Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

poz3n

Tak co tu máme. Nácky na Měsíci, Nácky a létající talíře, Nácky a vesmírné zeppeliny, scénu parodující Pád Třetí říše, opravdu vtipné scény ze zasedání OSN (obzvláště scéna se Severní Koreou a Indií) a opravdu sexy Renatu v náckovských kostýmkách (uniformy jsou sexy nejen na mužích). Celkový nápad s Nacisty na Měsíci je výborný a kdyby se to pojalo i jinak než jako béčková sci-fi komedie, tak by z toho mohl být epický biják (já bych si to klidně představil jako vážné sci-fi s nějakým pořádným scénářem). 6/10 ()

honajz

Zajímavý nápad, snažící se být tak třeskutě parodický, až je zcela bezpohlavní, bez chuti a zápachu. Triky jsou pěkné, ale děj je i na parodii neskutečně stupidní a vleklý, vtipy nevtipné, navíc se schéma opakuje stále dokola. ()

Pítrs85

Iron Sky über alles? Bohužel ani náhodou! To je tak, když očekáváte filmový zážitek roku (OK- aspoň čtvrtroku ;-) a nakonec dostanete film tak neoriginální a ve své podstatě hloupý, že vám nezbude nic jiného, než jen žehrat, jak mohli filmaři pohnojit tak neotřelý nápad, jakým se fašisté na Měsíci zdáli být. Scénář- tady bude zakopaný pes, jelikož vše ostatní tu funguje celkem obstojně. Výprava a efekty jsou, když vezmeme v potaz, že se počítalo každé euro, na vysoké úrovni a vypadají docela obstojně a reprezentativně (tu kousek jak ze Star Wars, támhle zas máme pro změnu Den Nezávislosti). Hudba od Laibach se k tomuto snímku hodí naprosto dokonale. Herecké výkony trošku slabší (spousta velmi nesympatických charakterů s prezidentkou a její poradkyní (či co to bylo) v čele. Árijská matka rodu byla až nepochopitelně "amerikoidní". Alespoň, že Mr.Washington byl tím správným "kick-ass" sympaťákem), ale Udo Kier, ač v roli nevelké, nám to za všechny vynahrazuje. Humor tu v podstatě tvrdí muziku, různé popkulturní odkazy střídají ty historické a nad vším vládne rukou pevnou a neotřesitelnou matička satira (především vůdcové všemožných mocností tu dostávají za uši a jak jinak- vévodí jim ti z JůEsEj. A co na to Kim-Čong-Il?) Iron Sky aneb jak z kultovního námětu, který mohl nadzvednout masy ze židlí, udělat popcornový letní blockbuster pro fanoušky Transformerů a podobných radovánek. Holt si budu muset na režiséra, který se nebude bát nedělat z fašounů parodii, ještě nějaký čas počkat... Každopádně už vím, kdo nám nechává ony záhadné kruhy v obilí- houby ufouni, fašisti to jsou :-) ()

AlfaNumerO

Pokud k filmu divák přistupuje trochu s odstupem a dá mu šanci, může ho jenom mile překvapit a potěšit, což se u mě naprosto potvrdilo. Sorry, ale dealbinizer je jednou z nejlepších záležitostí, které jsem kdy ve filmu viděl. Končím 5***** ()

SOLOM.

Spíše než nadšení pociťuji po zhlédnutí tohoto filmu zklamání. Dle některých reakcí na netu jsem očekával kulervoucí scifi komedii/parodiii a dostalo se mi dosti jakéhosi zmetku s několika opravdu povedenými scénami, hláškami – ale příběhem plným tak stupidně trapných scén, u kterých se nedalo smát ani nuceně. Jasně bylo tady pár dobrých hlodů, dvě sexy herečky Julia Dietze - Peta Sergeant – ten černoch taky nebyl zas až takové herecké poleno, Udo Kier potěšil, ale to byla jen slabá náplast. Větší píču co hrála americkou presidentku, jsem už dlouho neviděl, zas ale pobavil ten mezinárodní sněm a následné vesmírné transformování satelitních družic či vesmírných stanic v bojové plavidla. Samotný nápad byl bezesporu zajímavý, bohužel tu dost často prohrávala vtipnost nad trapností a stupiditou. PS: a absolutně jsem nepochopil, proč něco takového může mít recenzi na hororovém blogu (Horor-web.cz) – když o horor se tady nejedná ani omylem! Nebýt množství dvojsmyslných narážek a těch několika povedených scén – vtipných hlášek, vlepil bych tomu těžký podprůměr. 40% za kvalitu filmu + 10% za ty sexy dvě herečky. Zavírám obě oči a dám tedy ve finále 50%. ()

eraserhead666

Když jsem v Howardu četl Obitusovui recenzi na tenhle film, moc se mi jí nechtělo věřit. Nakonec jí musím dát za pravdu. Nečekal jsem od toho filmu moc, prakticky mě zajímal hlavně proto, že do něj hudbu dělali Laibach, ale i tak jsem byl dost zklamaný. Pár pravdivých rýpavých vtípků na Amíky sice pobavilo, ale smrděly levností. Celkově dost velká nuda, tradičně digitálně sterilní a šedivě bezbarvá. ()

Beastmaster4

Perfektní "parodie" na vnímání nacistické doby a hlavně na doznívající uzurpátorství, které je v dnešním světě maskováno za lidskou tváří všech národů a nejvíce tím americkým. Trefně pojaté sci-fi, které má sklony odvádět pozornost od žádoucí linie filmu, ale i tak je svým způsobem svěžím vánkem ve filmovém průmyslu. Čekal jsem, že půjde o sci-fi komedii, kde bude vizuální kvalita hodně slabá na úkor ideologického odkazu. Bohudík tomu tak není a film má tak co nabídnou jak vašim mozkovým závitům, tak očím....jde o perfektně zvládnutý mix několika filmových hitů. Nejvíc mě praštila hudební doprovod při scénách, které pospolu byly jak vystřižené ze STAR WARS :-D.....Jestli Německo a USA nebyli po boku ve filmu nikdy zesměšněni, pak v IRON SKY 100% ano a přátelé divte se, lépe z toho vychází nacistické měsíční německo. Že by nám Timo Vuorensola chtěl sdělit, že se doba až tak moc nezměnila?! Nebo že by cíle dnešních velmocí byly sice na oko humánnější, ale v nitru stejně prohnilé?! Každý ať si odnese to své. Já jsem se každopádně dobře pobavil a přitom i trochu zamyslel :-) ()

becki_tu

Ač je to jeden z největších aspirantů na WTF film roku, najdou se zde vcelku originální a humorné nápady. Za všechny budu jmenovat nekončící parodii a snůšku narážek na americkou politiku, případně USA jako takovou. Nejde o film, který by obohacoval divákův intelekt nebo dokonce přinášel historická fakta. Jde o nenáročnou filmovou jednohubku, která se může překvapivě pochlubit dobrými digitálními efekty, je krátká, ale víc, než co bylo zmiňováno výše, zkrátka nenabídne. ()

JASON_X

Roztomile pokleslá a fantasmagorická zábava. Nebýt toho konce, bez váhání pětkuju. Mám ale podezření, že se nám tvůrci v závěru snažili podstrčit jakési zakuklené poselství o míru, pravdě a lásce, čímž trochu pokazili dojem z předchozího nádherně šíleného děje. Jinak ale spokojenost - skvělý námět, nečekaně povedený vizuál se zdařilými trikovými scénami, hrubý humor (vybělený negr, primitivní a válkychtivá americká presidentka, scény z OSN), k tomu dobře zvolení herci (Götz Otto, Udo Kier) i herečky (moc se mi líbila Julia Dietze, i když to byla hnusná zrádkyně a prznitelka árijské rasy, no a Peta Sergeant byla skvostná) a potěšilo mě i to, že Němci mluvili německy a ne anglicky, jak by tomu jistě bylo v neevropském, americkém filmu. Jen mě mrzelo, že ti protivně samolibí amíci vyhráli příliš snadno a chudák Götterdämmerung měl podobný osud jako křižník Bismarck. ()

MáŠa

Když se před lety k tomuto objevil "fiktivní" trailer, byl jsem nadšen. Když podle něj začal vznikat film, měl jsem radost. Ale co z toho vzniklo, je úplná blbost. Nevyrovnaná, neukotvená, ani nevím, co je to za žánr. Něco jakoby ha-ha sci-fi, jenomže ten humor moc povedený není. Pár povedených nápadů / hlášek, jinak slabota. Celé je to navíc nerealistické. A tím teď nemyslím, že by na odvrácené straně měsíce měli základnu nacisti. To je z toho nejrealističtější. Ale to všechno kolem působí divně. Hlavně kupa dementně se chovajících postav.... Až jsem přemýšlel, jestli to chci vůbec dokoukat. Takhle filmy vypadat nemaj. ()

Lucasion

"We come in peace!" O tom že film je především zásluhou fanoušků a jejich penízky a sbírka stojí za vznikem tohodle filmu psát nebudu. Je to obdivuhodný čin. Každopádně k samotnému filmu Iron sky, film je absurdní sci-fi komedie, která si nebere žádné servítky. Hrozně mi to připomínalo zběsilou akci loňského léta Sucker Punch a toto je taková směsice Star Wars a právě Sucker Punch. Film si dělá srandu samozřejmě z nacistů, ale zároveň a možná i především z američanů. Film je zkrátka zvrácený, připitomělý a parádně udělaný. Musím taky vyzdvihnout parádní soundtrack a Julii Dietze v hlavní roli, je totiž nehorázně sexy. Bohužel nízké hodnocení má zde především, že lidé nejspíš očekávali akční sci-fi. Na Iron sky musíte jít s nadhledem a potom si ho parádně užijete. Iron sky je zkrátka luxusně zvrácený film, zároveň taky absurdní s pořádnou dávkou parodie a satyry. Budete prostě nadšeni. PS : Meteorblitzkrieg je vážně parádní! (83 procent) ()

Morholt

Hodně rozporuplné. V jedné chvíli fantastická satira s parodickými prvky a v té druhé nic neříkající nuda, mrhající svůj potenciál. Nicméně hodnotím spíše pozitivně, především díky náklonosti k dané tématice a taky za vynikající postavu tupé americké prezidentky. Něco mi říká, že tenhe film se Sáře Palinové asi moc líbit nebude. 60% ()

mm13

Nenormálne veľa hodín nad tým presedeli. Asi tak 30 minút, odhadujem. A že by si taký nápad zaslúžil aj mesiace práce, kým by padla prvá klapka! No ale nič, aspoň že dobrý koniec tomu nacistickému fetišu dali. (a pozerám že to má aj Director's cut... tak niekedy, príležitostne...) ()

TheJokerCZ

Přetrpěl jsem prvních 30 minut a následně jsem to musel vypnout. To se mi povedlo jenom u jednoho filmu (Sucker Punch). Co to proboha je za slátaninu? Chtěl bych tomu dát ještě jednu šanci, takže se na to někdy podívám znovu, ale zatím je to za 1*. 2/10 ()

Genero

Orlice přistála a je to malý krůček pro árijce, ale obrovský skok pro Říši. Kde jinde se totiž lépe skrýt před očima slídivých židů, zákeřných cikánů nebo dokonce, Gott mit uns, zasraných homosexuálů, aby neobjevily nejmodernější počítač, který se Prozřetelnosti podařilo vměstnat do velikosti jediného hangáru (!). Že na odvrácené straně Měsíce stojí děsně tajná základna, ve které nacisté poklidně kují pikle, budují svou novou, lepší Čtvrtou říši a jako první na to kápne zrovna ugandoamerický astronaut, je nápad za všechny říšské marky. Přijde mi natolik originální, až filmu odpustím i to, že disponuje veškerými důležitými atributy slaboduché, dementní a místy trapné píčoviny. Zvedání pravice ještě nebylo tak potřeštěně zábavné a třikrát jsem se hurónsky zasmál, až mi spadl ze zdi indický symbol štěstí, himmler hergot. Renata je vážně kus, dokonce si pohrávám s myšlenkou, že nahradí na postu největší německy hovořící vulvy slečnu Ute z Karl-Marx-Stadtu, která mi dovolila 16. července 1988 sáhnout pod koberec na lentilky. ()

RelaxMan

Po shlednutí prvního traileru jsem se na tenhle film neskutečně těšil. Bohužel celkový výsledek je pro mne docela velký zklamání. Mám rád fikce, mám rád spojení nazi a sci-fi ( Hellboy, Captain America, Fatherland, Zítra vstanu a opařím se čajem atd. ), ale tady to prostě moc nefunguje. Dialogy jsou trapné, místo toho aby byli vtipné. Julia Dietze a Udo Kier sice hrají dobře, ale většina herců těžce přehrává. Co ve filmu funguje relativně dobře, jsou záběry odehrávajicí se na Měsíci, ale záběry ze Země jsou příšerné. Film je to sice krátký, ale místy je taková nuda, že působí někdy i docela dlouze. Jsou zde, ale věci, které se mi líbí, např. námět, tak ten je fakt originální, bohužel těžce nevyužitý. Spokojen jsem byl i s vizuální stránkou, kostýmy, rekvizity, triky a soundtrackem. Film se, ale musí hodnotit jako celek a proto nemohu dát víc než 2 hvězdy. ()

Lacike

Je to taky nemastny neslany mix parodie a satiry v poloprofesionalnom / poloamaterskom prevedeni. Karikatury nacistov mi pripadali roztomilo zabavne, ale karikatury americanov boli neznesitelne. Scenar vyzera ako keby o narychlo zbuchali, takze nie je prilis konzistentny a hlavne obsahuje prilis malo skutocne dobrych vtipov a satirickych postuchnuti. Medzi klady patria sceny vesmirnych bitiek, ktore nemaju daleko k spickovym velkofilmom. Nakoniec sa to raz dalo pozriet, ale mal som pocit, ze film trva minimalne 2 hodiny, takze druhykrat to uz vidiet nechcem. Dalo sa z toho vytazit ovela viac. Nabuduce by sa mal reziser venovat rovnako starostlivo vyberu scenara ako sa venuje trikom. 5/10. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů