• klerik

Adaptácia Vojny svetov od spoločnosti Asylum... Čo by fan filmári dali za to, keby mali k dispozícii aspoň takýto rozpočet a aspoň takéto triky... Lenže filmy pre Asylum málokedy robia fanovia. Aj teraz ide o rutinérske céčko, ktoré síce spočiatku zaujme svojou bezprostrednosťou, ale vzápätí sa na scéne začnú objavovať čudné postavy, tvorcovia sa snažia o presah... Kým by sa film udržal v rovine „ľudia v krízovej situácii magoria“ bolo by to ešte fajn, ale keď film preladí na náboženskú tématiku, už len čakáte, kedy toho otravného kňaza niečo zožerie – a on stále prežíva. Je pravda, že psycho scéna v pivnici bola najväčšou devízou Spielbergovej verzie, ale málokto má Spielbergove schopnosti, takže akonáhle tunajšie postavy ostanú zavalené v podzemí, film ide úplne do... A ak by som nepoznal pointu Wellsovej predlohy ani by som vlastne nepochopil, čo to tam trepú o tej besnote...(8.9.2016)

• ARI50

Invaze špatných filmu započala.(5.9.2018)

• Avalon820

Jeden z mála filmů, které jsem prostě nevydržel mít zapnuté dokonce. Toto bylo tak HROZNÉ, že to snad nikdo, kdo se na tvorbě podílel, nemohl myslet vážně. Ubohé, trapné a příšerné v každém směru, jednoduše propadák každým coulem, člověk žasne, že do tohoto někdo mohl vrazit peníze - 1 milion dolarů?! 5 korun už bylo moc.(7.10.2010)

V rámci mnou, na Brakfestu absolvovanou, svatou trojicí, stávájící se z Mega Shark vs. Giant Octopus, Bidemic a tohoto dílka asi nejslabší, ale stále dostatečně zábavné..Dialogy jako víno!!.-D(27.11.2011)

• Terva

Scénář - David Michael Latt a Carlos De Los Rios, tyto jména je potřeba zapomenout. Třeba by je mohli Spielberg a Raimi ve svém novém hororovém snímku nechat sežrat zaživa.(1.8.2011)

• Kryton

D(ementní)-film!(26.8.2007)

• MartinezZ

A všichni: Hudba: Michal David, Text: Michal David, MartinezZ ~~~ (C G G7 C) Hrůzný úděl měl jsem dnes, zírat na film, vít jak pes. (C7 F C) Hrůzný úděl před očima rost, chvíle krátká (G G7) a já už měl dost. * (C) Když se nedaří, co podařit se má, (F) vzniká pěkně blbá Asylovina. (C) Člověk nevěří, co mozek jeho zří, (G) tupá chujovina. ~~~ A proč tedy něčemu takovému dávám 2 hvězdičky, když by si to zasloužilo odpad? Protože ačkoliv je to nízkorozpočtová über-béčková verze Spielbergovy Války světů, je to úplně, naprosto to stejné! Akorát tady nejsou megalomanské efekty a nehraje v tom Tom Cruise. V podstatě by se dalo říci, že tohle je nejlepší Asylumácká adaptace původního filmu. I původní Válka světů si ode mě za svoji ubohou pitomost vysloužila 1,5* a Invaze světů ji v drtivé většině jejích debilit výborně kopíruje. ~~~ Na to, že je to aktuálně zdejší 15. nejhorší film, jsem čekal něco mnohem, mnohem strašnějšího. Ale ono je to jen stejně debilní jako Spielbergova verze, což mě překvapilo. Gratuluji lidem z Asylumu. ~~~ Vlastně ne, Invaze byla v něčem lepší, na začátku byla poměrně hezká kočka ve sprše. To Špilbu nenapadlo, ha! ~~~ Samozřejmě, jinak je to na odpad :)(28.4.2011)

• Lacike

Proste klasicka Asylum produkcia so vsetkymi ich klasickymi mizernymi vlastnostami.(6.1.2012)

• Easykk

Návod na použití: 1.Nekupovat! 2.Když už koupíte, tak nerozbalovat! 3.Když už rozbalíte, nepouštět!! 4.Když už pustíte, zacpat uši, zakrýt oči a radši si zpívat něco uklidňujícího!! 5.Pokud jste se přeci jen koukali jako já..tak upřímnou soustrast, málem jsem si vyzvracel vnitřnosti:)) Musel jsem si potom jít zaházet frisbee pro uklidnění...z hodně vysoké skály...neměl jsem frisbee...Invaze světů lítá taky hezky! :o)(16.6.2009)

• CageDepp

Věděl jsem do čeho jdu, ale zajmalo mě jestli to dokoukám do konce. Asi třikrát jsem posunul čas o pár minutek, ale dalo se to přežít. Přál jsem si, že najdu něco, abych nemusel dát odpad, ale nebylo tam vůbec nic.(14.10.2013)

• L_O_U_S

Občas dostanu chuť povozit se po nějakém výgrcu. Tentokrát jsem na to šel z gruntu a vybíral si podle žebříčku dvaceti nejhorších snímků na ČSFD. Bohužel nejhorší neviděný film, který byl ke stažení na Ulož.to, byla až desátá Invaze světů, protože Olmerova zvěrstva chrání producenti před pirátstvím jako oko v hlavě (nehodlám za to platit ani korunu). Dostal jsem tak nějak to, co jsem čekal. Je to celé nehorázná nuda, postavy se „vyvíjejí“ skokem, protože scenárista si to zrovna přeje, ne proto, že by k tomu vedl přirozený oblouk. Nejatraktivnějším momentem je asi první minuta po úvodních titulcích, kdy manželka hlavního hrdiny ukáže kozy. Nic zábavnějšího už se ve filmu nenachází. Náboženská tematika mi ve filmu nevadí, ale tady jsem se modlil, ať už pastor Victor drží hubu. Na efektech potěší, že se je filmaři snažili udělat prakticky, ale na rok 2005 je to slabota. Vrcholem výsměchu je pak ústřední postava, pojmenovaná George Herbert. Chápete? George Herbert. Jako Herbert George Wells. Ten spisovatel. Jo. (1 169.)(26.1.2017)

• corpsy

V určitej časti filmu budú náboženským fanatikom vyskakovať nožíky z vrecák, vo zvyšku budú vyskakovať všetkým ostatným priaznivcom filmového umenia.(13.1.2016)

• Jigy

I DVD na které jsem si to vypálil bylo dražší než celý film.(19.7.2011)

• fars

What the hell was that?! U nekterych odpadovek se casto objevuje spojeni slov "ucebnicovy priklad spatneho filmu". Tohle je spis ucebnicovy priklad naproste sracky, vsechno je zde spatne, uz behem prvnich 15 minut jsem se z te trapnosti malem poblil!(20.7.2006)

Priemerný film. 60%(14.6.2018)

• rodo

Tak to bylo opravdu utrpení. Moc jsem se to snažil dokoukat, abych to mohl s čistým svědomím ohodnotit, ale tady není co hodnotit. Triky naprosto směšné, děj nulový, postavy trapné. Škoda padesáti korun za videopůjčovnu, opravdu jsem je oplakal.(19.4.2008)

• lennyd

Svět už nikdy nebude takový, jako býval. Poté, co je Země napadena vetřelci, zůstává jen hrstka přeživších, kterým se daří unikat nepřátelské hrozbě. A pak je zde jeden muž, který chce bojovat... Viděl jsem kdysi docela dobrý film, který byl na motivy známé Války světů H.G. Wellse. V tom filmu bylo téměř vše, co si může divák od podobného filmu přát - spousta vizuálních vychytávek, herecké obsazení na úrovni, hudba, scénář - prostě pohoda. Bohužel to není a ani nemůže být tento film, který, ačkoliv vychází ze stejného námětu, nemá absolutně nic z toho výše zmíněného. Původně jsem chtěl dát alespoň jednu hvězdičku za snahu, ale za to, že jsem musel nasadit všechny své síly, abych tento film dokoukal (a opět si musel připomenout svůj dávný slib, že každý film, na který se začnu koukat, dokoukám i do konce) nedám nic...(31.10.2013)

• StanislachKo

Tak takéto niečo sa veľmi často nevidí!(18.12.2014)

• Chasm

Musim přiznat, že sem to nedokoukal do konce, ale vlastně ani nevěřim nikomu, kdo tvrdí, že se mu tento kousek do konce shlédnout podařilo. Impozantní "Walkers" vlastně moc impozantní nejsou, s nulovými efekty se "tvůrcům" nemohlo podařit stvořit o moc lepší věc, než tyhle trapně kreslené obří kraby, které dokážou sesmažit člověka jedním krátkým zeleným paprskem, až z něj zbyde jen ubohá kostřička, s troškou připáleného masa........ No prostě paráda!(22.1.2007)

• Musak

Říkal sem si že Uwe Bolla v hovadinách jen tak nikdo nepřekoná, ale stalo se, tento film je toho důkazem!(18.8.2008)

• Americ

Ani neviem prečo som si tento film požičal,no už po zhliadnutí prvých 30 minút my bolo jasne že mam čo dočinnenia s filmom ktorí vykráda všetko čo sa len dá, v tých krátkych momentoch v ktorých bol film originálny to vyznievalo trápne,škoda času na toto bahno.(22.7.2008)

• Ivusha

Sestra se švagrem si to vypálili a ani mě nevarovali, když jsem si to od nich půjčovala. Poté, co jsem tu hrůzu přetrpěla (resp. přetrpěla jsem asi prvních dvacet minut, pak už mi to v pokoji hrálo jen jako kulisa), mi bylo sděleno, že to vypálili jako kuriozitu toho, co se dá natočit... Asi jim to neodpustím.:-)(2.12.2008)

• Trolejbus

Je to spíš taková sranda za pár doláčů..... a hraje tam mladej Busey.(3.12.2009)

• iXtr3m3

A Oscara za najdokonalejšie efekty na filmovom plátne získava spoločnosť Asylum...(30.12.2009)

• xaver

Vtěchto filmech je kus "lidskosti". Jak si primitivní autoři představjí dobývání země mimozemšťany. Vycházejí z předpokladu, že mimozemšťané jsou stejné svině, jako lidi na Zemi. Autoři k těmto ukázkovým exemplářům lidstva zřějmě patří v první řadě. Jinak by nemohli natočit něco tak odpuzujícího.(16.6.2012)

• moviefreak

Po 6tich pivkach parodia ako ma byt :) Vlastne.. a 21 panacikoch som zabudol ;)(30.5.2017)

• spiritus

NE !!! Dokoukat se mi na to skutečně nepodařilo...To prostě nejde....Zkuste to a uvidíte....ale jen na vlastní nebezpečí...(24.6.2007)

• Han22

Jo přežil jsem to... ale řeknu Vám lidi, že tenhle film je v žánru sci-fi něco jako Lunetic v hudbě :-) Jen 4 základní věci, které mě sraly nejvíce: 1) Efekty, které vypadají jak z 80. let, případně radši nejsou vůbec ukázaný. Při prvním pohledu na obří kráčející cosi jsem si vzpoměl na klasický Souboj Titánů. 2) Neustálý WTF momenty, které vrcholí když jeden z hrdinů prostě zvedne kulisy chajdy, podleze ji a zevnitř otevře bez klíče předtím zamčené dveře, načež se oba hrdinové v této "pevnosti" skryjí. 3) Kněz a jeho desetiminutové monology o bohu jsou vskutku k nepřežití... připadal jsem si jak v nějaké sektě. 4) Celková naprosto totální nuda, demence, neakčnost a zoufalost.(27.5.2010)

• Jayem

Odpad nad odpady. Od efektov cez scenár až k hercom. A to som ešte mierny.(17.4.2006)

• 111tom111

tohle že je z roku 2005 ? :D(8.10.2012)

• AngiS

Vždyť se to nedalo ani dokoukat do konce...(10.1.2009)

• eric.blade

Uvízl jsem v jedný žumpě... Jak jsi to přežil ? To víš jsem voják...(20.5.2007)

• krusty2

nedopozeral som to(21.1.2008)

• HUMOOOO

v ten istý rok ako vyšiel Vojna svetov,príde jeho naprosto nepodarená vykrádačka. fuj!(11.9.2010)

• Matli

Půl hvězdičky bych dal asi za první minutu filmu a to nemám na mysli úvodní titulky. a Jinak je to strašný. Chápu lidi, co chtějí natočit kravinu, v pohodě, ale lidi co chtějí natočit solidní film a natočej kravinu, tak ty bych poslal radši někam do fabriky na linku. Taková ztráta času včech zúčastněných a o nákladech ani nemluvím. Na špatný efekty už jsem zvyklej, ale ten příběh, výkony, dialogy, kamera, střih, atd....to nemám slov. 5%(18.10.2014)

• j0nathan

Béčkový film ? Céčkový ? Kdeže, tohle patří mezi X, Y a Z. Kde jen jsem nechal rozum, když jsem tohle dával do DVD přehrávače. Doufám, že už si něco tak hrozného nikdy nepustím.(8.12.2009)

• Hopkins

:i) jednu hvězdičku musím dát :) bylo to tak trapné až to bylo krásné :o) no a teď vážně :) ta jedna hvězdička je za to že mě to i v určitých chvilkách rozesmálo :) myslím že režíser měl místo sci fi natočit parodii nebo z toho udělat komedii a možná by to mělo hvězdiček více :) možná dvě za nepovedený pokus o parodii :)(11.8.2008)

• Johny M.

Tohle dvd jsem si prostě musel pořídit, i když jsem tak nějak tušil do čeho jdu. Alespoň teď ještě víc ocením skvělou Spielbergovu Válku světů...(18.8.2008)

• Hightower

Suché, bez příběhu, aby hned ze začátku přilítly potvůrky z vesmíru a nějaký doktůrek byl při tom to je snad zlý sen.(9.1.2009)

• MarleyCZ

Zajímavá parodie na Spielbergův velkofilm Válka světů. Film postrádající pořádný začátek a konec, postrádající slušné efekty a o hercích ani nemluvím. Tento film si jiné hodnocení než 3% nezaslouží! ODPAD!(7.7.2009)

• Hapretor

Kupodivu - bylo se na co koukat. Spíše levné, než tupé. Asylum mě mile překvapilo.(10.5.2011)

• Warlukyn

Dal sem tomu 30 minut stačilo...(25.5.2012)

• Zodiak455

Humus!(6.6.2013)

• dan4815

Kdysi jsem tento film objevil na nějakém levném DVD. Už cena mě měla varovat na fakt, že tento film bude odpad. I kdybych si uvařil litr pervitinu, necítil bych radostný pocit z tohoto filmu. Bohužel, někdy člověk udělá chybu.(1.4.2017)

• mutace

Další z kategorie naprosto zbytečných filmů. Kromě všeho mě nejvíce dostala trapná figurka kněze, polemizujícím o existenci boha. Skutečne neotřelé. Možná, že by stálo za úvahu, postavit takovéto filmy mimo zákon :).(12.6.2006)

• Rudyamon

Kdyby tenhle film byl natočený v létech šedesátých, dnes by jsme o něm možná mluvili jako o klasice. Natočit ovšem tenhle brak v roce 2005 je směšné. V obrovské síle blbosti může tento film soutěžit už snad jenom s Pterodaktylem a Manuelou. Zbýva nám jen věřit, že David Michael Latt pověsí režisérské řemeslo na hřebík a začne se věnovat něčemu, co nebude tak výrazně škodit srdeční činnosti diváků, kteří nedopatřením shlédli tuto parodii na sci-fi.(16.8.2008)

• gazogazo

alespon se to trochu drží předlohy.. trochu... ale ta spilbergovina asi tak podobně.. jinak klasický asylum, jen pro otrlé(20.9.2012)

• Bozvav

Řekla bych, že vše podstatné za mne řekl Malarkey. Prostě krize na entou.(2.12.2015)

• Likan7

K takovému filmu se nedá snad ani nic napsat. Snad jen to, že to je sra*ka. Tady ani nejde napsat nic fundovaného.(13.8.2016)

• Martin00x

Jenom kopírujou....(6.7.2009)

• windows

...asi rekord. Vydržel jsem jen 9minut.(15.7.2013)

• PRobin

Na Invazi světů jsem se těšil. Hlavně díky společnosti, která to celé stvořila. Ano, jedná se o kultovní továrnu ubershitovek Asylum (na jejich nejnovější počin - Megashark vs. Mechashark se už těším:)! A taky nás Asyláci nešetří. Hned na začátku se na nás vyprsí hlavní hrdinka. Ale moc se neradujte, protože pak se hrdinka nasere a odjede a my jsme nuceni sledovat pachtění jejího manžela, který se snaží dostat ke své rodině. Děj snad netřeba dále rozvádět - jedná se o zpracování klasiky všech klasik; Války světů od H. G. Wellse. Takže na Zemi přistanou emzáci a ve svých broučích lodích začnou požírat kompars. Mají i slavné paprsky smrti, které z každého utíkajícího vesničana vytvoří efektní zkrvavenou kostru (kterých se ve filmu válí celkem dost). Hlavní hrdina, což je takový vyzáblý astronom, se pachtí přes polovinu USA, aby dorazil do Washingtonu, kam poslal svojí hnusnou dceru a nasranou ženu. Úkol je to srovnatelný snad jen se šmajdáním Společenstva po Středozemi, protože hrdina neumí běhat (natož chodit). Cestou potká samé úchyláky. Nějakým gumákem z domobrany počínaje, až po pastora konče. A se všema vede tak únavné dialogy, že by pro diváka mimozemská kyselina byla vítanou lázní. Proč, můj milý Asylume? Proč jsi nám neukázal víc broučích lodí a rozpuštěných obličejů a nahatých manželek? Ne, místo toho musíme poslouchat filozofii o nesmyslnosti bytí a ztrátě víry. Přesto jsem na vážkách. Tenhle film má něco do sebe, možná že mi depkoidní pastor Viktor přece jen vykecal díru do hlavy, páč budu hodný a dám jednu hvězdu. Takový shit, aby patřil mezi pět nejhorších filmů, to rozhodně není. Ono totiž nic nepřekoná mého oblíbence Zdendu :)(7.1.2014)

