Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

maseer2

laciné triky bych tvůrcům vzhledem ke skutečnosti, že byl film financován pomocí crowdfundingu, odpustil.. celkovou nezáživnost, dementnost a "nijakost" už ale ne.. po vcelku zdařilém tajemném začátku se to prostě zvrhlo v totální béčkovou slátaninu se zdánlivě nekonečnou stopáží.. a to jsem se po prvních ohlasech tak těšil.. ()

6thSun

Skvělý start, několik ultravtipných hlášek (např. když americká prezidentka řekne: "II. světová válka byla jediná, kterou jsme vyhráli poctivě."), celkově se to ale utápí v přílišné absurdnosti a nakonec z toho vyleze jenom lepší průměr. 65% ()

Gary

Je tam několik geniálních vtipů a úžasných nápadů, ale jako celovečerák to prostě ne(in)funguje. Hvězdička navrch za überdrsného Uda, který tam měl být prostě víc (a mezi námi by si vlastně zasloužil lepší role v lepších filmech)! 50% ()

malylada

Hodně originální nápad pro pestrou popcornovku a po akční stránce, vizuálním zpracování se to do jisté míry povedlo. Bohužel nadsázka, přílišný humor mi nesedl a kecacích zdlouhavých pasáží bylo přespříliš. Jediný, komu jsem žral hlášky, byl černoch přeměněný na árijce. Kdyby se režisér držel na uzdě a věnoval se více destrukci země, kosení nácků, udělal by lépe. Mnohem více jsem se filmem pro nudil, než si ho užíval........4/10 ()

bouncer

Timo Vuorensola už svým Star Wreckem ukázal geniální talent. Zde si mohl dovolit nechat bězet svoji fantazii a přijít s něčím originálnějším než parodií, něčím nákladnějším než amatérským filmem a myslím, že se mu to povedlo. Úžasně stylizovaná sci-fi komedie/satira, kde z těch TOP-COOL témat chybí jen zombíci. Film bohužel ale nemá takový náboj, tempo a drive, jaké by bylo potřeba k dokonalosti. Objektivně za 3*, ale moje staré já mě nutí přidat jednu navíc... ()

Avalon820

Že tento film nelze brát vážně asi není třeba připomínat, ale na můj vkus je v takovéto podobě příliš blbý i na blbost. Námět je zajímavý, ale je pojat vysloveně divně, efekty a vizuál obecně jsou sice pěkné, ale po 15ti minutách to přestanete vnímat, zoufale nesympatické postavy hned omrzí, vtipných vtipů bych spočítal na prstech jedné ruky... Tvůrci se museli opravdu hodně snažit, protože unudit diváka na ploše necelých 90ti minut s rozpočtem nějakých 7,5 milionu euro je skutečně husarský kousek... Ne, nemohu si pomoci, ale tohle se zkrátka a dobře nepovedlo, ačkoliv možnost na úspěch tu byla. A velká. ()

st.ranger

I přes velice zajímavý nápad a jasnou satirickou orientaci je výsledek nekoukatelnou smrští podivných scén, kdy další a další dění naprosto postrádá logiku. Potenciál ohromný, ale utopen v tragicky prázdném scénáři. Velké zklamání. ()

Johny_fork

Náckové z odvrácené strany Měsíce chystají útok na Zemi. Vynikající úvod, kdy jsem se napůl chechtal a napůl měl takovej ten WTF pohled. Satira, na kterou Iron Sky sází, se dala dotáhnout ještě dál a možná by tam nemuselo být tolik dějových zvratů a přesunů. Ale jako husťárna:). ()

Terva

CITÁT - Hustone, Hustone!!! Máme velký problém!!.......... Černoch v kosmu, presidentem Spojených "Fuck" států je žena, funguje ministerstvo rasové kontroly a Třetí říše se nachází na odvrácené straně Měsíce - síla - vysoký potenciál pro dobrý film. Snímek obsahuje srandu, ironii, dobrou hudbu a zajímavé nápady. Kosmické vzducholodě je jeden z těch dobrých a velmi povedeně realizovaných nápadů. CITÁT - Škoda, taková hezká holka. Budu ji muset zabít později........... Ne - kurva - uvěřitelné. Krásný je úder "UFO" na New York. Já jsem totálně spokojen a už teď asi v půlce příběhu vím, že se na to minimálně dvakrát ještě podívám. CITÁT - Do prdele, je to pořád a pořád lepší........... Asi nejvíc jsem se zasmál u scény při které je použita hudba Shark Attack ze Spielbergových Čelistí a nejvíce mě zamrazilo u konce filmu. CITÁT - Braňte Helium 3!!!........... Velkou část hudebních doprovodů má na svědomí skupina Laibach. Vydržte až na samotný konec titulků, je tam malý "dovětek". VIDĚNO 13. SRPNA - REŽISÉRSKÁ VERZE: CITÁT - Přicházíme v míru....... Ve filmu jsou použity záběry z filmu Diktátor s Charlie Chaplinem. Hlavně ta scéna kdy si CH. CH. hraje s globusem.V 52 minutě je mrazivá scéna a jako potvrzení mrazení tu zazní celkem černý hudební doprovod skupiny Laibach, která vlastně má na triku soundtrack k filmu. Z tohoto momentu by byl povedený videoklip. CITÁT - Nechte Zemi vybuchnout v plamenech........... Předzávěrečné titulky jsou krásné a nechte kameru doletět až k Marsu, je tam překvapení- Pak za dalšími, závěrečnými titulky je ještě něco. CITÁT - Uvědomujete si, že se líbáte s černochem?...... ()

MoiJe

Ked uz nic, aspon uz zase viem, ako sa citia divaci, co z jazyka filmu poznaju len par slov, a musia sa spoliehat na titulky. ()

evilmind

Nacisté, ukrytí dodnes na odvrácené straně měsíce, to je prostě děsně cool nápad. Fungovalo by to nádherně jako obraz, jenže film, to jsou pohyblivé obrázky, a tak je třeba k sebelepšímu nápadu přidat ještě něco, čemu se zpravidla říká scénář - a což je de facto další série dobrých nápadů. U Iron Sky ale zůstalo jen u toho prvního, a využití nacistů pro divnou politickou satiru asi většinu diváků, které ta prvotní myšlenka nadchla, znechutí. Jistě, párkrát jsem se zasmál, tedy spíš ušklíbnul, ale žádný z politických vtípků nebyl sám o sobě moc originální, a občasné prostřihy na nestvůrné nacistické vesmírné lodě bylo jen přisypávání další soli do otevřené rány, a připomínání toho, jak jsme si asi většinou představovali, že to bude vypadat. Osobně jsem hluboce zklamán, a v kině bych požadoval vrácení vstupného. ()

JohnCZ

Úžasně brakové sci-fi s naprosto nebrakovým vizuálem a luxusní hudbou. Vtipná satira, která ale rozhodně nevyužila svůj potenciál a trpí určitou nevyrovnaností. Úroveň zábavnosti je ale vysoká, takovéhle retro jsem tu od filmu Svět zítřka neviděl. ()

Marek1991

Mne táto zlátanina vtipná neprišla. Vôbec mi nevadil vizuál, predsa bol to nízkorozpočtový snímok. Začnime však od úvodu, čím budem trochu spoilerovať. Američania pristanú na Mesiaci s tým, že vztýčia vlajky s ich prezidentkou a heslom podobnému tomu Obamovmu, no v akomsi budúcom čase, keď ľudia majú technické novinky, ktoré mi bežní ľudia ešte nemáme a v čase, keď by už mali mať kvalitné rakety, ktoré by už dávno zmapovali odvrátenú stranu Mesiaca, kde by našli to nacistické stredisko, kde si v kľude dýchajú a nažívajú ľudia. Inak to s tým UFOm na mňa vtipne nezabralo, ani to akou rýchlosťou sa dostali na Zem s tým, že na Mesiaci boli už od roku 1945 a pritom nemali ani poriadne počítače. Samozrejme trochu poodhalili blonďavú Nemku, astronaut bol černoch a po prílete sa prepravovali starším Volkswagenom, ktorý v tých časoch určite nebol takýto. Pobavilo ma akurát to so Severnou Kóreou, Indiou a stanicou Mir, ale to nestačí ani k jednej hviezde, pokiaľ je to takáto radikálna hlúposť. Navyše nezmyselne vyzerajúce atómové zbrane. Nezmyselné hviezdne vojny, pokiaľ som dobre počul aj zlá nemecká hymna, chlapík prežije zásah elektrickým prúdom a zomrie po vrazení opätku do čela, ktoré sa radí medzi najsilnejšie kosti v tele. To s tým chemickým prvkom a treťou svetovou vojnou však bol taký krutý humor, ktorý to zachránil a u mňa predsa tú jednu hviezdu, aj keď ide o zjavný a čudesný multikultúrny film. ()

Hoyt

Docela škoda mohla z toho být celkem bomba, kdyby se to dostalo do správných rukou. Nadruhou stranu na to, že to není americký to docela ujde. Nápad je velmi originální ale scénář se mi zdál nedotažený. Pár vtipů pobavilo hlavně od prezidentky a nejvíce rozhovor dvou Němců o hambatých fotkách. ()

corpsy

Šikovnúčka tortička ako od psíčka a mačičky, robiaca si prču od všetkého možného od politiky až po kinematografiu. Formálna stránka je len máličko nedokonalá, paradoxne však vystihujúca podstatu béčkových filmov, do ktorých sa to všetko naváža asi najviac. Mať to však lepší príbeh ( výborné postavy tu predsa len blúdia iba kade tade ), hodnotenie by išlo strmo nahor. ()

liquido26

Film, který nepostrádá dobré béčkové nápady - náckové na Měsíci, bílý černoch, vesmírná loď se jménem USS George W. Bush, ale i když jsem neměl pocit, že by se tvůrci brali nějak smrtelně vážně, nemůžu říct, že bych si to užil jako nějaké pěkně trhlé guilty pleasure. Zábavných momentů je tu pouze pár. Co se ale fakt povedlo byl design interiéru náckovské základny na Měsíci. ()

ConanVJ

Iron Sky je parádní Sci-fi komedie, ve které je spousta vtipných situací (např. parodující scéna z filmu Pád třetí říše) a pěkných efektů (hlavně finální vesmírná bitva). Podle traileru by člověk čekal víc akce než ve filmu je, ale i tak je to filmek, u kterého jsem se nenudil a pobavil jsem se. Za mě 80% :) ()

F.man

Přehypovaná jednoduchost, která má sice super nápad, ale kromě několika málo skvělých fórů toho nemá vlastně moc co nabídnout. Ano crowdsourcovaný film je fajn, tleskám, nacistům z měsíce a jejich meteorblitzkrieg asi taky ale dál? Šlo si s tím vyhrát výrazně, ale opravdu výrazně více. All presidents who start a war in their first term get re-elected. ()

Kryton

Film si neví rady. On totiž skáče mezi žánry parodie - satiry - scifi - nazi konspirace - absolutní brak. Díky tomu se objeví pár vtipných scén (Severní Korea postavila tyto letouny), ale povětšinou dochází k neustálému zírání na tupost předlohy a jejich protagonistů. Je určitě poznat, že efekty (tam se soustředili síly) dokážou místy slušně táhnout, ale pokud se pak musí koukat na vyběleného čerchnocha, který si myslí jak je vtipný? Nemluvě o tuně chyb, které film vlastní a předvádí. Pokud zde někteří zmiňují Sky Captain, pak tomu se to nevyrovná ani za mák. Dvě hvězdy to má zaslouženě - efekty, scény v OSN a tu třetí dám za Julii Dietze, která měla to své R velmi rajcovní. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů