Po Tipping the Velvet dalsi neobycejny kousek od BBC, tentokrat serial na tema romanu Charlese Dickense... Myslim, ze to mnohe o deji napovida. Na takto vysoke hodnoceni pozvedava predevsim ohromujici krasa moji oblibene Gillian Anderson (jejiz vykon zde byl ovenceny tez nekolika cenami), dale pak skvela kamera (pripominajici vizualne vytribeny asijsky styl) a svizna a nenudici rezie podeprena spolehlivym vykonem vsech zucastnenych hercu. Je to ten serial, kdy se tesite na kazdy dalsi dil. Takze nemuzu dat min, nez plny pocet . :-)(25.2.2009)

Když má dneska Charlie to 200. výročí ... Gillian mě příliš nepřesvědčila, v Great Expectations hrála lépe. Jak jen ty opilce Johny Vegas hraje? No hraje, on pro tyto role přímo hoří. Pro pobavení dodám, že Dickens byl loni BBC zpracován i trochu jinak.(7.2.2012)

Dickens si byl vědom, že každý řádný příběh má končit svatbou... Anglie zhruba v polovině 19. století a jak bývá u tohoto autora zvykem, máme tu sešlost lidí veskrze čestných a obětavých, jakož i bídných a zištných. Chudobince, sirotčince i šlechtická sídla, tam všude se podíváme v příběhu dědického sporu, který požírá své aktéry. Ne že by se chybky nenašly, ale byla to taková úleva od nových českých pohádek, že nezbývá než chválit. Mimochodem, Gillian Anderson se mi mnohem víc zamlouvá v adaptacích klasiky (mimo jiné slečna Havishamová v posledních Nadějných vyhlídkách či Anna Pavlovna ve Vojně a míru) než v rolích "agentek".(25.12.2016)

Sešlost bizarních dickensovských postav z časů viktoriánské Anglie má podmanivou atmosféru a dokonale vykreslené prostředí, obzvláště ponuré lokace. Jedině snad televizní produkce může nabídnout plnohodnotný prostor rozsáhlejším literárním předlohám, což žel film z praktických důvodů pomíjí. Což znamená, že televizní díla Dickensovi sluší, i když jde o delší stopáž. Pro mne jednoduše oslovující téma.(19.5.2012)

15 epizod se ze začátku zdálo až příliš, bála jsem se zbytečné roztahanosti. Nakonec mi to uteklo poměrně rychle. Bleak house je opravdu bleak - příjemně tmavý a ponurý. Pro rozmanité charaktery byli vybráni výborní herci, jejich postavy byly milé, důstojné i odpudivné (nechyběly samozřejmě ani komické a naivní, naštěstí to bylo v únosné míře) A pak tady máme pana Tulkinhorna, postava občas až děsivá - dlouhé záběry v polostínu jsou pro charismatického Charlese Dance jak stvořené. Celá miniserie je povedené zpracování krásného i smutného příběhu.(11.8.2013)