Reklama

Reklama

Epizody(14)

Malá Amy Dorritová sa narodí vo väzení pre dlžníkov, v ktorom je uväznený jej otec spolu so svojou ženou a dcérou. Jedného dňa ponúkne pani Clennamová Dorrit prácu v domácnosti. Tam sa spriatelí s jej synom Arthurom, ktorý sa práve vrátil z ďalekých ciest ,aby odhalil rodinné tajomstvo. Všetko nasvedčuje tomu, že Amy svojim spôsobom zapadá do záhad spojených s tajomstvom jeho rodiny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Malá Dorritka je v porovnání s Ponurým domem nebo Nadějnými vyhlídkami mnohem slabší adaptací Charlese Dickense, což ale bude z 99% způsobeno předlohou, protože jak jste si jistě všimli, i tenhle seriál má ode mě pět hvězd. Nelze dát jakoukoliv jinou známku, protože se opět jedná o adaptaci prvotřídní. S úžasnou dobovou atmosférou, fantastickým obsazením a nesmírně propracovanými postavami, včetně těch vedlejších, které taky mají hodně prostoru. Malá Dorritka je dramatická, dojemná, zábavná, tajemná, se všemi typickými dickensovskými ingrediencemi, které jsou všechny opět zpracovány na jedničku. Claire Foy je v hlavní roli navíc naprosto úžasná. 90%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dej seriálu sa začína v roku 1805, kedy malá Dorritka uzrie svetlo veta. Nastáva preskok o 21 rokov neskôr. Typickú Dickensovskú dobu tu cítiť od prvých sekúnd, prostredím aj hudbou. Ide o herecký v podstate debut Claire Foy, ktorý ju vlastne vystrelil medzi seriálové hviezdy z historického prostredia (Wolf Hall, Koruna). Podoba s Helenou Bonham Carter nie je len výzorom, ale aj herecky. Little Dorrit je samozrejme romantickým románom, kde človek očakáva happyend, avšak vďaka Dickensovi sa vieme vžiť aj do ukrutnej predviktoriánskej doby, kde schudobnelým šľachticom a nižším vrstvám karta veľmi nešla. Britské seriály sú v zobrazovaní dejinnej reality top aj vďaka špičkovým predlohám. ()

Reklama

tlkounev 

všechny recenze uživatele

Opět jedno skvělé zpracování klasické romantické literatury, teď z pera Charlese Dickense a ze studií BBC. Musím říci, že v kvalitě zpracování klasické romantiky BBC vede. To, co během pár let vyprodukovali, patří k tomu nejlepšímu, co poslední dobou je vidět na obrazovkách TV. Malá Doritka je tím důkazem. Čtenáři v seriálu naleznou vše, co tak milovali v knižní předloze. BBC děkuji. PS: 3x Emmy ()

Evander 

všechny recenze uživatele

Little Dorrit má zajímavý příběh, ale jsem si jistý, že těch několik hodin seriálu nedokáže ani z daleka pojmout jeho hloubku a tak divák, který knihu nečetl, nedokáže pochytit všechny souvislosti. Jinak se mi líbily herecké výkony, kostýmy, zpracování prostředí, do kterého je děj zasazen i atmosféra doby, která na diváka doslova dýchá z každé scény. Navíc mám velmi rád Dickensovy happy endy. 80% ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Možno říci, že půvab tkví ve vizuální podobě zpracování, které zachovává kouzlo imaginárnosti knihy a téměř vše podstatné z literární předlohy včetně světa svérázných typů a postaviček, jimž byl Londýn domovem, světem a životem. Disponuje i další kvalitou nádhernou hudbou a pozoruhodně rekonstruuje konkrétní dobu. Prostě je to velkoryse natočená filmová klasika se skvělým obsazením, jež zdobí obvykle seriály z produkce BBC. Vzpomeňme například třináctidílný seriál Já, Claudius, který je absolutní špičkou ve svém žánru. Vraťme se ale k Malé Dorritce, kde na sebe strhává pozornost herečka Claire Foy. V celkovém součtu lze také konstatovat, že v nelehké roli dickensovské postavy Amy Dorrit předvedla obraz jejího osudu nepochybně znamenitě. To je jen malý nástin důvodů, proč tento seriál byste si neměli nechat ujít. Ještě bych dodal, že postava šarmantního padoucha Ringauda (Andy Serkis) by si s klidným svědomím mohla podat ruku například s nezapomenutelným Klausem Kinski co se týče filmového záporáka. Byl neuvěřitelně excelentní. ()

Galerie (112)

Související novinky

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (více)

Reklama

Reklama