Reklama

Reklama

The ABCs of Death 2

Trailer 1
Povídkový / Horor / Thriller / Komedie / Fantasy / Animovaný / Drama
USA / Nový Zéland / Kanada / Izrael / Japonsko, 2014, 122 min
(další profese)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (66)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Oproti biednej prvej časti žiadna zmena. Čakal som nejaký aspoň malý pokrok, ale márne. Ako mám hodnotiť poviedkový horor, v ktorých minimálne polovica poviedok absolútne za nič nestojí? Pretože keď ich 10 nebolo odpadových, tak už neviem... Začalo to priemernými dojmami, až kým ma nezaujala D Is for Deloused od Morgana, pretože jeho podivná surreálna animovaná tvorba mi prekvapivo sedí. Potom nasledovala kopa sračiek, ktoré sa sem tam snažili byť vtipné, ale ostalo len pri tej snahe. Celkom pobavil I is for Invincible o skupinke mladých, ktorí sa snažia zbaviť svojej babky a za pozornosť stojí hneď ďalší kraťas J Is for Jesus, ktorý zaujme výborným gore. Potom opäť dlho predlho prázdnota, až kým sme sa nedostali ku záverečným kúskom, pri ktorých som už musel zatlieskať. Za najlepšie z celej antológie jednoznačne považujem Z Is for Zygote (o pôrode trochu ináč), a T Is for Torture Porn (dej nepodstatný, ale masky a gore výborné - psycho šialenstvo). Potom sú tu ešte 3 poviedky, ktoré sa mi celkom pozdávali, a to sú X Is for Xylophone od Bustilla a Mauryho v hlavnej úlohe s mojou obľúbenou Beatrice. Títo režiséri sú podľa mňa zárukou kvality, aj keď čakal som od nich predsa väčší nárez. Ale OK... Potom je tu celkom príjemný home-invasion s názvom S Is for Split a napokon jedna vtipná ázijská bizarnosť Y Is for Youth. Že by som ešte pochválil C a V? Tak dajme tomu, úplná pohroma to určite nebola. To ostatné už neriešim, lebo v tom nevidím nejaký hlbší zmysel. Takže opäť podpriemer. Keď vyjde trojka, budem sa tešiť, lebo vždy ma zopár príbehov poteší. Len keby ich bolo viac... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejdříve sepíšeme ty nejlepší a tentokrát jich opravdu nebylo málo. Jasný vítěz je Z:Zygote: absolutní vrchol a orgasmus! Vynikající gore, perfektní nápad, no hnus, extrém a šílenost a za mě velký palec nahoru pro absolutně neznámého režiséra. Druhé místo nejspíš V: Vacancy: Perfektně krvavý, depresivní a násilný found footage, kupodivu skvěle natočen. Třetí místo S: Split: Nervydrásající Home Invasion, skvěle natočen, úžasně vygradován, solidní hudba a slušné gore! Dále C: Capital Punishment: Perfektní nápad, nepříjemné ticho před bouří, velmi kvalitně odvedená exekuce a dech beroucí atmosféra. Q: Questionnaire: Neuvěřitelně chytré a chytlavé dialogy + parádně natočená operace (vyjmutí mozku yummy).X:Xylophone: od Bustilla a Mauryho jsem čekal více, ale svou zvrhlost a gore předvedli i zde. K:Knell : Podivnost, ale vizuálně zajímavá, atmosféricky silná, sedlo mi to . J:Jesus: Skvělé gore, slušný look. R:Roullete. Skvělá atmosféra, slušně natočené, srdce bije jak o život. N:Nexus:Slušné masky, napínavé, atmosférické a tragické.E: Equilibirum: Neuvěřitelně vtipná a zábavná povídka, sedlo mi to. T: Torture porn: Sleazy, uchylné a zvrhlé ke konci však bohužel amatérské a nekvalitní gore, ale něco to do sebe mělo. a U: Utopia zajímavý námět. A: Amateur : Celkem sranda, slušně krvavé i hezky natočené. Nekoukatelné povídky=odpady : Vítěz je Y: Youth typická asijská podivnost, blbá, hloupá, špatně natočená se šílenými nápady, hrůza. Dále D:Deloused: Téměř nesledovatelné, postavy z plastelíny či,co to bylo za sračku, hrůza. L:Legacy: Slibní kanibalové ale otřesné digitální zpracování. W:Wish naivní, amatérská a nezajímavá povídka, kroutil jsem hlavou. H:Head Games: Špatný vtip, blbost. P: is for P-P-P-P Scary! Nepobral jsem. Po druhé projekci trochu zklamání, těch vyloženě špatných je sice méně, ale 4kových jsem našel taky méně než kdysi. Dnes se mi líbilo už Deloused a Wish. Vrcholem je stále Zygote, Toilet! a Xylophone. 60%. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Tak bohužel, pokračování písmenkové antologie je znatelně horší. Těch pár skvělých povídek se dá totiž spočítat na jedné ruce. Třeba úvodní Amateur, animovaná bizarnost Deloused, francouzská fatalita Xylophone a samozřejmě závěrečný gorefest Zygote. Ostatní segmenty jsou buď víceméně průměrné (Vacation, Macticate, Split), mnohdy vyloženě sračkoidní (Legacy, Head Games a P-P-P-P Scary). Samozřejmě nechybí černý humor (Equilibrium, Grandad) nebo nějaká ta asijská ujeťárna v podobě segmentu Youth. Za největší odvaz považuju povídku Wish, jejíž fantasy svět je vizuální "lahůdkou" :) ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Joooo, to bylo dost dobrý!! Než nějaký trapný, ubohý "ff" VHSky, tohle byl úplně jinej levl. Vraždy, úmrtí, smrtelný nehody, násilí. Spousta kraťasů nám to vtipně ukazuje v nejrůznějších podobách a je to fajn. Krev, vnitřnosti, řezání, půlení, čtvrcení, stříení ... Všechno na co si vzpomene chorá duše sadisty.. :)) Málem jsem tu zábavu nechal ujít, ale uživatl/ka DUBINAK me k tomu doslova dokopala a skopala a já jsem jí/jemu za to skopání uctivě vděčen ... ;))) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Rozhodně o řád lepší než první Abeceda. Především tu chybí vyloženě fekální a trapné odpady, kterou první antologii táhly dolů nejvíc. Nejhorší písmena dvojky (H, L, P, Y) jsou tak spíš jen nudným podprůměrem, než nesnesitelnou mrdkou, u níž by mi bylo za její tvůrce stydno. Ale i na opačném konci kvalitativního spektra nastal imho posun k lepšímu - povídek, jež bych nazval vyloženě dobrými, se tu najde o něco víc než minule (A, B, D, J, O, S, V, X, Z). No a ten zbytek se většinou tak nějak "dá". Takže s nulovými očekáváními vlastně docela příjemné překvapení. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama