Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

rigby

Výborně natočeno, divák se baví téměř celou dobu. Bohužel je to jen jeden díl seriálu, a tak konec zůstává otevřený a divák odchází z kina neuspokojen. Ano, něco tomu chybělo. A to něco podstatného, co dělá film filmem. Nakonec si tedy řeknete fajn, ale vidět jsem to nemusel. A to je škoda... ()

RyxiraAmy

Bourneovo téma mi připadalo po třech filmech dostatečně vyčerpané, a proto jsem očekávala další přírůstek do rodinky superagentů s jistými obavami, obzvlášť když vyšlo najevo, že Matt Damon s tím tentokrát nechce mít nic společného. Čekalo mě ale příjemné překvapení; po dlouhé rozjížděcí půlhodince (ten film mohl být klidně o čtvrt hodiny kratší a nic by se nestalo - ale co, světu vládnou prachy) to nabralo pěkný spád. Je pravda, že místy děj trochu zadrhává, ale to se dá odpustit. Závěrečná přestřelka by opět klidně mohla pár minut oželet, ale co mně opravdu radost neudělalo, je způsob, jakým se Martha, visící na motorce za krvácejícím Aaronem, vypořádala se svým pronásledovatelem. Vyděšená vědátorka do něj kopne a on se rozbije o první sloup? Kde to jsme, proboha? Ale i přes tyhle drobnosti jsem se dobře bavila a ačkoli film nedosahuje kvalit předchozích snímků s Mattem Damonem, hanbu jim nedělá. ()

Etherium

Akčné, herci nabúchaní, dej v pohode, ale ledva som dal 4, pretože je tam tak nechutne vidieť, že film je spravený len skrz peniaze, lebo vedia, že na Bourna im tam proste dojde dosť natoľko, aby im to zarobilo, a tak aj vyzeral film. Nakopírované scénky z predošlých dielov, len sa vymenili tváre a pridali sa k tomu pilulky. ()

MaxQ69

Mílový krok směrem zpět. Samozřejmě porovnávám s ostatními díly Bourna, což je patrně neporovnatelné, protože se de facto o žádného Bourna v tomto případě ani nejedná. Na "bournovku" byl snímek velmi nudný, nepromyšlený, s nulovou zápletkou a hlavně příliš "sci-fi". A na klasický akčňák zase málo akční. Potom, co se ve finále po injekci Cross "vzmužil", těšil jsem se na pořádnou bitku proti neempatikému záporákovi. A ono prd! Suma sumárum závan inteligentního akčňáku typu Jason Bourne nebo James Bond stvárněný D. Craigem zde cítit nebyl a je to převeliká škoda. Takhle z toho je obyč tuctovka s extrémně dlouhým a nudným začátkem, který je hoden tak maximálně 65%. ()

superzurda

Navzdory skvělé závěrečné honičce na Filípínách, dávám pouze dvě hvězdy. Takový film bych skoro nazval hyenismem nad úžasnou sérií Jasona Bournea. ()

halberdier

Horší než předchozí tři filmy, ale stále docela zábavné. Na to, jak málo je tam akčních scén, má film i slušné tempo. Jeremy Renner mně přišel takový lidštější než Matt Damon (což není výhoda, ale ani nevýhoda). (7/10) ()

david666

Dobře obsazené i zahrané. Karty se zpočátku pomalu odkrývají. Škoda jen, že po hodině se film stane tuctovým akčním filmem. Chybí tady charisma původní trilogie ()

fafejt001

NO JÁ NEVÍM . MÍSTY TROCHU PATETICKÉ , NORTON BYL NEPŘIROZENÝ , SNAD I PŘEHRÁVAL , MOC JSEM MU TO NEVĚŘIL . NO A RACHEL SE NA TO VYLOŽENĚ NEHODILA .ČEKAL JSEM , ŽE TO BUDE VÍCE PROPRACOVANÉ , KDYŽ JE TO TEN ODKAZ . TAKOVÝ PRŮMĚR . BUDE ASI POKRAČOVÁNÍ ALE POKUD V TOMTO DUCHU TAK ASI ŽÁDNÁ SLÁVA . KÉŽ BYCH SE PLETL . ()

Jack_F.

Prvních třicet minut zbytečných a nezáživných. Pak se rozjede staré známé Bourneovské schéma, které neurazí a konec na Filipínách je velmi solidní. Ovšem solidní akce na konec nemůže vytáhnout film z průměru. Jeremy i Rachel měli lepší role(tyhle jim nijak extra nesedly) a o Nortonovi netřeba mluvit. Cucání Bournovského univerza? Jak je libo..je mi to fuk, ale tohle nemělo ty správné koule. Příběh poměrně béčkový. Tři hvězdy a nazdar. ()

Ajay

Na trilogii to nemá, co si budem povídat, ale akčňák je to pořád nadprůměrnej, sice by si zaloužil trochu počechrat stopáž, zbavit se hluchých míst a nebrat ty pilulky moc vážně. (zelená-modrá-zelená-modrá, boha modré došli kdo te´d bude přemýšlet, když to Jeremymu nejde?) ()

Rumata

Zbytečný film snažící se přiživit na Bourneovi. Nepříjemná těkavá kamera, nezvládnuté a špatně sestříhané akční scény, nudný scénář, přemrštěná stopáž, závěr vyloženě odpudivý. Kdyby to mělo 90 minut dopadlo by to lépe, takhle je celý film zbytečně natahovaný, rozvláklý a nudný. Ve srovnání s předchozími Bourny je tohle ztráta času. Za shlédnutí stojí pár akčních scén (krom závěrečné) kde je mimo jiné pár působivých záběrů útočícího dronu. ()

bezprezdivky

Zdaleka ne tak špatný, jak by se mohlo zdát při pohledu na důvody a okolnosti vzniku (pokračování Bourneovské série bez Bourna). Film na původní sérii sice několikrát odkazuje, ale fungoval by zcela samostatně. Slušný thriller, slušná jízda. ()

BruceWayne

Nemohu říci, že by mě tento film zklamal nebo vyloženě naštval, ačkoliv jsem nic nečekal, nakonec jsem byl vcelku příjemně překvapen a Renner vůbec nevadil. Dlouho jsem zvažoval zda dát 4 hvězdy, ale vzhledem k podle mě lehce odfláknutému závěru a ději, který neměl v podstatě žádný cíl, sem se i přes celkově dobrý dojem ze zpracování rozhodl nechat 3. Po následném osvěžení klasické trilogie již veškeré pochybnosti o počtu hvězd zmizely. ()

lopja

Nebolo to zle aj akcne sceny boli fajn ale vadilo mi ze to skoncilo respektive to neskoncilo a dufam ze z toho neurobia serial. Film by mal byt film a mal by mat svoj uvod stred a zaver a ten zaver mi tu chybal. To predsa nieje serial. Hlavny hrdina celkom dobre nahratil povodneho ale dufam ze v buducnosti sa este objavi Deamond. ()

VLADEK

Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Pro mne je to 65%, Dá se na to dívat až do konce, ale Rachel Weisz je nepřesvědčivá a přehrávající, taky střih za moc nestojí a jsou chvilky, kdy si snad z nás scénáristé dělají srandu. A kdo neviděl předchozí "Bourny" bude mimo. ()

Digmen

Trošku opožděně, ale přece, přinášíme hodnocení posledního přírustku do rodiny Bourneů. Tony Gilroy, špičkový scénárista, má na svém kontě již třetí celovečerák. A jelikož napsal scénář pro Agenta bez minulosti a jeho další dvě pokračování, nyní se ujal i role režiséra u dílu čtvrtého, nazvaného příznačně "BOURNEŮV ODKAZ". Jakpak to tedy dopadlo ? Hlavní roli si nyní nestřihl charizmatický Jason Bourne aka Matt Damon, ale Jeremy Renner (naposledy si ho můžeme pamatovat z Avengers v roli agenta Burtona alias Hawkeye), co by Aaron Cross. Příběh se dle mého názoru odehrává částečně paralelně s třetím dílem, jelikož odkažů na Jasona Bournea je zde dost. Aaron je jeden z geneticky vylepšovyných superagentů, kteří pravidelně musí dostávat do těla dva druhy prášků, zelený pro nárust svalové hmoty, a modrý pro rozvoj myšlení. Po nejasné souhře náhod a pokusu o Aaronovo zabití se musí chtě nechtě dostat k pilulkám, aby se udržel ve stavu schopném pro vykonávání jeho poslání. Na pozadí toho všeho vrcholí mediální skandál, kdy se média snaží uvolnit a obstarat si informace o projektu oněch superagentů. Akce, kdy jeden z vědců ve firmě, jež vyrábí pilulky pro agenty, postřílí své kolegy se stává nosnou událostí filmu a přežití doktorky Shearingové (Rachel Weisz) kola příběhu roztočí ještě více. Dále prozrazovat děj již není potřeba. Film ubíhá velmi svižně a akční pasáže jsou na perfektní úrovni. Obzvláště závěrečná asi půlhodinová honička stojí rozhodně za to. Jeremy Renner je sympatický hrdina a rozhodně snese srovnání s Damonem. Film jako celek, působí dobrým dojmem, ale nebýt několika hluchých míst,či naprosto nevýrazného soundtracku, mohlo by to dopadnout líp. Herecké výkony potěší, a všichni počínaje Rennerem, Nortonem či Weiszovou jsou ideální pro role, které ve filmu měli. Finální verdikt je tedy takový - pokud máte rádi filmy o agentu Bourneovi, nešlápnete rozhodně vedle. Pokud máte rádi akční filmy, jste taktéž na dobré adrese, a ty necelé dvě hodinky si užijete stejně dobře, jako já. Hodnocení : 75% ()

Paserak

Vcelku silné charisma Jeremy Rennera tenhle film dost zachránilo. Jeho volba byla - štastná volba. Mám dojem, že nebýt hvězdných jmen tak tenhle film zapadl jako Slunko za horama. V podání výše uvedených ale film stojí za shlédnutí a nudit se nebudete. Přišlo mi vcelku sympatické, že se tvůrci nesnaží udělat z Rachel Weisz bůhví jakou kočku a tak vše působí mnohem přirozeněji. Slušné pokračování.... ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)