Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Mikino00

Velmi příjemné překvapení, o třídu lepší než než předchozí X-meni, konečně dali pryč Storm a spol a zbylo to hlavní Wolwerine. ()

lareinna

Jedna navyše pre Hugha Jackmana. Fantázia a nadpriemerné schopnosti.. Dobre som sa bavila, nudu som nepociťovala. Ten koniec mohol byť trochu lepší, vzhľadom na akčnosť, napätie a dej počas celého filmu, mi na konci čosi chýbalo. Ale na spestrenie nedeľného popoludnia to bolo viac ako dobré a scény po technickej stránke neriešim a ani som sa na to nesústredila. Fantázia je fantázia.. ()

Milky. odpad!

Tak tohle byla rána do zubů, že by to vyrazilo i ty Wolverinovy. Tohle si teda nezasloužil. Naprostá zhovadilost, kterou bych si možná užil kdyby mi bylo cca 10 let. Logika šla do hajzlu, veškeré tajemno kolem Wolverina objasnili trapností, scénář musel napsat snad něčí pes a vůbec já se při sledování filmu vážně styděl, a to jsem se na něj koukal sám. To se mi moc nestává. Já osobně zůstávám stále příběhem u konce druhého dílu a tenhle jsem stejně jako z disku vymazal i z hlavy jakoby se nestal a doufám, že to někdy natočí znovu a bude to mít v ruce někdo schopný. Jsem rád, že jsem si to sehnal domů a neplatil za to vstupné v kině. To bych byl asi docela nasraný při odchodu v půlce filmu. ()

Ollie235

Příběh jednoho z nejzajímavějších mutantů ságy- Wolverina nepřinesl to, co jsem čekal. Vyloženě špatné to není, ale celé to působí zbytečně spletitě a místy to dost nudí. Nebýt výborného Gambita v podání Taylora Kitsche a zajímavé scény po závěrečných titulkách (rozhodně sledujte až do konce!) šel bych hodnocením níž, takto bych to označil za stravitelný průměr. ()

berry.77

Tohle mohla bejt nejlepší sada z řad X-Men,ale zase někdo dal přednost štouralům před diváky nad 18:D No aspoň se tu našel novej hrdina srdcem i duší z komiksu a to Deadpol,který své nepřátelé rozsekává jako máslo tak i druhou hlavní zbraní je huba,která dokáže položit a hlavně nasrat všechny kolem:) ()

Yardie

Tak asi jako jeden z mála hodnotím tento počin lépe, než sérii X-Men. Musím říci, že se mi to líbilo více, více jsem se bavil a více jsem si to užil než "původní" sérii. Přišlo mi zde více akce, rychlejší spád, méně povídání (i když to mi zrovna u X-Menů nevadí, mám rád tu mytologii kolem). Celkově mi to prostě přišlo více nadupanější. Nejsou to čisté čtyři hvězdičky, ale takových 75%-77%. :-) X-Meny jsem hodnotil takovými lepšími 70%. Howgh! ()

bobstock

Nejsem kdovíjakej fanda marvelovek. Řadu mutantů znám jen zběžně a tak se jen nechávám unášet světem nasraných ocelových drápů. Některé akční scény ke konci filmu už vzbuzujou nechtěnej úškleb, je to přece komiks ber to s nadhledem, ale převedeno do reálnýho světa to už občas zavání trapností jak jen ještě divákovi zlomit páteř v sedačce? Vše ale předčí jinak technicky skvěle provedené dílko se slíbeným pokračováním. 70% ()

Klajnik odpad!

Odpad by to byl, kdyby k tomu celému nevkusnému guláši byl přidán ještě humor. Současné marvelovky ukazují, že dno leží ještě o něco hlouběji (viz. Thor 4: Love and Thunder). V době, kdy Origins Wolverine vyšel mi bylo 10 let a tehdy mi to přišlo stejně dobrý jako Spider-man 2, neuvěřitrelný Hulk, Iron Man, Temný Rytíř, Matrix, Avatar nebo Souboj Titánů - což jen ukazuje, jak děcko zpravidla nebývá schopno posuzovat kvalitu. ()

Nekgro

Pro X-meny mám lehkou slabost a tenhle film byl pro mě jistou povinností. spousta akce, zajímavejch mutantů. Příběh sice nic moc, ale kdo si od tohodle slyboval scénáristický orgie??? ()

Const.ex

Od té doby co X-meny opustil B. Singer to jde s mutanty od desíti k pěti. Hlavním záporákem už není ani Magneto a ani William Stryker... ale pánové Brett Ratner a nyní už i Gavin Hood. Je sice chválihodné, že Hollywood dává šanci méně zkušeným režisérům se zviditelnit, ale po Posledním vzdoru by člověk řekl, že se snad Twentieth Century-Fox poučí... a jak je tomu doopravdy? - Nepoučí! (což také vyjadřuje kvalitu X-Men Origins: Wolverine) Do Wolverina jsem vkládal opravdu velké naděje, protože první ukázky a plakáty vypadaly opravdu stylově.. bojužel ta "stylovost", jenž by člověk u filmu, který pojednává o namakaném chlápkovi s adamantiovými drápy, očekával.. se nakonec nekonala :-( Chtělo by to pořádnej tvrdej "rock", alkohol, sex, a tvrdý pěsti!! Celý mutantí univers se tímto "nezáživným" tempem pomalu odsuzuje do průměru a zapomění... (což je tedy trochu nadsázka, protože nejhorší na tom je, že na ty zpackané filmy jenž jste očekávali, se úplně zapomenout bohužel nedá.. smůla) P.S. - Těm jenž zbožňují jedničku a dvojku a berou je jako "modlu komiksových adaptací" můžu vřele NEdoporučit :-) ()

Simgal

Na to jak jsem se na Wolverina těšil musím bohužel říct, že tak docela nenaplnil má očekávání. Nemyslím tím, že to je špatný film, ale třeba za prvními X-Men dost ztrácí. I když je mezi těmito filmy 9 let a tudíž je Wolverine trikově namakanější, tak musím říct, že je pro mě daleko méně uvěřitelný. V X-Men zkrátka vypadá všechno tak nějak opravdově (drápy, blesky, vznášející se zbraně), oproti tomu ve Wolverinovi vsadili více na digitální triky. Když už jsem u těch triků, tak u tohoto filmu platí jedna věc: "příliš mnoho". To se dá aplikovat na několik věcí. Jak už jsem říkal, příliš mnoho digitálních triků, kterým jen těžko uvěříte. Příliš mnoho vedlejších postav, které se do filmu snaží tvůrci vecpat atd... Na druhou stranu herci jsou zde skvělí. Hugh Jackman se pro roli Wolverina zdá se narodil, Liev Schreiber (Sabertooth) si svou postavu vyloženě užívá a Ryan Raynolds (Deadpool) s Taylorem Kitschem (Gambit) dali svým postavám také velkou míru sympatičnosti. X-Men Origins: Wolverine se mezi ostatnímí superhrdinskými filmy rozhodně neztratí a věřím, že se s některými mutanty rozhodně nevidíme naposledy. Snad si tvůrci podobných snímků vezmou do budoucna k srdci rčení, že méně je někdy více. ()

kukentipla

O čem to je? Pohádka o tom proč Wolverin nenávídí svého bratra Victora, jak přišel ke kostře z adamantia a ztratil paměť. Co já NATO? Problém je v tom, že zajímavé postavy jako jsou Gambit, agent Zero, Deadpool jsou trestuhodně nevyužité a filmem se jenom mihnou (aby chcíply) zatímco ty méně zajímavé Stryker, Victor, Wolverin z plátna téměř neslezou. Režisér krmí diváka kýčovitým pohldem na kanadskou přírodu a 50ti kilo svalové hmoty Jackmana. Triky jsou na solidní úrovni, i když nevybočují z průměru. Kéž by tvůrci našli odvahu a natočili film s Gambitem a Deadpoolem. Tihle dva mají charisma jenž by film utáhlo bez problému. Sorry Wolverine ty ho nemáš. ()

muoaner

Miluju hlavního hrdinu, co je skrytá reklama na adidas a co pak takovej samostatnej film s ním. Hugh je fakt řízek v roli Wolverina a kašlu na trapnej scénář, který by chtěl vypilovat jak moje česká gramatika, protože tohle je popcorn zábava se vším všady. ()

Illy

Žádné velké překvapení, zároveň ani zklamání se nekoná. Děj je jednoduchý jako potomek profesionálního fotbalisty a ruské modelky, akce na slušné úrovni, Jackman tradičně dobrý a Schreiber přímo skvělý. 70% ()

marttaN

Jsem velký fanoušek X-men ( a hlavně Wolverina), takže budu schovívavý, film není špatný, jenom mi na něm něco chybí (to něco co měi X-men1 a X-men2) a taky mi připadá, že režíser se snažil nacpat do 107 minut(!) tak tři hodky akce a tím pádem nic nedotáhl do konce. Co se týče herců tak Jackman klasicky zahrál skvělé, ale co mě hlavně překvapilo a to velice příjemně byl Liev Schreiber je ho záporák je prostě skvělý, škoda že nedostal víc prostoru. Nezanevřel jsem na Wolverina a těším se na další díly, abych mohl dát těch 5* ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)