Reklama

Reklama

Byl hvězdou arizonského rugbyového týmu, ale v opilosti spáchal vážnou nehodu, dostal se do nesnází a posléze do nápravného ústavu pro mladistvé. Právě zde však může konečně pochopit, pro co je vlastně dobré žít.  Středoškolský mladík Rick Penning žije přesně tak, jak hraje rugby - rychle, tvrdě a naplno. A vše podřizuje úspěchu v očích svého otce Richarda, panovačného a přehlíživého trenéra. Jenže pochvala a uznání nepřicházejí, což jen popouzí Rickovu divokost, jež se už brzy projeví v celé své „kráse“. Stačí k tomu jediná noc. Rick v opilosti spáchá vážnou dopravní nehodu, a protože se nejedná o první přečin, soudkyně ho bez milosti odešle do chlapeckého nápravného zařízení v Salt Lake City, čímž se jeho dosavadní sportovní kariéra ocitá v troskách. Přesto je zde ale ještě možnost pozvednout hlavu. Pokud bude Rick schopen překročit svoji pýchu a hvězdné manýry a přijme kodex drsného a nesmlouvavého trenéra Gelwixe, může na zbytek sezóny nastoupit na trávník v dresu slavného týmu highlandské střední. A i když je to zpočátku velký boj, Rick nakonec pozná, že právě zde se může naučit víc než kdekoli jinde kdykoli dřív. Svou bojovností nakonec dovede nové spoluhráče až do finále národního šampionátu, kde by měl stanout tváří v tvář svému bývalému celku vedenému vlastním otcem. A právě v ten moment je propuštěn a může se vrátit domů. To je chvíle, během níž se z chlapců mohou stát muži. Ricka čeká velké rozhodování, kdo si víc zaslouží jeho loajalitu. Mladého atleta, který konečně pochopí, co je v životě důležité, ztvárnil v americkém sportovním dramatu z roku 2008 Sean Faris, v jedné z vedlejších rolí se pak diváci mohou setkat s populárním Samem z Pána prstenů, osmatřicetiletým Seanem Astinem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (119)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Sportovní filmy mám rád, i když často jedou podle jednoho, docela předvídatelného scénáře "floutek, který je lepší než ostatní něco provede, musí jít do nápravného zařízení, kde pozná, co jsou ty pravé hodnoty". A tak záleží na filmu, jak mi tohle dokáže prodat. A tenhle to dokázal poměrně slušně. Forever Strong mě upřímně bavil, rugby jako takové moc neznám a proto jsem se o něm rád něco dozvěděl a většina herců odvádí slušnou práci. Navíc těch morálních poučení tam nebylo zase tolik a upřímně, většina z nich měla něco do sebe (hlavně ty, co se týkaly sportu, že nevyhrává jednotlivec, ale tým, to my Češi přece víme, že ano?) Zkrátka a jednoduše, bavil jsem se dost, nudil minimálně. 80 %. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Dalo by sa povedať, že športové snímky vyhľadávam a po poslednom výstupe Seana Farisa som sa práve na tento film tešil, avšak opak sa stal pravdou. Ohromne trápny a naivný snímok, kde hlavný hrdina hľadá svoje pravé ja, ktoré v svojom "ukážkovom americkom sne" nemohol bez pomoci určitej skupiny ľudí nájsť... Faris sa herecky snaží asi ako CH. Ronaldo (ista podoba tam je) na ihrisku a celkovo mi tento počin v skutku nič nedal. Rád by som našiel pár kladných momentov, ale nebude to ľahké... takže radšej, asi takto 3/10 + sklamanie... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zfušovaný sportovní film, který v sobě má všechno, co už jsem tisíckrát viděl líp. Do toho si ukradne všecko, co se mu hodí. Co tam jako dělala ta haka? Jako, že to dneska patří k rugby, tak to napálíme do filmu, ať to vypadá trošku cool? Stejně tak mi ani nesedla ta dynamická kamera, která měla neustále tendenci se pohybovat a vytvářet dojem, jako že tam s nimi na tom hřišti jsem a zrovna se chystám na svůj zápas století. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tady není o čem diskutovat. Film "Navěky silný" obsahuje naprosto všechno, co má správné sportovní drama obsahovat, a jako takový asi nemohl být natočený lépe a celkový výsledek nemohl být lepší. A musím se přiznat, že ač sporty typu rugby nebo americký fotbal z duše nesnáším a mám vůči nim averzi, tak tenhle film mě dokázal zaujmout natolik, že mi zde vůbec nevadilo, že film je právě o rugby. Navíc co mě na tomto filmu ještě zaujalo je fakt, že byl natočen na základě skutečných událostí, což obzvláště u sportovních filmů, které bych mohl velmi lehce obvinit z předvídatelnosti děje a z mnoha klišé, vždycky potěší. Celý film je vlastně o jednom namyšleném mladém frajírkovi, který hraje rugby a s ničím si nedělá starosti. Ale jednoho dne na něj dojde, v opilosti nabourá a jeho dívka je vážně zraněná a on tak za trest putuje do nápravného zařízení a posléze i do místního rugbyového týmu, kde je všechno úplně jiné, než jak to dosud znal. A aniž by to sám tušil, začíná se pozvolna měnit v dobrého, čestného a svědomitého člověka. To je vše. A přesto to tak úžasně funguje, že prostě nemám slov. Takhle nějak by měl vypadat správný sportovní film. Opravdu zde nemám co vytknout, ani chvilku jsem se totiž nenudil, film mě udržoval po celou dobu v napětí a herecké výkony byly naprosto lehce uvěřitelné. Zkrátka a dobře na tenhle film asi hned tak nezapomenu, a protože jsem ho tu už několikrát velice pochválil, tak musí být jasné, že mu uděluji zcela bez uzardění a bez jakýchkoliv pochybností naprosto zasloužených a poctivě vydřených pět hvězd. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Trailer vypadal docela dobře, něco jako Vítězové a poražení, ale bohužel se z toho vyklubal spíš takovej docela klišoidní sportovní film zaměřenej hlavně na docela typicky pro tyhle filmy problémovej vztah otce a syna, celkem stupidně a až moc jednoduše vytvořený napravení Seana Farise a do toho pár slušně vypadajících zápasů, který ale nedokážou moc strhnout, protože za prvé to neni nějak extra natočený a za druhý ragby nepůsobí na diváka tak poutavě jako amarickej fotbal ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Sean Faris si během natáčení vymknul kotník. (Hal_Moore)
  • Sean Faris kvôli filmu behával 6 míľ dvakrát denne, aby sa dostal do formy, často pri viac ako 37°C. (U_S_O)

Reklama

Reklama