Proč bychom se netopili

Česko, 2009, 8 h 43 min (Minutáž: 51–54 min)

Režie:

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Kamera:

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam (více)

Epizody(10)

V seriálu Proč bychom se netopili se můžete těšit na vodáckou romantiku, lásky letní i celoživotní, spory nicotné i zásadní, řeku vstřícnou i nemilosrdnou, přírodní scenérie i všední realitu života našich hrdinů. Poznáme se s nimi, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se ale znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi. (Česká televize)

lineker

To nostalgické vzpomínání na vše moc pěkné a méně pěkné, co se dá na českých řekách zažít, zcela a jednoznačně přebilo drobné a ještě drobnější nedostatky TV zpracování kultovní Šmidovy knihy. Vždyť to vše bylo tak krásné.... ()

JancakV

Skvělá písnička mne k tomuto seriálu přitáhla a každý díl vlastně vylepšila. Seriál je takovým odpočinkem, který však autoři ke konci všechen zničili, ale ještě navrch dodali depresivní a přiblblé zakončení. ()

gapa466

Žádná hitparáda, ale je to české, občas vtipné, většinou na vodě....a jedna * za Křižáka. Na některých bylo vidět, že jezdí na vodu. Jen nechápu, proč scénář tak tlačil na pilu ohledně řečí o vodě. A Maruška mohla také trochu ubrat z nářečí. Jinak poho, poho, pohoda. ()

Katka189

Tenhle serial si pamatuji z dětství... nebo spis jen utrzky ale připomíná mi to seriál Hop nebo Trop. Ten mě bavil o hodně více. Tohle je seriál na zahnání nudy... teda prvních 5 dílů... pak to člověka vtáhne do děje ani neví jak a na konci jen brečí nad smrtí z hlavních postav. Nejdřív jsem to na začátku chtela vypnout ale nějak jsem věděla proč to nedelat. Jo a miluju ústřední písničku k filmu! ()