Perfektny serial, nenajde sa nudna chvila. Skutocne! Cely vikend som presedela pred PC, co som sa od toho nedokazala odtrhnut:). Pribeh, kt. ma v sebe cast z love story, detektivky, dramy, komedie /anglickej samozrejme:) /... Velmi napinavo spracovany pribeh. Caste neocakavane mnohonasobne zvraty. Nakoniec zistime ako vsetko so vsetkym suvisi. /take mam rada/ Neviem, ci to bolo len tym mojim neustalym sledovanim alebo pribehom, no momentalne som myslou niekde v UK, v Bleak House, Londyne a inde, uplne ma tam vtiahli a nedokazem /a ani nechcem/ odtial odist. ooo.. keby tak nebolo tolko skol. povinnosti.. divala bych to znova! Okrem rozpracovanej zapletky si cenim i herecke zastupenie. V kazdej postave sa najde nieco pozoruhodne. Najviac ma oslovil Charles Dance. To vam je clovek! I ked hral zaporaka, pacil sa mi. Ohromne z neho srsala moc, sebavedomie, sila... Stacil 1 pohlad! Denis Lawson a Richard Harrington, ktoremu to v uniforme neuveritelne sekne! :D Mam rada herecke deti. Clovek by neveril, ze moj vrstovnik Harry Eden - vtedy 15-rocny mohol vyzerat taky malicky. Vidno, ze Carey Mulligan vie plakat na rozkaz. Zaposobila na mna Gillian Anderson, mimochodom tu velmi nadherna zena. Co sa tyka inych postrehov - pacila sa mi roznorodost prostredia, skoda slabeho variovania kostymov - napr. hlavna postava ich mohla vystriedat tak 5 za cely serial. Napatie velmi zvysovali sekane na 3 doby strihane zabery. Paradicka. Velmi povabne zabery mnohe. Ocenujem. a tak. pojdem spat. Stavim sa a dufam v to, ze sa mi o tom bude snivat.. uuuf krasny pribeh. Len priliz dlhy na citanie, I suppose.(17.1.2009)

Tak tento BBC seriál mě přikoval do křesla od prvních okamžiků a už nepustil. A to jsem k němu ze začátku přistupovala se značnými předsudky, zejména kvůli jedné z hlavních postav: Gillian Andersonové. Neuměla jsem si ji představit jinak než jako agentku Scullyovou ze seriálu Akta X. A najednou měla hrát zásadní a přímo osudovou roli v jednom z klasických Dickensových románů. Ale její lady Dedlocková byla tak přesvědčivá a strhující, že dokonale vystihla tragický osud této rozporuplné ženy, jejíž životní bezvýchodnost Dickens naznačil již v samotném jejím jméně (deadlock – mrtvý bod, bezvýchodná situace). Vynikající byl také výkon Anny Maxwell Martinové, která za ztvárnění Esther Summersonové získala ocenění herečky roku 2006 (BAFTA TV awards) a která si jednu velice pěknou, i když menší roli střihla v dalším vynikajícím BBC dramatu – North and South. A pro mě neméně ohromujícím překvapením byl Burn Gordman v roli pana Guppyho. Tento maličký, snaživý, na pohled lehce odpuzující, ale přitom pitoreskně krásný človíček vás baví každým okamžikem a vy nevíte, jestli mu máte fandit, aby po těch jeho nekonečných slovních kotrmelcích získal srdce své vyvolené, nebo budete dál stranit tomu sice šarmantnímu, ale lehce konvenčnímu doktůrkovi, jehož srdce plane pro tu samou….(26.1.2009)

Dickensovy romány se většinou vyznačují ponurou atmosférou, černobílými charaktery (ženy jsou buď andělské, zlé nebo rázovité - muži lakotní, naivní nebo jsou to figurky), téměř nepřehledným množstvím postav a romanticko-pohádkovým dějem, kdy se objevují tajemní neznámí rodiče. Častý je i motiv marného boje se soudní mašinérií. To všechno převedeno na televizní obrazovku vyšlo skvěle. I když zrovna Ponurý dům jsem nečetla, tak myslím, že autorům se podařilo zvěrohodnit a poněkud zpeštřit povahové vlastnosti postav. Mohli je ale trochu víc osekat. Hodně postav se dějem mihne a vlastně ani nemají nijak důležitou roli (umírající dlužník, přítel, který se soudí se sirem Deadlockem, žena, která podporuje africké misiie, její dcera a její manžel...) Bez těchto vedlejších a nedostatečně rozvinutých příběhů bych dala plný počet. /2. 6. 2010/(2.6.2010)

Po Nadějných vyhlídkách jsem se podíval i do Ponurého domu. Ten sice není tak dobrý, jako vyhlídky (rozhodně ne vizuálně a ani atmosférou), ale to je pouze jediný problém tohoto seriálu. Příběh je opět zajímavý, nesmírně vrstevnatý a propletený, plný zajímavých postav a perfektních hereckých výkonů (zejména Gillian Anderson, tradičně naprosto dokonalého Charlese Dance a mé roztomilé oblíbenkyně Carey Mulligan). Osm dílů by se možná někomu mohlo zdát příliš mnoho, ale tak to opravdu není. Nejen, že je to díl od dílu lepší (čímž se ukazuje Dickensovo mistrovství), ale ta atmosféra je tak podmanivá, prostředí dokonalé, výprava a kostýmy tradičně také nemají chybu. Perfektní seriál s perfektními hereckými výkony (což je slabé slovo) a úžasnými Dickensovými charaktery. 100%:(21.3.2019)

Dickens se vším, co k němu patří. Po první polovině jsem byl trochu na rozpacích z pomalu se vlekoucího děje a zdánlivé absence napětí a zápletek. Jak se však později ukázalo, autoři seriálu si jen připravovali půdu pro excelentní druhou polovinu a zvláště závěr. I v tom, jako v téměř všem ostatním, respektovali Dickensův literární pohled na svět. Kdyby byl Dickens filmař, myslím, že by seriál natočil skoro stejně. Se stejnou dávkou realismu a romantiky se stejným optimistickým závěrem, v němž ovšem nebylo opomenuto, že zlo, ať již v podobě starého, zdánlivě zapomenutého hříchu, anebo v podobě chorobé touhy po penězích, skončilo nedobře. Přenádherná kamera a výprava to všechno ještě umocňují.(24.7.2010)