poster

Kings (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2009, 9 h 16 min (Minutáž: 42–43 + 1x83 min)

 • Revanx
  **

  Bohužiaľ, nezdieľam nadšenie väčšiny tu hodnotiacich. Dlhodobo čakám na seriál, ktorý by ukázal zákulisie tvorby politiky a získavania moci, teda na seriál, akým mal byť práve Kings. Lenže ono sa to zvrhlo - vôbec nejde o nejaké seriózne boje o moc či o tvorbu politiky, ale iba o obyčajné intrigy, ktoré sú aj tak absolútne nezaujímavé, v štýle on je teplý, on spí s princeznou či on má ďalšieho syna. Prirátajte k tomu otrasného a od reality odtrhnutého hlavného hrdinu, ktorý sa tvári neustále ako nechápavý Ken (partner Barbie), stupídnu princeznú, ktorá by mohla prežiť akurát tak v Disneylande, otravnú manželku a ešte otravnejšieho syna, niektoré úplne nelogické záležitosti (vyslanie princa chytať teroristu), prípadne úpornú snahu o odľahčenie (?čoho?) (tučný strážca, ukecaný strážca) - a je tu sklamanie ako hrom. Ešteže je tu skvelý McShane ako kráľ a Gath, ako seriálový Sovietský zväz. Škoda, toto malo na viac ako na Dallas z prostredia kráľovského dvora.(29.8.2009)

 • PanCitron
  ****

  Slušná porce politiky namíchaná do rozhodně skvělé kostry příběhu a já musím říct, že těch 13 (12) příběhů jsem se opravdu skvěle bavil. Snad jen závěrečný díl (New King, pt. II) byl trochu natahovanější, přesto velká škoda, že takto rozehraný příběh už se nedočká žádného pokračování. Nejlepší epizoda: 1x11 - Javelin(20.11.2010)

 • Anakinekcz
  *****

  Je opravdu škoda, že tento skvělý seriál nestrhl masové nadšení, které si bezesporu zaslouží. Skvělí příběh, který je však zatrhnut již v samém počátku, a tak nemá šanci se dále rozvíjet a vznášet se k seriálovému nebi jako motýl. Tento seriál byl pro mě vytrhnutím ze všedního seriálového světa, plného nadpřirozených schopností, nesmrtelnými agentů či nadpřirozených bytostí, který jsem si plnými doušky a až téměř nemrkajíc vychutnával, avšak každá vteřina neúprosně ubíhala jedna za druhou a hořká příchuť konce seriálu se stále přibližovala. 13 dílů je příliš málo a tak doufajíc někde v koutku duše doufám, že se tento skvělý seriál dočká pokračování, který se jistě zaslouží.(9.8.2011)

 • Urnungal
  *****

  Překvapivě výborný seriál. Při sledování pilotního dílu jsem zažíval pociti euforie, z právě nalezeného výtečného seriálu. Jedná se přeci jen o pohádkový příběh, ale je v něm něco, co jsem v dalším seriálu ještě nezpozoroval. Je až zarážející, že tento seriál byl zrušen z důvodu nízké sledovanosti. Nerozumím tomu, jak se tento skvost mezi seriály mohl stát pro diváky nezajímavým. LIdé dnes "konzumují" opravdu jen přeslazené příběhy upírů...(11.7.2010)

 • Unnamed
  ****

  Naivita, idealismus a oddanost se střetává s krutou pravdou a pragmatismem. Tolik zvratů jsem snad v žádném seriálu nikdy nezažil. Když jsem si na začátku namyšleně říkal, že vím jak to celé skončí, nemohl jsem se více mýlit, seriál si se mnou každých pár dílů pohrával jako kočka s myší a upřímně jsem si to užíval. A promiňte, ale Ian McShane je megaborec, nechápu, že jsem si ho nevšiml dříve, nebyl králem pouze obsazením do role, ale i hereckým výkonem. 4*(17.7.2013)

 • - Vojenská vozidla království Gilboa jsou ve skutečnosti vozidla švédské armády. Jedná se především o sérii Volvo C300 i s původními barevnými vzory a poznávacími značkami. (Eli.Wallace)

 • - Okolo 21. minuty poslední epizody "The New King, Part 2" se mění dělo u tanku stojícího za Silasem (Ian McShane). Při záběru zezadu je na dělu úsťová brzda, zatímco u záběru zepředu chybí. (Eli.Wallace)

 • - Latinský nápis: "Ab uno disce omnes" na zadní stěně  zasedací místnosti krále Silase (Ian McShane), znaměná: "Z jedné věci se nauč vše". (Eli.Wallace)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace