Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

chelseaman22

Symbióza Gibson / Western byla pro mne novinkou. Nedokázal jsem se ubránit otázce typu: "Co tam bude tvrďák Gibson dělat?" Že to bude klasický western padlo již po 5 minutách. Spíš komedie s bambitkami. Milé, neurazí a hlavně pobaví. 78% ()

filmmovier

K poctě Richarda Donnera jsem si mimo jiné pustil i Mavericka, tedy film, který mi až dosud unikal. Inu, western... Ale ukázalo se, že je to opravdu velice, velice zábavný film. Mel GIbson si to neuvěřitelně dává, závěrečná půlhodina je jedním z nejlepších filmových momentů všech dob, je tam hromada hlášek, zatraceně povedených a zábavných cameí, rychle to utíká, neschází akce ani napětí, podíváme se i do Yosemitů a samozřejmě i všichni ostatní herci (nejen v důležitých, ale i v méně podstatných rolích) jsou naprosto špičkoví a v některých případech nezapomenutelní (Glover). Přesto vyjádřím drobné zklamání, protože zhruba uprostřed se to docela vleklo a celkově mě to nechytilo tak, jak jsem doufal, že se to třeba povede, ale je to kvalitní, zábavný, dobrodružný, esenciální Donner, který rozhodně vůbec nijak neurazí. 75%. ()

Motinski

Skvelá ukážka toho ako dať humor a akciu do jedného balenia bez toho aby jedno zaostávalo. Ešte k tomu aj s vtipnými a sympatickými postavami, peknou westernou výpravou a zamotanými zvratmi. Donner toto vedel a Gibson hraje jednu z najlepších postáv kariéry. ()

haushinkaa

Úžasně vtipná komedie s řadou nezapomenutelných scén. Celý film mi přišel velice originální, byla jsem unešená a smála se snad celou dobu. Mel Gibson byl jednoduše k sežrání. A ten poker, mhm... ()

Mirokukii

Nejvtipnější western co jsem zatím viděl. V hlavní roli v té době velmi oblíbeným Gibsonem. Ale ostatní se vedle něj rozhodně neztratí. Charismatický Garner, krásná Foster, vtipnej Greene,Coburn, Molina. Co však bylo nejvíc, byl fórek s Gloverem. ()

Mr.Bulanek

Opakování matka moudrosti a proto taky napíšu, že charismatický Gibson a krásná Foster byli skvělý pár. Za zmínku stojí krásný odkaz na Smrtonosnou zbraň. A scéna s indiánama, která, mne dostala do kolen. Ale hlavně od tohoto filmu nečekejte čistý western, ale spíše komedii, skoro až parodii, odehrávající se na divokém západě, jinak budete nemile překvapeni. ()

Jizni Tlapa

Mel je frajer a Jodie kočka sympatická. To netřeba rozporovat. Problém mám s mixem aplikovaných žánrů. Western je pro mě doživotní modla,která má praskat ve švech souboji na kolty, hýřením prachu, dusotem koňských kopyt a sem tam drsňáckou hláškou!O ostrých pohledech nemluvě. Mavericka tak považuji za příjemné zpestření, dobrý nápad a rozhodně lehčí nadprůměr......tím to ale končí ()

lennyd

Bret Maverick (Mel Gibson) je výborným hráčem karet. To některým nejde až tak pod fousy, takže není divu, že po něm jde kde kdo. Navíc musí sehnat 25 tisíc dolarů aby se mohl zúčastnít velkého pokrového turnaje. Do cesty se mu velmí zajímavě připlétá slečna Annabelle (Jodie Fosterová).. takže cesta na turnaj a i ten samotný dostává opravdu grády.. Možná nejlepší westernová komedie, s výbornými hereckými výkony a úplně dokonalými scénkami ("Víte co znamená ten sokol ? .... Vůbec nic, ale vy jste to nevědela", atd).. Prostě jednička :) ()

Gar-mogoth

Zábavná westernová komedie, která každou chvíli na diváka útoči vtipnou hláškou nebo zábavnou situací, z nichž žádná nevyzní naprázdno. A díky skvělému dabingu s Vladimírem Dlouhým a častým opakováním na Nově se na ní dá dívat i několikrát ročně. ()

VanTom

Výborná westernová komedie s výbornými herci, na kterých je vidět, jak si natáčení užívají (hlavně Jodie Fosterová je ve své snad jediné komediální roli prostě k nakousnutí a skvělý je také výstup Grahama Greena, "parodující" jeho roli z Tance s vlky). Je to také perfektně natočené, celý závěrečný pokerový turnaj je velmi napínavý, přestože je předem dané, kdo vyhraje. ()

dANo

Milá komédia z kartárskeho prostredia, ale jedno, čo ma na tom filme sklamalo bol ten "prekvapivý záver". Ináč by to bolo za 5*. ()

MishKonn

I'm too old for this shit! Aneb velmi příjemné setkání Martina a Rogera:) Lethal Weapon je u mě na druhým místě, jak myslíte, že se mi líbil Maverick? Hilarious! ()

hroubek

O Maverickovi jsem hodně četl a chtěl jsem se o jeho kvalitách přesvědčit sám. Napoprvé to nevyšlo, jelikož někdo neustále přepínal televizi, ale na podruhé jsem si to vzal pevně do rukou. Westerny moc nemusí, ale kvalitním filmem nikdy nepohrdnu a Maverick je hodně kvalitní. Může za to hlavně ta nadsázka a utahování si z pravidel žánru jako například dostavník, scéna z baru, přepadení banky nebo scéna s rudými bratry. Mel Gibson valí a je s ním sranda. Sranda je i Jodie Foster, které to moc sluší. A nesmím zapomenout na Jamese Garnera, který již zmíněnou dvojici parádně doplňuje,. Maverick je příjemná komedie, která pobaví všechny fanoušky westernů. ()

lykan9

Výborný western, akční film a komedie dohromady se skvělým obsazením. Ani jednou jsem se za více než dvě hodiny nenudil. Kdybych měl vypíchnout jedinou věc, která mě pobavila nejvíc, tak to bude určitě cameo Dannyho Glovera. Podobných luxusních scén je ale v Maverickovi mnohem více. :-) ()

fabecc1222

Obecně mám rád filmy, které určitým způsobem nabourávají zvyklosti daného žánru, a v podstatě se jim mnohdy vysmívají, a přesně takový je Maverick. Mnohdy nepřiznaná parodie na všemožné Westerny (ale i Smrtonosnou zbraň), která byla následně mnohokrát parodována v dalších filmech. Líbil se mi ten tah na branku, který film má, a že dokáže pořád a pořád přicházet s novými nápady a zápletkami. ()

horacko

Veľmi charizmatický Mel Gibson si Vás určite získa. A okrem neho aj kopec zábavy, vtipných príhod a v neposlednom rade jedna úžasná kartová hra, ktorú tak veľmi milujem. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)