Ajťáci

Ukázka z filmu 5
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Rockerman

Bohužel jsem musel snížit hodnocení tohoto seriálu, protože čtvrtá řada to byl děs a hrůza.To co jej zdobilo ve všech předešlých řadách se úplně vytratilo. Nebylo se skoro čemu zasmát. 3 díly byly vyloženě na odpad,1 tak za dva a 2díly za tři hvězdy. (7.10.2020) Po deseti letech jsem si dopřál repete a po zásluze zvýším hodnocení na plný počet. IT Crowd je ale perfektním příkladem, že v nejlepším se má přestat. První série excelentní, druhá a třetí skvělé, ale už trochu nápady docházejí. Čtvrtá už neměla vzniknout, přesto budu po 10ti letech smířlivější, protože i tak tato řada je lepší, než mnoho rádoby vtipných seriálů. ()

Olík

Subkulturní kultovní záležitost postavená na současném anglickém humoru balancujícím mezi genialitou a trapností, nerdích dialozích, mimoňském herectví ústřední dvojice a rozporu mezi světem počítačových podivínů a naším bloody fucking userským. ()

Hapretor

Čtyři hvězdičky patří hlavně sérii I. a II. Ty další jsou spíše natahování, ždímání vkusu diváka a financí - a čím dále, tím více trapné a prosté. ()

Filec

Skvelé scenáre, výborný miestami až divný anglický humor ktorý zbožňujem, na druhej strane skvelé herecké výkony hlavne Richard Ayoade (Moss) ktorý je tak inteligentný až je úplne hlúpy, dúfam že tento seriál bude mať ešte mnoho pokračovaní a minimálne takých dobrých ako boli prvé 3 série. 95% ()

Rikky007

První série je autentický vhled do života IT technika tím nejvtipnějším možným způsobem v úžasné sestavě. Bohužel dál už se jenom vaří z vody. ()

John8

"Jako bych někdy zapomněl vypnout svářečku, to není možný, no prosím, svářečka je VYPNUTÁ, tak já ji ZAPNU a jdu od toho..." :D ()

Luk Skywalker

Do čtvrté řady to bylo humorem vyrovnané, čtvrtá řada trochu horší, ale pořád na vysoké úrovni zábavnosti. I ten poslední díl, který byl nedávno odvysílán k ukončení seriálu byl humorný, ale ke konci už to trochu drhlo, což bylo nejspíš způsobeno, že časově by se jednalo o dva díly. ()

GOREGASM

1.série - ***** (95%) Vyloženě situační humor s živelnou dávkou ztřeštěnosti v plnokrevně britském balení, kterému dominují tři hlavní představitelé: těžce neorganizovaný Roy, borec s ulítlým hárem a vzorový AjŤák, Moss a jejich zběsilá šéfová, Jen. Jedna hláška střídá druhou, navíc ta britská dikce je pro mé uši nesmrtelná, a když to tvůrci ještě okoření vedlejšími postavami jakými jsou výstředně sofistikovaný boss Renholm, nebo temnotou Cradle of Filth pohlcený Richmond, musím mířit do pětihvězdí. 2. série - ***** (100%) Denholm is dead. Reyholm is alive. I takto by se dalo navázat na srovnání kvalit první a druhé série IT Crowd. Postavy obou bossů jsou extrémní, vtipné a zábavné… a zároveň úplně jiné. Kdykoliv se ale objeví na scéně, tak jde o nejlepší momenty série,viz poslední díl. IT oddělení v čele s Jen je opravdu nezastavitelným smíchobraním a jestli bude i třetí série podobně nabušená, tak máme zaděláno na kult. 3.série - ***** (95%) V Reyholm Industries musí být otřesné pracovat, ale agonická bžunda to sledovat. Sexističtějšího šéfa než je Reyholma (neukojitelný Matt Berry) prostě nepotkáte, stejně jako dva největší nerdy na východní polokouli, Roye (ukáže, jak se stát do čtvrt hoďky bezdomovcem) a Mosse (jeho Windows restart je L.E.G.E.N.D.A.R.Y.). A nesmím zapomenout ani na Jen a její odborné předpoklady (Ladies and gentlemen, tahle malá krabička je... INTERNET). Skutečně vždycky bolí, že to má jen šest dílů... 4.série - ***** (100%) Přestože se IT Crowd natáčí nepravidelně, až mi skoro připadá, že si fanoušci musí každý nový díl hlasitě na internetu vykřičet, na kvalitu a absolutní entertainment to naštěstí vliv nemá. Roy (jeho trička rulezzz), Moss, Jen a samozřejmě Reyholm (Matt Berry je šílený) do čtveřice nemají chybu. ()

lemonova

Nie sú zďaleka dokonalí, ale zamilovala som sa do nich beznádejne a bezhlavo. Privádzajú ma pravidelne k slzám, čo sa už dávno nikomu nepodarilo :)) Mimochodom najlepšie úvodné titulky EVER! Môj TOP rebríček: 1. Calamity Jen, 2. Yesterday´s Jam, 3. Return of the Golden Child, 4. The Work Outing, 5. Tramps Like Us, 6. The Haunting of Bill Course, 7. Are We Not Men? ()

roxy_ellen

Jeden ze seriálů, které můžu vidět i 100x a stejně se vždycky směju na celé kolo. Aneb "zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" 😂 ()

GMVajgl

Když mi bylo těch 16-17 let a poprvé viděl tenhle seriál, tak mi jeho pozadí: korporátní nelogičnost, zvrhlost a neefektivita, kde schopní zůstávají dole a ti neschopní (narcisové, manipulátoři a menšiny / ženy) stoupají vzhůru, přišlo jako roztomilá za vlasy přitažená karikatura. Dnes to vidím úplně jinak: jako smutné a frustrující varování. Vím, že to není tak přitažené za vlasy, protože jsem to sám viděl a zažil. Proto se už tak dobře nedokážu ztotožnit ani s těmi eskapádami, které tvůrci rozehrávají v popředí za zvuků předehraného smíchu. ()

GrgaPitic

"No tak tohle se dobře pamatuje....................... 0118 999 881 999 119 725........3 " Dokonalý sitcom ! Škoda že další díly jsou plánované až na 3Q 2007 ;-/ ()

LANSA

Velice zdařilý sitcom,není díl abych pár krát nešel do kolen. Katherin Parkinson má fakt hustej hlas a neuvěřitelně bestiální smích :-) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake