Osudový dotek 2

• USA The Butterfly Effect 2 (více)
všechny plakáty

Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sedm.1

Né,tohle nemohl přece nikdo myslet vážně! Hodně pokračování dělá svým prvním dílům ostudu, ale v případě Osudového doteku jde doslova o trestný čin. A zvlášť když je první Osudový dotek bez diskuzí tak geniálním a famózním snímkem. Naštěstí tento totální průšvih vůbec ničím na původní nářez nenavazuje, takže já tento jeden velký nesmysl po jeho shlédnutí ze své hlavy okamžitě vymazávám. Přitom se to ale rozběhlo docela slušně a já jsem ještě během úvodní půlhodinky byl docela natěšený a zvědavý, jakým směrem se to dějově celé bude ubírat, neboť to ještě mělo jak náboj jedničky, tak něco i z též docela povedené série Nezvratného osudu. No, a ubíralo se to asi nejhůře, jak jen mohlo. Film rezignoval na jakoukoliv logiku, zápletka byla naprosto nudná a až otravná, celé mi to přišlo strašně odfláknutý a nedopečený, dějově nefunkčně sešroubovaný a nepůsobivý. V pokračování Osudového dotyku mi navíc chyběla i atmosféra a hlavně i natolik úžasné napětí z jedničky. Ale především,byla zde totálně zpackaná a úplně bezhlavě převrácená ústřední myšlenka prvního Butterfly Effect, a za to tento druhý díl odsuzuji nejvíc! K výraznějšímu hodnocení pak nepřispěly ani poněkud nevýrazné postavy a ani jejich představitelé, a tak musím zkrátka Osudový dotek 2 označit bez zaváhaní za nudnou televizní slátaninu, která nemá absolutně žádný význam a absolutně nedoporučuji! ()

Lencha

V jedničce mi docela vadil Ashton Kutcher (kterýho většinou nemusím - až na výjimky), takže tady jsem byla s obsazením v celku spokojená:-) V podstatě tu oproti jedničce nebylo nic novýho, ale rozhodně mi dvojka nevadila a celkem ráda jsem se na ni podívala:-) ()

Han22

Nick má krásnou dívku, přátelé ještě ze střední a slušně se rozjíždějící kariéru. O všechno přijde při jedné havárce. Po roce trápení se mu pomocí staré fotky podaří vrátit v čase a nehodě zabránit. Jaký bude jeho další život? Ano, je to o něco horší než první díl, ale ne zas o moc. Leonetti natočil pokračování v o něco více romantičtějším duchu a také přidal něco mále erotických scén, ale podařilo se mu udržet styl prvního dílu. A navíc ony zvraty, kdy se hrdinovi po zdánlivém napravení časové osy začne všechno kazit jsou celkem logické a nepůsobí dojmem scénáristického naschválu (až na mafiánskou podzápletku). Takže jo, jsem víceméně spokojen. ()

sQelle

Tak tady jsem se hodně opařil o horkou kávičku. Některé filmy by prostě druhý díl mít neměly, natočíš dobrou jedničku? Nech toho, lepší už to neuděláš! vážně. Takže buď odložte kamery a vaše "vymazlené" scénáře a nechte toho nebo prostě natočte film nový. ()

kery-

55% Hned na začátku bylo jasné, že na první díl to mít nebude. Při sledování mi občas začali pracovat i ty piliny co mám v hlavě a docela to šlo. Ale jak říkám (!), přes první díl není. Tohle mi oproti němu přijde moc jednotvárný...Ale to je asi věc názoru ()

AngiS

Kdyby to neměl být rádoby drahý díl, nestyděla bych se dát čtyři hvědičky.. Eric je neuvěřitelný sympaťák, na kterého se podívam ráda v jakémkoli filmu :) ()

Scytale

Druhý díl jen potvrzuje nesmyslnost celého pseudokauzálního námětu série Osudový dotek a na DVD měla jít už i jednička. ()

lukasch

Jmenovat se to jinak, natočit to Nova, tak jsem asi spokojený. Ve srovnání s jedničkou je tohle prostě jen video srágora a pošlapání značky. ()

DannyBoy80

Je to kol 50%. Nejsem ovlivněný prvním dílem, sice jsem ho viděl, ale hodně dávno. Film který neurazí ani nenadchne. Herci průměrní. Příbeh nenápaditý. Oddychovka. Nechápu proč po úspěšném prvním díle není obsazení aspoň trošku na úrovni. ()

Dominique

Čekal jsem nejhorší, přislo jen špatné. Byl jsem neustále každým odrazován, abych na to ani nekoukal, že je to vyhozenej čas. Nebyl, zas tak špatný to nebylo. Je to dobrej film, kterýmu chybí zápletka, kamera, scénář, herci a koule. Zbytek je fajn :) ()

Marys

Dobrý film. No v porovnaní s jednotkou málo inovatívny a o dosť horšie prevedený. Jednotka bola, uau, bomba! Toto skrátka film, mhm :). A rozmerom že tu sa hlavnému hrdinovi stačilo pozrieť na fotku a vrátil sa, kde bol to ani inak skončiť nemohlo, ako to skončilo. ()

Vejrrr

Jiní herci, jiní režiséři, náboj v řiti úplně. Srovnávám samozřejmě s jedničkou... Ale ikdyž je to pod jedničkou o hooodně příček níž, pořád je to příčka slušná. Takhle.. viděl jsem horší filmy na podobná témata. Slabina tohohle filmu bude v tom, že první díl byl bojem o životy v každé "toulce do minulosti". A když chtějí pokračovat, tak přece nemůžou zvolnit na nějaký citový záležitosti jako že jeho milovaná už ho nebude poznávat... A jako zajímavost... Mojí 14-ti letý sestřičce se dvojka líbí o dost víc než jednička... co z toho vyvodit.. Asi že je pochopitelnější.. Jinak skutečně nevím, co extra na tom ta holka vidí.. :) ()

Mikeel

No, mě se to docela líbilo. Nenudil jsem se. Samozřejmě to nemá takové kouzlo jako první díl, ale vzhledem k únosné délce to neurazí. ()

Thomm

Už mi tam chyběla jenom scéna, kdy hlavní hrdina skáče do minulosti, aby zabránil rozšlápnutí oblíbené hračky z dětství. ()

Další dotek osudu

Další dotek osudu