poster

Černá sanitka (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2008, 6 h 30 min (Minutáž: 15x30 min)

Předloha:

Petr Janeček (kniha)

Hrají:

Roman Zach, Jitka Schneiderová, Otto Kallus, Svatopluk Skopal, Ilona Holešínská, Bohumila Dolejšová, Kamil Pulec, Bohumil Klepl, Jitka Sedláčková, Tereza Voříšková, Eva Decastelo, Jakub Štěpán, Jana Vaculíková, Jiří Vyorálek, Zdeněk Žák, Martin Kopp, Rostislav Novák ml., Izabela Kapiasová, Martin Eugen Kulhánek, Jindřich Nováček, Zdeněk Suchý, Natálie Řehořová, Anna Fišerová, Jaroslav Kaňkovský, Radim Kalvoda, Jan Zadražil, Simona Babčáková, Martin Kavan, Ondřej Kavan, Jan Antonín Duchoslav, Helena Dvořáková, Pavel Šimčík, Vlastina Svátková, Ivo Gogál, Emil Zajac, Pavel Nečas, Thomas Zielinski, Hana Sršňová, Václav Veselý, Zorita Azrak, Dana Sedláková, Ondřej Nosálek, Ivana Uhlířová, Jan Beneš, Luboš Veselý, Alena Ambrová, Eva Matalová, Libuše Billová, Leoš Juráček, Dita Hořínková, Roman Štolpa, Dany Mesároš, Libor Hruška, Johana Švarcová, Libuše Fanturová, Jan Novotný, Dalimil Klapka, Jiří Černý, Eliška Boušková, Martina Šťastná, Radovan Síbrt, Zora Valchařová-Poulová, Damián Vrbický, Eduard Jenický, Otta Tesař, Petr Bláha, Jiří Hálek, Jiří Kniha, Lubor Novotný, Maxmilián Mráz, Jan Šebek, Andrea Marečková, Filip Richtermoc, Alena Mudrová, Jeroným Klimeš, Eva Indruchová-Vojtová, Zuska Velichová, Lukáš Pečenka, David N. Jahn, Andrea Hoffmannová, Vladimír Hrbek, Jan Novotný, Václav Kunc, Štěpán Sedlák, David Miřejovský, Jacob Erftemeijer, Marta Falvey Sovová, Vojtěch Záveský, Jan Čtvrník, Jaroslav Synek, Jan Konečný, Robert Mikluš, Andrea Buršová, Kateřina Jačková, Jan Sklenář, Zdeněk Trčálek, Jindřiška Křivánková, Helena Lia Tachovska, David Jahn, Pavel Svatoň, Barbora Kroužková, Tereza Žbánková
(další profese)
 • hous.enka
  ****

  Mozna za me hodnoceni mluvi fakt, ze mam rada horory a fascinuje me vzezreni Romana Zacha, ale mne se tyhle kratke minipribehy libily a z nekterych sel fakt strach (obesenec nad autem). Jine byly slabsi (zaseknuty rovnatka). Na ceske pomery ale dost dobre a originalni. A hru Cerne historky hrajeme taky radi :)(1.5.2011)

 • zette
  **

  Zachovy komentare byly dobre a vtipne. Bohuzel, dialogy a rozbory jednotlivych temat, zbytecne zabiraji polovinu casu jednotlivych dilu. Asi po ctyrech dilech jsem sledoval pouze hranou cast. Namet je vyborny, jednotlive epizody jsou vsak dost nevyrovnane. Cekal jsem vice, ale na pobaveni se to da doporucit.(7.3.2015)

 • L_O_U_S
  **

  Námět určitě zajímavý, zpracování už ne tak dobré. Roman Zach seriál v jistém ohledu zachraňuje, jeho vsuvky nijak neruší a dodávají seriálu publicistický ráz. Bohužel vlastní městské legendy jsou zpracovány příliš křečovitě. Tvůrci si ani nelámali hlavu s kulisami, které neodpovídají době popisované legendami. Škoda. Pokračování se asi nedočkáme. (457.)(18.3.2009)

 • gjjm
  ****

  Zajímavý projekt, zpracování dost pajdá. Skvělá znělka, někdy debilní scénáře (ovšem debilní v rámci debility původního příběhu, který je upřímně řečeno debilní dost často) , zajímavý způsob kombinace dokumentu a hraného filmu (možná ty dokumentární pasáže mohly být trochu profesionálněji natočené). Vizuálně taky hezké. Příjemně mě překvapilo, jak se motivy jednotlivých příběhů kombinují do jednoho celku. Dal bych tři, ale čtvrtá je za úžasný díl o revizorovi - IMUO je to jedna z nejlepších věcí, co kdy byly v ČR natočené v thrillerovém žánru.(17.9.2008)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Ale jo... Ty tři * si to zaslouží, ale je fakt, že sám nevím přesně za co... Osobně jsem ocenil odvahu něco takového vůbec natočit, byť kouzlem, zábavností a informativností to neoplývá ani zdaleka. Zas na druhou stranu je Roman Zach průvodcem příjemným, vtipným, některé městské legendy dobře natočené... Ale vytřískat z toho šlo mnohem víc(29.3.2013)

 • - Příběh o babičce, která zemřela při nákupech v německu, se má odehrávat v roce 1991. Rodina však vlastní vůz VW Passat B4 Variant a celníci Škoda Felicia Combi, které se v té době nevyráběly. (Martin_Happy)

 • - V epizodě "Sama v autě" představuje na úvod průvodce (Roman Zach) rok, ve kterém se příběh odehrává. Jedná se o rok 2002. Když ale mladá dvojice vchází do kina, na dveřích můžeme vidět poutač na film Útěk do divočiny, který byl natočen až v roce 2007, tedy zhruba ve stejném období, kdy se natáčel seriál Černá sanitka. (Kirman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace