Moon

• Velká Británie Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiální text distributora)

moriero

Já jsem se poměrně dlouho tomuto snímku vyhýbal. Vždycky jsem si říkal "Ježiš, to bude super-psycho-ponorka s jednou postavou, které cáklo a vidí bludy!" Jak jsem byl bláhový. Rockwell mě úplně převálcoval stejně jako celý příběh. Takovou pointu jsem vůbec nečekal. Fakt jsem si dlouho myslel, že Sam bojuje s halucinacemi. Ale to, co na základně našel (nebo spíš to, co našlo jeho) mě dostalo. Za mě 90%. P.S. A frajer Gerty je bezesporu vedle Bishopa ten nejsympatičtější robot filmového univerza. ()

BigStayer

Sci-fi je sci-fi.... Ale ta nenažranost, pro kterou člověk neznamená nic, je kolem nás až příliš přítomná... Film, na který se nezapomíná! ()

PeteBuck

Našiel som to v TOP 100 rebríčku najlepších sci-fi vôbec na 14. mieste, ale teda už si nespomínam, kto ten rebríček robil, ale krútil som hlavou. Snaha bola, hlavná postava, s ktorou súcitite, nápady celkom slušné (Kevin Spacey ako hlas robota), kulisy celkom pekné (teda na ten rozpočet), ale ten príbeh by vydal tak na slušnú časť Krajných medzí. Na celý film to bolo až príliš uťahané. Taká smutná jednohubka. Úprimne, keby so mnou takto vyjebali, tak by som im mal chuť tú stanicu vyhodiť do povetria. Pardon, do vzduchoprázdna. Ale treba povedať, že to hlavný hrdina vyriešil pekne. Koniec otvorený. Dalo sa, ale žiadny zázrak sa nekonal. ()

gecko69

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl. Skvělý nápad a ještě skvělejší provedení. Sam Rockwell hraje výborně a hudba je úchvatná (i když pořád tak torchu dokola)! ()

Lester

Na to abych šel s hodnocením výše, by tam muselo být méně logických děr, ale atmosféra je perfektní, hlavně při záběrech z povrchu měsíce, které i když se trikově vytvářely pomocí kombinace miniaturních modelů a digitálních efektů a za málo peněz, nejsou vůbec špatné a také díky v mírných obměnách se opakujícímu hlavnímu hudebnímu motivu Clinta Mansella. V žánru rozhodně nadprůměr (3 a 1/2*). ()

najki

prvá polka pomerne nudná, cítila som tak nejaké snahy o vesmírnu oddyseu, v druhej spolke sa to robehlo, keď už som vedela podstatu filmu, ale zas záver bol happy end len aby bol. Sam Rockwell kazdopadne rocks. ()

kondomxxl

Docela slušný film, z počiatku jasný cieľ, postupne sa strácame a nevieme o čo ide, koniec je fajn. Dobrá oddychovka. ()

Rozmarýna

Mám ráda sci-fi. Tento film na mně působil jako nudný nízkorozpočťák, sestříhala bych ho na 40 minutovou povídku. Zklamání. ()

Fabled

Interiéry i exteriéry vypadají skvěle a v nich neméně skvěle hrající Sam Rockwell a stísněná atmosféra - co víc si přát? Muzika je podle mě geniální, skvěle se k filmu hodí a ještě několik dní mi zněla v hlavě. Vzhledem k tomu, že je to v podstatě režisérova prvotina a vzhledem k tomu že rozpočet několikrát nižší než u podobných Hollywoodských filmů, nemám co bych vytknul. Od filmu jsem nic moc nečekal a o to víc jsem byl překvapen, tento rok už druhý low-budget scifi vedle District 9, který o dost předčilo moje očekávání. Jen tak dál! ()

fakáč

Pěkná ukázka, že i z mála toho lze uvařit hodně. Modelové efekty se mi líbily víc, než kdyby byly dělané počítačem. Velmi dobrý námět a i jeho zpracování. ()

zaziny

Skvělý počin.. Film staví na výkonu Sama Rockwella, kterému nelze nic vytknout. Počáteční pohodovou atmosféru vystřídá tísnivá a pak už jen přemýšlíte, jak to asi dopadne:) ()

Mute už je za rohem

04.05.2014

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)