Reklama

Reklama

Kings

(seriál)
USA, 2009, 9 h 16 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvůrci:

Michael Green

Hrají:

Ian McShane, Christopher Egan, Susanna Thompson, Allison Miller, Eamonn Walker, Sebastian Stan, Dylan Baker, Wes Studi, Sarita Choudhury, Leslie Bibb (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Moderní zpracování biblického krále Davida. Válku mezi dvěma zeměmi ukončuje až odvážný čin obyčejného farmáře Davida, který se nebojí postavit před nepřátelský tank. Jeho čin ho dostává až ke dvoru krále Silase, krále království Gilboa, a stává se významným článkem ve vyjednávání mírové dohody s Gathy. David je několikrát podroben královi zkouškami a ani Bůh ho nezapomene pořádně prověřit. Stane se z Davida následovník krále? Zamiluje se do někoho krásná princezna? Uvidíme, jak se biblický příběh vyvine v moderní době, kdy se neválčí praky, ale tanky. (tlkounev)

(více)

Recenze (35)

Revanx 

všechny recenze uživatele

Bohužiaľ, nezdieľam nadšenie väčšiny tu hodnotiacich. Dlhodobo čakám na seriál, ktorý by ukázal zákulisie tvorby politiky a získavania moci, teda na seriál, akým mal byť práve Kings. Lenže ono sa to zvrhlo - vôbec nejde o nejaké seriózne boje o moc či o tvorbu politiky, ale iba o obyčajné intrigy, ktoré sú aj tak absolútne nezaujímavé, v štýle on je teplý, on spí s princeznou či on má ďalšieho syna. Prirátajte k tomu otrasného a od reality odtrhnutého hlavného hrdinu, ktorý sa tvári neustále ako nechápavý Ken (partner Barbie), stupídnu princeznú, ktorá by mohla prežiť akurát tak v Disneylande, otravnú manželku a ešte otravnejšieho syna, niektoré úplne nelogické záležitosti (vyslanie princa chytať teroristu), prípadne úpornú snahu o odľahčenie (?čoho?) (tučný strážca, ukecaný strážca) - a je tu sklamanie ako hrom. Ešteže je tu skvelý McShane ako kráľ a Gath, ako seriálový Sovietský zväz. Škoda, toto malo na viac ako na Dallas z prostredia kráľovského dvora. ()

PAVEK 

všechny recenze uživatele

Obrovská, obrovská škoda, že byl seriál po první sérii ukončen. Jak už bylo napsáno výše, na seriálové poměry to doopravdy je naprosto neskutečná záležitost. Navíc si seriál vybral mimořádně zajímavé téma, tudíž doopravdy neznám seriál, který by tomuto kousku mohl tematicky konkurovat. Fiktivní svět založený na reáliích politických zákulisních her. Především Ian McShine v roli krále je bezkonkurenční. ()

Reklama

Dannysek4U 

všechny recenze uživatele

No tak tohle je velka parada. Ian McShane uplne neskutecnej. A trebaze se to chvilema trosku tahne, celkova gradace zatim (po 6. dile) stale trva. Krasna serie intrk, jen co je pravda, a celkove pozoruhodnej napad. A taky bajecnej vizual. Pravda, vetsinovy publikum to ale asi prilis oslovit nemohlo. Mno, skoda, dalsi nadejnej kousek za nama. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Seriál v telegrafických poznámkách, se spoilery. E01-02: 90 % velmi silný rozjezd s jímavým finále bez laciného dojáku, E03: 80 %, E04, večírky, nevěry, jen osobní rovina, 70 %. E05: politické pletichy (Port prosperity). Nefunguje to, revoluce části národa má odehrávat v jedné místnosti s pěti lidmi? Až příliš chudé. E06: docela povedeny Soudný den, konečně se neřeší Davidův bratr, 70 %. E07: vrcholí rozepře mezi Davidem a korunním princem, 65 %. E08: psycho díl se smrtí a flashbacky 70 %. E09: milostné trable mladých milenců, hmmm, 70%. E10: pomsta krále Davidovi, nic moc, 65 %. E11 soud s Davidem nabírá grády! 75%. E12: nečekaný zvrat, Silas postřelen, ale přežije, 80 %. E13: škoda otevřeného konce a že seriál předčasně skončil, 75 %. ()

BloodyVamp 

všechny recenze uživatele

Velmi netradičně pojaté moderní zpracování na motivy biblického námětu krále Davida. Velkou roli zde hraje politika a s ní související pletichy na královském dvoře, kterou doplňuje romantická a lehce naivní dějová linie mezi Davidem a princeznou Michelle (záměrně se nese v duchu telenovel). Největším přínosem je zajímavý námět a na televizní poměry precizní technické zpracování (krásná kamera, vynikající triky a krásná, leč vykrádající Morrisova hudba) a velmi povedené obsazení (eragonovský Christopher Egan je překvapivě možná nejslabším článkem, excelují tu zejména Ian McShane v podání osvícené, později krutého monarchy Silase, Susanna Thompson, Sebastian Stan či velice sexy ale bohužel ve výsledku nevyužitá božská Leslie Bibb a celý seriál roztomilá Allison Miller v roli princezny. Největším překvapením je však Brian Cox v roli předchozího krále "tyrana". Na co Kings ale ve výsledku doplácí nejvíce, to je neukončenost příběhu. Přestože je je finále působivé a strhující, je velká škoda že se již neplánují další sezóny. Po zrušeném Dollhouse (kde ovšem studio dalo možnost Whedonovi seriál alespoň ukončit) se jedná o další potenciálně výbornou záležitost, která byla kvůli nízké sledovanosti zrušena. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (3)

  • Latinský nápis: "Ab uno disce omnes" na zadní stěně  zasedací místnosti krále Silase (Ian McShane), znaměná: "Z jedné věci se nauč vše". (Eli.Wallace)
  • Okolo 21. minuty poslední epizody "The New King, Part 2" se mění dělo u tanku stojícího za Silasem (Ian McShane). Při záběru zezadu je na dělu úsťová brzda, zatímco u záběru zepředu chybí. (Eli.Wallace)
  • Vojenská vozidla království Gilboa jsou ve skutečnosti vozidla švédské armády. Jedná se především o sérii Volvo C300 i s původními barevnými vzory a poznávacími značkami. (Eli.Wallace)

Reklama

Reklama