Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

jorgus

cekal jsem opus a dockal jsem se takove povidky..bachorky..nerozvinuteho deje..hodne me to zklamalo, celkove ten dej plynul bez vyraznejsich momentu..ani ten vychvalovanej De Niro nebyl nic extra, uz vetsina zdejsich uzivatelu ho chvali ze setrvacnosti..:) ()

zahadum

Niektorým ľudom ešte záleží na farbe kuchyne. Záverečná scéna s kočíkom na vlakovom nástupišti je geniálna ! ()

spoonman

tohle je jeden z nejpřeceňovanějších filmů v dějinách komerční kinematografie. Příběh je banální, herci otřesní - Sean Connery má pochybnou čest pronést cca 3 minutový monolog složený z pouze z frází a klišé. Více než krimi/drama to v těch momentech zavání parodií a jsem si téměř jistý, že několik scén z bláznivé střely, bylo tímto filmem ne parodováno, ale citováno. ()

Everyone

Po dalším zhlédnutí, to není ani na 4 hvězdy. Příliš průhledné a předvídatelné, ten schematismus a místy "autokarikatura" to kazí. ()

kamigava

Upřímně jsem se na film chtěl kouknout kvůli hvězdám jako je Costner, Connery, De Niro, Garcia a také kvůli skvělému skladateli Enniovi Morriconemu. Hodně se mi líbí tyhle gangsterské filmy z mafiánského období od Kmotra začínaje po Veřejné nepřátelé konče. Neúplatní jsou dobrým filmem a jejich stopáž je rozumná oproti např. Mafiánům, Zjizvené tváři nebo Casinu. Tím nechci narážet na to, že dlouhé filmy jsou špatné, to ne. V případě Neúplatných by dlouhá stopáž neměla moc smysl. Bylo odvyprávěno to, co mělo být odvyprávěno. Nesleduje se zde příběh jednoho "antihrdiny" jako je např. Tony Montana. Takže jsem se nenudil, naopak spíš jsem se měl pořád na pozoru. Už také vím, odkud se vzala ta parodie z Bláznivé střely na tu přestřelku na nádraží s tím kočárkem. :-D De Palma umí natočit skvělou kriminálku. Neúplatní by se dali srovnat i se Scarface, kde řádí neuvěřitelný Al Pacino. Kdyby si zahrál i tady vedle De Nira, byl by to asi ještě větší zážitek. Scéna s přepadením na mostě mi vesměs dost připomněla nějaký western, kde se Morricone mohl vyřádit. Ještě Eastwooda a máme hvězdně nabitý akčňák, jak se patří. To jsou ale zatím jen moje sny a přání. ()

Matli

Gangsterka jak má být. Divím se že mi to tak dlouho unikalo. De Niro a Connery jsou na jedničku. Ale na druhou stranu je to docela nadhodnocené, že bych z toho byl odvařenej se říct nedá. Hudební doprovod je jasnej, Ennio se nezapře. 72% ()

dragoliz

Taký film plný rozporov - ide hlavne o jednotlivé pasáže alebo miestami dokonca scény, kde sa striedajú fantastické s tými menej podarenými. Pri niektorých mrazí ("Je fajn mít rodinu..."), niektoré vedia pobaviť (Maloneho vyšetrovacie metódy, no niektoré sú asi až nechcene vtipné alebo nejakým spôsobom prehnané (krvou vymaľovaný celý výťah). Takisto počas sledovania Untouchables výrazne kolíše dávka jeho napätia, aj keď tempo je fajn a výborne to ubieha. A tým nenaznačujem, že som sa pri filme nudil alebo tešil na koniec. Je to totiž zaujímavý náhľad do doby prohibície v USA, ale zase - my vieme, ako to skončí. Vo výsledku je to potom dobrý film, ktorému ale chýba to známe "čosi viac" a keby sa dalo, udelím mu tri a pol hviezdy. No je tu jedna vec, ktorá ruinuje znenie filmu počas celého jeho trvania, a ktorá ťahá moje hodnotenie k spodnej hranici - hudba. 70%, ale len tri hviezdy. ()

heihatchi

Asi naseru dost lidí, ale Sean Connery mě tu vyloženě vadil. Nehrál nic extra, jen strojeně rozdával rozumy o tom, jak dostat největšího gangstera své doby. K tomu první půle filmu taky dosti slabá. Zachraňuje to ovšem gradace celého filmu a závěr se scénou na vlakovém nádraží. ()

#47

Filmy s mafiánskou tematikou jsou pro mě jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších žánrů, a proto asi i moje hodnocení bude vyšší než by si film zasloužil, přesto už kvůli výborné atmosféře 30. let, vynikajícím hereckým výkonům v čele s Robertem De Nirem a Seanem Connerym, perfektní hudební stránce nebo nezapomenutelným akčním scénám jsem si Nedotknutelné přímo zamiloval. Je jasné, že film má pravděpodobně od skutečnosti daleko (viz kancelářská krysa s brokovnicí a neméně akční pochůzkář před důchodem), ale přesto nebo možná právě proto, že se netváří celou dobu úplně vážně jako třeba Kmotr dávám plný počet! ()

Galahad

Skvělá gangsterka, kterou sráží jediný moment a to nádražní přestřelka konkrétně kočárková scéna, to byla parodie sebe sama...Nejvíce oceňuji, že film v žádném ohledu neidealizuje na rozdíl od jiných, možná i slavnějších filmů mafiány a ani je nerozděluje na dobré a špatné, ale ukazuje je v pravém světle. Cynické, bezohledné, pro zisk schopné nejohavnějších zločinů, včetně zabíjení dětí. ()

sandis

Tak nevím... 4 Mirkové dušínové se rozhodnou, že dostanou Al Capona a kupodivu se to podaří... I přes nesporné kvality jak herců, tak provedení, tomuto sníku něco schází. Jednak se nese v takovém dost naivním a skoro až mírně směšném duchu a druhak nemá ani drive, který bych od gangsterky čekal... Mám li srovnávat např. se Scarfacem, pak toto byl dost slabý odvar... Na druhou stranu to nechci tolik shazovat, protože 3* dávám o dost horším filmům... Pro mě 7/10 zaokrouhleno nahoru na 4* ()

tragos

"Nedotknutelní. Jeden ze tří nejlepších filmů Briana De Palmy. Film vznášející se v podobném kultovním oparu jako Kmotr. Kultovní scéna s kočárkem a la Potěmkin." Hmm... když máte zrovna retroidní náladu a cítíte neodolatelnou potřebu pustit si film s nálepkou "Nade mnou nepřemýšlej", je pravděpodobné, že budete usínat maximálně spokojeni. Nevadí mi, že nedotknutelní jsou naivní, jejich naivita jim sluší a dělá je výjimečnými, zato mi vadí mi, že naivní a předvídatelný je samotný film. A je to o to víc znát, že filmu je už víc než dvacet let. Pravdou také je, že kdokoliv se pohybuje na výsostné půdě velkého Martina, má to u mě těžké, a je docela jedno, že má v řidičáku jméno Brian De Palma. Polehčující okolností budiž kámoš Ennio :-) 7/10 ()

Lars

Ačkoliv je to porovnání šílené, tak se mi to líbilo mnohem víc, než zívárna Kmotr. Přesná De Palmova řežie a herecké výkony jsou věc, která vytvořila krásnou a podmanivou atmosféru 30. let Billy Drago byl v roli slizouna Nittiho skvělou volbou. ()

Mary19

Neúplatní... Parta správných chlapů v čele s výtečným Kevinem Costnerem a Seanem Connerym, které neméně dobře doplňuje Andy Garcia. A proti nim slizký Robert De Niro jako největší mafián všech dob, Al Capone... Výborná dobová atmosféra, Morriconeho hudba a nezapomenutelná scéna na schodech... Pro mě nejlepší mafiánský film... 90% ()

Hrosko

Skvostny film, skvele obsadenie a vyborny scenar. Co k tomu dodat, snad len to, ze scena s prestrelkov na schodoch mi ostane v hlave este dlho. ()

pospech11

Druhý nejlepší film z mafiánského prostředí. Na Kmotra sice nic nemá, ale tenhle film je taky skvělý už jen díky té plejádě hvězd v čele se Seanem Connerym, který zde v podstatě hraje vedlejší roly. Přes De Nira, který zde hraje asi největšího mafiánského bosse v americké historii Al Caponeho, až po Andy Garciu nebo Kevina Costnera, kteří zde mají nejvíc času. Filmu nemám co vytknout a osóbně se mi líbila scéna kdy Connery chytne jednoho mrtvého gangstera a prostřelí mu hlavu za oknem, aby přiměl ke spolupráci jediného přeživšího pašeráka whiskey. ()

Heavyman

První film o mafiánech, kde jsem jim nefandil, ale poldům. Tak svělé herecké obsazení a božské výkony se nevidí jen tak najednou. Ten zabiják v bílém obleku byl naprosto skvělej parchant. Ještě, že ta mafie třicátých let byla jinak by nebylo tolik parádních filmů, dneska už ani ty gangstři nejsou co bejvávali:-) ()

mala_kea

V jednoduchosti je síla. Tak přesně do tohoto citátu se trefil Brian De Palma, který nám ukázal, jak za poměrně nízký rozpočet natočit áčkovou strhující jízdu. Nevidím tu snad nic, co by mi na filmu vadilo, snad jen Sean se mohl trochu víc snažit, ale nesmíte se na to koukat černýma brýlema. Kevin je skvělej a troufnu si říct, že tu hraje snad nejlépe za celou dobu jeho mladé kariéry. Už jsem se chystal dát pouze 4, ale za perfektně propracovaný závěr, který by mě ani ve snu nenapadl přihazuju nejvyšší kartu. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery