Reklama

Reklama

Kings

(seriál)
všechny plakáty
Drama / Sci-Fi
USA, 2009, 9 h 16 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvůrci:

Michael Green

Hrají:

Ian McShane, Christopher Egan, Susanna Thompson, Allison Miller, Eamonn Walker, Sebastian Stan, Dylan Baker, Wes Studi, Sarita Choudhury (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Moderní zpracování biblického krále Davida. Válku mezi dvěma zeměmi ukončuje až odvážný čin obyčejného farmáře Davida, který se nebojí postavit před nepřátelský tank. Jeho čin ho dostává až ke dvoru krále Silase, krále království Gilboa, a stává se významným článkem ve vyjednávání mírové dohody s Gathy. David je několikrát podroben královi zkouškami a ani Bůh ho nezapomene pořádně prověřit. Stane se z Davida následovník krále? Zamiluje se do někoho krásná princezna? Uvidíme, jak se biblický příběh vyvine v moderní době, kdy se neválčí praky, ale tanky. (tlkounev)

(více)

Recenze (35)

Mertax 

všechny recenze uživatele

Seriál v telegrafických poznámkách, se spoilery. E01-02: 90 % velmi silný rozjezd s jímavým finále bez laciného dojáku, E03: 80 %, E04, večírky, nevěry, jen osobní rovina, 70 %. E05: politické pletichy (Port prosperity). Nefunguje to, revoluce části národa má odehrávat v jedné místnosti s pěti lidmi? Až příliš chudé. E06: docela povedeny Soudný den, konečně se neřeší Davidův bratr, 70 %. E07: vrcholí rozepře mezi Davidem a korunním princem, 65 %. E08: psycho díl se smrtí a flashbacky 70 %. E09: milostné trable mladých milenců, hmmm, 70%. E10: pomsta krále Davidovi, nic moc, 65 %. E11 soud s Davidem nabírá grády! 75%. E12: nečekaný zvrat, Silas postřelen, ale přežije, 80 %. E13: škoda otevřeného konce a že seriál předčasně skončil, 75 %. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Slušná porce politiky namíchaná do rozhodně skvělé kostry příběhu a já musím říct, že těch 13 (12) příběhů jsem se opravdu skvěle bavil. Snad jen závěrečný díl (New King, pt. II) byl trochu natahovanější, přesto velká škoda, že takto rozehraný příběh už se nedočká žádného pokračování. Nejlepší epizoda: 1x11 - Javelin ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Originální idea biblického orámování politického dramatu v dnešním světě. V čele je mocný a nesmírně charismatický král (klobouk dolů pro Iana McShane) s těžkým bříměm ultimátního vládnutí a všestranného rozhodování doslova o všem důležitém ve smyšleném, avšak realistickém městě Shiloh. Politika záhy ustupuje charakterům - srdcem i mozkem seriálu jsou mocní mužové - někteří mocní reálným vlivem, bohatstvím a postavením, jiní mocní svou neposkvrněnou osobnosti a čistým duchem... Udělat, co je správné, riskovat život pro dobrou věc, dodržet slovo a nezříct se přísahy, ctnost nadevše, ale také položit oběť a činit těžká, nepopulární rozhodnutí v zájmu vyššího poslání - o tom jsou Kings, v tom tkví jejich epičnost a síla. Po zhlédnutí tohoto seriálu mám chuť rozvážným krokem vykráčet ven, pohlédnout vstříc Slunci a pocítit, jak se i na mé hlavě zformuje koruna z hejna motýlů... Silné 4*. 8/10 ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Skvělá minisérie podle biblického příběhu zasazená do dnešní doby. Nebylo dílu, po kterém bych nezůstala v čirém úžasu. Kings jsou plní magické atmosféry, inteligentních dialogů a jedinečných herců s Ianem McShanem v čele. Na výpravě je štědrý rozpočet hodně znát a výsledkem je úžasný filmový look. Kings nechybí dávka poetičnosti a originality, zrušení zamrzí. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Západ prostě nemá rád chytré seriály, tak to je. Když se konečně jednou objeví něco skutečně originálního, je to zpravidla zaříznuto po první sezóně... and here we go again. Ian McShane exceloval už v Deadwoodu a nejinak je tomu tady. Postava krále Silase je napsaná podobně mnohovrstevnatě a opět z něj charisma srší, kdykoli vstoupí na scénu. Ale nejen on. Pořád nechápu, jak se povedlo NBC vyprodukovat něco takového. Minimálně pilot, mj. podkreslený líbezným hlasem Lisy Gerrard, působí spíše jako dražší a rozvážnější kabelovková produkce. Super kamera, super atmosféra i vizuál. Extrémně zajímavý setting, kdy království Gilboa připomíná dnešní Spojené státy, ale reálie - od geografie, přes státní zřízení, úroveň fungování státu a infrastruktury, až po náladu ve společnosti - jsou diametrálně odlišné. Seriál si udržuje unikátní opar tajemna, kde divák ani pořádně neví kde a kdy se to odehrává. Alternativní svět. A že se jedná o převyprávěný biblický příběh, nechybí ani jisté, s citem a poetikou zakomponované náznaky... ehm, nadpřirozena. Trochu mě zamrzelo, že po sebejistém startu a důsledném budování světa a vztahů se seriál posléze trochu utrhne ze řetězu a některé zvraty na přelomu 9. a 10. epizody působí docela nepřirozeně. Na druhou stranu do finále se Kings řítí vyloženě po hlavě a v takovém tempu, že mu může většina seriálů jen tiše závidět. Zrušení ohromná škoda, nekončí to vyloženě nějakým otravným cliffhangerem, ale otevřené to je značně a rozjeté to bylo fakt dobře. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (3)

  • Latinský nápis: "Ab uno disce omnes" na zadní stěně  zasedací místnosti krále Silase (Ian McShane), znaměná: "Z jedné věci se nauč vše". (Eli.Wallace)
  • Okolo 21. minuty poslední epizody "The New King, Part 2" se mění dělo u tanku stojícího za Silasem (Ian McShane). Při záběru zezadu je na dělu úsťová brzda, zatímco u záběru zepředu chybí. (Eli.Wallace)
  • Vojenská vozidla království Gilboa jsou ve skutečnosti vozidla švédské armády. Jedná se především o sérii Volvo C300 i s původními barevnými vzory a poznávacími značkami. (Eli.Wallace)

Reklama

Reklama