Černá sanitka (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2008, 6 h 30 min (Minutáž: 15x30 min)

Předloha:

Petr Janeček (kniha)

Roman Zach, Jitka Schneiderová, Otto Kallus, Svatopluk Skopal, Ilona Holešínská, Bohumila Dolejšová, Kamil Pulec, Bohumil Klepl, Jitka Sedláčková, Tereza Voříšková, Eva Decastelo, Jakub Štěpán, Jana Vaculíková, Jiří Vyorálek, Zdeněk Žák, Martin Kopp, Rostislav Novák ml., Izabela Kapiasová, Martin Eugen Kulhánek, Jindřich Nováček, Zdeněk Suchý, Natálie Řehořová, Anna Fišerová, Jaroslav Kaňkovský, Radim Kalvoda, Jan Zadražil, Simona Babčáková, Martin Kavan, Ondřej Kavan, Antonín Duchoslav, Helena Dvořáková, Pavel Šimčík, Vlastina Svátková, Ivo Gogál, Emil Zajac, Pavel Nečas, Thomas Zielinski, Hana Sršňová, Václav Veselý, Zorita Azrak, Dana Sedláková, Ondřej Nosálek, Ivana Uhlířová, Jan Beneš, Luboš Veselý, Alena Ambrová, Eva Matalová, Libuše Billová, Leoš Juráček, Dita Hořínková, Roman Štolpa, Dany Mesároš, Libor Hruška, Johana Švarcová, Libuše Fanturová, Jan Novotný, Dalimil Klapka, Jiří Černý, Eliška Boušková, Martina Šťastná, Radovan Síbrt, Zora Valchařová-Poulová, Damián Vrbický, Eduard Jenický, Otta Tesař, Petr Bláha, Jiří Hálek, Jiří Kniha, Lubor Novotný, Maxmilián Mráz, Jan Šebek, Andrea Marečková, Filip Richtermoc, Alena Mudrová, Jeroným Klimeš, Eva Indruchová-Vojtová, Zuska Velichová, Lukáš Pečenka, David N. Jahn, Andrea Hoffmannová, Vladimír Hrbek, Jan Novotný, Václav Kunc, Štěpán Sedlák, David Miřejovský, Jacob Erftemeijer, Marta Falvey Sovová, Vojtěch Záveský, Jan Čtvrník, Jaroslav Synek, Jan Konečný, Robert Mikluš, Andrea Buršová, Kateřina Jačková, Jan Sklenář, Zdeněk Trčálek, Jindřiška Křivánková, Helena Lia Tachovska, David Jahn, Pavel Svatoň, Barbora Kroužková, Tereza Žbánková
  • Tjaden

Shlédl jsem oba úvodní díly a jsem velmi zklamaný. Čekal jsem něco na způsob skvělého seriálu Černí andělé z roku 2001. Komiksová znělka na začátku je pěkná, ale co se týče zbytku tak katastrofa. Dnešní epizoda o škvorech byla trapná jak dějem, tak také po stránce technického zpracování. Poté, když strašlivě zdlouhavá hystorka skončila, následovalo desetiminutové vyslíchání erudovaných odborníků na téma škvoří :-( . V prvním díle o stopaři mi Zach v roli vypravěče nevadil a dokonce se mi i líbil, ale dnes už jsem mu ten jeho vážný tón nežral. Příští čtvrtek zkusím ještě 3. díl, ale obávám se, že to bude stejná slabota...(11.9.2008)

• Mononoke.

Fenomén urban legends mám moc ráda, je to šťavnaté téma na zpracování, ale svůj klasický seriálový standart s lacině působícími exteriéry i interiéry ČT1 zkrátka nezapře. Rádoby domumentaristické prostřihy na konci působí, alespoň na mě, dost rozpačitě. Jakoby nevěděli, jak příběh "důstojně ukončit", trochu ho natáhnout (respektive o celou půlku:) a pozvaní hosté vypadají jako roboti, kteří mechanicky a bez emocí odvyprávějí to svoje. 40%(16.10.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +snad v každé části bývá zajímavá hudba, některé přípěhy jsou povedenné, Roman Zach -příběhy jsou krátké, druhá polovina je vykecávací nuda/// Černá sanitka. Říkal jsem si něco na způsob Veřte, nevěřte. Navíc to uvádí Roman Zach, to bude dobré. No moc není. Zatím jsem viděl 7 dílů a kvalita se zdá být stabilní. Respektive lepší to asi nebude, proto tady už splácnu komentář. Nejlepší díl byl s tím revizorem. To jsem se neskutečně pobavil. Ostatní příběhy jsou buď a nebo. Nejsou sami o sobě špatné a klidně by mohli vdat i na půlhodinový příběh. Realná doba je tak 12-15 min a v té druhé polovině se nehorázně vykecává a rozebírá. Nejhorší je, že ač je příběh "obsáhlí" a nebo se zaměřuje na něco vážného, velkého, důležitého, tak právě v tom rozhovoru se to smrskne na nějakou nezduchou a bezproblémovou legendu. Skoro bych řekl maličkost, kvůli které ani nestojí za to něco točit. Viz. příběh poslední: skupinka muzikantů si vyjede na chatu svého kamaráda, kde zažijí dobrodružství. Pro diváka je to zábava, čeká co se bude dít a ono ejhle. Nakonec vypijí popel kamarádova dědečka v domění že je to káva. No to je vážně bžunda :-( a horší pak je že se to 15 minut rozebírá. NUDA a zase NUDA. Někdy mám chuť to vypnout. Seriál má ještě 8 částí, už to dokokám, i kvůli těm příběhům. Žádné terno to však není, chybyček by se našlo víc, ale nemám chuť to rozebírat./// Celkem 43%///(16.10.2008)

Docela zklamání. Jak ale jednou někdo řekl, za každé zklamání si můžeme sami, protože máme příliš vysoká očekávání. A já jsem čekala českou obdobu Bořičů mýtů. Místo toho jsem se dočkala v každém díle chatrné úvodní povídky někdy nedosahující ani úrovně televizních Bakalářů, následované promluvami odborníků a "odborníků" více či méně k věci. Musím ale přiznat, že postupem doby jsem si zvykla a hlavně jsem se konečně dozvěděla, jak to vlastně je třeba s tím škvorem v uchu. A docela se mi líbí způsob, jakým to moderuje Roman Zach.(29.10.2008)

Zatím jsem viděla dva díly v internetovém archivu ČT a nemůžu si pomoct, mám pocit, že ty pověsti převedením na obrazovku něco důležitého ztrácejí. Minimálně pointa není už tak překvapivá jako když se příběh vypráví a snad by seriálu slušel i civilnější háv. - Někdy méně (efektů), znamená více (strachu).(24.1.2011)

• - V epizodě "Sama v autě" představuje na úvod průvodce (Roman Zach) rok, ve kterém se příběh odehrává. Jedná se o rok 2002. Když ale mladá dvojice vchází do kina, na dveřích můžeme vidět poutač na film Útěk do divočiny, který byl natočen až v roce 2007, tedy zhruba ve stejném období, kdy se natáčel seriál Černá sanitka. (Kirman)

• - Příběh o babičce, která zemřela při nákupech v německu, se má odehrávat v roce 1991. Rodina však vlastní vůz VW Passat B4 Variant a celníci Škoda Felicia Combi, které se v té době nevyráběly. (Martin_Happy)