• Nufa

Varování, tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev. Jinými slovy si představte, že v teplém letním dnu jedete hodinu a půl za traktorem plným hnoje. Jedete schválně co nejblíž, protože chcete poznat, jak hrozný to je. Občas se usmějete, ale pak se jen modlíte za to, aby to bylo za vámi. Zkrátka není nic, co bych mohl ocenit, tohle se opravdu nepovedlo. Trochu s podivem, kde vzali finance a lidi, kteří by byli ochotni se podívat ještě na druhý díl.(8.9.2014)

• Suomi

Tento film je asi to nejhorší co jsem v životě viděl, po naprosto stupidním začátku,se rozjede něco, co se nedá ani komentovat, děj neexistuje, efekty-tak na nich si vyhráli, ty tam nejsou snad vůbec a o hereckých výkonech nemá smysl mluvit.Film začne tím , že někde havaruje něco z vesmíru,ta věc spadne na zem, vytvoří kráter a do toho spadne člověk, 15 minut řeší jak člověka vytáhnout s kráteru, než další záběry ukáží, že je hluboký asi půl metru,řvou na sebe, jako by byl někde 50 metrů pod zemí a takto skvěle jede film po celou dobu.Tento film by se měl uchovat,pro další generace, hlavně pro Uwe Bolla,protože ten jedinej by se v něm snad inspiroval.(1.1.2008)

• Pharlap

Otřesné!! Efekty na úrovni pravěku, herecké výkony ani nemluvě.. trapně si snad mysleli při natáčení, že natočí parafrázi na Válku Světů od Wellse.. ale to se TĚŽCE spletli.. A je mi líto těch 49ti Kč, co jsem investoval v trafice do tohoto DVD :-((10.6.2009)

Představte si otočný knoflík (něco jako volume), který umí zvýšit kvalitu zpracování námětu. Tohle jde jen u několika málo vybraných filmů. No a tady je volume na nule. Vzácná lahůdka pro gurmány braku, protože máme k dispozici i protipól s volume vpravo. I proto jsem se bavil královsky a nemůžu jinak než 5. Paradovně u originálu jsem dal 4, no...(30.12.2009)

• DanRichter

Film jsem střídavě viděl a neviděl, když běžel na Nově, a já byl na noční, nucen to trpět na naší plazmě v baru, jsem tak s neuvěřitelným výrazem ve tváři sledoval, že vše to, co bylo natočeno, filmaři brali vážně asi jako tvůrci Schindlerova seznamu .. přitom děj má něco do sebe, invaze ufounů na zemi, která je zdařilá, když svět postupně padá do jejich nadvlády, až se objeví jeden statečný chlapík, který se opkusí najít něco, čím by zvrátil situaci na zemi, a jak to nakonec dopadne? nechte se překvapit :)) .. k samotnému filmu jen tolik, snad jen hezké herečky byly pozitivem , jako i kratší delka filmu .. jinak vše, od režie , efektů, scénáře, akčních scén, herec.výkonů, dialogů, hudby, střihu a kamery stálo za ..., ani nechtějtě vědět za co .. kdo se rád scifi, které ukazují, jak nemá film vypadat, at se klidně podívá, těm ostatním vřele doporučuji vypnout po uvodních titulcích :)(30.1.2010)

• NaX

Že som sa nepotkol a nezjebal na chodník, keď som do požičovne šiel...(15.2.2011)

• maoc

Jen pro otrlé vyznavače béček, které při své tuposti ani nejsou vtipné. 1* dávám za občasný záblesk atmosféry a místy i hrající herce (například výkony některých postav v šoku mi přijdou docela reálné). Jako léčbu ordinuji něco od Tromy.(10.1.2012)

• Godhaj

,,Sledoval jsem Simpsonovi, když přišel první démon." Tento film se snaží po vzoru Spielbergova filmu navodit pocit nebezpečí obyčejných lidí, kteří stojí proti naprosto neznámé hrozbě. Tento záměr však nevychází. Prostředí je nevěrohodné a mimozemšťané jsou legračně zpracovaní, takže se nedaří vybudovat tu správnou atmosféru. Scénář herce vodí sem a tam a dává jim do úst často velmi podivné repliky (hlavně u kněze). Herci samotní velmi přehrávají, což je poměrně zábavné, ale to asi nebylo režisérským záměrem. Jedna z mála věcí, co se povedly, jsou některé opravdu pěkné záběry širé krajiny zpustošené válkou s nezvanými kolonisty. Tyto záběry však bohužel trvají vždy asi jen vteřinu, takže je divák ihned hozen nazpět do nefungujícího filmu.(1.7.2012)

Oproti hrůze od Spielberga si tohle blbost aspoň přiznává. Hlavní hrdina je sympatickej a sledovat ho, jak hledá rodinu bylo zajímavý. Dalo se.(21.9.2015)

• _-0-_

Jeden z nejhorších remake, jaký jsem kdy viděl. H. G. Wells se otáčí v hrobě. Některé efekty a masové scény se povedly, ale na výsledném dojmu to nic nezmění.(4.3.2008)

• migele

Dobrá parodie na Válka světů. Zaslouží si jednu *.(18.8.2009)

• Renie42

Takovou slátaninu jsem dlouho neviděla. Podle názvu mě to zaujalo, ale po schlédnutí se mi udělalo nevolno. Nemělo to hlavu ani patu, ty mimozemská monstra vypadali jako zvětšený hmyz, příběh naprosto nulovej. Je to jako pohádka, který je ale úplně ošklivá. Nevím proč, ale musela jsem to dokoukat, jak to všechno bláznivě dopadne. Několik dní se schovává v rozbořeným domě daleko od D.C., kam měl namířeno a najednou je tam. Že by se všichni hmyzáci nakazili vzteklinou, kterou do jednoho náhodou stříknul? Trapný.(8.5.2010)

• Reproduktor

Nevím jak moc bych se musel sjet abych zvládl víc jak 20 minut tohodle, hmmm, nechci ani napsat filmu, protože toto je fakt s****a.(16.9.2012)

• route60

Invaze filmového hnoje.(17.10.2012)

• Mira00

Haha Válka Světů revival.(6.4.2013)

• Lajty

Když jsem viděl hodnocení a negativní ohlasy na tento film, tak jsem se rozhodl, že se na něj podívám. Upřímně řečeno...už jsem viděl daleko horší efekty...v tom bych problém neviděl...ale ten příběh byl tak nudný a o ničem, že jsem myslel že usnu...a ten konec...to už jenom byla tečka za tím vším...myslel jsem, že nedám odpad, ale bohužel jinak to nejde...(19.6.2013)

• Pitryx

Prima začátek. Pak ovšem skoro celý film hlucho. Přesto oceňuji pár mini gore a sem tam nějaký nový nápadíček. To dohromady tu dvacítku dá.(18.10.2017)

• Daeriel

Můžu říct jen jediné.... Tenhle film by měli v určitých amerických státech nasadit místo trestu smrti, jelikož výsledek je podobný, ne-li totožný.....(8.6.2006)

• Madax

Nepovedená béčkárna určená rovnou pro videopůjčovny, ve kterých se snaží prorazit lákavým názvem a obalem.(20.6.2006)

• Lailath

Najskôr som dala aspoň jednu hviezdu za snahu, ale keď si na tento filmový kúsok spomeniem beriem ju späť.(11.8.2009)

Mám pocit, že to snad nikdo z těch píčusů tady neviděl...(13.12.2009)

• dud

Co si vzpomínám, tak bezkonkurenčně nejdebilnější film, který jsem viděl. Pustil jsem si jej zcela záměrně, vědom si „skvělé pověsti“ Asylumu a s očekáváním dobré zábavy z nízkorozpočtové slátaniny. A musím uznat, že první polovinu filmu mě opravdu fatální neherectví, opakující se trikové scény, nesmyslný děj, tragické dialogy, otřesné postavy a já nevím co ještě, bavily. Když mi ale v druhé polovině došla zásoba smíchu, stalo se dokoukání filmu utrpením a z toho množství debility a amatérství, kterou tvůrci do filmu vložili, jsem měl tendence k sebepoškozování.(13.11.2010)

• KKOALA

Vykrádačka Války Světů, která se totálně nepovedla.(20.12.2010)

• Etherium

Tento film vznikol za účelom merítka pre najhoršie sci-fi. Efekty robili asi v detskej izbe z kartónu alebo čo, herci sa snažili, scenérie ako konsky kokon, a dorazila ma umelohmotná zbraň s červeným vrchnáčikom. Propagované ako mohutné sci-fi, v požičovni obal jak sviňa, prišiel som domov pustil dvd a išiel som sa vygrcať.(5.11.2012)

• Hookins86

Holyshit!(18.1.2013)

• Zelda knihkupec

Laciné cosi co se snaží paraziticky koexistovat na jedné moc pěkné knize. Prostě blivajz. Viděno na návštěvě u rodičů, kde to běželo jakožto zvukoví podklad...(19.1.2013)

• LCH

To je vtip ne ?! (5%) Odpad !!! Odpad !!! Odpad !!!(2.6.2013)

• brasek

Kto zastaví Asylum a ich exkrementy?!(28.2.2016)

• tyzmrde

FILM MÁ POCTIVÝCH 10%(8.9.2018)

• vonAlder

Nulová zápletka, kopie a NUDA.(4.10.2008)

• Joanna

Naprosto mě šokovalo zjištění, že se nejedná o parodii!!(26.10.2009)

• Kubiiiczeek

USA(3.1.2010)

