poster

Simpsonovi ve filmu

 • USA

  The Simpsons Movie

 • Slovensko

  Simpsonovci vo filme

 • Slovensko

  Simpsonovci FILM

 • Velká Británie

  The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 249)

 • luxuska
  *****

  měla jsem obavy, ale nebyly vůbec na místě, protože simpsonovi se i ve velkém formátu povedli! snad jen pana burnse mohlo být více:)(26.7.2007)

 • Pethushka
  ****

  Jako fanynku Simpsonových na ně nedokážu říct nic moc špatného..bylo to simpsonovsky božské..! Ikdyž seriál je samozřejmě seriál, že..(18.3.2011)

 • M.a.t.t.
  ****

  Že sú Simpsonovci vo filme málo filmoví? Podľa mňa sú filmoví až-až a popritom si nezabudli zachovať ani to hlavné - ducha seriálu. Je pravdou, že nepatrím k fanúšikom, ktorý majú napozerané všetky časti od A po Z ale možno aj to je dôvod prečo som si celovečernú verziu užíval a nemal som pocit recyklovania už tisíckrát použitých vtipov. Zamrzí len, že väčšina obyvateľov Springfieldu je odsunutá do úzadia. Pravdaže to mohlo byť aj lepšie, lenže ruku na srdce: nemáme ten pocit len preto, že pôvodný seriál nastavil latku poriadne vysoko?(10.8.2007)

 • flanker.27
  ****

  I kchdyž ja myslím, še stejší achktuálni chodnoceni je kapku pchřepálené, smál jsem se celkem dost. Par fěci celkem hezky narašet na soušasna US flada, so ich fybiram nummer 4.(29.7.2007)

 • Segrestor
  *****

  Dlužno poznamenat, že ze žluté dílny vypadl hotový film se vším všudy tak, jak to zkrátka má být. Konečně film od začátku do konce a ne jen nějaký slepenec epizod, jak jsem se zprvu obával. Příběh je výborný. Je nápaditý a celou dobu v podstatě apokalyptický. Tempo se neztrácí a fórky padají jeden za druhým a některé jsou excelentní, dokonce i Flanders perlil. Na poprvé za čtyři, ale při druhém kole mi to sedlo mnohem lépe.(17.3.2012)

 • Dudek
  ***

  Jsem nadšený, že se Simpsonovi konečně dočkali svého prvního celovečerního snímku, ale ruku na srdce, představoval jsem si jej trochu jinak. Simpsonovi ve filmu až příliš dodržují seriálovou strukturu, nedaří se jim působit celovečerním dojmem a k tomu všemu se ještě podkopávají vykrádáním seriálu. Právě dojem již několikrát viděného řadí tento snímek k těm horším seriálovým dílům. Na druhou stranu nelze tvůrcům upřít funkčnost několika scén, jenže těm se nedaří celkový dojem zachraňovat. Co však považuji za zásadní problém jsou samostatné postavy, tedy hlavně Homer, který mi přišel od své seriálové podoby velmi odlišný. Jeho identita se však během celého filmu několikrát obrátí vzhůru nohama. Nevěřil jsem mu jeho chování, nehodil se mi do škatulky, což považuji za ještě větší hřích než téměř úplné vynechání mého oblíbeného Burnse - tento neduh zachraňuje Herr Schwarzenegger. Natažená epizoda s nepříliš povedenými vtípky je hlavním kandidátem na filmové zklamání roku. Sice mi to láme srdce, ale tihle Simpsonovi nejsou příliš zábavní.(3.8.2008)

 • choze
  ****

  Celovečerní SOUTH PARK poráží SIMPSONOVI VE FILMU nejen písničkami, ale i jasně vymezeným tématem boje s cenzurou. A těch gagů viděných jinde tu bylo taky nepříjemně moc.(13.8.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Poslední napnutí sil v době, kdy už jsou kdysi geniální Simpsonovi dost obskurní antizábava.(4.9.2008)

 • Tuxedo
  ****

  Neskutečně moc vtipů, ale prostý příběh s nezvyklou animací to celé trochu shazuje. Simpsonovi navíc opravdu nejsou dělaní pro celovečerní formát.(25.7.2007)

