Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

Mouchal

Neubránil jsem se celosvětovému Star Wars šílenství a po zhlédnutí nového dílu jsem v hlavě křičel "Chci vííííc!". Tak jsem pak doma skoukl původní trilogii, abych dal svému šílenému vnitřnímu hlasu pokoj. Jenže jemu to nestačilo. Tak jsem se dostal až k tomuto animáku ze SW světa. Vzhledem k tomu, že nejsem žádný zarytý "hejtr" nové trilogie, tak se mi i tohle dost líbilo (ikdyž mě stačí počáteční znělka a přítomnost světelných mečů a jsem v nebi i při sledování 3568. dílu Ulice). Je to poněkud infantilnější zábava, než hrané filmy, ale zase se ti nerdi za počítači, co toto tvoří mohou pořádně vyblbnout s různými efekty a pořádnými souboji. Příběhově jde o slimáčí konspiraci, kdy jeden slimák (čti The Hutt) se spolčí s jedním vousáčem (čti Hrabě Dooku), ale druhý slimák je zase na straně druhého vousatého chlápka (Obi-Wan). Jde vlastně o dost slimáčí film. Každopádně já si užíval přítomnost několika starých známých a potěšil i příchod několika nových zajímavých postaviček (třeba jsem doteď nevěděl, že měl Anakin padawanku... Ó já hlupák!). Neměl jsem velká očekávání, když jsem toto zapínal a udělal jsem dobře. Spousta lidí se v tomto filmu nenašla, není to bůhvíjaká hitparáda, ale vzhledem k tomu, že se jedná "jen" o pilot pro navazující seriál, je to podle mě povedená zábava. Bohu(žel/dík) můj vnitřní hlas toto stále neuspokojilo. 75% ()

Wyrdas

Překvapivě dobrý děj, zapadající do skutečného Star Wars vesmíru. Žádná sračka typu filmů 7+, která ždímá prachy a nebojí se popřít fungování vesmíru do té doby. Možná díky animaci nebylo třeba řešit dilema, zda nabrat neherce správné barvy a pohlaví (opět, jako v 7+), nebo vzít někoho vhodného k roli. Oproti filmům 7+ jsem nezaznamenal ani žádný trapný "humor"... prostě ano, tohle je Star Wars v dobách svižnějších, kdy se agresivně vyjednávalo a až po té počítali mrtvoly. :) Příjemná změna k lepšímu. Pokud je kvalita zasazení do vesmíru Star Wars rozpočet a barvičky, ok, tak to beru. Lepší, než brečet hanbou u těch nových "celovečeráků". ()

perutman

Roger Ebert napsal, že nám Star Wars degenerovaly na zábavu na sobotní dopoledne. No, tak zle zase není, ale jásat nemůžeme. Převedení světa SW do animace jistě slibovalo zajímavé možnosti, které naznačil Tartakovský ve svém seriálu. Animovaní jediové mohou dokázat jistě více než ti hraní. Upřímě mě tak zklamalo, že zde jediové chovají stejně mírně jako ve filmech. Navíc scénář není nabit vzájemnými souboji Jedi vs. Sith a tak tam jen tak pobíhají v dešti palby a seknou nalevo, napravo. Vcelku nuda, hlavně když víte, že všichni přežijí, o postavy tak ani nemáte starost. Dalším problémem je příběh, který je prostinký, předvídatelný a bohužel obsahuje dost infantilních vtípků. Ty jsou zde rozsety opravdu zbytečně a působí velice trapně. Animace samotná může mnohým lidem taky činit problém, mě osobně nijak zvlášť nevadila, snad až na tři momenty: různorodost pohybů úst má více i South Park, mimika je naprosto nedokonalá a postavy se chvílemi pohybují trhaně, jako by je zrovna v ten moment uštkl had. Největším kladem tak pro mne zůstává samotná tématika SW. Protože jsem jejím fanouškem tenhle film mne rozhodně neuráží, na druhou stranu to mohlo být lepší prakticky ve všech ohledech. Suma sumárum se tak jedná o pouhou jednohubku ze světa SW, kterou lze zaplácnout sobotní večer :-), ale pokud seriál neudělá díru do světa - o čemž docela pochybuji, upadne patrně v zapomnění. ()

DarthOrbyd

Nechápu všechny ty kritiky, co jsem si před českou premiérou přečetl. Výtvarné ztvárnění i animace jsou v dnešní záplavě uniformních 3D animáků velmi neotřelé a přitom nádherné. Stylizace postav do podoby dřevěných loutek, která zároveň čerpá z odkazu o pět let staršího seriálu, se nenásilně prolíná s promakanými válečnými scenériemi, jež jsou naopak patřičně velkolepé. I scénář (s přihlédnutím k tomu, že se jedná v podstatě o pilotní díl dětského seriálu) není vůbec špatný. Především zpracování postav je na výši. Postava Ashoky je napsaná a vymodelovaná dokonce tak sympaticky, až by se dalo hovořit o jistém... ehm... vztahovém potenciálu mezi ní a mistrem Anakinem. Tím se dostávám k elementu, který mě velice potěšil. Pilotní díl totiž působí mnohem dospěleji (ale přitom stále hravě), než jeho seriálový předchůdce: kloni i droidi jsou osobitější a jejich ztráty již nejsou zcela anonymní; Jediové si sem tam dokonce nevěří; o postavy se skutečně bojíte,... No a nakonec jsou to Star Wars. Tedy jde o krásný návrat do pro mě známého prostředí, se spoustou známých i méně známých postav (admirál Yularen!), detailů a až "popkulturních" narážek ("1137... nebo jak to vlastně bylo?!"). A i ta hudba jde nakonec docela skousnout. Celkově jsou to minimálně čtyři a půl hvězdy. Půlka navíc - za to všeobecné podhodnocení. ()

