Ozbrojení a nebezpeční

Matt Dillon, Jean Reno a Laurence Fishburne vévodí hvězdnému obsazení tohoto napínavého akčního thrilleru. Ozbrojený doprovod mimořádně cenné zásilky riskuje vlastní život, když se pouští do nebezpečné akce ... proti vlastnímu zaměstnavateli. Muži, vyzbrojeni zdánlivě dokonalým plánem, se chystají vydělat pořádný balík, aniž by komukoliv zkřivili jediný vlas. V sázce je čtyřicet milionů dolarů, když se však do akce připlete nečekaný svědek, jejich plán se sesype jako domeček z karet. (oficiální text distributora)

petero

Antalov najslabší film. Herci nevyužitý. Vôbec to nie je akčné. Keď film o transporte peňazí, charakteroch jednotlivých členov a lákadle po veľkých prachoch taj odporúčam francúzsky LE CONVOYEUR (2004) z ktorého námetu vlastne Armored vychádza. Bohužiaľ Armored ale je tak iný a povrchný, že ho ani za remake nemožno označiť. ()

Davies182

Hlavní efekt, který film má, je, že se po něm ještě mnohem více těším na Predators! Napětí umí Antal budovat znamenitě, což ostatně dokázal již v minulém snímku - podceňovaném hororu s parádní atmosférou - Vacancy. Hodina a půl uteče jako voda, bavil jsem se královsky. Na akci se tu moc nehraje, spíše na napínavé okamžiky korunované krásným moderním střihem a říznuté líbivým soundtrackem. Pesimisticky jsem čekal, že to bude mnohem horší, no a kromě občasných neinteligentních zápletek a dialogů je vlastně Armored solidním thrillerem. Takže velké překvapení, a rozhodně bych na to šel do kina: díky české distibuci, zase jste to pos*ali! ()

gogo76

Veľmi rozporuplný film. N. Antal je šikovný režisér, ale tu akoby nevedl z akého pohľadu chce príbeh uchopiť. Kto je ten správny a chytrý a kto je tu idiot? Prečo plánovať tak vážnu vec akou je lúpež s úplným nováčikom? Celý film mi kazila fakt divná motivácia hlavného "hrdinu", ktorý bol pre mňa práve spomínaným idiotom. Buď držím s partou alebo do toho vôbec nejdem. Ja sám by som ho asi zadusil a prakticky celý film mi liezol poriadne na nervy a fandil som ostatným chlapíkom aby ho konečne vyhrabali z toho auta a nakopali do riti. Kvôli nešťastnej náhode zomrel jeden človek, kvôli iniciatívnemu blbcovi umreli takmer všetci. Nie nadarmo sa u nás na Slovensku hovorí - "iniciatívny človek-hotový kokot". V závere sa mal ten magor pozrieť do zrkadla a spočítať koľko zla napáchal on sám. Film iba slabý priemer. 50%. ()

Xmilden

Film solidně utíká, v tomhle problém nevidím. Bohužel partička neschopných strážců si ukousne mnohem větší krajíc než dokáží sami zvládnout a samozřejmě na to také postupně doplatí. Vytloukání čepů zřejmě už nikdy ve filmu nedostane větší prostor. 50% ()

lesumir

Armored má víc plusů než mínusů, ale přesto si nezaslouží ohodnotit víc jak průměrně. SKvělá hudba, nápaditá kamera, béčkové skvělé obsazení, nadupaný začátek. Ale tohle všechno pohřbí předvídatelnost, dávka infantilního klišé a nevýrazný "from zero to hero". ()

Fiftis

Pomerne presvedčivá a svižná akčná jednohubka s radom známych hereckých es, jednoduchým nápadom a pútavou réžiou. Ako rýchlo film začne, tak rýchlo aj končí, preto nie je možné čakať nejakú prevratnú a premyslenú jazdu. Čo v tomto prípade nie je na škodu, to o čo tu ide, je stvárnené napínavým spôsobom a aj keď je koniec ľahko odhadnuteľný, tak je zaujímavé sledovať, čo sa medzi partiou "Securiťákov" odohráva. Veľkým plusom je obsadenie a myslím že rovnako ako ja tak ste všetky hlavné postavy videli už v nejakých filmoch alebo seriáloch, teda okrem Columbusa Shorta. Asi najlepší boli Matt a Milo. Jediným mínusom hodnotím to, že akonáhle sa jedna postava (nejdem spoilerovať) zamkla v aute, dej stratil na tempe a akcii čo bola veľká škoda. ()

Shakers

Čakal som od toho najhoršie, pretože všade to ma malé hodnotenie, ale musím povedať, že ma to prekvapilo. Jednoduchá, lacná ale dobrá zápletka nechýba, napínavá atmosféra, či strhujúce tempo je tu tiež. Trošku blbý scenár podkopáva filmu nohy, ale zručná réžia a hlavne casting je super, aj keď hlavný hrdina mi moc nesadol. Skôr som držal palce tým zloduchom (aj keď tam v podstate žiadny neboli) .Tak jednoduchý a priamočiary film ma nezaujal už dlho, takže prihodím jednu navrch. 80% - 4* ()

Jhershaw

OMG, co to mělo být? Akční film? Napínavý thriller? Co třeba sympatické postavy (i když zloději)? Ne, nic z toho se nekoná. Armored je mnohem více ukecaným sociálním dramatem, nuda. ()

Pilda17

Scénář je dost nedomyšlený a celkově mizerný. Přesto pár scén není z nejhorších a hlavně vše zvedá herecké obsazení. Bohužel i přesto po celou dobu obrovská nuda, která se v tomto obsazení nedá odpustit. Lehký podprůměr a velké zklamání pro diváka, který čeká zázraky... 4/10 = 45% ()

Allien.9

Divím se, že Nimród Antal ještě nestojí před soudem za DO NEBE VOLAJÍCÍ promrhání nadějně vyhlížejícího béčka. Proč? Strážci obrněného transportéru se rozhodnou inspirovat svými kolegy a společnými silami "okradou sami sebe". Plán se však zhroutí ve chvíli, kdy jeden z nich zastřelí svědka (starého bezdomovce) a druhý to nepřenese přes srdce... Slušný B-nápad měla dokrášlit opravdu silná sestava hvězd, z nedostatku prostoru však neměla možnost zazářit ani jediná z nich. Kromě neskutečného plýtvání talentem u vybraných herců se režisér neubránil (ne)nutnému happy-endu a nudným scénám, za které mohou především plytké a stále se opakující dialogy... Na druhé straně musím chtě nechtě vyzdvihnout přímo ukázkový soundtrack, jenž dodává akčním scénám ten správný šmrnc, dále pak kameru a velmi povedený střih (viz. nahrané přepadení či zraněný policista). A v neposlední řadě samozřejmě notnou dávku klišé. DOPORUČENÍ: Pokud chcete mít z "Ozbrojených a nebezpečných" skutečně nefalšovaný zážitek beze špetky zklamání, pusťte si tenhle trailer ( http://www.youtube.com/watch?v=xqH7SRvie-I ), nechte se unášet jeho cool atmosférou a normálně předstírejte, že jste film viděli. Po jeho zhlédnutí totiž stejně zjistíte, že v něm není nic, co by nebylo v našlapaném traileru... ()

HAL

Příšerná sračka neuvěřitelně mrhající hereckým potenciálem, která je ještě dementnější než takový The Tournament - jenže tam kde ten nabíral body za přímočarou řežbu, nenabízí Armored nic než otravné plkání o tom jak jsou ti kluci zlodějský vlastně hodný, což zabere půlku filmu, a pak ve zbytku hnípání se v tom že možná nejsou tak úplně hodný, ale každopádně jsou úplně blbí a dělají věci kterým se o logičnosti ani nesnilo. A říkat že režisér za to nemůže, protože je to mizerné hlavně scénářem, není tak docela pravdivé, protože ani on se krom pár kamerových blbinek ničím aspoň trochu zajímavým nepředvedl... takže od Predators teď nečekám vůbec nic dobrého. Btw už dlouho se mi nestalo že bych tak nepokrytě fandil záporákům a tak moc opovrhoval hlavním hrdinou. Horší 3/10 ()

kingik

Nebát se a nakrást. Situace je jasně daná. Kolem tučného balíku bankovních peněz krouží celá řada druholigových herců.Tentokrát však nečekejte žádné lupiče-gentlemany, ačkoliv jeden z nich mravní kodex přece jen neporuší. Šest sekuriťáků přepravuje dennodenně v pancéřovém voze neskutečné sumičky prachů z bank a v podstatě z toho nic nemají. Profesní selhání je u nich nemyslitelné, i když ne nemožné. Tučným sumám, které jsou blizoučko, se nedá odolat, zvláště když je váš kolega a kamarád v dluhové pasti. Rázem uzraje plán na stopení solidní sumy z přepravovaných peněz, který rozhodně není dokonalý. Má tolik trhlin, jak moc se váš zadlužený kolega na poslední chvíli nechce smířit se zločineckou dráhou. Tvrdošíjně zavřený i s penězi uvnitř havarovaného transportéru, se kterým vjel do starého a opuštěného komplexu průmyslového centra, svede dramatický boj se svými hamižností posedlými kolegy, kteří mají pohádkové jmění na dosah, vlastně je od něj dělí jen nedobytné dveře, které ne a ne povolit. Zajímavé bylo rozložení sil v ostraze z rasového hlediska - tři běloši ku třem afroameričanům. Ten, pro kterého akci podnikli je černoch, což by do filmu mohlo vnést určitý rasový a sociální podtext, ale jde jen o zcela nepodstatné otření se o tyhle záležitosti. Parta byla vybrána skvěle. Maniakální Laurence Fishburne, neurotik Skeet Ulrich, sympaticky drsný Jean Reno nebo mamonem posedlý vůdce party Matt Dillon, ti všichni zaujmou. Potěšující je i to, že je to thriller vyvedený s temnější atmosférou a brutální slupkou. Měně potěšující je málo propracovaný scénář. Plán loupeže nezahrnuje v podstatě nic složitého, parta je hned domluvena a přípravy na stěžejní akci jsou nulové. Varianta, že se domluví na loupež šest chlapů, co do té doby neměli oplétačky se zákonem, je poměrně diskutabilní. Diskutabilní je i to, že vůbec takové týpky vzali na tak zodpovědnou práci. A scénář není důsledný ani v jednání postav. Namátkou jsem vybral následující nepropracované momenty - přes vysílačku tajně přivolaní policisté, se ani neobtěžují za zraněným strážníkem přijet, jeden z kompliců vyslaných na obhlídku, skočí v psychickém rozpoložení ze střechy, a nikomu nepřijde divné, že už se nevrátí, policejnímu strážníkovi stačí ujištění od evidentně podezřelého muže, že opuštěnou budovu hlídá a nepřesvědčí se o pravdivosti jeho tvrzení aj. Ta zaváhání byla spíše drobnějšího rázu, ale určitě ne až tak přehlédnutelná.Zkušený a technicky zdatný režisér Nimród Antal se však rozhodně nevydal cestou složitého vykreslování charakterů, ale soustředil se hlavně na dobré tempo, kvalitní herecké výkony a neotřelý námět s nějakým tím návdavkem akce, což se mu daří. Krom toho, není mnoho filmů zaměřujících se na bezpečnostní přepravce peněz z bankovních trezorů. V této souvislosti se mně vybavuje snad jen akční thriller "Povodeň" s Christianem Slaterem a Morganem Freemanem, jinak příměr nemám. Je to jeden z těch filmů, ve kterém se fandí partě záporáků, protože až přehnaně spravedlivý Columbus Short vás bude srát. Film samotný už vás tolik srát nebude. Je kvalitně odvedený, takže se s ním v pohodě můžete stát sedmým členem do lupičské party. Jestli spravedlivým či nikoliv, to už záleží na vás, na kterou stranu se přidáte. 80% () (méně) (více)

sochoking

Uplne zbytočný film s debilnou zápletkou a úplne zbytočne slávnymi menami. Keby tam hral Jožko Kramplík z Horných Gulotrepov, tak ten film nestratí na ujme ! Muzika bola namakaná, ale to je tak všetko. ()

