cerbygerby

Film podle skutečné události... už jsem tu u vícero takovýchto filmů psal že ve skutečnosti to musí být tedy hrůza, ale že film už není tak dobře natočen.. u tohohle filmu je tomu tak na půl... film "bavil" ale ne až zase tolik kolik by mohl, podle mě se tam dalo udělat víc... A taky jsem nepochopil proč tam bylo jako že utekla a ono nic.... Takže opět jen 4* ()

ICE-GRADLO

Rozhodně nezapomunelný snímek. (spoiler) Líčí rozpadlý život svobodné matky a vidinu, jak se její dcera řítí do stejných spárů stát se svobodnou matkou. Na druhé straně vidí někoho dokonalého a těžko se s tím dokáže smířit. Zobrazuje jakých těžko uvěřitelných činů jsou schopny učinit děti, pod jejím vedením. Jinak děj je docela přimočarý, nezanechá moc otázek, v koutu duše jsem doufal, že dojde aspoň ke zvratu, že když někoho zavraždit, tak vlastní dceru. ()

frbulka

Americký zločin jako filmový snímek jistě nepostrádá kvality, ale na mě to bylo příliš silné kafe. Ellen Page hrála krásně, Catherine Keener, tedy osobu, kterou ztvárnila, bych nejradši zaškrtila holýma rukama. Ale přesto, postupem času podobné fimy už nedokáži tak ocenit. Násilí páchané na dětech je to nejhorší a stačí mi fakt, že se děje, nechci ho prožívat dobrovolně na plátně. ()

Lucas87

Podle skutečné události tento film, který popisuje neskutečnou lidskou krutost na dítěti, tento příběh je neuvěřitelný a v Americe jeho zveřejnění muselo vyvolat velkou veřejnou diskuzi. ()

katmandzoo

veľmi smutný film o nespravodlivosti a nevinnosti..ešte nikdy som nemal takú potrebu niečo urobiť a nie len sedieť a pozerať, nejako zasiahnuť do deja a pomôcť inak skvelej Ellen Page..takýto pocit empatie by mal obsahovať každý kvalitný film.. ()

HermyJane

Silný a děsivý příběh, který se navíc skutečně stal. To už jen samo osobě dost láká. Film je opravdu dobrý a myslím, že až se zase někdy podívám na jeho profil, pořád si ho budu pamatovat. Avšak i přes to všechno se mi nechce dávat plné hodnocení. Jen si musím pořád říkat: Proč SAKRA někdo něco neudělal?! ()

Kingjiri

Asi to bude znít dost cynicky, ale já se docela nudil. Jak se tvůrci zhostili reálnýho příběhu mi přišlo dost nedotažený. Má to docela dlouhý rozjezd a když už se něco začne dít, tak prakticky nic neni vidět a tý nejotřesnější části týrání se tu věnuje jenom pár minut. Jako by tvůrci strkali před tou krutostí hlavu do písku. Nemyslim si, že jde o snímek, který by slabší povahy nemohli rozdýchat. Už jenom proto, že se bohužel čas od času objeví podobný a nebo ještě horší případy ve zprávách v televizi (viz. kauza Kuřim a spol.), takže tohle už nemůže nikoho příliš překvapit. Co se týče herců, tak Ellen Page nezklamala a Catherine Keener odvedla taky slušnou práci. Tři silnější hvězdy. ()

denisavary

Nehodnotím film jako celek...ani herecké výkony...ale tenhle film mě naprosto dostal..byl to tak moc silný příběh, že jsem celou dobu sledování byla vystrašená, udivená, znechucená a hlavně jsem cítila hroznou lítost..Ze začátku ani netušíte o čem to může být, pak to pomalu všechno začalo docházet a gradovat..A to, že to bylo podle skutečnosti...tomu se snad nedá ani "věřit":( ()

UniqueNett

Trošku mi dělá potíž, dát pět hvězd tak silnému filmu, který se stal podle skutečné události. Od začátku do konce jsem seděla s vykulenýma očima, chtělo se mi brečet a rozmlátit televizi naštváním. Velmi silné, velmi emocionální, velmi odporné vzhledem k reálnosti příběhu. Rozhodně je to ale film, který stojí za shlédnutí. Předem ale upozorňuji, že vám hne žlučí. 96% ()

Dimo

Příšerné, ale uvěřitelné. Pusťte si to, abyste věděli, co za krutou rasu jsme, že svinstva se děly, dějí a žel dít i budou. Kdo tvrdí, že ne, je jen naivní, hloupý a slepý snílek. Příběh je silný a tíživý, herecké ztvárnění ženy tyranky bezchybné, stejně jako mučené Sylvie, herecky prověřenou Elen Page a vůbec celé dětské osazenstvo velmi kvalitně zahrané. Naopak mizerné bylo herecké prožití rodičů Sylvie, zejména u soudu. Co mi hlava nebere je ono duchařské pojetí v závěru, tohle žel srazilo můj dojem z filmu o celou hvězdu, protože je to jen úplně zbytečná berlička, jak zatlačit na emoce ještě víc. Bez ní by se syrovost projevila víc a věřím, že by bylo některým divákům víc špatně, než takto vyobrazený příběh. Ten je žel skutečný a tak ho nějak hodnotit nemá smysl. Reálná hrůza a děs. ()

goni

Tazka drama o krutom zaobchadzani s bezbrannymi detmi ale aj tazkom zivote chudobnej mnohopocetnej rodiny bez otca. Film zacina ako celkom nevinny pribeh dvoch sestier, ktore rodicia na leto odovzdaju do starostlivosti na prvy pohlad celkom zodpovednej matky. Posupne vsak prichadzaju problemy a frustrovana matka si ich vybija na "nevlastnych detoch". Bohuzial, zajde to az prilis daleko... Mna vsak zaujal najma fakt, ako rychlo dokaze okolie nielen akceptovat ale si aj osvojit neludske spravanie voci slabsim jedincom [41/2013]. ()

Vabr

Sice mi to podle obsahu znělo lehce lacině, protože je to podle skutečné události, ale řekl jsem si, že to zní celkem zajímavě, že by to mohlo být dost drastické, dramatické a otřesné, když tu holku drží ve sklepě a mučí ji. Nejsem z tohohle filmu zkalmanej, ne protože bych měl rád násilí nebo litry krve, ale to provedení tohoto filmu. Bohužel to lidi prostě nepochopí, ale je to tak. Bylo to strašně podprůměrně odvedené. To, proč tam ty děti rodiče nechali mohli vymyslet trochu líp. Já neodsuzuju to, že je tam nechali, ale to, že se s tou cizí ženskou, alespoň trochu neseznámili. Chování postav bylo celkem hloupé až možná někdy groteskní. Dialogy taky nic moc. ,,Mučení'' je provedené dost nepůsobivě, nedramaticky a nezáživně. Sice o to nejde, ale svým způsobem to nějakou roli ve filmu taky hraje. Americký zločin je vcelku i hloupý. Originální je možná akorát jízda autem ke konci. Vypovídání u soudu nic moc zajímavého neodhaluje, ale moc mi nevadilo. Čím víc se blíží film ke konci, tím nudnější je, což je co říct na to, že to má takovou kratší stopáž. Opět, další film, který láká na jména. Je to celé totálně nadhodnocené. Chtěl jsem se od tohohle režiséra podívat i na další film, ale kašlu na to, protože by to nemělo vůbec cenu. VYHODNOCENÍ: JSEM PROSTITUTKA A JSEM NA TO HRDÁ ()

beryna

Drsná podívaná... opravdu hodně drsná...Namám slov! A ještě, když víte, že je to natočené podle skutečné události, tak vám mráz po zádech běhá ještě víc! ()