Reklama

Reklama

Byl hvězdou arizonského rugbyového týmu, ale v opilosti spáchal vážnou nehodu, dostal se do nesnází a posléze do nápravného ústavu pro mladistvé. Právě zde však může konečně pochopit, pro co je vlastně dobré žít.  Středoškolský mladík Rick Penning žije přesně tak, jak hraje rugby - rychle, tvrdě a naplno. A vše podřizuje úspěchu v očích svého otce Richarda, panovačného a přehlíživého trenéra. Jenže pochvala a uznání nepřicházejí, což jen popouzí Rickovu divokost, jež se už brzy projeví v celé své „kráse“. Stačí k tomu jediná noc. Rick v opilosti spáchá vážnou dopravní nehodu, a protože se nejedná o první přečin, soudkyně ho bez milosti odešle do chlapeckého nápravného zařízení v Salt Lake City, čímž se jeho dosavadní sportovní kariéra ocitá v troskách. Přesto je zde ale ještě možnost pozvednout hlavu. Pokud bude Rick schopen překročit svoji pýchu a hvězdné manýry a přijme kodex drsného a nesmlouvavého trenéra Gelwixe, může na zbytek sezóny nastoupit na trávník v dresu slavného týmu highlandské střední. A i když je to zpočátku velký boj, Rick nakonec pozná, že právě zde se může naučit víc než kdekoli jinde kdykoli dřív. Svou bojovností nakonec dovede nové spoluhráče až do finále národního šampionátu, kde by měl stanout tváří v tvář svému bývalému celku vedenému vlastním otcem. A právě v ten moment je propuštěn a může se vrátit domů. To je chvíle, během níž se z chlapců mohou stát muži. Ricka čeká velké rozhodování, kdo si víc zaslouží jeho loajalitu. Mladého atleta, který konečně pochopí, co je v životě důležité, ztvárnil v americkém sportovním dramatu z roku 2008 Sean Faris, v jedné z vedlejších rolí se pak diváci mohou setkat s populárním Samem z Pána prstenů, osmatřicetiletým Seanem Astinem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (120)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Opět sportovní film, opět skvěle. Sympatický hlavní hrdina (Faris), který pojde klasickou změnou. Trocha osvěty, protože se jedná o rugby, kterému nerozumím. Nicméně potěšilo mě vidět tváře Astina, který hrál vedoucího nápravnýho zařízení a tady McDonougha, který zahrál skvěle otce a trenéra v jedné osobě. Jinak příběh byl klasický, dojemný, nic nového pod sluncem. Někoho tenhle scénář baví u komedií, mne to vyhovuje u filmů, které se honosí nálepkou sportovní. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Mírně nadprůměrné sportovní drama. Příběh je sice jedno velké klišé, ale spíš mi vadila při hře ta chaotická kamera. Sean Faris mi nepřišel jako dobrá volba pro tento film, navíc nechápu, jak to můžou nazývat turnajem středních škol, když ti kluci vypadaj vesměs mezi 20-30 lety. Na druhou stranu se mi docela líbila hudba, líbil se mi Maurský tanec Haka a kupodivu sem se ani nenudil. 60% ()

Reklama

Darth Vader 

všechny recenze uživatele

Bože to je neuvěřitelné co američani dokážou udělat za hovadinu! Hráči Highland ve stylu Novozélanďanských All Blacks mi připadají jako parta dokonalých puberťáku co se bojí masturbovat, aby je u toho kouč nenačapal. Nezlobte se na mě, ale toto opravdu nemá ani slušnou dávku cukru pro telenovely!.... Bída Bída a Bída 10% (Haka v podání toho dredáče a spol je nijaká... DOPORUČUJI KOUKNOUT NA ZÁPAS ALL BLACKS V TELCE AŤ VÍTE CO TO JE RUGBY!!!) ()

Brano 

všechny recenze uživatele

Film o športe, zrade a priateľstve. Ďalšia zaujímavá športová dráma, tento krát o rugby. Možno to bolo dôvodom, prečo ma film až tak nenadchol. Ale stále nadpriemerný film, ktorý nenudí. Navyše je to natočene na základe skutočnej udalosti. Herci opäť výborný, miesta dosť motivujúce, ale na Never Back Down to nemá. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Film má veľmi slabú réžiu a pôsobí amatérsky bez nápadov. Herecké obsadenie Seana Farise je dobrá voľba , lebo vyzerá ako športovec. Ale filmu chýba napätie. Už po dvadsiatych minútach vieš ako to dopadne. Škoda toho. Film mohol mať veľký potenciál, lebo scenár je dobrý. Sú tam chyby ako napríklad rituál haka, čo som nechápal, prečo to tam je. 6/10 ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Sean Faris kvôli filmu behával 6 míľ dvakrát denne, aby sa dostal do formy, často pri viac ako 37°C. (U_S_O)
  • Sean Faris si během natáčení vymknul kotník. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama