Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

salahadin odpad!

To je doják panečku..ale mě neukápla ani slza. Dílo vysoustružené a vybroušené jako diamant. A to je paradoxně jeho největší slabina. Postavy jsou buď "hodné", nebo prostě "zlé" (Darabont nikdy nenatočí film s trojrozměrnými postavami). Lidské osudy jsou tu pečlivě vyvedené tak, aby oko pustilo chtě nechtě slzu. A to je paradoxně ještě větší slabina. Struny hrají jen na city a to mě nikdy neohromí. Pohled na vězně je víceméně zvláštní, těžká naivitka do oka tloucí a jakési "fantastologické" scény léčení dokonale rušící. Filmu se nedá upřít lidskost, ta je ve ale vězení s nejhoršími živly totálně mimo. To, že Darabont natočil další vtíravej doják, je jasné od prvních minut. To, že zase nepřemýšlel a jen kalkuloval, je jasné od prvních vteřin. Zase jeden týpek neprávem odsouzený a my pak máme bulet jak želvy, když toho chudáka vedou na popravu. Kdyby Darabont jen trochu přemýšlel, tak tohle nikdy nenatočí. Kdyby se ve filmu objevila jedna jediná postava, která by nebyla tvůrci tak brutálně zdeformovaná (Kingem nevyjímaje), dal bych i 1*, ale nedám. Bravo, další kýč spatřil světlo světa. A ohromil zase spoustu lidí. Film podobající se místy Esmeraldě. ()

Stegr

90% - Jeden z mála filmů, který mě dokázal rozbrečet. Emočně velmi silný, vyvážený a i přes ohromnou stopáž ani na okamžik nenudící. Pro mě Darabontův nejlepší režijní počin... ()

Rosomak

Vězení jako místo, kde se setkávají osudy samých dobrých lidí z nichž hlavní bachař je ten největší dobrák. Od začátku do konce doluje Darabont z diváků emoce - skrze flashback postavy důchodce, který se slzou v oku vzpomíná na svá zlatá léta... Odmyslete si vizuální háv, ponechejte všechny dialogy a scény a uvidíte, že zbude jen kostra podobná scénářům brakových seriálů. Vím, že z toho film do jisté míry přiznaně těží, ale nijak ho to z výsledku neomlouvá. Před osmi lety jsem u něj brečel, dnes ho považuji za jeden z největších kýčů a Darabonta za jednoho z nejvíce přeceňovaných režisérů poslední doby... ()

Pilda17

Tom Hanks a Zelená míle. Kultovní záležitost a k tomu není třeba zbytečný komentář, protože tento snímek musel vidět snad každý, kdo "miluje" špičku světové kinematografie..10/10 = 100% ()

Aky

Mám rád filmy z vězeňského prostředí, které dokáží ukázat, že vězňové nejsou jen banda psychopatů bez pravidel; protože je to pravda. Byť mi zde malinko vadí onen tón nadpřirozena, který do filmu autoři transplantovali, nic to nemění na síle, kterýou film působí, a na tom, jak výrazně humanisticky útočí na diváka. ()

Cappuccino

K Zelenej míli som sa dnes dostal po prvý krát - chcel som ju "okúsiť" až po prečítaní knižnej predlohy. No, má to svoje výhody i nevýhody. Sprvu mi hneď vyčarili úsmev na tváry známe mená ako Brutus "Surovec" Howell, Paul Edgecombe, Harry, Dean, detinský Percy, riaditeľ Moores, "živé mrtvoly" ala "kolopáci" - John Coffey, Delacroix, Náčelník, Billy Kid, no tak isto aj raritné udalosti - príchod Jinglesa, Delovo (mini spoiler) uškvarenie, ktoré teda mimochodom príliš úsmevné nebolo (koniec spoileru). Na druhej strane.. dejové zvraty boli pre mňa vopred známe a možno práve z toho dôvodu nedokážem dať Zelenej míli plné hodnotenie. Pri čítaní som si vyplakal svoje a tak mi na na film už mnoho sĺz nezostalo. Ale tri hodiny času ubehli megalómanne rýchlo, to je pravda. ()

Allien.9

Překrásný film o nepopsatelné nespravedlnosti, na kterou doplatí snad nejdobrosrdečnější člověk na světě... (Ne)Kingovská adaptace je jedním z nejupřímnějších a nejdojemnějších filmů všech dob. Pofňukávacích scén je během filmu mnoho, ale s trochou štěstí se dají přežít i bez slz. Když ale v závěrečné vězeňské scéně John Coffey pronese "Prosím, šéfe, nedávejte mi to, já se ve tmě bojím.", tak to je konec...:-( NIKDO nemá pro Kinga větší cit než právě Darabont (viz. "Vykoupení z věznice Shawshank" a "Mlha"). ()

Mi Nü-Chai

Abych nebyla úplně nespravedlivá - Zelená míle nebyla zase tak hrozná, jak jsem se obávala. Dokonce jsem se během oněch dlouhých tří hodin, které se nadto odehrávaly na minimálním prostoru, skoro nenudila, a i znechucení nad vynucenou dojímavostí filmu bylo o něco slabší, než můj původní předpoklad. Nicméně, i přesto je tohle něco, co jde dost mimo mě - dokonale černobílý, lacině sentimentální patetický příběh doplněný mysteriosní kapkou, není v žádném případě můj šálek nudlové polévky. ()

HAL

Překvapivě zdaleka ne tak moc odporně slizké a nuceně slzupudné jak jsem se před filmem velice obával. Ano, mystické čáry a obracení se k Bohu skrze retardovaného obřího negra jsou stále ideově zcela mimo můj zájmový vesmír, ale ani toto všechno nedokáže zastřít velice slušnou režii skvěle těžící ze všech možných dějových odboček a okořenění, ať už je to epesní magor Sam Rockwell, lidská hnida Doug Hutchison, či jistý čtyřnohý hlodavec. Dokonce ani tříhodinová délka není příliš na škodu, tudíž pokud bych něco filmu vyloženě vytknul (krom oné hloupé metafysičnosti na které Green Mile stojí), tak by to bylo snad jen podivné zapojení digitálních triků, až příliš drasticky upozorňujících na fantasy prvky děje. 6/10 ()

misterz

Dá sa opísať neopísateľné? Podobne ako u Zachráňte vojaka Ryana, aj tu retrospektívne spracovanie deja funguje dokonale, hlavne po emočnej stránke. Film doslova pripúta človeka a už nepustí, neostáva nič iné, iba s nemým úžasom a s otvorenými ústami sledovať dokonalú filmarinu. Všetko je tu krásne namiešané a postupne počas deja ponúkané divákovi ako na zlatej tácke. Dráma sa tu miesi s tragédiou a krásnym príbehom a všetko je vybalancované tak, že emócie prídu presne vtedy kedy majú. Toto je životná rola pre T. Hanksa. Avšak musím poznamenať, že viac ako Hanksov herecký výkon sa mi páčil herecký prejav Sama Rockwella, tu som sa presvedčil, že je to pán herec. Tak dokonale zahraný poloblázon a maniak to sa len tak nevidí. Naozaj bravúrny a bezkonkurenčný výkon. S iným hercom by film veľmi výrazne stratil. Škoda, že môžem dať iba 5 hviezd, dal by som i viac. ()

Satan

Po pěti letech se Darabont vrací za mříže a opět vychází s filmovým klenotem. Zase je vězení útočiště smířených duší, zase jsme svědky hereckého koncertu a zase si na konci můžeme s pocitem nádherného sledování zaplakat. Krásné, dojemné, čisté a průzračné jako ten nejslabší vánek v nádherně slunečném odpoledni. A že Duncan nedostal plešouna beru jako osobní křivdu. Green Mile - snad jediný film s fantasy prvky, který mě totálně odrovnal. Franku, přečti si dalšího Kinga, ať máme zase na co koukat. [Přesná stopáž: 181 min] ()

mchnk

Námět Stevena Kinga je ve filmovém zpracování občas průšvih, ale tady rozhodně ne. I když se film táhne velmi pomalu, je to určitě strhující podívaná do světa malé věznice, kde panuje mezi dozorci a vězni řekl bych skoro rodinná atmosféra. Až na pár vyjímek z obou stran. Na poprvé je film určitě strhující a jasný filmový zážitek. Podivuhodný svět zázraků v prostředí, kde by zázrak čekal málokdo. ()

