Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

FFilipCZ

Pro mne osobně to byl jeden z nejočekávanějších filmů roku, z traileru jsem byl vedle již od prvního shlédnutí, neskutečně jsem se na tenhle snímek těšil. Bohužel z nejočekávanějšího filmu roku se během 93minut stalo moje největší filmové zklamání vůbec! Možná jsem si od toho hodně sliboval, možná jsem čekal trošku něco jiného. Tak či tak, kromě pár povedených džouků a krásné Julie se mi nedostalo žádného zážitku stojícího za zmínku... ()

schizmo

Omlouvám se, že jsem takové tupé a deprimované hovado, že jsem nepochopil ukrytou genialitu tohoto satyrického snímku, ale buď nemám smysl pro humor, pochopení pro renesanci nácků ve filmu nebo nemám povoleno podprahové vnímání, o které se jistojistě tahle věc musí opírat, jinak si nedovedu vysvětlit absurditu v každém kroku obsaženou. V tom případě samozřejmě nedokáži ani posoudit, jestli je větší fatál tajná generace nacistů ukrytá na Měsíci nebo pokus odbarvit černocha na bílo... Tyhle skoro dvě hodiny byly zatraceně vytrpěný a obávám se, že mi je nikdo nezaplatí ani nevrátí. ()

baribal

A to sem se na to tolik těšil, nacistické orgie se nekonají, spíš je to skákání po kamenech v Takešiho hradu.. občas se trefí do černého ale jinak si rozbijí tlamu. Totální béčko u kterého se mi akorát líbily záběry na nacistickou architekturu na měsíci. ()

Volodimir2

Chcem aj tento film spravodlivo posúdiť ale tak, aby aj ovca bola celá aj vlk sýty. Nie som vyznávačom filmov triedy sci-fi, ale tento film sa trošku vymyká aj z tejto rady. To, že Nemci mohli obsadiť Mesiac sa zdá byť celkom reálne veď už v závere 2. svetovej vojny odskúšali lietajúce taniere a mali aj obrovské vesmírne vzducholode. Ale do tohto sa musí zamiešať aj ďalšia veľmoc USA s černochom, ktorý zaručene bude spĺňať kritéria árijskej rasy a keď už je tu Amerika tak isto iste sa bude bojovať aj o nejaký vzácny plyn, napr. Helium 3. Takže metódou povrchného humoru, irónie, pohŕdania a posmeškov zistíme, že to čo je v tomto filme ponúkané, ako sci-fi je v skutočnosti každodenná realita v bežnom živote aj na Slovensku. ()

SaNcHeZ_cz

Náckové přicházejí! Iron Sky je překvapivě daleko lepší, než by se člověk odvážil po všem slibech a odkladech doufat. Nacisté baví a vy se budete bavit s nimi. Jednotlivé scény se trefují do černého, i když v absurdních rozměrech. Téhle over-the-top jízdě od začátku do konce chybí však vnitřní soudržnost scénáře, který spíše než jako lepidlo jednotlivých vydařených výstupů funguje spíš jako hlušina v pozadí, která je přítomna jen do počtu. Tak jako tak to šlape a hodina a půl uběhne rychleji než stihnete říci Meteorblitzkrieg. Navíc je snímek ukázkou toho, že když se chce, dokázat jde všechno. I vypracovat z počátku amatérský snímek na úroveň kinofilmu, který se v konkurenci nemá vůbec za co stydět. [60%] ()

MartinezZ

Tak trochu zklamání, čekal jsem mnohem více ujetější úchylovinu. Ve výsledku je ale ve filmu jen několik skvělých narážek a zbytek postrádá promyšlenost a fortel. Těch 90 minut je tak ve výsledku překvapivě až až. Konec mohl být jen u oválného stolu. ()

pools

Nevyužitý potenciál který unudi k smrti. Udělat z toho romatickou komedii, to bych čekal od američanů... Za celou dobu sem se zasmál asi třikrát. A nejdebilnjší komentář dnes vyhrává: killda! Gratulujeme! ()

Ozo

Jo, bohužel jsem další z těch, kdo čekal něco jiného. Dvě hvězdy za jeden podařený vtip (ne, není to ten se Severní Koreou, napovím, že se týká Finska), slušnou bitvu ve vesmíru a za všechno, co se odehrávalo během prvních čtyř minut. ()

Paxxx.cz

Naprostý souhlas komentem kolegy a kámoše mikino00 (hlavně s částí o Julii Dietze :-) ) a to do poslední tečky ;-) i když u mě trochu s jiným hodnocením 6/10. ()

Korbitch

Tenhle film je jako dokonale slepená rozbitá váza. Drží to pohromadě, ale vy stejně víte, že je mezi tím tuna lepidla, aby se to nerozpadlo na sračky. Rozjezd to má snad ještě pomalejší, než lokálka českých drah a na to, že to má být komedie, je to teda hodně málo vtipný. Politická satira je sice dohnána téměř k dokonalé zvrhlosti, ale jak jsem řekl, drží to pohromadě jen tak tak. ()

agentmiky

Necelou polovinu filmu jsme viděl už před těmi třemi roky,ale přišlo mi to totálně přes čáru,a proto jsem to vypnul.Dnes jsem se k tomu dostal opět a film jsem tedy dokoukal,i když mě chvilkama popadlo nutkání ten film vypnout a ihned vymazat,ale překonal jsem se.Nápad je fakt skvělý,proti němu nic nemám.To zpracování už nic moc,ale pár vtipů tam bylo dobrých.Ta změna hlavního hrdiny mě opravdu překvapila,ale víc k tomu říkat nebudu,nechte se překvapit.Götz Otto je opravdu dobrým německým hercem,což ukázal i tady.A konec,ten mě dostal nejvíce.Hodnocení:60% ()

Lamiczka

Hej, nápad dobrý. Ze začátku to i vypadalo, že se člověk zasměje - to když na odvrácené straně Měsíce, ovládané nacisty, zajmou amerického astronauta a zjistí, že je to černoch. Smích ovšem záhy přechází v jakousi křivou grimasu. Protože nejen, že je celé zpracování nastříhané tak jak to asi klukům ve střižně přišlo pod ruku, ale i herci jsou béčkový, trikově je to taky odbyté. Takže je to taková sci-fi, akční béčkovina s nacistama, odběleným černochem a rádoby parodie na americké hrdinské snímky. ()

Praxis

Neskutečně zábavná blbina plná satiry a narážek na Ameriku ve své nejčistější podobě. Meteorblitkrieg a George Bush včetně starwarsovské střílečky ruléz. 60% ()

Wysch

Musím přiznat, že některý scény (hlavně teda ty závěrečný včetně souboje družic a jiný vesmírný havěti) mě fakticky bavily a dostaly a i ta poslední scéna mě řádně dostala, ale ta přehnaná snaha bejt za každou cenu šílenej a supr cool film mě minula. Iron Sky je ale v každým případě hodně zajímavej film, kterej ovšem kromě tý prvoplánový šílenosti zazdívá i celá řada nelogičností, který buď měly bejt braný s nadhledem, nebo logicky vysvětlený. ()

O.Peta

Někde jsem četl, že práce na filmu trvala 6 let. Přesto mi přijde nedotažený. Má to pár náznaků a narážek, ale občas je to až moc přehnaně nucený. Po stránce vizuální ale klobouk dolů, za takový prachy, se kterými si museli vystačit, by Bay nenatočil ani kraťas. S přihlédnutím ke krásné Julii Dietze dám 3, ale jinak spíš zklamání. 60% ()

JJ.Gibson

Co čekat od filmu, který vychází z toho, že náckové ve 45pátym odletí na měsíc a vybudují tam základnu a po 70letech se chtějí vrátit a dobýt svět?? Já bych od toho čekal pěknou ptákovinu!!!! ALE Iron Sky mě skvěle pobavil!!!! Měl nápad, měl spád, měl Julii Dietze :) a byl více než originální! Nad některými scénami jen nevěřícně kroutíte hlavou a usmíváte se. Nejlepší je, neustálé srovnávání minulosti s přítomností a to mě bavilo asi úplně nejvíc. Nic jsem od tohoto dílka nečekal, ale dostala se mi výborná zábava, která se jen tak nevidí!!! ()

Davson

Takhle to vypadá, když internetového geeka a fanboye pustíte od monitoru ke kameře a necháte ho realizovat všechny jeho popkulturní fetiše a obsese. A vznikne tak jeden z těch filmů, které nalákají zajímavým nápadem i nápaditým trailerem, ale přestanou bavit po 30 minutách a ke konci člověk už je protáčí panenky a zoufá si nad dalším zmařenou šancí. Vuorensola postrádá jakoukoliv sebekontrolu a jeho zoufale nevyvážený a nekonzistentní film je tak jen vršení popkulturních odkazů, upocených vtipů a doslovných (a tudíž nefungujících) satirických momentů. Když ve filmu vídíte scénu identickou s tou se zuřícím Hitlerem z Pádu Třetí říše, která byla na YouTube zparodována nesčetněkrát, víte, že je zle a na nějakou chytrou satiru si můžete leda tak nechat zajít chuť. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů