Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

Bube1

Za mě lepší než původní verze (a to sem její velký fanda)! Propracovaná psychologie postav z první půlky filmu připraví půdu pro akční nářez v druhé polovině. Je fakt, že pokud bych měl říct nějakou slabinu, tak to bude právě akce, která postrádá jakýkoli dobrý nápad. Ale je zase celkem přehledná, takže v pohodě. Z castingu mě nejvíc bavil Gary Oldman a pak taky správně přehrávající Samuel L. Jackson. Zkrátka se jedná o příjemné sci-fi, které rozhodně neudělalo ostudu svému předchůdci. ()

jadran90

Do brady ho netrefili. Pokud pominu fakt, že hlavní parťák hrdiny je opět tmavé pleti, jedná se o netypický akčňák. Více než nepřehlednou akcí, které je nečekaně málo, boduje interakcí postav a společenskými otázkami. Těchto linií je však několik (americká politika, člověk vs robot, marketing...), tudíž nedochází k jejich dotažení. Když už je většina záběrů v odstínech šedé bez výraznějších barev, hodil by se nějaký zapamatovatelný soundtrack. Jinak to uteklo, i díky Gary Staříkovi. ()

-henry-

Mně to teda moc smysl nedávalo, opět se nepodařilo vymanit z klišé (takhle by žádnej nevyzkoušenej projekt probíhat nemohl (v 80. letech možná jo, ale dnes už je to fakt hloupý). Bohužel pro mě, psychologicky taky nic uhrančivýho (třeba takovej Hobit měl zajímavější a funkčnější psychologii postav). A nakonec to nejhorší: akce vesměs žádná a pokud se něco takového objevilo, někdo si dal tu práci, aby byla mimořádně fádní a nevygradovaná. Dobrá byla scéna "co z Murphyho zbylo" a zajímavá postava ambivalentního společenského komentátora (Samuel L. Jackson). Z filmu stříkají ambice, leč osmdesátkovou klasiku se nepodařilo dostatečně oprášit. PS: všechny tyhle "výtky a otázky" jsem u originálu neřešil, protože mi k tomu tvůrci nedávali záminky. ()

Stanix

Klasický rodinný blockbuster "hurá mami roboti" s lehkým závanem Evenžr-stajlu. Celkem zajímavý scénář, který je však totálně šablonovitě proveden a sestříhán, ostatně nic jiného bych u téhle žánrovky z této doby ani nečekal. Dvě hodiny celkem utečou a na jedno podívání to postačí. K filmu se však zcela určitě nikdy nebudu vracet. Já bych si to představoval více thrillojidní a komediálně násilnické jak tomu bylo u předchůdce. To by ale na to přišlo méně lidí do kina, že? PS: Jak mám rád S.Jacksona tak tady jsem měl chuť ho střelit spolu s poznámkou z jeho nesmrtelné hlášky: "Promiň, přerušil jsem ti tok myšlenek?". To přiblblé zpravodajství s neustálým mávaním vlajky do xichtu mělo asi vyznít jako utopistická satira s nadhledem, ale působilo to spíše jako smrtelně vážný fakt. ()

himor

Jediná škoda tohto filmu je, že je to len remake. Keby sa takýto film natočil v tejto dobe po prvýkrát tak by bol hitom určite. Ale tým nechcem povedať, že to bolo zlé. Naopak! Výborné, so skvelými efektami, síce len okopírovaným príbehom, ale dobrým a výborným hereckým výkonom Joela(:DDD hlavne keď mu bolo vidieť iba hubu). Ale v globále nemám veľmi čo vytknúť filmu, ani hercom, režisérovi a pod. 80% ()

Knor

Jako oddychová jednorázovka OK, ale že by mě to nějak nadzvedlo to tedy ne. Akce slušná, jako satira příliš slabý a na nějaký emoce málo působivý. Z herců mě nejvíce bavili jen starý dobrý mazáci Oldman, Keaton a Jackson. RoboCopa od Verhoevena mám rád, tak jsem čekal, že remake bude přinejmenším stejně drsnej, ale ono hovno. Je to opět natočený pro moderní děcka a co nejširší publikum. Takže nic moc. ()

Scraffy

Celkom otrepaný námet a neoriginálny nápad. Robocopa som nikdy nejako nemusel. Jeho hlavný predstaviteľ je navyše strašne otravný. ()

Duke90

Remake je to víceméně docela zdařilý, ale takových kvalit jako Verhoevenova klasika bohužel nedosáhl a to především díky slabšímu scénáři. Přišlo mi to už ne tak chytlavé, místy nudné a hlavně příběhově nedotažené. Původní film sice také neměl bůhví jaký scénář, ale pokud už má jít o odreagovačku, tak s plnou parádou a ne střídat akci s nudou. Největším tahounem ze všech herců je Gary Oldman, který na poměry filmu stále působí docela "áčkově". Naopak nejhorší postavou se pro mě tentokrát stal naprosto nevýrazný Michael Keaton a hned za ním přehrávající S.L.Jackson. Je to tak akorát průměr se světlejšími momenty. ()

stephano

Design skvělý, Robocop skvělý, souboje nepřehledné, akce málo, příběh dobrý. Kdyby tento film měl o trošku více a čistější akce rozhodně by dostal vyšší hodnocení. PS: Holder je opět sympaťák:-) modří už vědí ()

vieriX

Remake ze kterého jsem byl značně nervozni protože jsem nevěřil, že by se mohl povést. A on se povedl hodně možna by mu kapánek více se hodilo R rating,ale zas tak moc to nevadi Vzniklo i díky režiserovi a jeho obsazení bylo pro mě velké překvapení sociálni drama o policajtovi, který i když nechce se stane symbolem Robocopem.Akční scény velmi dobré a obsazení na jedničku sice tu nejsou zadní vrátka na druhý díl, ale pokud se finančně zadaří tak by mohl vzniknout. ()

Syna.1990

Tento Robocop patří do šrotu! Vše bylo k ničemu. Soundtrack hrozný, akce dejme tomu, příběh nic moc, humor nikde a herecké výkony - Gary Oldman i Michael Keaton se své role zhostili celkem dobře, Samuel L. Jackson je prostě klasa, o tom žádná a Joel Kinnaman a Jackie Earle Haley, to jsou opravdu dva nesympaťáci, jeden horší než druhej, takže sečteno a podtrženo - až na Samuela, nic moc. No a když k tomu všemu přidáme můj osobní názor 15%, tak to sakum prdum nedá dohromady lepší hodnocení než jednu hvězdu. ()

kiros179

Nechal jsem si po shlédnutí Robocopa pár dní, samotného mě zajímalo co to udělá. Nový plecháč se zajisté v rámci možností povedl, trikově bohaté a přesvědčivé, herci hrají výborně. Když sem si říkal co bych filmu mohl vytknout dlouho se mě ani nic nevybavilo co by stálo za zmínku, ale když jsem to vzal z druhého konce a zkusil jsem si vybavit co se mě po dvou dnech vybaví - byl jsem doma. Jediná scéna, které si mi jakž takž vybavila - ano, správně - je to scéna s "odstrojeným" Alexem Murphym (opravdu výborné). Až do úplného konce jsem také moc nepobíral celou postavu Pata Novaka (S.L.J.), ale na konci je to vcelku jasně načrtnuté pro další díl, takže ok. Abych nevypadal jako hnidopich, Robocop je zábavný, nenudí, ale všechno v mezích lehčího nadprůměru - na remake klasiky to není vůbec špatný výsledek, líbí se mi že se tvůrci drželi při zemi (taky to mohlo skončit takto). O prsa japonské ženy za 4* / 70% ()

Mistr_Moon

Hodně jiný film, než od Verhoevena, více se zaměřujeme na psychiku Alexe a jeho ženy, zezačátku tam furt někdo brečí atd. Zatímco Verhoeven se na to všechno vykašlal a poslal hned typka bez emoci do ulic střílet chuligány, tady toho chudáka postupně otupujou až na v podstatě nemyslící chodící almaru, ale stačí pohled na ubrečenou ženu a už se mu všechno postupně vrací, načež začne pěkně postaru killovat, všechny co měli něco společného s jeho "zabitím". No chvílema hlavně ze začátku to byla trochu nuda a když už byla nějaká akce, roztřesená kamera a rychlý střih to dost zabily. Překvapilo mě obsazení hlavně Garyho Oldmana, který ale pochopil, o jaký film jde a přehrával až to pěkné nebylo o Abbie Cornish nemluvě, i když nebyla až tak hrozná, jak jsem vyčetl z komentářů. ()

aichwald

Neskutečná kravina která postrádá vše akci,napětí,krev....Je to snad ještě horší než původní Robocop 3 z roku 1993. ()

Mardzis

Nevim no, tenhle remake mi nepřišel vůbec k chuti. Stejně jako Total Recall. Filmy z 80. let měly prostě něco do sebe. Zde je to plný všemožných efektů tak jak tomu v dnešních akčních filmech bývá a nic z toho, film nepřinesl nic nového. Pohodička s předvídatelnou akcí, hlavně ať neni žádnej Robocop 2, 3, 4 apod. Stačí že tu máme Iron Mana. ()

gicous

Původní Robocop byl ultradrsná akční sci-fi. Verhoeven jí vtisknul svůj osobitý režiserský ráz, v němž dokáže mísit dohromady mistrovskou akci, nesmlouvavost, emoce a společenskou kritiku. Nic z toho nový Robocop nemá. Tolik k srovnání s originálem. Nyní jako samostatný film: 1/ Herci - Nevím, kde přišli na Joela Kinnamana. Na roli zkorumpovaného poldy by se hodil mnohem více. Jako divák jsem k němu necítil absolutně žádné sympatie. Jackson, Oldman, Keaton - perfektní. 2/Akce - jedná velká videohra. Cílení na mladé publikum bije do očí a snaha o docílení přístupnosti za jakoukoli cenu je smutná. 3/Příběh - Body navíc za to, že se tvůrci nesnažili pouze kopirovát, ale přidali také nové a velmi dobré nápady. Závěr ale vzbuzuje otázku, do jaké míry je výsledkem samotného režiséra či šéfu studia. 4/Emoce - žádné. Mráz mi běhal po zádech pouze v momentech, kdy hrála hudba z původního Robocopa. Slušný průměr, který urazí vyznavače originálu. Nicméně potěší publikum nové, řekněme že to mladé nebo to staré ale progresivní. 6/10 ()

KillHurt

Ujde to. Robocop sice prodělal sterilizaci v rámci marketingu, ale i tak má něco do sebe. Čtvrtá hvězda je za obsazení (Keaton, Jackson a Oldman). Pánové film hodně pozvedli a hlavně díky nim to není úplná ztráta času. ()

george82

Jediné co je nové, je to do čeho Murphyho ,,oblíknou". Jinak mě to moc nenadchlo. Příběh slabý a zápletka taky. To, že je teď víc naleštěný a svítí a já nevím co...fakt nestačí. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015