Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

SkyCaptain

Tak předem musím říct že tenhle film je opravdu dělaný pouze pro fanoušky, kteří vydrželi všech devět sezón a mezi které se počítám i já. Naprosto chápu zdejší nízké hodnocení. Mě osobně se tento film moc líbil a hlavně oceňuju jeho orginálnost (v rámci X-Files univerza) a odvahu přijít s takovým scénářem. Jen škoda že Skinner nedostal mnoho prostoru. ()

Crowen

Na úrovni horších epizod seriálu, akorát natáhlý skoro na dvě hodiny. A navíc žádní mimozemšťani... jsem zklamán. ()

agassi68

Mňa ako skalného fanúšika dosť bolí, že vôbec vytvorili takýto paškvil a to aj s hlavnými predstaviteľmi. Z populárneho seriálu odobrali všetko dobré a zvyšok ponúkli ako celovečerný film.. ()

Gediman

Poměrně zklamání. Zápletka filmu by se v pohodě vešla do jedné epizody seriálu... a i tak by to byla jedna z těch podpůrměrných. ()

alambert

No, musíme si přiznat, že je tohle je ale pěkně odfláknuté. I když bych pominul, že i ta hlavní linka není příliš povedená, tak zůstávají spousty menších podivností. Tak na ukázku...hned první scénka. Představte si, že přijedete domů (na to, že by byl někdo doma to nevypadalo, takže doma nikdo není) zajedete do garáže, vystoupíte z auta a hle! Vidíte, že se někdo schovává za rohem. Co uděláte? Respektive, umíte si vůbec představit, že byste udělali něco jiného, než skočili zpátky do auta? Vždyť se v něm můžete zamknout, můžete odjet, nebo při troše štěstí ho i použít jako zbraň... A druhá ukázka, řeknu jen: jsem přesvědčen, že pokud auto narazí tak, že mu vystřelí airbagy, tak mu taky zcela jistě zhasne motor. A v duchu takových záležitostí se nese celý film. ()

Rikky007

Na děj seriálu jakoby se téměř úplně zapomnělo, všechno dobré a jede se vyšetřovat jako za starých časů - tedy skoro. Z Muldera je už doslova zarostlý podivín a Scullyová se chová zase o něco otravněji, jakoby s Mulderem zažila 30 let manželství. Čekal jsem částečně, že to zmírní rozčarování z posledního dílu seriálu, který v podstatě nepřinesl vůbec žádné vyvrcholení. Jenže tady se prostě tvůrci vydali jinou cestou. Možná až moc civilní. Fanouška Akt X to nenadchne a nijak úžasný thriller sám o sobě to taky není. Prostě takové setkání spolužáků po letech.... Taky si mnohdy, kromě vzpomínek na staré časy, nemají moc, co říct. ()

Páně

Tohle si známá dvojka Mulder & Scully nezasloužila. Vyčpělá kriminálka vykrádající snad všechna klišé tohoto žánru, ve které má být hlavní devizou atmosféry to že pořád sněží. Cloumá se mnou obrovské zklamání z toho jak lze domrvit těžce budovaný kult takovouto zbytečnou a vykastrovanou nudou. Bože proč. ()

MickeyStuma

Druhý celovečerní film slavného fenoménu je co se týče paranormálních věd trochu zklamání. Jedno "médium" to nezachrání. A co je nejhorší, divák musí znát předešlý seriál, jinak nepochopí vztah Muldera a Scullyové a vůbec o čem se vlastně mluví, když se připomíná něco z minulosti. Jako thriller je však tento snímek natočen velice zdařile. Atmosféra se buduje svým přijatelným tempem až do svého zdárného finále, který je však na druhou stránku docela předvídatelný. Nejsou tu nudící uměle prodlužované scény, na které dojel onen seriál, a tak co se týče napětí, rozhodně nezklame. Škoda jen té seriálové návaznosti, nato si měli dát tvůrci pozor. Jinak je film jako krimi thriller přijatelný. Fanoušky seriálu bohužel nenadchne. ()

Raziel_cz

Když jsem na tom byl skoro před deseti lety v kině, hrozně mě to zklamalo. Když jsem si to pustil včera po zhlédnutí devíti řad seriálu, byl jsem nadšený. Jasně, zatímco první film je záležitost do seriálu vyloženě vložená jako předěl dvou sérií, I Want to Believe trpí syndromem "chci být pro každého", takže fanoušky odmění jenom sem tam odkazem, sem tam mrknutím, sem tam nostalgickým záběrem na tužky zapíchnuté ve stropě nebo zapojením Waltera Skinnera. Ale přesto a přes fakt, že tu chybí Doggett a Reyesová, a že je to jenom stominutová nemytologická epizoda a že má stejné díry, jako i spousta regulérních dílů Akt X, je to napínavý horor s mnohem vyššími produkčními hodnotami a scénářem, jenž každé selhání ve vývoji zápletky nahrazuje inteligentním rozebíráním dost temných témat. A pak – Mulder a Scullyová jsou zase spolu a David Duchovny i Gillian Anderson na velkém plátně podávají výkony rovnocenné mnohem větším hvězdám. O Billym Connollym nemluvě. Plus je to fakt krásně natočené a má to tempo a styl, jaké tomu můžou závidět i nejlepší díly seriálu. Takže jo – jenom delší monster-of-the-week epizoda. Ale zatraceně skvělá. ()

Ombak▼Penari

Po třetím shlédnutí snížím na tři hvězdy. On to opravdu není špatný film a ponurá až hororová atmosféra á la skandinávské krimi s mysteriózními prvky je dost fajn. Nicméně scénář servíruje na jednu stranu ponurou detektivku a na druhou stranu psychologické drama, ale ani v jednom případě nejde nějak výrazně do hloubky a výsledek je tak poněkud rozpačitý. Nicméně i tak si myslím, že je to solidní příběh na ponurý večer a nemá cenu ho přehnaně hejtovat. Rád si ho časem vpálím zas. ()

helloween93

Problémem tohoto filmu je to, že to nejsou klasická Akta X. Podtitul "I want to believe" ve mně vyvolal představu, že film bude mít tradiční mimozemskou nebo nadpřirozenou zápletku. Bohužel se tak nestalo a jedná se o rutinní pátrání po zlosynech, co experimentují s lidským tělem. První film byl úplně nekde jinde. 2* ()

Empire

věta.....I´ve a vision pro mě byla po 30 minutách omračující:) Musím říct, že jsem očekával mnohem víc. Dlouhé, nezáživné a nudné. Carter vsadil na psychologické vykreslování dvou ústředních postav Muldera a Scullyové, ale to naprosto selhalo. Banální zápletka, žádné napětí a úplná absence paranormálních jevů, na kterých byl seriál založen, nezachrání ani Skinner:) ()

Annaud

Nejde ani tak o to, že jsem fanouškem seriálu. Ten film je opravdu dobrý, velmi dobrý. Ale obávám se (a hodnocení a recenze to většinou potvrzují), že film je výrazně profanouškovský a divák neznalý seriálu a hlavně jeho posledních sérií, bude značně zmaten a kalitu filmu nemůže pochopit. Není to chyba diváků, je to chyba autorů, proto dávám "pouze" 4 hvězdičky. ()

Meiers

Šel jsem na to z čisté nostalgie, i když jsem už předem věděl, že to není veledílo. Jako asi většina lidí co tohle zhlídne, tak i já jsem se ve svém dětství po večerech s Mulderem a Scullyovou ukládal ke spánku s mírně připosranýma spoďárkama. Každopádně uvěřit jsem chtěl, ale někdy prostě chtít nestačí. Co se děje a scénáře týče, tak by se hodil spíše než k aktům k nějaké televizní kriminálce, protože to byla fakt slátanina a jako takové to nemělo vůbec starou dobrou budovanou "aktovskou" atmosféru. Nicméně za sebe musím říct, že co se týče kamery a režije, tak se mi to líbilo a bylo vidět, že Chris Carter není žádný béčko. Nicméně Fox a Daina si pro svůj comeback určitě zasloužili lepší scénář. P.S. A ty Foxovy suchý fórky, what the fuck? ()

illy.cz

Pro mě, jako pro skalního fanouška tohoto seriálu to byl druhý nejočekávanější film léta. A na rozdíl od Temného Rytíře svoje očekávání nevyplnil. Čekal jsem kvalitu a určitý nádech mysteriózna jako u předchozího výborného celovečeráku, ale ve finále z toho vyšla jen o poznání slabší napodobenina drsných Purpurových řek. Atmosféra je sice celkem dobrá, ale pitomý scénář celkem sráží celkový dojem z filmu. Chris Carter před natáčením filmu prohlásil, že se budeme bát. No nezbývá než se mu vysmát... ()

Gixian

Míň hrozné než ten předchozí celovečerák, no pořád dost slabé. Rozjíždí se to slušně, ale jak začnou ústřední postavy řešit svoje osobní problémy a spory, upadá zábavnost celého filmu. Před koncem pak film nahodí hyperrychlost a pomocí nepochopitelných a násilných zkratek svou temnou kriminální zápletku, která byla celou dobu pozvolna budována, během pár minut zcela neuspokojivě ukončí, aby se opět vrátil k bezduchému tlachání, o kterém si k mému zděšení autoři očividně mysleli, že někoho zaujme nebo nedejbože dojme. Navíc režie akčních scén je žalostná, střih za střihem následují ve zběsilém tempu, a dohromady s natáčením bez stativu sice navodí atmosféru probíhající mely, ale jen v tom negativním, zmateně chaotickém smyslu (očividně si režisér opět myslel že tím zvýši 'coolovost' célého díla, a opět se šeredně zmílil). Pokud jste v pubertě tak jako já na Aktech X vyrůstali, dá se tento film přečkat bez jakékoliv újmy, bohužel však i bez jakéhokoliv zaujetí. U mě dvě a půl hvězdičky. ()

Filmárik

V prípade že by sa niekto dostal k tomuto komentáru tak chcem aby ho bral ako predbežný z dôvodu mojej neznalosti všetkých faktov a osudových spletencov obsiahnutých vo všetkých deviatich sériách nakoľko som mal možnosť zatiaľ zhliadnuť iba prvé 3 +- zopár náhodných dielov. No napriek tomu si dovolím tvrdiť že Aky X:Chcem uveriť sú nič viac a nič menej ako obyčajný natiahnutý diel CSI poprípade Kostí s výskytom "tých dvoch" zo seriálu. Film má prakticky nulovú atmosféru a práve tá bola jedným z poznávacích znamení tohoto kultového seriálu. Skalný fanúšik si toho určite všimne onoho viac ako ja / laik ale nech mi nikto nevraví že nečakal aspon náznak tajomného mystična ktoré priam sálalo z mnohých epizód seriálu ( výtka smerujúca k marmeládovím očiam pedofila je irelevantná ). Ako som na úvod spomenul tento komentár dúfam rád časom zmením (skôr ako po zvyšních siedmich sériách to ale nebude) no zatiaľ to bola jednoznačne najväčšia strata času na Istrocone. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část