• MovieDevil

"holomrd **** Mám pocit, že to snad nikdo z těch píčusů tady neviděl..."------------------------------------------------------------------------ Ále viděl a pokud se ti to líbilo, tak s největší pravděpodobností budeš pičus ty.(4.7.2010)

• roboxxl

Ďaľších zbytočných 10 minút, toľko som vydržal.... Nemám čo dodať(16.1.2012)

• DarkViper

No tak to byl masakr, prvních 7 minut jsem si nemyslel, že to myslí vážně a bral to jako srandu, po 15 minutách jsem zbledl a film vypl s pocitem, že jsem nejhůře na světě investoval 40Kč za zapůjčení ve videopůjčovně.(1.6.2012)

• Otan

Jedna hvězda produkci:Za to,že se jim na to podařilo sehnat peníze.10%(5.1.2013)

• otoman92

Jednu hvězdičku jsem dal jenom proto, že se mě zdá tento film více autentický knižní předloze než Válka světů(18.1.2013)

• MiniRecenze

Trapný pokus se "svézt" se snímkem Válka světů.Je zde všechno špatně....no je to prostě na zvracení.Bohužel Vás film nepobaví ani se"směšnými "efekty.(19.2.2013)

• 10doktor10

Nejhorší ani nechci říkat film, který jsem v životě viděl. Vydržel jsem asi 30 min a pak jsem to musel vypnout. Naprosto nelogický paskvil s tak strašlivými efekty, že si to nedovedete představit, dokud to neuvidíte. Hrůza a děs, nemá to nic společného s Válkou světu od Spielberga. Moje doporučení: Ani to nezapínejte!(14.5.2013)

Tento podceňovaný film mi nepřišel vůbec nejhorší, natož aby skončil v hlubinách odpadu.. tam by měli být jiné filmy :). Upřímně, film jsem zhlédl v domnění, že je to jiný film, ale stalo se. Nemohl jsem ho nikde najít, tak jsem narazil na CSFD, kde byl. O to víc jsem byl překvapen, že má pouhopouhých 8%. O efektech si nebudeme nic říkat, ty jsou hoodně zanedbané, ale jinak se mi ten film prostě líbil a nemít 8%, asi bych hodnotil za 3 nebo 4*. Každopádně dávám na protest 5*. Knihu jsem nečetl, ale mám to v plánu.. možná potom své hodnocení trošku pozměním, nicméně pořád trvám na tom, že tento film nění zase takový odpad, do kterého ho tu někteří řadí.(29.12.2013)

• Bezejmený

Díval jsem se na to jen kvůli tomu, abych poznal filmy této distribuční společnosti. Je mi líto, ale i já jsem tudíž přispěl k vyrábění dalších paskvilů s podobným názvem jako originální film. Dávám s přehledem odpad a myslím, že odpadové filmy ještě urážím.(20.5.2015)

Tohle je jeden z těch dobrejch-špatnejch filmů, který si vychutnáte s kámoši a škopkem. Často netušíte proč jsou hrdinové někde uvězněni, jak velký jsou invazivní příšery, mimochodem příšery vypadají GIFy, hrdina neustále ztrácí batoh a hned se zase ukazuje, vůbec nemáte možnost uvědomit si perspektivu - někdy to je velký jak barák někdy jak mrakodrap, ale co je nejvtipnější je fakt, jak se desetimetrový monstrum umí pohybovat neslyšně. TOŽ CELKOVĚ: Nejslabší adaptace Války světů, která si svých 9% vskutku zasluhuje, leč film svou sračkoidností baví po celou dobu, skoro v každé scéně je nějaká kravina, které nemůžete uvěřit, že ji tam nějaký střízlivý člověk mohl dát.(25.8.2015)

• Yamatosan

Jeden z vůbec nejhorších filmů co jsem viděl. Nicméně scéně se vstupem do chaty - nadzvednou KULISU sedící na trávě, jeden tam vleze a zevnitř odemkne - nelze upřít jistou zvrácenou genialitu 😁(23.9.2016)

• Anakikin

Tak abych se přiznal, moc jsem nepochopil, proč tenhle film vůbec vznikl. Snad jedině jako splnění dávného snu režiséra, ale každopádně se v tomto případě jedná o průšvih. Takřka souběžně totiž vyšla Spielbergova verze, která vyhrává stylem K.O. Ať už se budeme bavit o hercích, kameře, trikové složce, lokacích nebo zvuku, pokaždé s přehledem vítězí Spielberg. Možná kdyby vyšel tenhle snímek ještě před rokem 1989, nemusel by být označen jako propadák, ale třeba pouze jen jako průměrné sci-fi. Avšak i o tom docela pochybuji...(8.3.2007)

