Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Kvalitný lowcost survival, ktorý dokazuje že Briti žaner vedia. Vedia z minima vyťažiť maximum (rozumej jeden chadný ostrov, šedé mraky a hneď je pochmúrna nálada), nešetria krvou a hlavne postavám (nielen vďaka prízvuku) človek zväčša fandí a na rozdiel od otravných amerických rovesníkov nepraje rýchlu smrť. Originality by sa človek nedorezal, ale bavil som sa, aj keď nie tak ako u Severance. 60% ()

sud

Dost podceňovaná řežba, která má hlavu, patu a po celou dobu spád a švih. Zajímavé je, že kdyby hlavní záporák neudělal několik sviňáren (za všechny s Louise), člověk by mu skoro i fandil. 80%. ()

akisha

Zábavná dobrodružná záležitost s partou sígrů a minimem sympaťáků, dobrým prostředím (poslední dobou tyhle lesy letí) a někdy pěknou krvavou scénou. Ale řekla bych, že co se týče strachu/napětí/hororu je na tom Mrtvá hlídka trochu líp. ()

castor

S šikanou si leckdo neví rady. Každý se z ní snaží vybruslit po svém a ne vždy to dopadne vesele. V ložnici nápravného zařízení právě jeden slabší jedinec zvolil rezignující variantu. Skupinka trýznitelů je tak následovně potrestána relativně netradičně. Opuštěný ostrov ale nebude tak úplně opuštěný, jak by měl být.. Když takhle člověk ještě nechce jít úplně spát, narazí občas při přepínání kanálů na zajímavý projekt – nevím, zda-li se dá thriller Pustina do téhle skupinky zařadit, ale své postavení v daném žánru si určitě vydobyl. Britské horory budují s minimálními rozpočty intenzivní atmosféru a v posledních několika letech i místy zastiňují (posuďte sami: 28 dní poté, Pád do tmy nebo Jezero smrti) americkou konkurenci. Málo známí herci navíc posilují realističnost a tvůrci za kamerou předkládají syrový pohled na věc, až nechutně realistické vykreslení násilí a všudypřítomnou špínu. ()

MM_Ramone

Raz darmo! Anglická novodobá horrorová produkcia ma nedokáže osloviť. Aj keď "Pustina" nie je určite tým najhorším snímkom z tejto krajiny, ale ani pri ňom som nebol ako divák spokojný. Scenár o izolovanej skupinke mladých delikventov na ospustenom ostrove, kde ich jedného po druhom likviduje psychopatický vrah, by som aj bral. Však to filmové spracovanie, vrátane hereckých výkonov, mi prišlo slabé. ** ()

Spooner

Britský horory v posledních letech neskutečně válej. A tenhle je jedním z nich. Je to sice příběhově strašně jednoduchý, ale zase to má výbornou atmosféru a je to neskutečně brutální. Postavy byly dobře napsané i zahrané a umírají často v pořadí jaké bych nečekal, což už se mi dlouhou dobu nestalo. 70% ()

petero

Skupina mladých vyvrheľov spoločnosti z nápravnovýchovného strediska je po smrti svojho spolubývajúceho vyslaná na opustený ostrov, kde sa majú uvedomiť. Samozrejme, že ostrov nie je až taký neosídlený. Bohužiaľ žiadne mysteriózno tu nečaká, možno preto sa mi to nepáčilo až tak ako Bassetov predchádzajúci Nightwatch. Spracovanie je podobné Dog Soldiers. Podobná kamera, les, prízvuk postáv, ten istý herec. Nahodenie príbehu je fajn, potom nasleduje dlhší rozjazd, útok psov je fajn, záber s narazením psej hlavy na kôl je najlepší a poctivá rezanica na záver ako zo Štvanca s Del Torom a Tommy Lee Jonesom potešila. Malá porcia vyhryzených čriev a sem tam naaranžovaná mŕtvola. ()

gogo76

Od režiséra Mŕtvej hliadky, ktorá sa mi celkom páčila, som si ho zo zvedavosti pustil a musím povedať, že sa mi táto nenáročná vyvražďovačka páčila. Film môže pripomenúť japonský Battle Royale, ale toto sa mi pozdávalo viac, hoci mi nebolo celkom jasné, v čom spočíval trest, za akým vlastne na ostrov prišli. Napadlo mi, že sa prišli naučiť súdržnosti, ale že by to mal byť taký hrozný trest?Možno mi niečo ušlo, každopádne celkom slušné. Slabšie štyri hviezdičky. 70%. ()

-bad-mad-wolf-

Hm... naturalistická volovinka z lesů na jednom pustém ostrově. Nic originálního, napínavého nebo nedej bože šokujícího. Navíc jsou tu na můj vkus až moc jednostranně zaměřené postavy (poseroutka, hajzl, chladnokrevný drsňák, nerozhodný ocásek), předvídatelnost, nevýraznost a podivný střih. Nad vodou tohle béčko drží především naturalistické brutální scény, slušná atmosféra a krátká stopáž, díky které nehrozí nuda. 5/10 je tak akorát. ()