 • Psema
  ****

  S přihlédnutím k tomu, že Simpsonovi vycházejí z 20 minutových epizod, se dá říct, že to lépe dopadnout nemohlo. Obávaná scénkovitost a místná nekompaktnost děje se sice dostavily, ale jsou snadno přebity salvou jednorázových i mnohovrstvých fórů, z nichž málokterý zůstane v paměti déle než den, ale lépe strávené chvíle s animákem si v současnosti nedovedu představit. A Spider-vepř ruluje.(25.7.2007)

 • gudaulin
  *****

  Filmeček o rodince Simpsonových lze uvést ve stylu známého vtipu o dvou zprávách: špatné a dobré - kterou začít? Tak dobře, tou dobrou. Simpsonovi jsou stejní jako seriál. Stejný humor, gagy, ironická nadsázka i tempo. Fanoušky seriálu film rozhodně nezklame a ten, kdo dá pět hvězdiček seriálu, může s klidným svědomím dát filmu tentýž počet. A teď ta špatná zpráva. Simpsonovi ve filmu jsou úplně stejní jako seriál. Na začátku filmu je scéna, kdy tvůrci parodují sami sebe, když rodinka sedí v kinosále a dívá se na filmové plátno, kde se honí Itchy a Scratchy. Homer po chvilce nechápavě zakroutí hlavou a praví: "Proč vyhazovat prachy za lístek, když to mám v televizi zadarmo?" Simpsonovým totiž chybí to nejdůležitější, co dělá film filmem. Filmový scénář. Filmové téma, které by odůvodnilo vznik celovečerního filmu. Kdybych se díval na 3-4 epizody ze seriálu za sebou, mám prakticky ten samý efekt. Vidět tohle dílko doma na obrazovce, budu spokojený, ale při návštěvě kina bych se trošku ošíval. Celkový dojem: 90 %.(26.10.2007)

 • Hal_Moore
  ****

  Tři nadprůměrně vtipné epizody vměstnané do celovečerního filmu, škoda jen, že všechny nejlepší vtípky byly ukázány již v trailerech. Nesledoval jsem dabovanou verzi (ani jsem ji nevyhledával) a musím konstatovat, že i originál má něco do sebe. Homerovo "d'oh" nejde ničím hodnotným nahradit a smál jsem se pokaždé kdy ono citoslovce zaznělo. Samotný příběh je prostý jak je u Simpsonů obvyklé, kadence vtipů a slapstick násilí taktéž, snad jediné v čem se celovečerák liší od seriálu je monumentální hudební doprovod Hanse Zimmera, už jen jeho účast na projektu je vtipem sám o sobě, a to docela povedeným. Seriálu jsem vtisknul čtyřhvězdičkové hodnocení a nevidím jediný důvod, proč bych tak neměl učinit i u jeho delšího bratříčka.(15.1.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Ignorantství Homera Simpsona tímto přesáhlo zemský orbit, prohnalo se kolem pocukrovaného koblihu vznášejícího se v kosmickém vzduchoprázdnu a tou nejvzdálenější celnicí opustilo prostor naši galaxie. Je mu už prostě malá.. Hustota gagů se ve stopáži rozmělnila, jejich úroveň se měnila jak psaný motiv na pletené dečce Marge a já došel ke zjištění, že se na tu žlutou bandu Yakuzáků ze Springfieldu kouká lépe z Homerova gauče, než z poslední řady Multiplexu vedle Kwik-E-Martu. Tento vývoj má společný i seriál a my se smiřme s tím, že holt žádný strom neroste až do nebe. Spoiler: Nebohý doktor Riviera. Kdo teď bude ve městě provádět odborné chirurgické zákroky jako třeba otvírání lebky kráječem na pizzu..?(27.12.2010)

 • genetique
  ****

  Ak by mal niekto obavy z toho, že pokiaľ nesledoval seriál, filmu nepochopí, tak ich môže hodiť za hlavu. Ja som bol doteraz (a strašne to už ľutujem) k seriálu tiež skeptický, no budem toho musieť veľa dohnať, ale rád. Je pravda, že možno preto som pár gagom, ktoré sú šité na dané charaktery postavičiek už roky, nerozumel. Ale tým energický pocit z filmu určite neklesol. Čakal som totálne praštený príbeh a toho som sa dočkal. Rád by som vedel, či bolo aj Arniemu ponúknuté nadabovať si svoju postavičku. 80%.(29.7.2007)

 • Hakha
  *****

  Úžasné, přesně to, co jsem od Simpsonovích očekával. Super animace, výborná hudba Hanse Zimmera, svižný příběh a naprosto dokonale načasované vtipy a konečně po dlouhé době komedie u kterého jsem se hluboce smál od začátku až do konce. Sice nic originálního, ale ruku na srdce, jsou to Simpsonovi jak je známe a to nejlepší z nich dokázali vtěsnit do filmové podoby (ono taky vymyslet nějaké nové gagy po téměř 19 sezónách je sakra oříšek), aby to bezproblémově fungovalo. Z kina jsem odcházel naprosto spokojen, opravdu jsem se bavil celých 87 minut a nemám jediný důvod dát nižší hodnocení než pět hvězdiček, které si Simpsonovi naprosto zaslouží...(31.7.2007)

 • kitano
  ***

  Dopadlo to zhruba tak, ako som dufal, ze to nedopadne. Prva polovica si sice este ako tak drzi prijemnu absurdnost a nadnesenost serialu, v tej druhej sa uz vsak uz hra na pribeh a silenu parodiu. Mohla byt z toho dobra epizoda (a mozno ani nie). Simpsons su proste serial a hotovo. Celkom sa mi pacilo akym sposobom tvorci pouzili 3d grafiku, ale to je asi tak vsetko. Sice som sa nenudil, ale zo srandou, ktoru poskituje serial sa to ani zdaleka neda zrovnavat. (6/10)(25.2.2008)

 • berg.12
  ***

  "Simpsonovi" se mi opravdu líbili jen do té doby, než v nich začal převažovat skečový, fraškovitý a narážkový humor. Mé tajné přání, aby se celovečerní film vrátil k příběhu, se bohužel nesplnilo (ne, příběh neznamená sentiment). Sice je fajn, že film relativizuje sebe sama a pár scén je vážně povedených, ale takové vybroušené animáky jako celovečerní "South Park" nebo "Wallace & Gromit" sleduje spíše z povzdálí. Mírné zklamání. Ale možná za to může i podivná atmosféra kina, kde se ojedinělé uchechtnutí ozvalo párkrát za film.(4.8.2007)

 • 3DD!3
  *****

  Když se člověk v jednom kuse směje, nemá moc čas všímat si nedostatků. Gagy jedou doslova jeden za druhým a narážek na všechno (prezidentem Schwarzeneggerem počínaje a Tomem Hanksem (ne)konče) je tu jako koblih v supermarketu. Zimmerova hudba je vynikající, netradičně pojatá animace taky a Homer a jeho Spider-vepř se vám do paměti zaryjí navždy. SIMPSONOVI svůj první film zvládli na jedničku. A já se stejně jako jedna malá slečna ptám: "Bude dvojka?"(24.8.2007)

 • Eddard
  ****

  Po neskutečně napáleném začátku (Itchy-Schratchy; kino a ultranašláplá modifikace úvodní znělky) jsem ani nedýchal a v duchu jsem si říkal, že konečně sleduju geniální, bezchybné komediální veledílo. Nicméně se posléze všechno umírnilo, kadence skvělých vtipů zpomalila a postupně se ke slovu začal dostávat onen element, s kterým televizní Simpsni moc zkušeností nemají - příběh. A ten je, jak už jste možná slyšeli slabý a dost šroubovaný. Chvílemi se zdá, že scénáristé pouze hledali způsob jak spojit většinu jednotlivých gagů do nějakého tématického celku a tak zkrátka vznikla historka o ekologické katastrofě a vyhnání žluté rodinky ze Springfieldu. Přesto, ty zmíněné gagy tady pořád jsou a jsou povětšinou dobré až vynikající (nejvíc samozřejmě pálí Homer a jeho spidervepř :-) ) Můj soud je tedy poměrně jasný - výborná zábava, kterou si užijete i když nejste skalním fandou seriálu, která má své mezery a nenabízí nic nezapomenutelného. 70%(31.7.2007)

 • viperblade
  *****

  Stejně jako seriál i tenhle film je fakt skvělej.. Spidervepř, spidervepř, umí hlavou dolů lézt.(17.8.2007)

 • Falko
  ****

  Priznam sa, ze nikdy som nemal tento animovany serial rad, takze som si nikdy nepozrel nejaku cast, aj ked som mal mnohokrat moznost. O to väcsie bolo prekvapenie, ked som si film mohol pozriet v kine a bavil som sa viac, nez som predpokladal. Takze mozem odporucit aj odporcom Simpsonovcov, avsak iba vtedy, ak nemate nic proti animovanym filmom.(1.8.2007)

1 2 3 4 5 6 17 32 48 63