Hotel Transylvánie

Hotel Transylvania

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

• Zeebonk

Ukrutnost rozsahu jihoamerických orgií mezi pralesní zvěří a těžkotážními stroji. Tvůrci vzali tu tisíckrát použitou šablonu, která ještě od posledně čpí blitkami nemluvňat a mastí na ekzém. Tu šablonu, která na dotek způsobuje střevní potíže a rozklad měkké tkáně a obtáhli podle ní další výdobytek nesoudnosti soudobých zákonných zástupců. Systém byl jednoduchý, mozkové závity vašich ratolestí ustáli bez větší újmy Dobu ledovou 4 a nebyl tak důvod, proč to nezkusit znovu. Jeden rebelantský mořský vlk však zatnul pěstičky a vzpurně zaburácel do ticha: "Já už to nehodlám kurva snášet". Ano, vaše brilantní dedukční schopnosti se nemýlí, byl jsem to já a oni nejenže můj pohárek trpělivosti převrhli, ale ještě ho rozflákali o stůl a střepem mi na čelo vyřezali "kretén". Takže těm barbarům s nenávistí v srdci cejchuji starý dobrý odpádek na pravou půlku a doufám, že nemají po ruce pytlík s ledem, protože za rapujícího Dráculu si zaslouží trpět. A trpět. A trpěěěěět.(13.1.2013)

S animáky už dávno nedržim krok, a může to bejt tudíž dlouhou dobu naprostá normálka, ale ona nezadržitelně poletující kamera mě tu ohromila jako máloco poslední dobou. Opravdu famózní; podobně jako neustále bavící Invisible man. Co už ale výslednej dojem trošku kazí, je ta všudypřítomná elektro hudba (či jak se tomu stylu správně nadává) a ne zcela dokonale zvedenej Drakula. Ten se teda jednak opaluje hůř než já, což je solidní drzost sama o sobě, jednak se pozoruhodně - jako vůbec jediná postava široko daleko - zahazuje s ňákym pochybnym východniarskym přízvukem. Ale to jsou jenom takový malichernosti, snadno nahraditelný trademarkovým ble ble ble...(5.8.2014)

Celkem milé, vtipné se slušným dabingem. Jsem už ale toho všeho tak nějak přeslazen. Už při sledování jsem si uvědomoval, že si tvůrci dokonale vyhráli s detaily a různými fórky, sám příběh už však tak skvělý nebyl. Dokonce jsem ke konci občas koukl na hodinky. Jednou vidět stačilo. Tři mrtváci. * * *(13.12.2015)

Hodně dobrých nápadů, hodně dobrých vtipů, takže i když bych si mohl vymýšlet, že by to graficky mohlo být realističtější a že některé věci jsou klišoidní, tak i přes to dávám těch 5 hvězd. Rád se na to kouknu někdy znova.(2.2.2014)

Vážně skvělý animák! Bavila jsem se snad nonstop. Příšery jsou vymyšleny klasicky, ale originálně. Rozhodně to má skvělý a neohraný příběh se spoustou překvapení. Dokonce je tady i láska a párty. Myslím, že to potěší člověka každého věku, rozhodně stojí za zkouknutí.(3.11.2012)

Nejsem animákovej divák a znalec, ale tohle pro mě bylo ve svý kategorii to nejlepší, co jsem za celý rok 12 spatřil :) Houba a malá vlkodlačice rullez. 9/10(28.2.2013)

Po letech znovu zhlédnuto a musím změnit hodnocení k lepšímu, protože oproti dřívějšímu kinozážitku se mi to tentokráte hodně líbilo a celou dobu jsem to hltal. Těžko říct co se ve mně změnilo, že se během tří let umě proměnil náhled na tento animák až tak moc radikálně k lepšímu. Tentokrát mi prostě sedla ta veselá nálada, pozitivno a dobráckost ať už ze strany strašidel, či lidí. Taková sentimenty protkaná podívaná, což já vždy můžu. Takže doma asi nakonec lepší než v kině :)(12.10.2012)

Skvělý film od Sony Animation a moc dobrý vstup Tartakovskyho do světa celovečerních filmů. Film tak skvěle udělaný, že dá se říci "jednodušší" děj naprosto ustupuje zábava a divák se jen baví tím neskutečným množstvím nápadů a vtipů, kterým je snímek prošpikován. Je jich, možná i bohužel, tak moc, že divák nemá šanci je pořádně všechny pochytit a vstřebat. Co je ale důležité je to, že všechny postavy si prostě nejde nezamilovat, jelikož až na kuchaře není žádná vysloveně záporná. Nápadů na postavy je ve filmu obrovská spousta. Od kostro-budícího telefonu, přes Frankensteinovu nevěstu, blechy na líbánkách, až po třeba zombie Bacha, Beethovena a Mozarta. Vyjmenovat všechny postavy, které mě dostaly a díky kterým jsem se neskutečně bavil je skoro až nemožné. Dějová linka filmu je sice možná "jednodušší" a pro někoho i klišovitá, ale díky tomu krásnému provedení moc hezká a snad není člověk, který by chtěl aby to dopadlo špatně. Velice mě tento snímek potěšil a vřele do všem doporučuji. Moc krásný animovaný rodinný film s hezkými závěrečnými titulky. :)(1.4.2013)

Objektivně na tři hvězdičky, ale jelikož mám od malička nesmírnou slabost pro strašidla, upíry, vlkodlaka ve vážné či humorné formě, zvedám se zavřenýma očima hodnocení směrem nahoru. Když jsem u "V hlavě" naříkal na přílišnou vážnost, u Hotelu Transylvania bych naopak vytknul přílišnou ztřeštěnost. Ale co čekat od Sandlera a Jamese, že jo?(26.7.2015)

• BoPo

Keď pred x rokmi filmový priemysel nahlodali "zábavné pecky" typu Shrek, Hledá se Nemo, Doba ledová, tak som na animovaný film zanevrel. Posledné čo som z toho žánru videl bola vychvalovaná nuďárna VALL-I (2008). Hotel Transylvánie som kedysi nachvíľu zachytil v TV a utkvel mi v pamäti ako neoskarová oddychovka. Dracula, vlkodlak, múmia, Frankenstein a veľa ďalších balancujú medzi fajn dojmom a pocitom opakujúceho sa vtipu doprevádzaného naozaj zbytočnými speváckymi vsuvkami. Hviezdou filmu je jednoznačne vlkodlak a jeho detičky. Bohužiaľ ich vtipnosť celkový podpriemerný dojem nespasila.(22.11.2017)

Pakáreň, ale ďaleko zábavnejšia, než ParaNorman (a Madagaskar 3). Rovnako tak skoro žiaden dramatický oblúk, nahrubo vykreslené postavy, umiestnené do narýchlo zbúchaného sveta, ale bavil som sa, nie že nie. Síce sa pomaly 50 minút až na strašidlácke vylomeniny neudeje skoro nič, no je to fajn cháska a akonáhle sa začnú prejedať, dej naberie na obrátkach. Nekomplikované, z povinnosti poučné, ale ako kabaretné vystúpenie môže byť! Rodinný animovaný film však zažíva hlbokú krízu a ak to takto pôjde ďalej, nepotrvá dlho a povraciam sa.(19.2.2013)

• pepo

Smutne premárnený potenciál. Perfektný námet pretavený na nudu s pár skvelými gagmi ( zombie Beethoven rulez) .Škoda 5/10(10.3.2015)

„Yeah it's a mess back there.“ Hotel Transylvánia aneb monstra mají konečně kde trávit dovolenou. Drákula (Adam Sandler) ve snaze pomoci své dceři (Selena Gomez) od lidského kontaktu postaví Hotel, kde mohou všechny známá monstra být bez toho aniž by jim člověk ublížil. Monstra jako Frankenstein, mumie, vlkodlak a další co jen znáte. Co se ovšem stane, když se nečekaně objeví člověk? Film musím říct, že je špičkově naanimovaný a je to pastva pro oči. Kromě animace, která je okouzlující, tak určitě zaujme i hláskovací sestava téhle strašidelné party. Místy je totiž humor velmi zábavný i originální. Po druhém zhlédnutí se spíš přikláním k pocitu, že málokterý animák dokáže vytvořit takhle zábavnou atmosféru pro „dospělé“ od začátku do konce. Příjemně jsem se bavil, jen škoda, že to nebylo ještě lepší. „House-keeping!“ (82 %)(2.11.2012)

Parádní pohádka plná vtípků a narážek na různé hororové filmy. Místy bych řekl, že to neni zrovna pro děti, ale celkově je to opravdu povedená pohádka. Strašidla jsou pěkně udělaná, netopýří podoby Drákuly a jeho dcery Mavis jsou rostomilé. Hudba je povedená a dokonce i ta novodobá. Animace je pěkná. Za mě 90% :)(28.4.2013)

Příběh předvídatelný, obrazová stránka počítačově umělá. Sem tam vtip. Průměrný animák.(31.3.2015)

Dlouho jsem tenhle film přehlížel.Asi proto,že některé animáky mě zklamaly a nejsem jejich fanda,ale u tohoto snímku to byla opravdu chyba.Pokud chcete vidět animovaný film,který není vyloženě jen pro děti (ve smyslu klasické šablony vyprávění),ale kde se nešetří vtipem a sebironii tak zde jste na správném místě.Za mě 85 % a pět hvězd.(1.11.2015)

Nie že by to malo nejaký podstatný dej... ale príšery sú veselé, potvorky roztomilé, spád to má. Milé.(4.2.2013)

Nenáročná, milá jednohubková pohádka pro celé rodiny, která nejvíce trpí tím, že na podobné téma (rodič se musí vyrovnat s dospíváním svého dítěte) se toho v poslední době vyrojilo přespříliš, a popravdě, častokrát s lepším příběhem. Obsahuje však pár doopravdy dobrých vtipů. (Můj favorit: "Máš něco nového, zombie Beethovene?" "Ne-e-e-ééé.")(25.8.2013)

Jednoduchá, nezáväzná blbina. Jej veľké plus je spojenie najznámejších príšer to jedného filmu. Dôraz je predovšetkým na detského diváka. Film je v mnohom strašne infantilný a jednoduchý. Čo ale nepovažujem za chybu. Je príjemné totiž vidieť najznámejšie monštrá takto po kope. Síce to nemá také čaro a nie je to taká pocta hororovému žánru ako Burtonov Frankenweenie, ale aj tak sa jedná o rozprávku, ktorá neurazí a má nábeh na to aby pobavila. Scéna, keď sa vlkodlak zbavil oviec, som nemohol udržať smiech.(18.2.2013)

Připouštím, že sledovat Hotel Transylvánii nebylo natolik bolestivé, jako sledovat třeba třetí díl Madagascaru, ale ani nemohu pět samou chválu. Animace, která tvoří velkou část mého kladného hodnocení byla vcelku fajn a dobře koukatelná... Co se mi ovšem nelíbí, a líbit nikdy nebude u všech filmů počínaje animáky a konče hranými filmy je - jasná předvídatelnost konce! Nemusí být přeci všechno krásně vypočtené a dopředu nalajnované.. Mám ráda překvapivé závěry a zápletky. Nicméně jako celek tento film není o nic horší, než většina které jsem do této doby viděla.(16.6.2013)

I když se na první pohled nezdá, je to velmi zábavný animovaný film. Má hodně aktuálních žertů, takže za 10 let už se asi jen málo lidí zasměje tak jako v současnosti. Mě ale skvěle pobavil, má hezký příběh a rychlý spád. Báječný film pro příjemný rodinný večer.(26.1.2013)

1 2 3 4 5 6 7 10 19 27 36