Tím nejcennějším, čeho může kterákoliv země dosáhnout, je ovládání lidské mysli…  Čtyři dobrovolníci se s vidinou snadného získání peněz upsali k výzkumu na lidech. Má jít o test lidské výdrže a psychiky. Netuší, že studie je založena na drsných praktikách v nichž půjde o život. Smrtící soukolí se dává do pohybu a šance na únik je mizivá… (oficiální text distributora)

Alisa

Tak tohle prosím ne.. Naprosto ujetá zápletka, bez atmosféry, napětí. Šíleně jsem se nudila.. Co na tomto bylo psychologického? Navíc hlavní hrdinové byli tak nevýrazní, že mi jejich osud byl celkem ukradený.. ()

FIBO

Killing Room alias KR 13 je film, na který musíte mít žaludek. I navzdory nízkému hodnocení ve mně zkouknutí traileru vzbudilo bližší zájem. Nejsem obecně příznivec tohoto typu thrillerů nebo myšlenky, kdy se pár lidí pod totálním psychickým vypětím vzájemně pozabíjí. Divák nahlíží na dění z perspektivy psycholožky, která neví do čeho jde. Hrůzostrašné prostory "režie" za černými skly, odkud se koriguje smrt, ožijí v momentě, kdy to divák prakticky nečeká. Peter Stormare alias "Matka" sice nijak zvlášť nezáří, ale jeho přístup se zapáleným cigárem s pohledem do blba a reakcemi na stěžejní otázky je unikátní sám o sobě. Škoda některých zásadních nelogičností a konce. ()

BMAJTZ

Nebylo to špatné, ale ti uchytni vědátoři mi docela vadili. Exam je rozhodně lepší počin a dokonce i film Would You Rather mě bavil víc. ()

MareT.

Toto se bohužel nevymanilo z podprůměru. Snaha se přiblížit k filmům jako je Exam, Kostka svým způsobem i Saw je neúspěšná a atraktivita pointy je ze všech těchto filmů mně nejvíce vzdálená právě u tohoto thrilleru. SPOILER: myslím si, že odstřelení jedné z nejznámějších tváři filmu hned na začátku už taky nikoho nezvedne ze židle či nepřekvapí. ()

Holina

Jsem na tyhle filmy tak nějak vysazen, takže u mě dobrý. Nepodařilo se tu sice vyždímat ani kapku napětí, ale se zájmem jsem zhltl celý snímek bez přestávky na močení. Stormare rules samozřejmě. ()

divak84

odpad jsem nedal jenom kvůli standardnímu Stormarovi. bez jakéhokoliv nápadu, napětí nebo logicky. Např. frajer se na konci chce natřít krví aby klouzal, ale natře se jí asi 5 minut před "akcí" takže je jasné že ta krev uschne (což ví přece každy kdo někdy krvacel aspon z nosu). Filmů z tohoto žánru je jako maličkého šafránu a přesto není žádný, který by laťku nastavil pořádně vysoko.Začínám se tomuto izolovanému survival žánru vyhýbat. je to nuda a nic vám to nedá. *spoiler* :získat sebevražedné atentátníky, lze i dřív než za 8 hodin...zaplatit jejich rodinám "vybušné" a máte jich 30 za minutu a ne jednoho za xxx hodin. Velký omyl bez hereckých či filmových kvalit. ()

Schuldiner

Zajímavý psycho, i když dějově trochu kostrbatý. Dalo se na to dívat a nenudil jsem se. Dokonce jsem byl chvílema i trochu nepříjemně nervózní.. Zajímalo by mě, jak moc je to vzdálený nebo blízký realitě... Kam až sahají praktiky tajných služeb a jejich utajených programů.. ()

Standic1

Další projekt s dobrým nápadem, ale špatným zpracováním. Po velmi slibném začátku, kdy vám počátek "experimentu" vyrazí dech je zbytek filmu velice utrápený, nudný a už jen čekáte na konec. Co se hereckých výkonů týče, žádná sláva. Mezi známými je tu herčka Clea DuVall, která se tu bohužel (nevím jestli by to teda filmu nějak pomohlo) moc nezdrží a pak Peter Stormare, který je pro mě jako herec velmi zajímavý a i tady tu předvádí jeden z těch lepších hereckých výkonů. Suma sumárum další z mnoha podobně zaměřench snímku s naprosto nevyužitým potenciálem, který neurazí, ale na druhou stranu ani nijak neohromí. ()

Tred2

Filmem vládne napětí a očekávání finálního rozuzlení. Bohužel to jsou jediná pozitiva. Celkový koncept je žánrový standard a vrchol zápletky je bohužel naprosto bez jiskry nebo překvapení. Film funguje dobře ve smyslu, že vás drží v napětí a nutí vás odhadovat jak a co se všechno ještě změní. Jenže ono se nic takového nestane, děj je jasně stanovený a tak jak si ho představujete, v té nejjednoduší podobě, ve skutečnosti je. S koncem se tak přitáhne velké zklamání. PS: slušná hudba/zvuková stopa. (Jestli se na to někdo dal stejně jako já kvůli Cleai, tak bude zklamaný) ()

Eratashi

Dobře zpracované a pochopitelné. Myslím, že se to bude příčit mnoha divákům, a proto budou hodnotit menším počtem hvězdiček. Je to velmi dobrá studie psychiky člověka. Účel světí prostředky. Až pochopíte, k čemu slouží celý experiment, pochopíte všechno. Je ale s podivem, jak brzy se subjekty odprostily od reality okolního světa. Přišly tam za určitým cílem, peníze. Bylo jim jedno, co se bude dít, hlavně aby dostaly zaplaceno. Bály se sebepoškození léky. Myslely si, že to bude jenom výzkum. Přijaly úkoly subjektů. Vůbec se nezamyslely, pro subjekt č. 1 vypadl. Proč subjekt č. 2 vypadl - v tu chvíli jim to už mělo vrtat hlavou. Jak správně odpovídat na otázky? Ti inteligentnější by měli začít vždy u toho. Amerika se rozhodně neumístila mezi nejchytřejšími ;-))) ()

fisus

Mám moc rád filmy z jedné místnosti.Tenhle nebyl vůbec špatný,ale přišel mi tak nějak nedotažený. ()

Hapretor

X krát obměněný děj, tentokrát v podobě naprosto ulítlého pokusu. Tohle tady bylo fakt hodněkrát. Takže mě nepřekvapilo (jen ta vražda té dámy byla dost nečekaná) a jen zaplácne čas. Konec jasný jak facka. Takové zakončení je totiž u stovky dalších filmů, tomuto podobných. Herci průměrní - a kde se snaží film šokovat jen průměrně "baví". Zatím asi nemá nikdo "koule" ani mozek, aby natočil něco tak poutavého jako "SAW I." nebo "Experiment (2001)". Zatím jen koukám na odvary a vykradačky a doufám, že se někdo "pochlapí". ()

Folky

Něco na tom je. Pravda není to dokonalé.Naprosto zbytečná část s tou ženou. Nemuseli jí věnovat tolik pozornosti a spíš se věnovat postavám z místnosti. Ale jinak, herci nejsou úplně špatní a taky je to celkem nepředvídatelné. Dobrý konec. 70% ()

kkarx

Hmm, řekl bych že námět filmu nedává smysl. SPOILER: Určitě lze najít dostatečné množství lidí, kteří by podnikli sebevražednou misi jen za mrzký peníz pro blízké v nouzi, nebo již dostatečně navedené americké vlastence s nevyléčitelnou nemocí. Určitě by takoví lidé byli mnohem spolehlivější než tito násilně odvedení přímo z ulice. ()

Wopat

Neubráním se porovnání se Saw nebo Kostkou. Velice podobně pojaté, jen zase trochu z jiného úhlu. Námět je zajímavý, ale od dokonalosti film dělí absence napětí a propracovanější postavy. Nebylo to špatné, ale také nic světoborného. Ovšem natočí-li se průběh fáze dvě, velice rád se podívám. ()

Al44...

Opět další variace na téma filmu CUBE. Přes slibný začátek ale film poměrně brzy "zhasne" a začne nudit. Asi bych řekl, že v tomto filmu se více mluví než se opravdu děje. A rádoby zlomy v příběhu (nemyslím teď začátek) tohoto filmu jsou udělané tak nešikovně, že už snad nikoho ani překvapit nemohou. Kolik jen takových filmů s podobnou tematikou ještě vznikne? ()

Katcat

Těžký průměr s fakt blbou myšlenkou, ale odpočinkovým průběhem. Jak moc je to obyčejný vám nejlépe dojde v půlce filmu, kde si uvědomíte, že jste film už viděli, ale nějak toho moc neuvízlo... 2 - 3 hvězdy.... Já nevím. Asi silné 2. ()