Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

predatorjf

Úžasné, pro slabší povahy docela náročné... Ale tak to má být. Perfektně vás film vtáhne, už po původní scéně a konec je geniální. Radost na takové filmy koukat (Po filmové stránce, pokud si uvědomím, že se film moc nevzdaluje od pravdy, tak radost vystřídá v mžiku smutek...) U některý scén jsem opravdu horlivě kousal peřinu a byl jsem nesmírně naštvaný... ()

Dallas

Herecký veterán Michael Caine ako vojnový veterán Harry Brown. Ani jeden z nich určite nepatrí do starého železa. Obaja keď chcú dokážu s nami ešte pekne zatočiť. Témou trochu podobné Eastwoodovmu Gran Torinu. Eastwood svoj film pojal viac ako drámu o dožívaní jedného koréjského veterána, o jeho vzťahu s mladým asiatom a celkovo o živote na okraji. Daniel Barber nám na druhú stranu dáva veterána s Normandie, ktorý už nemá čo stratiť a ktorý už má toho dosť. A tak opráši starý kvér, zoženie nový a zvýši svoj bodycount o zopár členov miestneho gangu. Film má viacero silných momentov, ktorým ale jednoznačne kraluje scéna vo feťáckom brlohu. Čistá režijná genialita. Možno je to celé občas trochu naivné keď sa zamyslíme koľko musí mať asi Harry rokov, ale Barber to točí tak, že tomu celkom verím. Z toho chlapíka niečo môže byť. 75% ()

Tomizzi

Bravúrne spracovaný príbeh. Miestami tvrdý, drsný, možno príliš neslušný, ale ak nám chcel takto režisér priblížiť existenciu a správanie anglickej skazenej mládeže, tak sa mu to jednoznačne podarilo. Film sa rozbiehal pomaly, začalo to dvoma penzistami, ktorý vo svojom voľnom čase hrajú šach a pijú pivo, ale ešte pred začiatkom prvej tretiny sa to pekne vygradovalo a svoje tempo si udržalo až do konca. Škoda ešte menej výraznej Emily Mortimer, no jej nedostatky zakryl svojím výkonom Michael Caine. Vtiahol ma celého do deja a vo finále som mu bol oddaným fanúšikom. 95%. ()

Tydyt007

Obrázek toho, když přestane fungovat demokracie a policie nemuže použít sílu. Blízká budoucnost celého světa..:-( ()

Phorbo

Šlo tady vlastně jenom o podchod. A to se Harrymu Brownovi nelíbilo. A tak to vyřešil pomocí železa implantovaného do těla pomocí střelného prachu. Zajímavý film o tom jak řešit problémy s mladýma. A na konci End Credits od Chase a Statuse nejvíc potěšila. Věděl jsem že je klip k tomudle filmu ale že bude hrát i ve filmu. To mě překvapilo. ()

sona123

Nechala jsem se naladit srovnáváním Harry Browna s Gran Torinem, no ano, asi bych to sama taky vnímala jako podobné filmy, ale když ony jsou ve své podstatě tak odlišné! Zatímco čas v Gran Torinu líně plyne, zde se žene zběsile kupředu téměř od úvodních titulků. Máme před sebou neutěšené předměstí jednoho britského města (paneláky ne nepodobné těm našim) a místní gangy a vandaly. Věřím, že se ve filmu nepřehání a jsem ráda za místo, kde žiju a kde to zatím takhle nevypadá. No co se týče filmu, děj je snadno předvídatelný, možná té Emily Mortimer tu byla škoda, tak báječná herečka a zde má roli spravedlivé a pečlivé policistky, na kdovíjaké herectví tu prostor rozhodně není. Ne, nebylo to zlé, ale ani mne to ničím neoslnilo. Zase jeden z filmů, který je na ČSFD na můj vkus zbytečně nadhodnocen. ()

Oyer

Chvilkami jsem se natahoval po čtvrté hvězdičce, ale po zamyšlení jsem došel k názoru, že je to přeci jen trochu přetažené. Rozklepaný stařík, byť vysloužilí mariňák v pozici rychlého, přesného střelce zachraňující celou čtvrť... :-S Samozřejmě i mě napadlo hned po rozjetí filmu srovnání s Grand Torino filmem. Jen tu jde o větší gang, Harry je lidštější a trochu váhavější. Některé sekvence byly celkem pěkné, napínavé. Častokrát i divák musí zaskřípat zuby, když vidí tu pakáž, která by zasloužila na prdel. Našedlá barva filmu krásně vykresluje pochmurnost neblahého sídliště. ()

Movie Gourmet

Film Harry Brown představuje surový příběh jednom staříkovi - vysloužilém vojákovi, který žije v nebezpečné čtvrti ovládané drogovými dealery. Nebezpečné skupinky fyzicky napadají místní občany a provádí výtržnosti. Celkem rozvleklý a nezáživný začátek začne dostávat grády ve chvíli, kdy brutálně zavraždí kamaráda hlavního hrdiny, který se následně na to rozhodne jeho smrt pomstít, jelikož policie nemá v těchto končinách absolutně žádnou moc. Protože policie, je bez důkazů absolutně bezmocná, rozhodne se vysloužilý voják vzít spravedlnost do vlastních rukou... Děj začne nabírat rychle na spádě a krvavé a napínavé finále na sebe nenechá příliš dlouho čekat. Výborný herecký výkon Michaela Cainea a surové a brutální násilí podvratných živlů na které je ruka zákona příliš krátká. Jak je uvedeno v mnohých komentářích, britská paralela s americkým filmem Clinta Eastwooda Gran Torino . 80 %. ()

Mikino00

Velmi jednoduchá zápletka, schválně vyhnaná do extrému a překvapivě dost povrchně zpracována. Opravdu časem nudí a velké finále za moc nestojí. ()

Sundance23

Naposledy sem tolik lidské špíny viděl asi v 8mm,Caine podle mě podává kvalitnější výkon než Clint v Gran Torino ale to neznamená že je Brown i kvalitnější film.Obojí má něco do sebe. ()

zdenur

Čekal jsem drsnější odvar Gran Torina, ale on tam akorát běhal nějaký páprda, který chtěl pomstít kámošovu smrt. Stopáž plná roztahaných scén, kde stařík boří logiku a pod ruce mu přichází podezřele moc náhod. Nemluvě o kýčovitém závěru. ()

tomisaburo

Když Harry.... tak Drsný. Nebylo to zlé, ale... Michael Caine jako roztřesený důchodce - mstitel, není typickou hlavní postavou žánru a už vůbec ne tím co od tohohle typu filmu čekám. 3 a 1/2 ()

El Loco

Daniel Barber nám vo svojom dlhometrážnom debute prináša britskú variáciu na GRAN TORINO (2008), kde hlavnú úlohu dôchodcovského avengera obhospodaruje, inak charakterový herec, Michael Caine. Tieto 2 filmy spája rovnaký námet - kriminalita mládeže, no inak je HARRY BROWN, na rozdiel od Eastwoodovho antirasistického diela z typického amerického predmestia s prelínajúcimi sa kultúrami - americkou, ázijskou, afroamerickou a hispánskou, viac zameraný na kritiku nezmyselného násilia ako takého, pričom jeho významným prvkom je aj „urban filthy“ vizuál, ktorý mu dodáva väčšiu surovosť. V podstate sa však jedná o kvalitou porovnateľné filmy, akurát herecké obsadenie v HARRY BROWN sa mi páčilo o niečo viac - okrem Cainea, ktorý je oveľa univerzálnejší herec ako Eastwood, aj Emily Mortimer (možno priveľmi empatická na policajnú vyšetrovateľku), či mladé hviezdy budúcnosti v menších úlohách - Ben Drew (známy v hudobnom svete pod pseudonymom Plan B - v záverečných titulkoch sa objaví jeho „End Credits“, vzniknutá v spolupráci s drum & bassovým producentským duom Chase & Status) alebo napr. aj Jack O´Connell, ktorý sa prednedávnom zaskvel v, inak priemernom, EDEN LAKE...Aj preto je veľká škoda, že nevydarená záverečná polhodina pokazila celkový dojem... ()

Andresito

Harry Brown si nevybral k životu zrovna příjemnou čtvrť. A jestli někdy příjemná byla, tak se zatraceně změnila. Člověk, důchodce obzvlášť, se bojí vystrčit nos z bytu, po ulicích se poflakují skupinky více, či méně podezřelých individuí a nějaká ta rvačka nebo mrtvola už nikoho nepřekvapí. A Harry radši dělá, ne že bych mu to chtěl zazlívat, že to nevidí. To ovšem není případ jeho kamaráda, který ovšem na svoje hrdinství tvrdě doplatí, což donutí i Harryho zapomenout na pud sebezáchovy. Málokdo by se dokázal zhostit hlavní role tak, jako Michael Caine, jehož charisma bezpochyby film táhne od začátku do konce. Naturalistická Barberova režie dokáže podat všechny scény tak sugestivně, až z toho běhá mráz po zádech (úvodní scéna s ruční kamerou), mladí herci byli skvělí do jednoho, jen ten scénář, který působí jako by ho někdo spíchnul v pauze na oběd, rozhodně nepřináší nic moc nového a jeho přemrštěného závěru je vážně škoda. 75% ()

Metadon

Skvelej film, az na, na muj vkus, prilis velkej kontrast mezi Harryho vrazednym chladnokrevnym postrehem a mirne receno "souravou" chuzi:) ()

wampire23

Nie nebudem porovnávať s Gran Torinom. To už urobili ostatní. Príbeh o pomste starého priateľa pre mňa dopadol tak ako som očakával. Michael Caine zahral ako vždy výborne, príbeh zaváňal klišoidnosťou, ale scény brutálneho násilia britskej mládeže boli skvelé. Scéna kedy ťažkoodenci nastúpili proti výtržníkom bola veľmi pôsobivá. Škoda toho ,,happy-endu" na konci. Ale to by sme sa opäť vrátili k porovnávaniu s Gran Torinom:D. Takto sú to zaslúžené 4*. ()

Gore

Jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem tento rok viděl. Víceméně one man show Michaela Caina, které zvádnul na jedničku. Je to takové Death Wish pro 21. století. Vyzdvihnul bych scénu ve feťáckým doupěti, ta mi zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008