• sulimo
  ***

  Parádní kostýmová podívaná, parádní herci, dobrý příběh, který je na můj vkus někdy až moc zbytečně komplikovaný, ale budiž, nějak ty lidi před dvěma sty lety museli zabavit, takže heslo čím komplikovanější, tím lepší asi mělo smysl. Dneska je ovšem ta překombinovanost linií otravná, v příběhu o 14 (!) dílech pak obzvlášť. Ano, je to dlouhý, a to strašně a hlavně zbytečně. 14 dílů z toho učinilo neuvěřitelnej guláš plný hluchých míst, kdy místo asi plánovaného soucítění s postavami jste je začali nesnášet, aspoň já teda. I ta Amy byla od půlky na zabití pro svoji dobročinost (kam se hrabe Matka Tereza), naivitu a vlastně i blbost, kvůli který by se sebou nechala vymetat a pak by ještě poděkovala, tohle zkrátka neni normální. Navíc onen příliš černobílý svět, kde dobří jsou tak dobří, až je to nesnesitelný a ti špatní jsou tak špatnými jedinci, že vraždí ty dobré (a vy jim to i přejete). Tohle na mě nefungovalo, bohužel. Recept na přežití a vychutnání si všech těch 14 dílů nemám, naopak si nedokážu představit diváky, jak na to koukaj s třeba týdenní prodlevou, páč osobně bych po týdnu netušila, kdo jsem, kde jsem, na co to koukám a zejména pak, kdo že to hraje hlavní roli a o co tam jde, příště bych to prosila zkrátit třeba na 3 jednohodinové díly (když tu koukám na těch 85%, tak se asi optám ostatních uživatelů, jak se jim tohle mohlo dostat na přinejhorším 4 hvězdy, já váhala i se třema).Každopádně pro mě obrovkým plusem je MacFadyen, kterého snesu kdykoli a včemokli, pokud ovšem vůči jeho osobě nechováte stejně nekritický obdiv, no, možná až úchylnou platonickou zamilovanost, jako moje osoba, pak nevidim jediný důvod, proč se touto nekonečnou (většinou) nudou vůbec trápit.(22.1.2012)

 • zdenny
  ****

  Na tento seriál jsem narazil proto, že jsem chtěl vidět něco dalšího s mou novou hvězdou Claire Foy. A protože je tento seriál natočen podle knižní předlohy Charlese Dickense, bude se samozřejmě jednat o příběh se silným sociálním aspektem. Dorritka se narodila ve vězení pro dlužníky, kde byl zavřen její otec. Dávno zapomenutý majetek byl jejich rodině vrácen a začíná se druhá polovina děje. Seriál je natočen v až neuvěřitelně věrných exteriérech. Takže divák sám se cítí jakoby v 19. století skutečně byl. Do děje jsou zasazeny všechny přitažlivé ingredience jako láska, závist, pýcha, čest, hrdost, zrada, vražda... a jedno velké rodinné tajemství. Seriál je naprosto vhodný pro celou rodinu.(1.3.2012)

 • terunka003
  *****

  Napínavé, dramatické, romantické, zajímavé, tajemné, herecké obsazení a výkony × trochu roztahané. Neskutečně krásné zpracování, herecké výkony výborné, každý herec ukázkově zahrál charakter své postavy, kamera zajímavá, prostředí kontrastující se slunečnou Itálií a temným špinavým Londýnem a jeho tajemstvími, hudba taky skvělá. Co se týče děje, ten byl tak "akurátově" zamotaný, rozuzlení jsem tak nějak čekala podobné, a tajně jsem si přála, aby se do sebe hlavní hrdinové zamilovali. Musím vyzdvihnout herce Andyho Serkise, kterého jsem v roli francouzského vraha nepoznala, dokud jsem si nezjistila kdo že to podává tak úžasný výkon. Minisérie, která zaujme. ..hmm, hezoučké to bylo, taková milá pohádka o štěstí a lásce..(19.10.2010)

 • 01Zuzana10
  ****

  Tesila som sa na novu period drama. Nesklamali, no ukazali nieco uplne ine ako som cakala. Moze byt. Pribeh na uvod trosku nezrozumitelny /pre tych, kt. ako ja necitali predlohu/, zapleteny, postupne sa to vyjasnuje, hoci som stale vsetkemu nepochopila:D. mily pribeh, riesia mnoho problemov tej doby, i danu dobu, co sa mi ohromne pacilo. Bo verim tomu, ze nieco z toho mohlo byt realne. /hmm.. snad, ked Ch. Dicken bol realista/. Serial s mnohymi skvelymi hercami. Claire Foy ako Amy mi nesadla. Ale asik kvoli postave, kt. prezentovala. Nas perfektny Mr. McFadyen... :) zacala som mat rada Eddie Marsana. Na koniec a v poslednych dieloch i jeho postavu. /jo - i pohlad na postavy sa nam postupne krasne meni, co sa mi tiez velmi pacilo./ Vladla tam prijemna komorna atmosferka, kopec lokacii, kulis a inych dobovych superdrobnosti, kostymcekov atd. Myslim, ze je to worth watching. Hoci, keby som byvala v UK a mala kazdy tyzden iba 1 epizodku - 30 min., isla bych sa zblaznit. :)(28.12.2008)

 • tlkounev
  *****

  Opět jedno skvělé zpracování klasické romantické literatury, teď z pera Charlese Dickense a ze studií BBC. Musím říci, že v kvalitě zpracování klasické romantiky BBC vede. To, co během pár let vyprodukovali, patří k tomu nejlepšímu, co poslední dobou je vidět na obrazovkách TV. Malá Doritka je tím důkazem. Čtenáři v seriálu naleznou vše, co tak milovali v knižní předloze. BBC děkuji. PS: 3x Emmy(16.8.2009)