The ABCs of Death 2

Povídkový / Horor / Thriller / Komedie / Fantasy / Animovaný / Drama

USA / Nový Zéland / Kanada / Izrael / Japonsko, 2014, 122 min

• MikeCool

Z mého pohledu je první díl nepokořený. Takto střižené filmy mají velkou nevýhodu v tom, že byť jsou některé příběhy velice povedené, výsledné (celkové) hodnocení filmu kazí takové ty odpadové snímky, které se v mých očích pohybují hluboce pod hranicí 50%. Nejlepší příběhy: B, D, E, F, K, M, S. Nejhorší příběhy: G, H, L, P, Q, J, W. | A 50%, B 65%, C 60%, D 70%, E 75%, F 65%, G 25%, H 20%, I 60%, J 60%, K 65%, L 20%, M 65%, N 40%, O 50%, P 25%, Q 25%, R 55%, S 75%, T 35%, U 25%, V 60%, W 15%, X 60%, Y 35%, Z 50% > Průměr: 48% (2*) |(14.3.2015)

O cosik lepší než její předchůdce, ale taky to není žádný zázrak. Je zde pár povídek, které jsou výborné, jako např. Písmenka A-Q-V-S-Z-K, které mají výborný nápad, atmosféru i porci gore. Dále povídky průměrné a pak odpadovky jako W, která mi přišla nehorázně low. Musím také přiznat, že jsem se i místy nudil. Je to průměr, od kterého je lepší moc nečekat.(3.10.2014)

Pokračovanie „Abecedy smrti“ som bol po prvej takmer odpadovej kompilácii hororových poviedok vopred pripravený zahrabať pod čiernu zem. Nakoniec musím uznať, že niekedy je mať lepšie nulové očakávania, pretože následne môže film len prekvapiť. Pokračovanie je totiž o niekoľko úrovni lepšie ako neraz absolútne trápna prvá Abeceda. V prvom rade ubudli tie vulgárne, fekálne, odpadové kúsky a krátke hororové príspevky v pokračovaní sa pohybujú zásadne buď v priemerných alebo len ľahko podpriemerných vodách, občas dokonca aj nadpriemerných. Tých nadpriemerných síce nie je priveľa, ale potešia hlavne profesionálnych spracovaním, prípadne nápadom. Po väčšinu času to už nie sú také lacné, amatérske príspevky ako v prvom filme, ktoré vtedy dokázali predviesť dokonca aj zruční režiséri (viď napríklad úplne zbytočný M is for Miscarriage od Westa v prvej Abecede). Najhoršie písmenka druhej Abecedy sú nanajvýš tak neškodnými prírastkami - medzi tie sa jednoznačne radí animovaný surrealistický H is for Head Games o dvoch bozkajúcich sa hlavách; čiernobiely pokus o vtip odkazujúci do klasickej éry Holywoodu P is for P-P-P-P Scary; japonský uletený trip s gumovými maskami ovocia a zeleniny Y is for Youth; kanibalský L is for Legacy s doslovne otrasnými trikmi alebo lacný, sexistický T is for Torture Porn, prípadne ďalší trápny pokus o vtip G is for Grandad s dementným záverom. Medzi tie najlepšie však rozhodne patria záverečné prírastky Z is for Zygote s vynikajúcim nápadom o 13-rokov tehotnej matke s prvotriednym gore, ktorý si vyslovene žiada spracovanie do celovečerného filmu; found-footage V is for Vacation, ktorý aj na malej ploche dokáže predviesť napätú krvavú jazdu a S is for Split - home-invasion, ktorý ponúkne atmosférickú naháňačku po dome aj so záverečným rozuzlením, resp. odhalením motívu. Nájde sa však aj niekoľko ďalších nápaditých kúskov, ktorým dokonca nechýba zaujímavá pointa ako napríklad R is for Roulette - nenápadný čiernobiely prírastok s prekvapivým vyústením alebo X is for Xylophone - drsný gore príspevok o opatrovateľke. Iným zase nechýba profesionálne spracovanie ako v prípade sci-fi kraťasu U is for Utopia, atmosférickému mystery zárezu K is for Knell alebo vypointovanému N is for Nexus. Nájde sa aj pár skutočne funkčných pokusov o vtip – Q is for Questionnaire so šikovne napísanými dialógmi a trefným záverom alebo spomalený a odľahčený beh ulicou M is for Masticate. Ostatné písmená sú buď len okej (slušne natočený, ale obyčajný F is for Falling; „western“ C is for Capital Punishment; uletený E is for Equilibrium; torture J is for Jesus) alebo bilancujú na hranici priemeru (ukričaný I is for Invicible, A is for Amateur, B is for Badger), prípadne sú zámerne podradné (amatérsky hračkársky animák W is for Wish; japonský „zombie-naopak“ O is for Ochlocracy). Animovaný prírastok D is for Deloused vôbec nevadí, nakoľko je slušne úchylný. Takže nakoniec bez akýchkoľvek očakávaní v podstate príjemné prekvapenie, v ktorého prípade sa síce stále nejedná o žiaden ktovieako kvalitný hororový zázrak, ale stále o niekoľko úrovni lepšie ako prvý film. Abecedu som si opäť zopakoval, ale nabudúce by to ešte chcelo nezaradiť do antológie tie úchylné japonské príspevky, chabé pokusy o vtip a už to v niektorých momentoch nebude pôsobiť zbytočne trápne. CELKOVO: 3* (6/10)(10.10.2014)