liskam

Vždy jsem tvrdil, že kniha je vždy lepší než film a vždy to tvrdit budu. Po nějakém čase jsem zjistil, že občas se najde vyjímka která potvrzuje toto pravidlo. Tenhle filmový počin, je zrovna toa vyjímka. A Frank Darabont, je v tomhle směriu zjevně génius, protože se mu povedlo něco, co jen tak nějaký režisér nedokáže. Navíc jemu se to podařilo více než jednou. Klobouk dolů. Naprosto fascinující film, který vás svou atmosférou, hudbou a hereckými výkony pohltí tak, že zapomenete na svět kolem vás. Za mě 100% ()

mzss1

Velmi zajímavé, skvěle herecky podané, ale přesto to pro mě není zas tak velkou peckou. Spíše lepší nadprůměr, nic víc. Samozřejmě je to velké dílo, to nikomu neberu. Mě to přišlo strašně dlouhý, strašně natahovaný, někdy nudný. To vše k záporům. Herecké výkony, např. Toma Hankse, Duncana atd, nápady, hudba a všechny další klady k filmu ... celkový dojem je pro mě celkem slušný, ale film můžu vidět tak jednou za čas. Hodnotím na 68% = *** ()

Rudovous

Bezchybne... ano. Radeji hodne chyb a vice ducha. Vykoupení z věznice Shawshank je take dost stylizovany snimek, ale ma pro me o tolik mnoho vetsi charisma. Nadruhou stranu - Michael Clarke Duncan mi v zachranil uz asi dvakrat zivot tak RESPEKT ! ()

kingik

S adaptacemi Kingových literárních předloh se jednu dobu roztrhl filmařský pytel. Tohle je jedno z jeho nehororových děl. Darabont se s ním vyrovnával hlavně po svém. Neodpustil si být patetický v závěru, neodpustil si být slzopudný a neodpustil si do hlavní role obsadit Hankse. Všechno tohle se často v souvislosti s tímto filmem zminuje, ale zapomíná se na výborně úlisného Douga Hutchisona (dneska už raději dává přednost mladičké manželce než hraní), nebo také na skvělého Sama Rockwella v roli vězně, který snad nikdy nezahrál nic špatně a zvláště opusy z vězení mu jdou až podezřele přesvědčivě snadno. K tomu ještě obrovitý Michael Clark Duncan v roli nespravedlivě odsouzeného a popraveného vězně a několik zdařilých scén. Film se vleče, odmítá střídat nebo nasadit tempo a vynahrazuje vše soustředěním se proniknout až k divákovi. Kdyby se přece jen odbouralo několik nezáživných pasáží, možná se vynechala závěrečná scéna po popravě, tak bych si řekl, že jde o netradiční film. Jenže ždímání slz a emocí za každou cenu, je na tříhodinovou stopáž poměrně vysilující. 70% ()

Omnibus

Při prvním zhlédnutí to byl drsný zážitek, jeden z těch nejhorších, jaké si člověk nechce už nikdy zopakovat. Dnes jsem omylem přepnul televizi a všechna ta bolest nad zkažeností a zlobou světa se vrátila. Znovu mě to pohltilo, já věděl, že mi zase bude zle jak psovi, ale nemohl jsem se od toho odtrhnout. Pak, před blížící se popravou, John vyslovil své poslední přání, když se ho výčitkami svědomí sžíraní dozorci zeptali, co by chtěl: „Nikdy jsem neviděl žádný film.“ Vtom CVAK! Přesně v tu chvíli mi na televizní obrazovce NOVA pustila reklamní blok. To sedlo. Krásná ilustrace toho, v jak hlubokých sračkách už náš konzumní svět je. John, dobrácký obr a moudrý prosťáček s duší dítěte, by určitě ocenil, že ty kouzelné pohyblivé obrázky, které ve svém životě vidí poprvé (a zároveň naposledy) mu ukazují anděla – krásnou mladou paní, která je nádherně rozesmátá a oči jí září štěstím... nad krabicí ultra tenkých vložek. Tímto děkuji mediálním a reklamním magnátům za velice transcendentní zážitek, kterým už tak dost mrazivé poselství Zelené míle vyšperkovali k naprosté dokonalosti. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem