Na sv. Valentýna

• USA Valentine's Day (více)

Sledujeme příběhy téměř dvou tuctů lidí, kteří během tohoto svátečního dne prožívají romantické chvíle, nebo trapný neúspěch. Mezi účastníky je například květinář Reed, který právě požádal svou půvabnou přítelkyni Morley o ruku. Jeho nejlepší kamarádka, učitelka Julia, zůstává na Valentýna sama, její přítel kardiolog Harrison odjíždí pracovně do San Franciska. Nadšení svých romantických spoluobčanů nesdílí sportovní redaktor Kelvin, který byl "sesazen" do společenské rubriky a nyní je nucen chodit po městě a dělat rozhovory se zamilovaným obyvatelstvem. Jedním z dotazovaných šťastlivců je i Reed. Díky televiznímu rozhovoru míří do jeho květinářství davy zákazníků. Harrison u něj objedná dvě kytice, jednu pro svou ženu Pamelu, druhou pro Julii, v tu chvíli Reedovi dochází, že jeho kamarádku čeká velké zklamání. Do květinářství přichází i malý chlapec Edison, který kupuje květiny pro svou lásku. Jeho matka je pracovně v zahraničí, a tak chlapce vychovávají prarodiče, Edgar a Estelle, kteří se i po padesáti letech manželství hluboce milují. Den sv. Valentýna se chýlí ke konci a na losangeleském letišti přistává letadlo, kterým přilétá Holden. Během dlouhého letu se seznámil s Kate, důstojnicí americké armády, která se vrací z dlouhé mise domů na pouhý jediný den. Domnívá se, že Kate letí navštívit svého přítele, pravda je ale jiná, Kate letí za svým synkem Edisonem. (TV Nova)

FEAR99

Moje osobní guilty pleasure pro rok 2010. Ze začátku jsem nabil dojmu, že tohle bude trapárna na entou. A taky že jo. První půlhodinka se nese ve znamená laciných vtípků (až nebezpečně moc jich ze sebe vydává Ashton Kutcher), poté se situace uklidní a až na pár výjimek se už nic podobného do konce filmu neopakuje. Nebýt hromady známých tváří, tak netuším o jakém hodnocení bych přemýšlel. Právě herci dělají polovinu úspěchu - sice o žádných hereckých výkonech nemůže být řeč, ale jsou známý, vypadají dobře a většina z nich se neztrapní. V konečném součtu je to horší než Láska nebeská (kterou se sv. Valentýn snaží kopírovat), ale lepší než některé "romantické komedie" které jsem za poslední dobu viděl. Závěrečná odhalení, kdy se dozvíme, že některé postavy měly něco společného s jinými postavami a naopak, jsou aspoň docela překvapivé (ale nedají se po celý film nějak vystopovat). 50-60%, P.S.: Nesnáším, když si někdo vyznává lásku, spoustu lidí na to kouká a při polibku všichni začnou tleskat. Samozřejmě ani sv. Valentýn si něco podobného neodpustí. ()

veverysiak

Nie, nie, žiadne Love Actually sa nekoná z viacerých dôvodov, z ktorých ten najdôležitejší je krajina pôvodu, a pritom je tento kúsok milý, zábavný a občas aj humorný, lenže je príliš preštepený typickými americkými prvkami romantického žánru, akými sú početné mravoučné citáty, alebo povinná dávka presladenosti niektorých scén, či len tak-tak znesiteľná dávka patetickosti, na druhej strane skladanie mozaiky celkového obrazu je vcelku vydarené, niekde jasné, niekde interesantne prekvapivé, casting tiež nenechal nič na náhodu a na viacerých scénach sa dá naozaj dobre pobaviť, na blýskavejšie hodnotenie by to chcelo nespútanejší ostrovný prístup, takže 75%. ()

Davemix

Určitě to není stejně kvalitní film jako třeba "Láska nebeská" (pokud jde o žánr), ale rozhodně vás to pozitivně naladí. A když si to ještě pustíte v neděli odpoledne, tak tím určitě nic nezkazíte. Prostě klasická oddechovka a navíc je tam dostatek pěknejch hereček, který docela i dobře hrajou :-) 70% ()

MaxQ69

Tak toto bylo doopravdy slabé. Ve snaze vytvořit americkou verzi dokonalé Lásky nebeské vznikla tato převalentinovaná antikomedie. Co se dalo, to okopírovali a ve snaze být originální, použili namísto vtipů nesmyslné dialogy, namísto originálních příběhů nudné stereotypní životy a namísto lásky zktroskotané vztahy. Obzvláště ten poslední bod mě zaráží. Doopravdy nebyla nikde láska na první pohled, ze které by později vznikl vztah. A to má být film o lásce? 10 příběhů a každý z nich se nakonec vyvinul tím způsobem, že páry nevznikly úplně kvůli lásce, ale kvůli tomu, že jedinci na sebe zbyli. Nebýt to jasný pokus o kopii jendé z nejlepších romantických komedií všech dob, možná bych dal trochu víc, ale takto přemýšlím, jestli 35% není moc. ()

david666

S takovým obsazením prostě nejde udělat špatný film. Jasně, zápletky jednotlivých dvojic tady byly již x-krát. Ale jako oddech film funguje a mě prostě baví sledovat herečky jako Anne Hathaway, Jesicu Bieal apod. Nikdo tady nemá hlavní roli a film si nekrade pro sebe, naopak se herecké superstar doplňují a předvádí solidní civilní výkon. PS: vidět Julii Roberts ve vojenském stojí zato. ()

saillor

Neuvěřitelně hvězdně nabouchané herecké obsazení a zcela promrhané. Tolik příběhů a osudů a vlastně ani jeden mě nijak zvlášť nebavil, nikomu jsem nedržela palce, aby mu to s tou láskou klaplo. Nejlepší pár tak jsou vždy rozkošný Marshallův maskot Hector Elizondo s Shirley MacLaine a bonusem drobná role Julie Roberts, téměř komplet se odehrávající v letadle. Nesnášim sv. Valentýna plného sladkobolných vyznání, přeslazených láskyplných projevů a prozření "kdo je ten pravý"! Ano, jsem sama.. ()

gipper

Nesnáším Valentýna:o) Ale tohle se ještě docela povedlo. Ve filmu se sešli moji oblíbenci z Chirurgů (Patrick Dempsey a Eric Dane), z Twilightu (Taylor Swift), nechyběla sympatická Julia Roberts a ani Ashton Kutcher v růžové;o) Pak mě taky moc potěšil Hector Elizondo, který ať hraje kde hraje, vždycky hraje dobře, vždycky potěší a vykouzlí mi úsměv na tváři. S láskou nebeskou snad raději srovnávat nebudu, protože ta by of course na celý čáře zvítěžila:o) ()

kverula

Uff, to je ale kýč. Ale co čekat od filmu, kde hraje Ashton Cutcher. Bohužel jsem se nachytala na zvučná jména jako Shirley McLaine, Julia Roberts, Kathy Bates a Queen Latifah, která tam měla pouhé "pětiminutovky". ()

Jason13

Podobné filmy se mi často vyhýbají takže tohle v rámci žánru hodnotím jako nadprůměrné (65%). Většina hereckého obsazení baví. Slečny Hathaway a Biel u mě vítězí. Rozuzlení dvojice Cooper/Roberts je skvělý!! ()

paniColombova

Hraje tady stovka lidí a všichni jsou pohlední, štíhlí a úspěšní, uau, to je náhoda, takže ani nemusím číst, kdo ten film natočil, amíci, kdo jiný. Ukázali jste tu všechny podoby lásky? Ale ne a kde je ta další podoba? Oni se můžou mít také rádi třeba i tlustí a oškliví lidé, víte, ale to byste do filmu nikdy nedali co? Jak strašně jste v točení romantických filmů dětinští. Takže film zapomenutelný, běžná romantika, nic nového, za pár týdnů nebudu vědět o čem v tom filmu šlo. ()

