Krvavá laguna

• Austrálie Black Water (více)

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

petero

LAKE PLACID 2, PRIMEVAL, BLACK WATER a ROGUE. Všetko horory o krokodíloch z roku 2007 a pritom práve BLACK WATER nie je o príliš prerastenom monštre a tým pádom je to uveriteľnejšie. Naviac je to podľa skutočnej udalosti, čo je vždy plus. Režisér vedel čo točí a preto príbeh sa rozbieha pozvoľna, žiadny besný strih. Tu je krásne predvedené ako sa má pracovať s napätím, kedy sa má prvý krát ukázať zabiják, kedy ho ukázať v plnej kráse, jeho zakrádanie v noci, chrúmanie obete a to všetko s pár hercami, jedným člnom a v spleti stromov trčiacich z vody tak špinavej že i keby bolo niečo centimeter pod hladinou nie je možné rozoznať čo to je. ()

gogo76

Slušný nízkorozpočtový hororík, ktorý vsadil na atmosféru a strach číhajúci pod vodou. To, že krokodíla uvidíme len občas, je len plus. Herci odviedli to čo mali a film vám určite pripomenie, že výlet loďkou v takýchto miestach určite nie je najlepší nápad. Film za slušné 3 disky a niečo naviac za nevtieravosť a snahu ukázať veci tak ako sa dejú, vierohodné dialógy a reakcie. Stupídne, často až nereálne jednanie postáv, to je jedna z veci, ktoré ma dokážu pri takýchto typoch filmov najviac vytočiť. Toto je ukážka slušne odvedenej práce. Za málo peňazí veľa muziky. Film 7/10. ()

Xmilden

Šikanující krokodýl. No proč by ne? Často docela nevýrazné. Za málo peněz, málo muziky. A to mám tyhle typy filmů docela rád. 45% ()

Phobia

Vcelku klasický survival horůrek, předvídatelný a tedy ničím překvapivý. Na druhou stranu jsem ani nečekala nic výjimečného, takže nejsem zklamaná. Nízký rozpočet se neodrazil na výsledku příliš negativně, krokodýl se docela povedl, prostředí bylo slušné, herci obstojní. Chování trojice hlavních hrdinů mi přišlo poměrně realistické - jak počáteční ženské odmítání smířit se s realitou a ochota čekat na stromě na záchranu třeba do soudného dne, tak frustrace muže, chápajícího nezbytnost vlastní akce. Nálepku "podle skutečných událostí" je třeba brát s rezervou, ve druhé půlce filmu přibývá nesmyslů: jsem ochotná věřit, že se krokodýl zdržuje ve svém lovišti, s přivřenýma očima i tomu, že útočí, aniž by měl hlad, ale ono zlovolné zjevování se a pohrávání si s oběťmi, to už bylo přece jen hodně přitažené za vlasy. Závěrečný souboj raději nebudu komentovat (apropo, když už si krokouš slečnu odtáhl do jídelny a způsobil jí rány a podlitiny na břiše, proč podobná zranění neměla také na zádech?;-)) No, alespoň zvíře nebylo prezentováno jako extravelký mutant s navýšeným IQ;-). Docela mě potěšil úplný závěr - mohlo to být ještě uspokojivější, ale třeba američtí tvůrci by byli určitě milosrdnější. Nemám důvod být ve svém verdiktu příliš přísná, "Black water" mě takřka na hodinku a půl slušně zabavil, asi to při takhle provařeném tématu nemohlo být natočeno o mnoho lépe. 59% ()

darkrobyk

Napínavá variace na snímek Na stromě (1971). Když jsem zhlédl Trauckiho nejnovější počin, nedalo mi to a vrátil jsem se k jeho minimalistickému survivalu rovněž s krokodýlem v hlavní roli. Odhlédnu od provařeného sdělení, že film je dle skutečných událostí, jelikož pak by byl konec dozajista jiný. Jinak krásné prostředí laguny, snivá kamera zabírající i tamější život - volavky, divoké včely, vážky. A koloběh života a smrti v krásném symbolu - na jedné straně vidíme majestátní vážku odpočívající nad hladinou a na druhé mravence nesoucí vážku naporcovanou. Akce věrohodná, oceňuji, že hlavní postavy krokodýlovi nedokázaly utéci, protože to by pak byla fantazie. Pěkná kamera, atmosférická hudba, hloupé dialogy a občas hloupé jednání postav, i když kdo ví, lidi se v mezních situacích umí chovat ještě hloupěji. Krokodýl fajnový, žádné pixely. Po letech jsem si tohle pomalé drama opět užil, proto hodnocení ponechávám. ()

Hrabka

Po filmu jsem sáhnul, protože se mi líbí filmy, kde jsou hrdinové v pasti, odříznuti od světa, bez minimálních nadějí k záchraně (např. Odsouzeni zemřít nebo ostrovní filmy). V tomto případě se několik hrdinů dostává na stromy nad nekonečně rozsáhlou deltou nějaké řeky. No prostě voda je všude a oni šplhají po stromech jak opice. V čem je problém? Je tam chytrý krokodýl. A právě ve slově chytrý vidím jeden ze zádrhelů filmu. Vždyť ten krokodýl neloví, ten si z těch chudáků dělá takovou prdel, že to je naprosto nereálné a působí to hodně divně. Chování lidí a některé scény jsou taky mimo mísu, takže požitek z pěkné přírody a docela napínavé atmosféry je poměrně často kažen. Je to škoda, nápad to není špatný, ale chtělo by to zapracovat na logičnosti a celkovém zpracování. 45% ()

paascha

přiměřeně napínavé s přiměřenou dávkou nesmyslů. Proti očekávání vyhraje nejhloupější, ale to neva. I tak dobrý. A btw, tyhle hnusný ještěrky a hadi jsou přesně tím důvodem, proč sedím pěkně doma a na exotiku se dívám jen v ZOO:-)) ()

sheen

No, když je film podle skutečné události, tak by to mělo být aspoň trochu realistické. Ale pochybuji, jak je tam ten krokouš držel v tlamě.....když taková hora masa stiskne, tak je cokoliv K.O! A ne, co se předvádělo tady, teda s porovnání s filmem Rogue...těžká slabota. No alespoň nějaká atmosféra a náboj tam byl, místy jsem byl napnutý. ()

S.Quentin QUALE

Krvavá laguna není zas až tak krvavá, ale koukatelná rozhodně ano. Scénář sice nepsal žádný génius, ale o to úspěšněji se postavy vyhýbají dementnímu chování, takže s průměrným jednorázovkovým hodnocením si hlavu nelámu. 55% ()

kingik

Předností snímku, je že působí poměrně realisticky. Je to dáno tím,že vychází ze skutečné události. Nelze psát o tom, že by film měl zběsilé tempo a pustil žilou, ale nelze mu upřít postupně houstnoucí napětí a touhu vymanit se z toho prokletého místa obývaného teritoriálním predátorem. Klady: krokodýl je sice vidět jen ojediněle v plné své kráse, ale to neubírá na působivosti, krokodýl nepůsobil směšně narozdílod jiných filmů ve kterých se vyskytuje, sevřený prostor teritoria obývaného krokodýlem je šikovně využitý, postupně se dostavuje depkoidní pocit sevřenosti, nechybí napětí, solidní herecké výkony, přerod z nenápadné Maeve Dermody v sexici. Zápory: občas se dlouho šplhá po stromech až to působí zdlouhavě, nepříliš krvavě pojato, postavy mohly mít přece jen kloudnější nápady jak přelstít krokodýla, slabší zabití, častá stagnace filmu, předpokládaný úlevný konec. Mé hodnocení: 60% ()

Omnibus

"V bažině zabublá, krokodýl vykoukne... tváří se unyle (aka Cage, želvička promine :-)). Kikinu ožužlá, znechucen vyplivne. ROFL, krokodýle..." Australské holky asi děsně smrdí, protože náš hladový krokodýl, o velikosti australského rozkládacího gauče XXL, je po ulovení a uchopení do tlamy hned zase znechuceně vyplivnul, tu mladší kikinu dokonce opakovaně! A jaká strašlivá zranění jí při tom okusování svými metr a půl dlouhými čelistmi způsobil? Nebojte, milé děti, jen pět centimetrů dlouhý škrábanec... Oprava, dva škrábance plus zlomený malíček, ale jinak si holčina v krokodýlí tlamě bez následků lebedila dokonce dvakrát! Sorry za zubatý spoiler. Ach jo. Chudinka krokoušek. Proč z něho i u protinožců, podobně jako na Floridě, v plesnivém sklepě, dělají neschopnou lamu? Sežer debilní scénář i s autorem, plazivá příšero, nic jiného si Andrew Traucki ani nezaslouží. S pozdravem: "Lovu zdar! A příště nevyplivovat!" se loučí znechucený herpetolog Omnibus. ()

Jordan

Konečne kvalitný, dobrý, silný, napínavý a INTELIGENTNÝ horor o krokodýloch - a nemusí to byť béčko, céčko, ani komediálne odľahčené či sci-fičkom nadsadené. ()

Kudly4

A tohle bylo jako co ?? Tohle mělo být jako napínavé ?? Krvavé ?? 3 lidi na stromě, nehorázná nuda, trapné a nesmyslné dialogy a chování herců, vidíme pouze jedno sežrání krokodýlem a to jako "sežrání", krokodýl musel být hodně unuděný, když nedokázal sežrat ty dvě slepice. Horor ani náhodou, Akční už vůbec ne, kdyby to byl film z roku 2016 a vejš, dal bych odpad. ()

teutates

Skromné prevedenie krvavej reality sa v celku podarilo.Ide o (nad)priemerne B zobrazenie skutočnej udalosti,ktorú réžia zvládla...až na rozťahané jadro snímku ide o krvilačné prevedie v podaní inteligentnej zvery... ()

Campbell

Bohužel tento film vypadal nadějně ale něco jako by se v půlce zaseklo a nikdo nevěděl co točí a tak točili to co jim přišlo pod ruku. Samotný herci také nebyly šťastně vybrány. A nakonec mi to nejvíc přišlo jak prasprostá vykrádačka Open water. ()

Tomco

Konečne som mal pri nejakom filme pocit, že sa postavy netvária ako ultrablbci, ale premýšľajú tak, akoby im za riťou nestál filmový štáb. Niekedy netreba milióny, stačí nápad a nadšenie. Chrochtám blahom. 80% ()

Rocky62

Filmy podle skutečných událostí mě vždycky zajímaly, faktem bohužel je, že jsem ještě nenarazil na žádný, který by mě zaujal, ani Záhada Blair Witch ani Otevřené moře a ani tohle, ovšem ze zde uvedených považuju tenhle za nejsolidnější. ()

klerik

KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY je podstatne lepší a profesionálnejší film. Ak však Lagúnu berieme ako poloamatérsku zábavku, dá sa to pozerať a človek pocíti aj zimomriavky. Stačí nemyslieť na to, čo sa učí na zoológii o stisku krokodílej tlamy, netreba si predstavovať zábery z dokumentárnych filmov, kde krokodíl strháva do vody býkov... a potom aj uveríte, že človek patrí k najodolnejším živočíchom v prírode a krokodíl môže byť psychopat, ktorý sa zo svojou korisťou zabáva viac ako pes s pískacou hračkou. Jednoduchými a viac-menej účinnými postupmi vystavaná zookillovačka, ktorá je sympatická hlavne svojou obyčajnosťou a jednoduchosťou... ()

Chrustyn

Po dlouhé době se ke mě dostal horor ve kterém nejde o litry krve a desítky utržených končetin ale o napětí a strach z toho co nevidíme. Film hodně připomíná "Otevřené moře", jelikož i zde se jedná o inspiraci skutečným příběhem (alespoň se to píše v titulcích) a i když se mi tento film líbil více má v sobě všechny klady i zápory, které měl již zmiňovaný snímek. Klady jsou rozhodně v napětí, jelikož je zde spousta okamžiků, kdy by se dalo napětí krájet ale v pozdějších fázích se dokola opakují stejné situace (někdo jde kvůli něčemu do vody a zaútočí na něj krokodýl). Pochvalu si jistě zaslouží i herci, kteří jsou ve svých rolích poměrně přesvědčivý a divák se s nimi dokáže stotožnit. Největším lákadlem snímku je ale zcela jistě monstrum, které na lidské nebožáky útočí. V tomto případě se jedná o krokodýla a scény s ním patří k tomu nejlepšímu co film nabízí. Je sice pravda, že ve většině případů ho divák ani hrdinové nevidí ale když už se ukáže rozhodně nevypadá jako nějaká rozpohybovaná gumová hračka ale sakra reálně a občas jsem si říkal jak to tvůrci a hlavně herci dokázali natočit zvláště co se týká posledních cca deseti minut. Ale i když jsou některé scény doslova strhující psal jsem zde i o záporech. Filmu bych vytknul jeho (i přes krátkou stopáž) občasnou zdlouhavost a některé zbytečné rozhovory mezi hrdiny, které průběh děje zbytečně zpomalují a ubírají mu na napětí. Ale i tak se jedná o slušný snímek, který má v sobě více napětí než 90% současných hororů. Pokud se vám líbilo "Otevřené moře" a nemáte nic proti krokodýlům tak si minimálně 1* připočtěte. ()

korbitch22

Těžko uvěřitelný film podle "skutečné" události.Když pominu typicky hloupé chování postav a nadmíru inteligentího krokodýla, kterýmu k vyjádření jeho inteligence chyběli snad už jen brejličky a knížka, je to bohužel nuda jako prase, scénář nabídné až zvrhlou dávku neskutečně pitomých scén a konec je předvídatelný a skoro až komediálně laděný.Abych jen tuhle australskou jednohubku tak nepíčoval, musim nepokrytecky přiznat, že pár dobrých scén se našlo a to především ty, ve kterých byla znát ta příšerná bez moc a smrt blízkého člověka, který vám ještě včera v hotelovém pokoji lízal kundičku a teď ho metr pod váma líže dvoumetrový slizký hajzl.Sem tam to napětí mělo a herci se stydět nemusí, ovšem scénárista s režisérem by si zasloužili botou z krokodýlý kůže nakopnout do prdele ze předu.Rutinna na jedno podívání.40%. ()