Epizody(15)

Ponurý dům Charlese Dickense je plný postav a příběhů, a také vášnivou obžalobou právního systému, která je krutě aktuální dnes, stejně jako byla uprostřed 19. století. U nejvyššího soudního dvoru probíhá nekonečná pře Jarndyce vs. Jarndyce a stává se středobodem sítě vztahů na všech úrovních společnosti. Hlavními hrdiny příběhu jsou lady Dedlocková, která střeží temné tajemství, a nemilosrdný právník Tulkinghorn, který by je chtěl odkrýt. Bohatý John Jarndyce, který bojuje s vlastní minulostí, a jeho dva svěřenci Richard a Ada jsou podobně jako lady Dedlocková ovlivněni tímto neslavným případem, díky němuž jeden z nich bude neuvěřitelně bohatý, pokud se spor podaří dotáhnout k rozsudku. Esther Summerson je dívka bez minulosti, kterou Jarndyce vzal pod svá ochranná křídla jako kamarádku pro Adu, a jejíž vazby na lady Dedlockovou mohou přinést zkázu jim oběma. (Viasat)

pipapa

Kvalitně zpracovaný jeden z románů Charlese Dickense. Na moderní prvky - zrychlená kamera, hororová elektro-hudba jsem si musela chvilku zvykat, ale v celkovém skvělém pojetí látky se to snese. V momentě, kdy Krook (Johnny Vegas) shoří na prach zevnitř ven, sedí ve své "kanceláři" plné papírů a všelijakých tretek, avšak oheń z něho na nic nepřeskočí a "kancelář" zůstane celá = podivné, technicky málo pravděpodobné až nemožné, ale budiž, i když do očí bijící nesmysly nemám ráda. Charles Dance je tady i v jiných podobných rolích opět superbní a nenapodobitelný. Phil Davis (Smallweed) přepychově nadabovaný Liborem Hruškou. ()

lemonova

Nikde nevedia natočiť Dickensa tak presvedčivo ako v Británii. Atmosféra ako má byť, herci skvelí, charaktery vykreslené do detailov. Opäť vydarená adaptácia. Ale už aj na Dickensa je tých postáv trochu priveľa. ;) ()

PavelZava

Dickens napsal mnoho knih jednu též o Pickwickcích říká průpovídka. V této minisérii jsou mistrně vykresleny všechny postavičky jejich tragédie, lásku a beznaděj, špínu, nemoci a smrt tak, jak šel život v Dickensově 19. století . Soudní spor Jarndyce versus Jarndyce ukazuje, že rychlost soudních sporů se od této doby nikterak nezměnila. Nejlepší postavičkou byl koeficient (koncipient) pan Guppy od Kenge a Carboye v podání Burna Gormana, ze které jsem byl naprosto unešen ... Lady Dedlockové mi bylo líto :-( ()

IdaHutt

Vlastě se mi tento přepis Dickense líbí snad nejvíce ze všech jeho zfilmovaných románů, jež jsem kdy viděla, a byla jich spousta, spousta. Vyznění celé anabáze mnohageneračního sporu o dědictví graduje v symbol mimořádné síly. Dickensovsky ostře a jednoduše načrtnuté charaktery vzbuzují v divákovi tu správnou dávku emocí a vyvolávají žádoucí morální odezvu. Zvláštní pozornost si zaslouží zdánlivě nedůležitá scéna se jmény ptáčků v klecích, kterou pokládám ze dramatický majstrštyk. A v neposlední řádě mě už poněkolikáté Gillian Anderson přesvědčila o svém mimořádném herectví (Akta X odpuštěna!). ()

IXOXI

Vynikající provedení, výběr herců, herecké výkony, zvuková stránka a mnoho dalšího. Knihu jsem zatím nečetl, ale předpokládám, že se toto ztvárnění bude líbit snad každému, komu se líbila i kniha. Jediný důvod, proč jsem nedal plné hodnocení je, že tento příběh je zcela jistě určen pro jiné publikum, než jsem já. Na závěr bych ještě rád vyzdvihl vynikající a Dickensovsky originální rozmanité postavy, které se postarají o nezapomenutelnou podívanou. ()

Figuska

Skvělý seriál plný tajemství, neustále se vyvíjí a role jsou šité na těla, vč. Gillian Anderson (na Akta X jsem si ani nevzpomněla). Není divu, že Anna Maxwell Martin dostala za svůj výkon cenu, vydržela bych se na ni a její další osud dívat dál. Zkrátka: strašně se mi to líbílo! ()

avantgardx

Čekal jsem něco trochu jiného. Strašně teatrální. Hezká práce se světlem, kontrastem, postavičky jak ze škatulky, jenže jako z celku z toho má člověk jednoznačný dojem, že je to jen taková přehlídka postav, dialogů a scén, které mohou existovat jen na papíře a s realitou, byť minulou, to nemá nic společného, a já pro takové věci které pro mně postrádají uvěřitelnost nemám pochopení. ()