• Marcos88

civilizácia je asi naozaj v ruinách, keď nás obklopujú takéto filmové skvosty.(25.7.2008)

• smazilek

to nešlo dokoukat....(29.8.2008)

• Prehistar_

Neskutečně trapná sr*čka. Herci snad už otravnější být nemůžou, walkers až tak impozantní nejsou (spíš k smíchu), horší dialogy sem ještě neviděl. Vrcholy odpadovosti ale jsou neskutečně trapný mnich blekotající cosi o tom, že "bůh se na nás vykašlal", voják rozvášněně přednášející o cennosti vědců a konečně taky neuvěřitelně trapný konec, kdy hlavní hrdina škemrá o zabití jednoho "walkera, načež se onen walker bezvládně sesune k zemi.(9.10.2008)

• Bloodoom

Hurááá další "ptákovina". To se snad nedá ani popsat slovy. Je to hrozitánská blbost :( Nemůžu se ubránit pocitu, že jde o "Válku světů" dělanou doma na koleni.(13.10.2008)

• Solinek

Neskutečná slátanina co chce vytěžit z názvu co nejvíce, absolutní ztráta času!(5.12.2009)

• godzilak

Tak tuhle "pecku" jsem radši ani nedokoukal a po půlce vypnul...(28.1.2010)

• pavels94

tisíckrát lepší než ta spielbergova kravina(15.8.2011)

• JARDAHONDA

Bez peněz do hospody nelez, že jo pane režisére :)(7.9.2013)

• TenPravy

Jdu tak s kamarádem do půjčovny DVD a protože jsem minulý týden viděl Válku Světů, tak si s kamarádem řekneme, že to bude asi podobný...celý film je ve sklepě, kde občas vleze chapadlo a nějaký zmatený děda, asi na kodeinu, tam pořád cosi mluví, do toho zas chapadlo a světlo z baterky....dokoukáno do konce, jen proto, že nám nic jinýho nezbylo.(10.9.2014)

• Infantryman

Natočit film, který se z půlky odehrává na skládce, a snažit se z toho vytřískat děj, to chce celého chlapa... Byly tam kozy, a to je ta jedna hvězdička, kterou jsem ochoten dát.(2.5.2016)

• Rathe

Když 2 dělají totéž, nikdy to není totéž. Ale tohle je teda takový paskvel... to snad není možný. Sakra, když na to nemají rozpočet, proč se do něčeho takového pouští? Herecké výkony - děsné, efekty - děsné, scénář - děsné, režie - děsné, kamera - ta zas tak děsná není, jenom trochu hrozné. Pání, díky za Spielbergovu Válku světů.(8.7.2016)

• BillHocking

Myslím, že hodnocení filmu oprávněně nestoupá nad desetiprocentní hranici. Pravdou sice jest, že hlavní hrdina George má pěknou mladou ženu, dceru a rozumí astrofyzice, ale žádná z těchto skutečností zážitek nevylepšila. Na světě často platí, že bratr mající oporu v bratru je jako opevněné město, jenže v tomto případě se od sebe bratři odtrhli až příliš brzy. Jeden z nich se vlastně odtrhl doslova. A právě toto je jedna ze scén, nad kterou jsem se lehce podivil. Když totiž na Georgova bratra spadl kámen a přepůlil jej na dvě poloviny, tak se mu zřejmě záhadně podařilo absorbovat celou jeho spodní polovinu těla, protože zbyla jen polovina horní. To je ale pouze jen malá výhybka. Nesmírně důležitou roli sehrál ve filmu pastor, který ze sebe sypal jedno moudro za druhým - nakonec bohužel zemřel, přestože "to třeba Bůh nechtěl", anebo "prostě jen věřil v lež a fikci". Zajímavá byla taky chvíle, kdy se hlavní hrdinové bavili pod stromem a jeden z vetřelců stál velmi nenápadně přímo nad nimi (viz. obrázek: http://img.fdb.cz/galerie/n/n262c615b5a99ea9923a519c708a319.jpg). Prostě jsem akorát čekal víc momentů, kdy by se dalo zasmát na úkor levných herců a špatného grafického provedení. Snad jsem nebyl moc "namlsaný" z nedávného Black Sheep. Každopádně kdybych chtěl, vytáhnu ze svého rekta podobný zázrak. A tímto jsem to definitivně odepsal do kategorie Odpad! Této science-fiction podívané by Ezechiel vzkázal pouze: V den svého narození jsi byla pohozena v poli, protože jsi vzbuzovala hnus.(11.7.2016)

• damian

Mě by jen zajímalo, v čem jel "scénárista" a co to sakra má co společného s Válkou světů od H.G.Wellse!!! Odpad je příliš dobré hodnocení.(21.2.2018)