iz67

Dobrý nápad, ale zoufalá realizace. Vývoj (rychlý spád) nemá vnitřní logiku, vše se dá dopředu odhadnout. ()

radys.v

Velmi zajímavý námět. Bohužel, nebyl jsem spokojený s hereckými výkony a na scénáři se mělo taky zapracovat více. Spíše mi to přišlo jako studentský snímek. Tak zajímavý nápad by rozhodně šlo zpracovat lépe. ()

Mire

No, nebolo to najhoršie, ale bolo to v podstate to isté ako starší Experiment s drobnými rozdielmi. A musím povedať že ten ma bavil viac ako toto. Ale v závere sa to pekne stupňovalo. Malé plus za sympatickú Jennifer Ulrich :) ()

Boudyy

U tohoto filmu je stejný problém, jako u American History X a podobných. Látka zpracována perfektně, scénář nenudí a téma je mimořádně zajímavé, ale poselství z filmu je takové, že tvůrci nám vlastně chtěli sdělit, že vše, co ty dvě hodiny sledujeme, je špatně. A to je dle mě špatně, jestli mi jako rozumíš. Učitel dá bandě sobeckých, konzumem znuděných vychcánků disciplínu a důvod spolupracovat týmově v organizaci a nakonec příjde na to, že předtím to vlastně bylo lepší a zase je rozdělí (a má na svědomí min. jeden lidský život, jak to celé spískal při svém závěrečném projevu). No nevím. Jak píšu, téma zajímavé a natočeno dost dobře, ale to závěrečné poselství to celé kazí. ()

Mr.nachos

Jak malo staci k ovladnuti a vymyti mozku pubertaku. Zasadit seminko myslenky a sledovat co z toho roste a nakonec zjistit, ze ten obri strom problemu uz nemuzu vytrhnout a muzu jen sledovat zlo, ktere plodi. Nemecke filmy nejsou moje gusto, ale v tomhle pripade si vysoke hodnoceni zaslouzi. ()

Krahulda

Film, který nese název Náš vůdce se mi líbil. Nicméně jsem byl velmi zaskočen, jak málo stačí, aby člověk byl zmanipulován. Víte, když jsem byl na střední, tak učitel vykládal, že stačí, když člověku naslibujete věci, které nelze nebo jen stěží splnit a jsou vaši. Tehdy jsem se tomu smál. Po zhlédnutí tohoto snímku však vidím, že je to zcela reálné, a proto doufám, že si z toho všichni vezmou příklad. ()

ManOfPhoenix

Úžasné drama se skvělým příběhem, silnými postavami a hudbou. Film uběhl strašně rychle, ale těch vynikajících scén (mezi postavami) je tam dost. ()

dzberry

Zrod fašounků v jednom jediném týdnu? To oni musejí mít ti Němci strach sami ze sebe, ne? Hádám, že být kantorem v Germánii může být celkem dost o hubu. Jen si tak na týden s děckama zablbnete, zamanipulujete si a už se vezete. Ještě než dostanete karafiát na konci školního roku, bručíte v base už někdy po pololetí, páč názornou výuku s praktickými ukázkami není radno aplikovat na bandu poťapaných potomků taťky Adolfa… Uff. ()

Sssiksseilor odpad!

Wir haben alle die Möglichkeit, Geschichte zu schreiben. ~ Přes 60 minut se jedná o jasnou pětihvězdičkovou záležitost, která ale vlivem scénáře sklouzne během půl hodiny do odpadu, dobrá práce! Autoři zjevně neměli dostatek energie, přijít s něčím jiným, to už by bylo příliš odvážné. Hlavně, aby z toho autokracie nevyšla pozitivně, to by se zas bezmocní uprotestovali; jaká to směšná doba. Přitom napsat lépe Herr Wengera a zcela vymazat stupidní klišé na konci (plus pár menších okolo), a vše by se vyvíjelo ryze konstruktivním směrem. ()

DoNotCross

Němci se vracejí k (pro ně především) extrémně nepříjemnému tématu totalitních režimů a zvládají to na jedničku. Experiment je v podání experimentu hodně zjednodušený a dost urychlený, ale v rámci filmového univerza funguje přesvědčivě. Závěrečná scéna v tělocvičně je neskutečně děsivá a sugestivní. Poselství je zatraceně smutné. Takže: "Lidé bděte!". ()

AgnesDee

Je dobře, že film o projektu Třetí vlna natočili Němci. Moderní generace si tak uvědomí, jak jsou politické extrémy a diktátorské režimy špatné a ničící. Hlavně je to krásně vidět na těch dětech. Jsem samozřejmě proti psychickým testům a experimentům na dětech a tento mi přijde jako jeden z nejhorších, který kdy kdo vymyslel a podstoupil. Film je samozřejmě dobře natočený a každý teenager by si ho měl pustit, aby viděl, že i v dnešní době jsme se nepoučili z minulosti a všichni jsme lehce ovlivnitelní. ()

riza-do

Možnosti kolektivní manipulace ze společnosti nezmizí nikdy. Ve skupině je síla, což je o dost snazší a pohodlnější než pokusit se svět změnit z pozice jednoho člověka - mnohem funkčnější model. Bohužel tyto ideologie vždy stojí na omezení inteligence a individuality, čímž přitahují slabší většinu s pravidlem "jsme si rovni a pokud si to nemyslíš, pak jsem rovnější". Film pak kazí trochu nevyrovnaný konec bez větší ambice (než je jen to morální hledisko) ukázat problém a hlavní vyústění experimentu. ()

Tominni

Tak jak je to s tou diktaturou? Poučili jsme se? Vše začíná experimentem, kdy ve škole začnou projekt, který začíná u pospolitosti a disciplíny, se přes bílé košile stane opravdovou Vlnou, která může vše smést. Velmi působivé a ikdyž projekt jde až moc rychle, samozřejmě nutí k zamyšlení a stojí rozhodně za vidění. ()

jayman

Mám pocit, že tento film je určený publiku, ktoré profilovo sedí k hlavným hrdinom. Tým nechcem povedať, že je to školácke, naopak: je to šikovné, občas mrazivé, občas preexoponavné a veľmi chytľavé. Nemčina a neopozerané tváre sú obrovským, obrovským bonusom. ()

Martin.Tokos

Zfilmování experimentu z 60. Let bylo víc než povedené. Samozřejmě konec musel být změněn, aby to bylo drama, ale dobré 😁😁 ()

Ukrizku

Jeden finální mikrookamžik zbytečně snížil celkovou dokonalost, resp. ze 100 na 98%. Herecky byly pestré zejména dospívající děti, vůdce pedantsky experimentálně autokratický, atmosféra houstla každou minutou. Konečně autentický učitel a nadšení studenti! Co chybí? Řekl to své ženě - chybí mu pedagogické vzdělání, Achilova pata profesní relevance. Což je v případě učitele naučená schopnost předvídat, je to také zásada ošetření emocí žáka, tím spíš u experimentu. Dobré nápady ještě nedělají dobré učitele. A přitom dobrý nápad to byl, učitel byl dobrý též. K výborné mu ale chybělo právě to sebevědomí a když ho konečně získal, přehlédl jednu podstatnou pedagogickou prioritu - nutnost pracovat s chybou. A to hned. ()

RedEagleSK odpad!

Na této filmové politické agitce je jasně vidět, jak se lidé dokáží snadno zmanipulovat. Neuvidíte to však ve filmu samotném ale na hodnocení filmu jako takovém tupým stádem ovcí na čsfd, které této sračce mrdá hromadně 5 hvězdiček, protože slyšeli od kamaráda nebo milence svého kamaráda že je to ultra uber kurva dobrý film. Tož vsadím svůj neexistující sexuální život na to že když tito kokoti film zhlédli tak i když je vcelku nebavil, aby byli ,,in,, iracionálně přesvědčili sebe sama že je jakože bavil, páč dyť všichni genderově neutrální liberální demokraté naokolo přece mluví to samé tak nechtěli trhat partu. Následně se spustil zběsilý hodnocící kaskádový kokotpiča efekt což vyustilo v to že film ma na čsfd téměř 90 procentní hodnocení. A o čemže toto veledílo je? Filmeček je o učiteli který již z dálky vypadá jako debil a z blízka se to akorát potvrzuje, a který by se dal nejlépe popsat jako flegmatický cholerik který je navíc latentním homosexuálem. Když doma před zrcadlem zjistí že vypadá jako Benito Mussolini po půl roce držení diéty, zrodí se v jeho hlavě myšlenka že ukáže svým žákům jak špatný je fašizmus. Zda se pro to rozhodl z důvodu o kterém píši a nebo proto aby jenom dostal do postele židovského ředitele školy fakt nevím, páč ve filmu o tom není ani zmínka. Nicméně, poněkud se mu jeho záměr nezdaří a nechtěně docílí nejen v žácích ale i v divákovi opačného efektu, páč sledovat jako se z partičky šikanovaných tínedžerů, feťáků, a trosek bez budoucnosti a jakéhokoliv životního cíle stane věrná partička oddaných a vzájemně se ochraňujících kamarádů, vyvoláva v měnšinovém rozumném divákovi rozporuplné pocity. Je zjevné že film patří do kategorie : Direct to Östlicher Schweine blöde Gastarbeiter - v hodně volném překladu tupý untermenš gój z východních zemí. Filmeček končí tím jak se z oddané vzájemně se chránící party kamarádů opět stává partička (nově) obelhaných šikanovaných tínedžerů, feťáků a trosek bez budoucnosti, a jako bonus jedno z těchto děcek si ustřelí palici a plešatá buzna jde poklidně za katr čímž zdarně ukončuje svou latentní homosexualitu a ladně u něj nastává přerod v reál homosexuála, čili soudím že film má podle všeobecných demokratických měŕitek štastný konec. Teď mne omluvte, jdu si nainstalovat na prdel pás cudnosti a jdu na dovolenou do Vatikánu ještě než Babišovic Áďa ladně na 7 měsíců uzavře hranice, páč se musím vzpamatovat z toho že tato ležérně nadhodnocena kokotina má na čsfd 82 procentní hodnocení. ()