CerKar

Naštěstí jsem byl předem připraven na film, který nemá v kinech co pohledávat, a tak sem k němu i přistupoval. Potom to rozhodně nebylo utrpení a překvapivě ani velká nuda, které jsem se tolik bál. Na obrazovce laptopu jsem si to vcelku i užil a hodinku a půl čekání mi film zabil spolehlivě. Nic víc od něj ale nečekejte... ()

Dantte..

Předem upozorňuji, že jsem obrovský fanda SW, takže nevidím jakékoliv chyby. Když to budu brát ale objektivně, tak toto není film, ale úvod do seriálu, který v kinech nemá co dělat. V tom vidím hlavní důvod nízkého hodnocení. Tohle jako celek nefunguje a nemůže fungovat, protože je to jen úvodní epizoda. A jako úvodní epizoda funguje na jedničku, už se nemůžu dočkat seriálu a kočkování Anakyna a Ashoky. Á própos, animace se mi líbí. Není to bůhví co, ale má svoje kouzlo. Některé postavy jsou udělány hůře, některé lépe. Pro fandu SW povinost - 5* ()

Hwoarang1

Pro fandu SW je povinnost to dokoukat do konce. Jinak k tomu ale celkem není důvod. Jednoduchoučký příběh, jednoduchoučeké postavy a motivy, jednoduchoučký humor - je to takový Madagascar v převleku. Aspoň že dabování postav je původní, jinak bych to opravdu v půlce vypnul. ()

Godhaj

,,Your training has come a long way, boy!“ Animovaný Star Wars film nakonec dopadl lépe, než jsem očekával. Působí méně infantilně, než stejnojmenný seriál, i když dětinští roboti se tu a tam vyskytovali. Příběh není nic moc, ale mou pozornost udržel až do konce. Samozřejmostí ovšem je, že jak příběh, tak postavy i jednotlivé repliky zcela vykrádají všechny Star Wars filmy a nesnaží se o žádnou inovaci, což je trochu škoda. Potěšilo mě, že hodně prostoru dostávají bitvy klonů proti droidům, na které se dobře kouká. Horší jsou souboje na světelné meče, kterým chybí choreografie a jsou prostě nudné. Z postaviček mi nejvíce přirostl k srdci malý pulec Jabba Hutt, jehož zvuky mě v každé scéně rozesmály. Celkově vzato není tento film ničím výjimečným, ale na jedno podívání neškodí. ()

celticek

Je fajn vidět Ahsoku a další postavy. Ikdyž to ale natočil Filoni, tak je to velmi dětinské, repetitivní. Odškrtávám ze seznamu a nazdar. ()

LuNaj

Říkejte si co chcete- pořád je to Star Wars a já to cítím z každé scény. Proti filmu mám pouze 2 výhrady- animace mohly být detailnější a druhým aspektem je (pro mě) nesympatická padawanka, která by rozhodně neměla být ke svému Mistrovi taková drzá. Není to pohádka pro děti, abychoms e nesutále hihňali jejímu popichování Anakina. Ale celkově z toho mám příjemný pocit. ()

LukeSharp

Star wars se změnily na hloupou pohádku.Ale pohádku narvanou akcí,takže zase je na co se koukat.Animace je ....divná.Dabing je děsný.Ale je tam plno akce.Malá otravná smradlavá hrouda(připomínající hovno,lepší přirovnání mě nenapadá) překonává v otravnosti Jar Jara a nová Padawanka je docela zábavná a má občas dobré hlášky,ale celé to působí tak nějak přihlouple dětsky.Ale je tam hromada akce.Výsledek? Je to prostě jenom o té zasrané akci.65% ()

koudi

Malé oživení hvězdné ságy zanimováním. Žádné velké zápletky ani světaborné dialogy, ale jakožto fanouška mě to bavilo a nadále sleduji i seriál. ()

Cortesz

Je obdivuhodné, že tohle šlo do kin, ale jako pilot k novému seriálu se na to dobře koukalo. Nonstop akce občas střídají ne moc chytré dialogy, nic moc se nedozvíme o ději, zápletka je naprosto jdnoduchá, jde vidět, že kromě animace se i scénář více vnucuje mladším divákům, ale ani mi to tak nevadilo, hlavní elementem je zde akce, která je zde neustále a je naprosto famózní. Animace mi ze začátku moc nevyhovovala, postavy vypadali tak nějak zvláštně jako z PC her, ale po čase jsem si zvykl, ale že by byla nějak úchvatná se říct nedá. Jsem zvědavej na seriál, pilo dopadl celkem dobře, ale s původními trilogiemi bych to nesrovnával, jinak bych musel dát 1, 2 nebo i méně hvězd, ale rozhodně vím, že tohle nemělo a nemá co dělat v kinech. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy… (více)