Phobia

"Pustinu" bych označila spíše za drama či thriller, protože jako horror na mě tenhle film příliš nepůsobil. Děj je jednoduchý a veskrze předvídatelný, atmosféra příjemně syrová, hezky koukatelné prostředí ostrova, hrdinové nejsou tak otravní jako rozjívení (a následně hysteričtí) američtí teenageři, padouch... no, nic moc, takový odfláknutý. Nehledě na to, že mám ráda psy, zvláště pak ovčákovitá plemena, tahle složka příběhu mě tedy patřičně neděsila. Ve vyvražďovačkách mírný nadprůměr, není to vyloženě hloupé, ovšem z mého hlediska "Pustina" nejvíce trpěla postavami, ke kterým jsem si nedokázala vybudovat kladný vztah - zase mi jednou byli všichni naprosto ukradení (až na ty krásné hafany:-)). 66,6% ()

darkrobyk

Otázka je, do jaké míry je vrah psychopatický, protože tak se označuje většinou ten, koho prostě baví zabíjet často bez vnějšího motivu. Po řemeslné stránce velice dobře natočený slasher nebo survival? To je jedno, asi obojí. Každopádně přežít na jinak malebném ostrově s kouzelnou říčkou obklopenou lesy se zdá téměř nemožné. Film je brutální v nekompromisnosti, jak jsou jednotlivé postavy popravovány. Kuš, podříznutí, upálení. Ale nejkrutější je roztrhání psy, jež je natočeno velmi věrohodně. Fanoušek žánru, který nečeká neobvyklá překvapení a zvraty ani intelektuální filosofování, by měl být spokojen. Postavy jsou krajně nesympatické, což poněkud ulehčuje moment, kdy nad jejich osudem mávne divák rukou. A popravdě ani hlavní hrdina za křečovité držení palců nestojí. Přesto jsem byl znovu po letech spokojen a původní hodnocení ponechávám. ()

Gimp

Parta mladých a krásných lidí na ostrově uprostřed ničeho. Postavy jsou více méně ploché charaktery bez vývoje (dobrák s pověstí vraha, hromotluk co potřebuje pevnou ruku, zlý nácek co má pod palcem hromotluka...). Cením hlavně odvahu neuázat xicht záporáka až do 75. minuty filmu a scénu s táborákem. ()

Hrabka

Hodně povedený "svižný béčkový thriller" s parádní atmosférou ve skvělém prostředí. Tyto filmy mám rád, ačkoli forma není bůhvíjaká, tak mě to prostě baví a nenudím se ani chvíli. Tady to bylo chvílemi i dost drsný, což taky není na škodu. Konec byl sice takový uspěchaný a rychlý, ale jinak si tento počin určitě 4* zaslouží, protože to je velice dobrá, napínavá jízda s poměrně zajímavým nápadem. 70% ()

lamps

Znepokojivý a maximálně jednoduchý survival thriller s bandou antihrdinů, skupinkou zuřivých loveckých psů a záhadným vraždícím maniakem, kteří se sami na ponurém ostrově vzácně doplňují a pro fanoušky béčkových vyvražďovaček představují rychle odbyté a krví nasáklé hody. K dobru lze připsat povedenou atmosféru, dráždivé gore a herecké obsazení v čele s hororovým smolařem Pertweem, který zřejmě soutěží o to, v jakém filmu zemře více nepříjemným způsobem. Slabinu naopak vidím ve scénáři, který jako dlouhodobý kámen úrazu podobných jednorázovek opět nezklamal a z výborného námětu udělal jen lehce nadprůměrnou podívanou, v níž se střídají napínavé a intenzivní scény s těmi vyloženě nudnými mnohem častěji, než by bylo zdrávo. I tak jsem se ale dobře bavil, všechny ty nevyzpytatelné charaktery a drsná akce bezpečně udržovaly moji pozornost a nakonec musím přiznat, že jsem vlastně dostal přesně to, co jsem původně očekával. Britové se začínají pěkně vybarvovat... 65% ()

Big Bear

Survival to jo, ale horor? Snímek sice celou dobu drží napětí a je tam i pár krváren ale Mrtvá hlídka se mi zdála lepší.... * * * ()

playboxguest

Za Lenoru Crichlow, neboli Sugar, ale i tak je to film naprosto o ničem a totální béčková kravina, kterých jsou televize po půlnoci plné... ()

salahadin

Hlavně za Alex Reid, která je skutečně nádherná. K filmu mám velké výhrady, tohle pojetí mě nějak extra neuchvacuje. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +námět, zpracování, atmosféra -pomalejší rozjezd a slabší začátek/// Atmosférou a zpracováním mi to mírně připomnělo režiséru prvotinu Mrtvá hlídka. Jen tady je to ještě o něco přehlednější a tentokrát se tvůrci oprostili od velkého množství nočních scén, takže je i něco vidět. Je to (sice řečeno s nadhledem) dobrá sonda do myslí těch, kteří nejsou tak úplně nevinní a zároveň pomsta jednoho otce za smrt svého syna. Některé záběry jsou pak hodně drsné a jsou až do morku kostí (do krve by bylo slabé slovo). Závěr je pak slušně vystupňovaný a vlastně od začátku si nejste jisti jestli někdo přežije./// Celkem 74%/// ()

Ruut

Docela mi Pustina svoji lesní atmosférou, podobně nevysokým rozpočtem a kamerou připomíná jiný ostrovní horor - Psí vojáci. A to není vůbec špatné. Režiser Bassett se nepatlá s dlouhým rozjezdem a skoro hned pošle skupinu problémistů z pasťáku spolu s jejich vychovatelem za trest na "opuštěný" ostrov. Myšlenka tajemného psychopatického zabijáka se smečkou krvežíznivých psů po ruce je fajn a je neotřelá. Proč by ne. Pořád je nač se dívat. Trošku film ztrácí ve finále. To už mi přišlo značně překombinované a trochu neuvěřitelné. No stále zajímavý horor. 70%. ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga