Komentáře uživatelů k filmu (1 742)

 • Cival
  ***

  Vlastně se hrozně těším až Yates Pottera dotočí a zkusí něco vlastního, podle svižnějšího scénáře, který nebude tak často poklonkovat knize (a stejně ji musí leckdy bolestivě redukovat). Režisér je to totiž vynikající a vrcholné momenty série jsou v jeho podání opravdu... vrcholné. 70% a škoda, že školnímu roku vévodí vata.(9.7.2009)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Kamera(5.2.2010)

 • Galadriel
  ****

  Po druhém shlédnutí (relativně krátce - cca 2 měsíce - po několikátém přečtení knihy), tentokrát s titulkami, takže konečně mě nerušil ten příšerný český dabing, musím říct, že největší a téměř jedinou slabinou filmu je bezesporu scénář. Z Rona dělá naprostého blbce a kromě Harryho a Křiklana vlastně žádná postava nedostává moc prostoru a o nějakém vývoji nebo snad charakteru se tu nedá vůbec mluvit. Každý se tam jen mihne, aby se ukázal, spousta věcí se jen nakousne a hned je střih někam úplně jinam, všechno je takové nedotažené, místy i dost samoúčelné (zničení Milennium Bridge apod.). Přitom oproti knize přibylo pár naprosto zbytečných scén na efekt (místo nesmyslné honičky v polích a zničení Doupěte by možná nebylo od věci natočit závěrečnou bitku v Bradavicích, která zde ve filmu prakticky chybí). Přesto si tenhle díl dokázal udržet některá pozitiva, která David Yates přinesl už do minulého - hutnou a značně temnou atmosféru, působivou kameru a definitivní přeměnu pohádky pro děti na poctivé fantasy, které kvalitativně stále přes všechny moje výtky ke scénáři převyšuje většinu konkurenční žánrové tvorby. Takže dávám s hodně přivřenýma očima 4* a budu doufat, že se závěrečný dvojdíl povede o hodně líp.(2.2.2010)

 • Blizzard
  ***

  Pro mě určitě jeden z těch slabších dílů a nemůže za to tak úplně sám Yates jako obsah knihy samotné. Half-Blood Prince mě sice vyloženě nenudil a to ani přes úctyhodných 153 min, ale že bych byl ze šestého dílu této už skoro dospělé fantasy zrovna nadšen, to se říct opravdu nedá. Ono sledovat 2h romantickou komedii a pak si "vychutnat" těch posledních 30 minut nedramatického a vlastně i krátkého vyvrcholení, není žádná lahůdka. Možná tedy je, ale snad jen pro hardcore fans, kterým ke spokojenosti stačí jen pobíhající Daniel Radcliffe po chodbách Hogwarts School, ale tím já rozhodně nejsem a to i přesto, že se mi předchozí díly více méně líbily. Na jednu stranu sice chápu, že se to tak děje, na druhou stranu s tím prostě nesouhlasím a vůbec bych si nestěžoval, kdyby tento díl ani nepřišel na svět a výraznější část snímku v podobě epilogu se mohla v klidu přesunout do Deathly Hallows, kde by byl alespoň pro někoho pěkně "šokujícím" začátkem dvoudílného vyvrcholení této ságy. Potěšila mě však jedna věc, a tou je celkové již dospělejší ladění tohoto dílu, herci se už tolik nechovají jako malé děti a postavy si začínají uvědomovat svou podstatu a roli v této válce dobra se zlem. Na druhou stranu mě ale vůbec nezaujala Hooperova většinou nevýrazná hudba, v předchozích dílech jsem rozhodně slyšel lepší. Co mi v HP6 chybělo, bylo rozhodně napětí a více zajímavých scén. Když se totiž na plátně rolovaly poslední titulky, cítil jsem se kupodivu dost prázdně a to se mi při předešlých dílech ještě nikdy nestalo. Samozřejmě nemusím ani dodávat, že jsem film viděl v originálním znění za doprovodu spousty náctiletých lolitek v sále, dabovanou verzi bybych pravděpodobně nepřežil a její hodnocení by asi dopadlo ještě více negativně. (6/10)(16.7.2009)

 • Tosim
  ****

  Mě ty záležitosti s těmi homony fakt bavily :-) A závěr skoro bral dech. 90%.(16.11.2009)

 • Radyo
  ****

  Na čtyřech hvězdičkách už Harry od předešlého dílu visí jen tak tak a pokud Relikvie smrti nezvýší tempo, asi půjde o stupeň níže. Jak to vidím já, z Harryho Pottera se místo kouzelnické fantasy pohádky pro všechny stává pomalu ale jistě teenagerovská vztahová fraška, kde je boj s Pánem zla a veškeré to kouzlení okolo jen doplňkovou kulisou. Pravda, sice to chvilkama díky těm "vztahům" aspoň působí legračně, ale ta atmosféra temna, která byla nejsilnější ve trojce a ve čtyřce, tak ta je tady už jen načrtnuta. A už i ten Snape začíná vypadat nějak unaveně...(1.10.2010)

 • Enšpígl
  **

  Ach jo, pozvdechl si mudla ze Žižkova po skončení Harryho Pottera a Prince dvojí krve a šel psát komerntář. Hrozně rád bych zde napsal chválu, ale nejde to, nejde. Film bez atmosféry ať už kouzelné jako v prvních dílech nebo tajuplné z dílů posledních. A kde je temnota příběhu, ta jasná temnota, která šla z předchozích třech dílů ? A proč Snape měl tak málo prostoru ? Žádný nový originální postavy ? A co děj ? Jaký měl vůbec smysl tenhle díl ? Vžyť se v něm kecalo o ničem víc, než v neděli nad otázkama Václava Moravce. Já si připadal, jak když jsem kdysi viděl jeden díl Beverly Hills 90210, kde on miloval ji, ale ona milovala zase jinýho a ten jiný by rád zase úplně jinou a postupně se všechno ostatní stávalo nedůležitým, protože hlavní je, kdo koho bude milovat. Já bych taky chtěl strávit divokou noc ve složení já, Hermiona a Belatrix, ale copak kvůli tomu půjde všechno ostatní stranou ?? A to samé s Bradavicema? Jen proto, že s čarodějama cloumaj hormonky jsem nedostal akci, kouzla, pána zla, dynamiku příběhu, napětí, velkolepý finále, no při té bídě bych se uspokojil nakonec i s malilinkatým finálíčkem a nebo třeba úplně něco jinýho, pohádkovýho např. Hermionu v podvázkách jak si kupuje vanilkovou zmrzlinu. Není tam jediná scéna kterou bych si 12 hodin po skončení filmu zapamatoval a přitom taková časová smyčka v Azkabanu, finále Fenixova řádu, boj o Ohnivý pohár, mozkomorové, učení nových kouzel, to všechno už se odehrálo tak hrozně dávno, ale je to nezapomenutelný. Krásný závěrečný titulky jsou fakt jen slabá náplast na mou zklamanou mudlovskou dušičku. A protože mám pocit, že můj komentář je naprosto nezajímavý, připravil jsem si pro Vás určité dodatky. KOMENTÁŘE CO STOJEJ ZA HOVNO - Enšpígl a Matty. VÝDĚLKY - 818.246 Indických rupiíí a 65.258.658.974. Jihoafrických Rand. PODOBNÝ FILMY - Kolja, Forrest Gump. JINÁ HROZNĚ DŮLEŽITÁ STATISTIKA - POČET SMRKÁNÍ BĚHEM NATÁČENÍ : Daniel Radcliffe - 24X ; Emma Watson - 746X /díky odporu k líbání s Rupertem Grintem chytla Emča těžkou alergii a dalo by se říci, že se filmem doslova prosmrkala / Rupert Grint - 0x / díky touze po líbání s Emmou Watson se mu během natáčení zcela přestalo chtít smrkat / P. S. Tomáši, to přece nemůže stačit, ty vole. Nebo tobě snad stačí jenom fotka Simonky ? Aha, tak vidíš !(6.8.2009)

 • Malarkey
  ****

  Komentář jsem nakonec upravil a krapet zjednodušil. Film je naprosto o ničem, ale fanoušek bude spokojenej, a to ani nemusí číst knížku. Stačí, že tam uvidí Hermionu, Rona, Harryho a Bradavice plný jinejch lidí plus Lenku Láskorádovou, která je skutečně k zulíbání, ale jinak je ten film fakt o hovně, a to se upřít nemůže. Ale stejnak si budu stát za tím, že za to nemůže film nebo tvůrci, ale že si to Rowlingová udělala sama tím, že chtěla svojí ságu připravit na závěrečnou pouť za Lordem Voldemortem.(19.7.2009)

 • Cervenak
  ****

  Vynikajúco zrežírovaný, husto atmosférický dark fantasy thriller s občasným odľahčením v podobe puberťácko-romantických srandičiek. Oproti skvelému piatemu dielu film výrazne ťahá dolu jedine scenárista. Kloves je proste sráč. Neviem, či má väčšie bobky z Rowlingovej alebo z fanúšikov, ale jeho neschopnosť funkčne adaptovať tu jasne vystupuje na povrch. Minimálne 20 minút by sa dalo vysekať bez toho, aby film utrpel, práve naopak - celok by tým získal lepší ťah, kompaktnosť, zovretosť a gradáciu. Keby to celé malo 100 minút, je to prvotriedna záležitosť. Takto sme opäť skĺzli do (vysoko kvalitnej) potterovskej rutiny.(17.7.2009)

 • Djkoma
  ***

  Tak znovu... Kdo je David Yates? V minulém díle jsem si nebyl jist, ale teď už ano. Rutinér, který se snaží pomocí filtrů zakrýt nepřítomnost vlastního "rukopisu". Slabý režisér nepochopitelně dostal do rukou poklad bratrů Warnerů a jeho výsledek je průměrný. Dějově se v 153 minutách neděje prakticky nic. První půlka (distributor to rozpůlil dokonale:)) je spíše teenagerská komedie z prostředí školy kouzel a druhá půlka si hraje na trochu temnější drama s prázdnými gesty a podivnou gradací (snad jen hudba funguje skvěle, za což jsme velmi rád). Celý děj Harryho tak jde shrnout do jedné maximálně dvou vět a to není dobré, protože kromě fanoušků bude málokdo uspokojen. Vizuální stránka je "pěkná". Jen a pouze. Vše je jako z pohádky, jen barvy se ve stylu minulého dílu posunuly ještě více k temné(čti studené) modré, ale strach, obavy, cokoliv? Nikde. Fincherovské průlety oknem nebo jeskyně ala Beowulf působí trochu "známě" a film samotný nepřináší prakticky nic. Tomu napomáhá i "nijaký" konec a nulová akce (ano, dvě akční scény odhadem, ale čekání na velkou smršť je nenaplněno...achjo, na co tolik krásných a působivých kouzel, když vidím za dvě a půl hodiny jedno maximálně dvě?). Potěšila mě hudba, ale dějové prázdno zaplněné natahovanými problémy dospívajících mi opravdu nestačí (podrobněji zde). Hodnoťte prosím film a ne knihu, tu jsem nečetl, ale zkuste si odhodit "potterovské brýle" a podívat se na Prince dvojí krve s odstupem a nadhledem... co najdete? Pro neznalého předlohy pěkný obal plný vaty, pro fanouška je to jedno, tomu stačí Harry aspol.. PS: malé rýpnutí, tenhle díl HP stál jako Transformers 2... kdo by to řekl...(17.7.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $250miliónovTržby USA $301,433,060Tržby Celosvetovo $928,833,264Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,082,334 //počet predaných kusov 1,539,289║<Tržby za predaj DVD v USA $115,710,691 //počet predaných kusov 8,917,056 ║ David Yates v rámci možností podáva v tomto diely prevažne "stráviteľnú" romantickú komédiu, hlavne čo sa týka prvej polovice filmu, len je škoda že v tomto úseku príbeh takmer nič zvláštne neponúkne(ide doslova o takú príbehovú vatu- výplň), v podstate sledujeme rysujúce sa vzťahy medzi mladými protagonistami tak nápodobne ako tomu bolo v predošlej časti, vytúžená gradácia deju a vôbec teda rozhýbanie príbehu do nejakých otáčok príde v poslednej tretine, kde to konečne naberie slušný spád, aj keď dosť smutný z dávkou temnosti. Poukáže sa tu aj na pár zaujímavých bodov(knižka polovičného princa, iniciály písmen na malom zvitku), ktoré by mohli byť z nejakom silnom príbehovom prepojení rozvedené v ďalšej časti. V podstate ide o film čo neurazí ale vo svojom prevedení ani nič na viac neponúkne, po technickej či hudobnej stránke si tvorcovia odviedli svoj slušný štandart. Oporným pilierom filmu je hlavne výkon Daniela Radcliffa, výborne sekundujú Michael Gambon a "démonický" Alan Rickman . /videl v kine 2x: 85%/(17.7.2009)

 • Marigold
  ***

  Škoda, že se zase vrací ta konverzační nota ze života teenagerů. Na poddimenzovaný příběh jsem si už zvykl, ale rozněžnělé blábolení malých kouzelníků mě prostě nebere. Ještě že ve druhé půli to Yates zase slušně nakopne. Po slibné pětce se mi zase potvrdilo, že filmový Potter je precizně ošetřený produkt, ale žádná velká magie – odchodem Oldmana a přívalem hormonů se kouzlo vytratilo. Fanoušky potěší, bezvěrce neurazí... pobaví a neuškodí. Mdloby na vás... tak to ani náhodou. [65%](13.7.2009)

 • Renton
  **

  Scénář: Steve Kloves .. Vlastně hodně slabé a neuvěřitelně prázdné. Mnoho povyku pro NIC.(16.7.2009)

 • larelay
  ***

  Vtipnejsi, komornejsi a konverzacnejsi Harry. A to je asi tak vsetko. Ziadna akcia, ziadne wow momenty, ktore by vas nadvihli zo sedaciek a o pol jednej v noci som uz mala pocit, ze zaspim. A ked sa to skoncilo, tak som neverila vlastnym ociam, ze hm... Zaver? A kde mame nejaku gradaciu? Kde mame nejaku skvelu akcnu scenu? Nejaky suboj medzi dobrom a zlom? Haloooooooo! To sme si hadam ani nezasluzili :)(16.7.2009)

 • woody
  ***

  Ozajstná vata v Yatesově rozjeté trilogii... Epizoda, které nic nikam neposouvá. Odrostlí teenageři, kteří se vyjadřují pořád stejně jako když to byli malí prvňáci, jen s tím rozdílem, že kolem nich všichni umírají. Občas se objeví nějaký ten zlý mrak, což má být hlavní záporák. Jak mě pětka nadchla, tak nyní jsem zase tvrdě vrátil na zem. ... Alespoň ten Jim Broadbent za něco stál...(16.7.2009)

 • DaViD´82
  ****

  Vezmu-li v úvahu, že Yates dokázal z nejzbytečnější části předlohy vytáhnout něco, co dojíždí právě "pouze" na onu zbytečnost (aka nulovou dějovost), tak mi nezbývá než se těšit na adaptaci sedmé části, která už by snad konečně mohla aspirovat i na sesazení Cuarónova příspěvku z pozice nejlepší filmové adaptace Jindry Hrnčíře.(20.7.2009)

 • KarelR
  ****

  Prince dvojí krve táhne dolů akorát fakt, že je už předloha pouhým přemostěním mezi pětkou a sedmičkou, a Klovesovo oblíbené "nacpu tam i tohle a tamto a je mi jedno, že to pochopí jen čtenáři knihy". Jinak si totiž Yates všechno pohlídal a je to pecka, přesně jak jsem čekal. Těším se na originální znění, dabing tentokrát zabil až moc hlášek a pár postav (hlavně Ginny).(10.7.2009)

 • Superpero
  ****

  Jeden z nejlepších dílů. Sice se tam toho zase moc neděje, ale fakt mě bavilo na to koukat. Byla tam ta temná atmosféra a ubylo kouzelnickejch soubojů, což je dobře, protože mne vždycky iritovalo, jak pár dětí přemůže strašlivě nebezpečné smrtijedy. Herecky dobrý a nejvíc mě bavil Jim Broadbent.(18.11.2010)

 • Tom Riddle
  *****

  Love is everywhere, everywhere i look around. Dokonce i v Bradavicích. A já říkám výtečně. Přesně tak dopadl šestý filmový Potter. Celý film jsou bezuzdné extatické orgie emocí, které jsem si ohromně užil (krom chvil, kdy ta pizda za mnou vyrušovala neustálým žvaněním, a to i v klíčových scénách filmu... do kina snad nikdy víc...). Puberťácké vrkání mi krásně sedlo (jak je možné, že všechno, co by se mohlo někomu zdát tak pitomé, přijde zamilovanému sladké?, všichni herci byli v nejlepší formě (a dabéři zase ve standartním děsu. Vím, že to napsali snad všichni, ale Ginny je fakt zabitá.) a Helena Bonham Carter a Evanna Lynch ukradly každou scénu, ve které se objevily. Vztahy tady skutečně táhnou, Levandule je neuvěřitelně otravná, snad víc, než kdy v knize byla, komedie a vztahy fungují líp než s Newellem a drama líp než ve Fénixovi. Děj je osekaný a přepsaný, ale ne neúnosně jako v Poháru. Výsledkem je dost možná nejlepší filmový Potter(25.7.2009)

 • Nathalie
  ****

  Večerní sova všem čarodějům a ostatním kouzelným tvorům: mudlovi Davidu Yatesovi byla znovu udělena cena za černou filmovou magii. Princ dvojí krve potvrzuje, že když se spojí opojné vizuální kejklířství plné novinových průletů, vertigoefektů a čarovných destrukcí- a působivé filmové vyprávění, není tak důležité, že scenáristicky jde v podstatě jen o předtakt k velkému dějství a že půdorys tvoří výlety do minulosti a romantické mnohoúhelníky. Verbální komika, nonverbální romantika a silný tah na branku zkrátka dají zapomenout, že tentokrát se přímý střet s Voldemortem nekoná. Je jen škoda, že k prostřihání hustých literárních madam JKR nebyl přizván někdo lepší než Kloves, protože například viteály a Voldemortovo dětství je upozaděno na úkor zbytečných scén jako je ta s monstrpavoukem a divácky nejvděčnější postavy jako Lenka Střelenka a Snape mají málo prostoru. Minimálně pro nás, fanoušky knižní verze, tím film oproti pětce ztrácí cenné body, ale Yates dokáže odfláknutou práci vyrovnat- brilantně si poradil s nováčky, mezi kterými exceluje Broadbent coby sběrač-profesor Křiklan a samozřejmě parádně slizký konkurent Rona v brance i v lásce, výborně zvládl přepínat kontrasty mezi shakespearovskou temnotou a osudovostí (postava Draca Malfoye je opravdu hamletovská) a komediálními cukrbliky. Komentář jest provizorní, protože vzhledem k výrazně slabšímu nadabování /zejména "zfetovaný" Kotek je jak kletba Cruciatus/ s konečným verdiktem počkám na titulky.(9.7.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88