Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

darkreider

Preferujem neanimované Star Wars. Ale musím uznať, že prepracovanosť tejto filmovej legendy sa ani v animovanom svete nestratí. Upustil by som od tupých droidov, ktorý sú až moc "human stupid". Ako akčná zábavka na jeden večer je to príjemné. Dej sa možno drží plytko, ale ak ste fandovia ságy ako ja, tak to prežijete a hodina a pol prejde ako voda. ()

Johny M.

Star Wars pro děti :-/ Ikdyž Clone Wars zase o tolik horší než hraný filmy nejsou. Nebejt občas příšerný animace postav (hlavně Kenobi a Ahsoka), tak souboje (a Mr. Joda) jsou od posledních, resp. prvních třech prakticky celo-počítačovejch filmů skoro nerozeznatelný. I čas (90 min.) je tak akorát, aby to nebyla zas až taková nuda. Protože jsem od toho moc nečekal, tak: 3,5* ()

Jakubik

Celkem pěkné pojetí hvězdných válek spíše pro menší diváky. Animace celkem ušla ale příběh už je opravdu slabej. ()

pepa3rd

Star wars tak trochu jinak, trochu blíže stylu japonských animovaných filmů, i když ne tak docela. Prostředí vypadá velmi realisticky a bez nadsázky by se dalo použít i v hraném filmu. To, že jde o animaci poznáte jen podle postav, které jsou vyvedeny velmi stylizovaně, což někomu může vadit, někomu nikoliv. (Stylizace The Simpsons se mi z počátku taky vysloveně hnusila a nyní na ni nedám dopustit.) I tady Jsem si na to po pár minutách zvykl, užíval si děj a chvílema zapomínal, že se jedná o animovaný film. Z toho mě čas od času vytrhl jen způsob animace postav, především chůze. Co se týká nových postav, není to vůbec tak špatné, jak se tu píše. Anakinova nová učednice není až tak otravná, jak by se mohlo z počátku zdát, a slovní přestřelky s jejím mistrem jsou docela příjemným zpestřením. V následném seriálu jsem dokonce epizody s ní měl snad nejraději. Smozřejmě, buduli tento film srovnávat s původními hranými dílky, tak musím hodnotit na 60 %, ovšem ve srovnání s jinými podobnými filmy je to nejméně 80 %. Tak to nechám na 70 % a jestli se na to někdy ještě podívám, třeba těch 70 % vyjídřím čtyřma hvězdama. ()

TooMoneyToo

Rychlý a akční videoklipový nářez je určený vesměs mladšímu publiku. Lucas se snaží rozšířit jak mytologii, tak zástup fanoušků fenoménu SW. Já, jakožto fanoušek původní sérky jsem se snažil mít vůči Clone Wars střízlivý pohled (3*), ale nejde to... Za Sílu, světelné meče, Yodu, Obi-Wana, Anakina, Sithy a mladou Padawanku Asoku (její slovní přestřelky se Skywalkerem jsou příjemným a vtipným oživením) plus1*!!! ()

Ihuj

Trochu mě mrzí, že s kresleností přišla i infantilnost, zejména v rozhovorech mezi Anakinem a jeho učednicí. Příběh se mi líbil, zejména v porovnání s Force Awakens. Animace dobrá, s výhradou vůči anorektičnosti postav a taky obličejům, které mohly být lepší. ()

JamesConnorG

Star Wars Klonové Války Film neměl být vlastně ani film ale pár úvodních epizod seriálu Clone Wars. Na tenhle film jsem se snažil dívat jako na "film", ale nešlo to. Viděl jsem v tom prostě pár epizod přidaných dohromady a hotovo. Začátek mě zaujal a příchod Ahsoky mě velmi potěšil, ale to je tak vše. Postavy tu byli převzaty s Prequalu a pár nových jich přibylo, jako Ahsoka nebo Rex. DÍKY BOHU ZA NĚ! Na hudbu si tu ani moc nepamatuji, ale věřím, že se mi líbila a nebyla špatná. Akce tu nebyla špatná a byla koukatelna, nemám asi co vytknout. SW to není úplně nejhorší, ale za mě bohužel zklamání. 60% ()

Urukhaj98

Seriál Clone Wars je boží. V zachycení důležité historické etapy světa Star Wars je rozmáchlý a v práci s charaktery umí být i hodně komplexní. Film Clone Wars takový však vůbec není. Působí spíš jako ne moc povedený pilot, který náhodou nabobtnal na celovečerní stopáž. Pochopil bych úmysl tvůrců jej využít jako lákadlo na následný seriál, v tom však film naprosto selhává. Animace je na poměry celovečeráků docela slabá, příběh je vlastně taková hrozně banální a ve výsledku nedůležitá historka, a infantilní humor jede na plné obrátky. Velká slabota, která mě od seriálu dlouho odrazovala, což je její největší prohřešek. 4/10 ()

D.Paulus

Mně se to tedy líbilo. Nejdřív jsem sice na nové Klonové války žehral s tím, že udělají v kontinuitě Star Wars bordel (výrazným způsobem totiž mění dosavadní posloupnost událostí období klonových válek), ale když se mi od oficiálního strážce Star Wars kontinuity Lelanda Cheeho dostalo ujištění, že je o kontinuitu postaráno a že se máme nechat (doufám příjemně) překvapit, jsem z nich docela nadšený. Pranic mi nevadí zaměření na dětského diváka, protože jsem ho taktéž očekával již od úplně prvních zpráv (v kontrastu s budoucím hraným Star Wars seriálem, který má být pro dospělejší publikum). Co se týče animace, musím se přiznat, že jsem si na ni musel poměrně dlouho zvykat (od prvních obrázků, které se objevily na internetu až po trailery a ukázky z filmu). Nakonec jsem si však přece jen zvykl a stylizovaná animace s postavami jakoby vyřezanými ze dřeva se mi dnes docela dost líbí. Pořád sice tvrdím, že realistická animace ve stylu Final Fantasy by byla možná zajímavější, ale nestěžuji si. Hudba se mi taktéž líbila a ke stylu animace a vlastně i k celému filmu sedí (milovník skladeb Johna Williamse by dokonce řekl, že je jich pro takový víceméně televizní počin škoda). Když k tomu navíc ještě přidám, že tam byla legrace a mělo to spád, je to na PILOTNÍ DÍL TELEVIZNÍHO SERIÁLU (nic jiného to totiž není) až až. Právě fakt, že jde o pilot seriálu mnohým zde zcela uniká a většina lidí jej hodnotí, jako by šlo o svébytnou epizodu Star Wars "2 a půl", což je veliká, veliká chyba. ()

LordMysti

Pokud hodnotím celovečerní film, jsou to 3*, pokud bych to měl brát jako seriál, dal bych možná 4*. Relativně předvídatelná dobrodružství, sice pojatá hodně "dětsky", ale je to koukatelné. ()

marshall

Zbožňuju Star Wars, zbožňuju digitální animace, zbožňuju infantilní vtípky droidů a žádné znásilnění filmové předlohy, bla bla, hloubka postav a děje atd se nekoná. Jednoduše skvělá oddechovka nabitá akcí ()

Poker_Face

Nečekal jsem nic světoborného a tak ani nejsem zklamán. Prostě další Lucasova nastavovaná kaše. Nechápu, kdo se může rozčilovat, když je to trend Hvězdných válek posledních 9 let. ()

Tamten

Použití animace místo živých herců ztrácí hvězdné války veškerou svou přitažlivost. Pak už zbývá jen podprůměrný příběh. ()

artuš

Docela to ušlo. Sice to má do hrané verze Star Wars daleko, ale dalo se to přežít. Tento kousek, ale skrývá mnohé věci, které by se dali ještě rozšířit. Tak třeba vztah Anakina a jeho padawanky, by se dal ještě rozvést. Co mi připadalo trochu zbytečné byly dlouhé kecy v soubojích a hlavně se zde kladl důraz na Anakinovu padavanku, mimochodem mnohem protivnější než byl Jar Jar Binks. Zajímalo by mně co se sní stane, když veme že ve třetí epizodě je Anakin jenom s Obiwanem. Ale i tak je vidět, že konec této velkolepé ságy měl být třetí epizodou. Skrátka tvůrci nevytáhli z toho to tématu tolik, co se dalo. Zkrátka za to, že jsem fanouškem SW tomuto dávám 3*. ()

RajAthen

Chtěl jsem si vylít trochu toho zklamání nad tím, že sága, se kterou jsem vyrůstal, se stala námětem pro seriálíček pro malé děti, potažmo teenagery s velkým T, ale kolega imf, to již řekl zcela pode mého přesvědčení. Nechápu moc Lucasovu strategii, vychoval si natolik početné publikum, že snad nemá potřebu dotírat na mládež jako jehovista před základní školou. Myslím, že by se jim, mně, zavděčil mnohem více, kdyby, pokud chce svůj vesmír stále rozvíjet, tak činil při zachování určité úrovně, předně mentální. Nové učednici jsem přál pořádné proplesknutí po první minutě. Mimochodem asi je to pouze shoda ras, ale není to náhodou ona, kterou Grievus popraví ve vytřižené scéně v Epizodě 3? Inu, alespoň by nešlo říci, že nezaslouženě... ()

marek86

Nevím, zda tento film lze brát vůbec vážně. Nejedná se o klasický star wars film, ale podle mého o komedii plnou vtipně absurdních scén a ještě vtipnějších rozhovorů mezi druidy. Animovaným formátem film velmi dobře plyne a souboje s laserovými meči jsou dotaženy do maximálních detailů. Na filmu je také pozitivní, že zde nejsou nudné pasáže, jako byly třeba milostné scény v epizodě II., které já osobně již při druhém sledování filmu přetáčel. Osobně jsem se u filmu velmi bavil a hodnotím ho proto velmi kladně. Dobrá komedie z prostředí hvězdných válek. Moje hodnocení 7/10. ()

arajnoha

Spoustě kritikům se animace nezamlouvá a to je dokáže naladit na kritickou vlnu hned z počátku. Nejprve jsem si u seriálu říkal, jak to mohlo být vůbec vydáno, však po tomto filmu a pár epizodách první serie jsem si jednoduše zvykl a děj bylo to klíčové. Dodnes čekám na nové epizody jako by šlo o celý nový film. Originální dabing je jednoznačně plus, přivede zkušenější do děje a divák se tak může soustředit na všechny detaily mezi filmovými epizodami. Určitě ale bude na Klonové války mít jiný pohled divák strádající znalosti z hexalogie či rozšíření. ()

vincchuppo

Dle mnoha lidí už tyhle animované záležitosti nejsou Hvězdnými Válkami. Každopádně se přikláním k těm, co uznávají první 3 natočené filmy za klasiku a epos s nezaměnitelnou atmosférou, kterou tyhle animáky rozhodně neoplývají. Ale přesto jsou Klonové Války dle mě vkusně upravenou hvězdnou záležitostí, stylizovanou pro mladší publikum. Nevím jako vy, ale já se u tohohle projektu celkem dobře a kvalitně bavil. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy… (více)