Jordan

tak dobré obsadenie je tu až trestuhodne nevyužité... zdá sa, že hollywood znova zvalcoval ďalšieho sľubného európskeho režiséra... v prvom rade je scenár schematický a nudný a žánrová koláž je príliš ubrzdená a nekoherentná - tam, kde má byť akcia, je jej málo, tam, kde má byť napätie, žiadne sa nedostavuje, celkom sľubne rozohratý úvod ide každou ďalšou minútou nenávratne do stratena a šedého priemeru. ()

Anderton

Vopred som si o deji nič nečítal, preto som bol aj prekvapený jeho vývojom. Spočiatku máte dojem, že týmto chlapíkom budete držať palce a budete sledovať, ako budú unikať policajtom a nakoniec si užijú "zaslúžený predčasný dôchodok" s balíkom peňazí. Zvrat však nastáva pomerne skoro a veci už nemôžu ísť podľa plánu. Film pôsobí ako vystrihnutý nie z 90. rokov, ale hneď z rokov sedemdesiatych a sluší mu to takto. Herci sú presne obsadení, len ten Reno mohol byť viac využitý a nakoniec aj Fishburne. Dillon je ale perfektný a aj neznáma tvár v hlavnej úlohe potešila. ()

teutates

Nooo... budem sa snažiť slušne... skazená americká spoločnosť, v ktorej sa ako vždy nájde jeden vojnový hrdina, ktorý ako inak dosahuje zručnosti Mac Gyver-a, je ďaleko nad vecou no a samozrejme všetko dotiahne do dobrého konca. Ako inak celé to stojí na ubohej myšlienke, bez vážnejších zvratov... prevedenie o nič lepšie. 3-4/10 ()

oje

Pěkné transportéry a silné obsazení jsou bohužel jediným kladem snímku. Úspěch takovéhoto typu filmu, kde se vyskytne pouze hrstka herců na omezeném prostoru, lze vystavět jedině na skvělých dialozích nebo brilantním příběhu, propracovaném do posledního puntíku. Tenhle scénář ale za nic nestál a to po všech stránkách. Nevýrazný, bez logiky a překvapení. Zachránit to nemohl ani Antal z režisérské stoličky, který bude doufám příště moct svůj talent zužitkovat v lepším filmu. Armored se nezmohl na víc než průměr, možná lehký nadprůměr díky známým obličejům a kdo si ho nepustí, o nic nepřijde. Podobným zabarikádovaným snímkem se slušným obsazením je Přepadení 13. okrsku. Alternativa: Assault on Precinct 13. ()

predators

Nebýt několika vážných logických děr ve scénáři, a kdyby se někteří nechovali jako tupci, mohlo jít o solidní trezorové drama a ještě s dobrým koncem. Tedy jak pro koho... :-) Ale nebylo to špatné, když vezmu v potaz množství známých tváří...ikdyž některé lehce obtloustlé...viď, Morphee? :-) 55% ()

iamek

Armored je film na jedno kouknutí. Čekal jsem více akce a celkově lepší film už díky skvělému hereckému obsazení. Ale jak říkám : Béček není nikdy dost ! ()

klerik

Príjemný komorný krimi akčňák. Obsadenie je viac než seriózne a tým pádom je to aj dobre zahrané. Ten sociálny podtón i uveriteľnosť trochu škrípali, ale inak fajn film o lúpeži. Väčšina filmu sa odohráva v reálnom čase, takže film slušne ubieha. Nimrod si naďalej drží povesť nekonfliktného režiséra... ()

Maďarský Predátor a odložená Red Sonja

Maďarský Predátor a odložená Red Sonja