Je hrozná škoda, že tenhle velkolepý hororový projekt se natočil s takovou ledabilostí a nezájmem.První díl byl fajn, ale hodně povídek mizerných, druhý díl je ve směs velice vyrovnaný lahůdkový megamix, který sráží to, že některé povídky jsou příšerně nedotažené a nevysvětlené.Paradox je, že u hororu to už prostě tak bejvá a našemu malému horůrku vyčitali, že nemá pointu i když tam je pointa jako prase.Pár povídek je slabších, ale např. povídka Jesus je totální pecka, kdy taky uvidíte mrdat Ježíše se Satanem.Mám rád povídkové filmy a kór hororové a i když má určitě abeceda smrti mnohem na víc, druhý díl na jeden děštivý večer splnil účel velice dobře.70%.(5.8.2015)

No já jsem nadšený !! Kde začít ? Nejdříve sepíšeme ty nejlepší a tentokrát jich opravdu nebylo málo. Jasný vítěz je Z:Zygote: absolutní vrchol a orgasmus! Vynikající gore, perfektní nápad, no hnus, extrém a šílenost a za mě velký palec nahoru pro absolutně neznámého režiséra. Druhé místo nejspíš V: Vacancy: Perfektně krvavý, depresivní a násilný found footage, kupodivu skvěle natočen. Třetí místo S: Split: Nervydrásající Home Invasion, skvěle natočen, úžasně vygradován, solidní hudba a slušné gore! Dále C: Capital Punishment: Perfektní nápad, nepříjemné ticho před bouří, velmi kvalitně odvedená exekuce a dech beroucí atmosféra. Q: Questionnaire: Neuvěřitelně chytré a chytlavé dialogy + parádně natočená operace (vyjmutí mozku yummy).X:Xylophone: od Bustilla a Mauryho jsem čekal více, ale svou zvrhlost a gore předvedli i zde. K:Knell : Podivnost, ale vizuálně zajímavá, atmosféricky silná, sedlo mi to . J:Jesus: Skvělé gore, slušný look. R:Roullete. Skvělá atmosféra, slušně natočené, srdce bije jak o život. N:Nexus:Slušné masky, napínavé, atmosférické a tragické.E: Equilibirum: Neuvěřitelně vtipná a zábavná povídka, sedlo mi to. T: Torture porn: Sleazy, uchylné a zvrhlé ke konci však bohužel amatérské a nekvalitní gore, ale něco to do sebe mělo. a U: Utopia zajímavý námět. A: Amateur : Celkem sranda, slušně krvavé i hezky natočené. Nekoukatelné povídky=odpady : Vítěz je Y: Youth typická asijská podivnost, blbá, hloupá, špatně natočená se šílenými nápady, hrůza. Dále D:Deloused: Téměř nesledovatelné, postavy z plastelíny či,co to bylo za sračku, hrůza. L:Legacy: Slibní kanibalové ale otřesné digitální zpracování. W:Wish naivní, amatérská a nezajímavá povídka, kroutil jsem hlavou. H:Head Games: Špatný vtip, blbost. P: is for P-P-P-P Scary! Nepobral jsem. Celkově 80% Bavil jsem se jako král.(4.10.2014)