Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (909)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $76,270,454Tržby Celosvetovo $106,240,936║ Takáto látka/ téma je pre Briana De Palmu ako vyšitá, film celkom dobre funguje, hlavne čo sa týka hereckého obsadenia a hudby to je prvotriedna robota. Trošku poslabšie je to v prevedení, koncepcia tvorcov nie je zrovna stabilná, lebo film sa chce tváriť miestami až moc drsne a krvavo, čo by nebolo zle ale to by tam do podaktorých scén nemohol De Palma vnucovať mierne odľahčené scénky, či taký voľnejší prejav v príbehu, potom to pôsobí akosi rozhárane taká skackajúce medzi vážnosťou a voľnejším štýlom prejavu, taktiež postava Al Capona v podaní Roberta De Nira nie je až taká výhra, kdež to Costner a Connery sú fantastický vo svojich úlohách. V každom prípade ide o veľmi slušný nadpriemer, kde zažijeme nejaké tie atmosféricky vypäté scénky zdobiace tento film z mafiánskych dôb Al Capona a aspoň tie nechajú zabudnúť na nejaké tie slabšie chvíľky. /80%/ ()

lupuscanis 

všechny recenze uživatele

BRIAN DE PALMA, THE UNTOUCHABLES (1987). Kovbojka v gangsterském hávu o věčném boji dobra se zlem, kde jsou už asi v desátý minutě karty rozdaný. ___ Je to tak americky velikášské, (nejen politicky) korektní, a tím pádem předvídatelné, že v průběhu filmu už jen rezignovaně přijímáme "pravdy" o tom, že zatímco skrz na skrz prohnilý Al Capone (mrazivě slizský De Niro sem bohužel vpadl, jak říká Pohrobek, z nějakého jiného filmu) musel mít ve své zvrácenosti naruby snad i ponožky, "správná čtyřka" na straně zákona nejenomže pochopitelně "nepopije, nezakouří a nesesmilní", ale navíc vládne i nakažlivě chlapáckým smyslem pro legraci. Mirek Dušín a jeho Timurova parta hadr. _____ (Nemohu pominout, na jakém pozadí příběh vyrůstá. Doba prohibice. Doba, do které z historicko-politického hlediska spíše mžouráme. Doba rozostřená, paranoidní a temná. S doposud nerozklíčovanými motivy jednání aktérů i událostí. A především doba, vzpírající se příliš jednoznačné, a proto v tomto kontextu hloupé, hře na hrdiny a padouchy... Příklad za všechny: Ironií osudu si E. Ness později vyvinul tak intenzivní vztah k alkoholu, že jej od něho takřka nemohli odloučit... . ) _____ Pod tíhou tohoto rozvrhu sil, v mých očích pak nutně i ona proslavená přestřelka na schodech vypadá spíš jako parodie na sebe samu. Nezachrání to už ani Morricone, ani nákladná dobová výprava, ba dokonce ani všechny tehdy pozitivní mužské ksichty v Hollywoodu (by) nemohli ten scénář rozpohybovat. Závěrečná, rádoby vtipná replika novináře s Eliotem Nessem o konci prohibice, v mých zařadila tento snímek do škatulky: TV program na sobotu večer pro konzervativní rodinku se dvěma mírně odrostlejšími dětmi. ___ Tak nevím. Byv odchován cynickým ethosem francouzských kriminálek, v nichž poslední svědek zpravidla umírá ranou policejního snajpra do zátylku, možná bych se na předem ideologicky nalinkované filmy, jako je tento, příště raději ani neměl dívat. ___ Zajímavý komentář: Pohrobek. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Kvalitní mafiánská kriminálka a zřejmě další důvod k tomu, abych si na tento žánr v budoucnu více posvítil. Parta kolem Costnera je plná sympaťáků (osobně mi ve své roli nejvíc sedl Garcia), takže jí člověk fandí, De Niro jako Capone taky není k zahození a příběh se celkem vyvedl (a třeba to zaměnění porot byl perfektní nápad). Po technické stránce též nemám námitek. K dokonalosti mi zde něco málo přebývá (kupříkladu asi budu patřit k té hrstce, která neocení nesmrtelného plazícího se Ira poté, co do něj vysolili celý zásobník Thompsona) a taky třeba ta scéna na schodech...v originále, tudíž v tomto filmu, mi přijde moc na efekt a docela nudná, zatímco začátek Bláznivé střely 3 pro mě dostal nový, ještě o dost vtipnější rozměr, který pro mě bez znalosti Neúplatných neměl dříve ty patřičné grády. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Další z řady výborných gangsterek. ,,Dostaneš se dál s vlídným slovem a zbraní, než jen s vlídným slovem".... . Nezapomenutelná scéna v hale vlakového nádraží, výborné herecké výkony, režie, scénář a hudba, dávají filmu punc vyjímečného komplexního balení, při jehož sledování je od počátku každému jasné, kdo za koho kope - vlastně střílí. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Je to všechno krásné, skvěle zahrané, hudebně podtržené a příběhově kvalitní. Bohužel oslavovat tohohle Mirka Dušína, jenž ve skutečnosti pomohl k zatčení a odsouzení Al Caponeho stejně jako místní prodavač párku, je opravdu na mne moc. Z několikačlenné skupiny Neúplatných se najednou stala tři lidi čítající parta, vystřižená jak z Rychlých šípů?! Eliot Ness začne válku kvůli náhodnému zabití malé holčičky a své spolubojovníky sbírá různě po ulici?! Říká vůbec tvůrcům něco výraz historická věrnost?! Kdyby se jednalo o smyšlený příběh, nebo alespoň o jiného gangstera, ale o Krále mafie? Ne, to opravdu nesnesu. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (54)

  • Eliot Ness (Kevin Costner) žádá při rozhovoru Jim Maloneho (Sean Connery) o spolupráci. Malonemu se přitom střídavě zapíná a rozepíná košile. (albytch)
  • Sean Connery (Jim Malone) dostal za film 50 tisíc amerických dolarů a 10 % ze zisku. (zigot7)
  • Režisér Brian De Palma se nad drinkem v Los Angeles setkal s Bobem Hoskinsem a diskutovali o roli Al Caponeho, kdyby Robert De Niro odřekl. Když se tak nestalo, poslal De Palma Hoskinsovi omluvný šek na 200.000 dolarů. Hoskins mu pak žertem zavolal, jestli nemá víc takových filmů, do nichž ho nechtějí. Podle herce to byly nejsnáze vydělané peníze. (Kulmon)

Související novinky

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration bude unikátní hudební událost s velkolepou produkcí, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. Pražský koncert se bude konat 6. dubna 2024 v O2… (více)

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Brian De Palma byl od 70. do 90. let filmařskou extratřídou, jíž vděčíme za Zjizvenou tvář, Neúplatné nebo Carlitovu cestu. Po Mission: Impossible ale začal trochu strádat a přišel o diváckou… (více)

Reklama

Reklama