josefklimes

***Rozpočet-$52 miliónů***Tržby víkendové-$16,665,299***Tržby USA-$110,476,776***Tržby celosvětově-???*** ... Tohle je tak tupej film (aspoň třičtvrtě filmu ano). Lamí ksicht Taylor Lautner, zkřivená huba Taylor Swift a debilně otravný Ashton Kutcher, oscarová trojka. Koho do prdele napadlo natočit film o nejblbějším dni v roce, který jen dohání lidi k slzám (díky bohu za scénu s I Hate Valentine's Day večírkem). Hvězdičku navíc dávám za Bradleyho Coopera a Julii Roberts, kteří mi jako jediní ve filmu nepřipadali jako na ... ehm, kokainu.*45%* ... +úžasná dvojice Bradley Cooper a Julia Roberts, +slušná poslední půlhodinka, -Lautner, Swift a Kutcher, -překlišovaný scénář a -ubohé (funny??) scény ()

kelet

Keby chcem byť silno kritický, tak poviem, že to je typická happy endovka v štýle Ameriky, zabalená do obalu známych tvárí, a vôbec nebudem klamať. Je to tak, ale na druhej strane to aj funguje. Nie je to prevratný film, dokonca by som povedal, že je vhodný len na počúvanie, pretože samotný vizuál je úplne zbytočný, pretože okrem známych tvári tam nič nenájdete. Nemyslím si však, že by to bola úplná kravina. Je to film vhodný na pozretie, minimálne na Valentína, ktorý určite nikomu neublíži. Hodnotenie: 55% ()

Terez_Vv

Hodně slabý odvar z Lásky nebeské. I když tento film oficiálně hlavního hrdinu nemá, celou dobu mi připadalo, že se vše točí kolem katastrofického Ashtona Kutchera. Také dvojice Swift-Lautner se mi zdá podivně zbytečná. Ale některé linie se mi zdály dobré a dost nečekané ("situace kolem Danea"). Jinak celkem příjemná oddychovka. ()

sto7ra

typická americká romantická oddechovka, kde se vám postupně proplétají osudy všech lidí, hraje do toho pěkná hudba a občas se utrousí takový ten průměrný vtípek, aby se neřeklo. těch smutných zvratů (zrovna na tento den) je tam možná skoro až moc, ale když to nakonec všechno dobře dopadne, proč ne. ()

Veeria

Pravou romantiku si představuji poněkud jinak.....zahalenou v gestech, pohledech....ne naservírovanou na talíři. ()

LencaN

Po druhém zhlédnutí zvyšuji o 1*. Našla jsem tam spoustu odkazů - např. Pretty Woman apod. Jedná se zase o vztahovou pavučinu, kdy se postavy vzájemně znají a jejich osudy se propletou ještě dramatičtěji. Moc se mi líbilo obsazení. Jeden sympaťák větší než druhý. Nejvíc mě překvapila Jessica Biel - strašně jsem jí fandila (a měla krásný boty, to jen na okraj B-) ). Pár staříků - MacLaine a Elizondo byli v tom kině moc roztomilí. Ostatně stejně jako dvojka Taylor/Taylor, ti byli prčovní. Hlavně ona s tím medvědem a rádoby sexy tanečkem. Ale dohromady to byli cukroušci, až by sem i dohromady líbili i ve skutečnosti. Chudák mladý Jenkins s kytarou musel utíkat i po ulici, to byla bombastická scénka. Jeho partnerku Emmu Roberts jsem si oblíbila už v Millerovi na tripu, je přirozená, půvabná a dokáže zahrát jak fracka, tak hodnou holku, takže hérečka je to dobrá. Baštila jsem scénky Anne Hathaway a Tophera Grace. Změna v Annině hlasu při zvednutí "brigádnického hovoru" byla zřetelná velice dobře a vždy mě to moc pobavilo. A hezouni Cooper a Dane vtipně překvapili. Hudba sice nebyla nijak závratná jako třeba u Lásky nebeské, ale i tady bylo pár slušný songů, které člověka pořádně nakopnou a přitáhnou pozornost k filmu. Láska se tady ukazuje v několika podobách a vlastně v každém věku, což beru jako poselství tohoto filmu.... kromě pobavení lidí i říct, že zamilovanost je prostě fajn kdykoli :) ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)