Looser

Těžko se hodnotí, při filmu mně mrazilo, nicméně celková chuť je trochu zkažena senzachtivostí za každou cenu. ()

slovan1

Jak se tak k filmu dovídam, tak ne vše zde byla pravda. I přesto si myslim, že tenhle film není vůbec špatný. Je originální jak příběhem tak i prolináním dokumentární a hrané části. Příběh nás zavede na dalekou Aljašku, kde bych se 2x tak více odvážil věřit únosum... Toto místo dáva atmosféru i samotnému filmu a tudíž mi přišel i 2x tak skličující. Mě tohle prostě bavilo. Každý má svůj názor a ať si každý věří čemu chce, tak, jak je to ve filmu řečeno... ()

Šakalík

Nečekal jsem moc a taky jsem toho moc věru nedostal. Já obecně sice ty strašidelnosti dělané dokumentárním stylem můžu, ale jakmile se to začne točit kolem mimozemšťanů a únosů, více než hororem mi to zavání případem pro docenta Chocholouška. Už v Aktech X jsem u dílů na toto téma kroutil očima a zíval nudou. Navíc tohle je taková amatéřina, že tomu srdceryvnému vyprávění doktorky Abigail Tyler nevěříte ani minutu, i když přiznávám, že jsem k tomu přistupoval odmítavě již od prvopočátku, protože honu na lidi cizími entitami prostě nevěřím. Ale nevěřím ani na duchy, a přesto se na duchařiny dívám moc rád, takže chyba bude nejspíš přece jen v tom filmu. Kdyby v něm nehrál můj miláček Milla Jovovich, šel bych s hodnocením nejspíš ještě níž. Nuda s velkým N. ()

LadyVader

23.10. 2010 Možný spoilery! Nebýt hypnotických scén s levitací v posteli tak bych tomu že jsou to reálný záběry možná i věřila. Jako člověk o má tyhle ufologický záhady hodně rád. Ale tohle mně prostě utvrdilo že je to opět pouze fligna na diváka. No prý to dokonce i později potvrdili že tam neni reálnýho vůbec nic. Čekala jsem treda opravdu víc, ne jen hypnozový lekačky. Ale líbila se mi myšlenka té sovy. takže 65% :-) ()

Cejny

Tenhle film mě celkem překvapil a můžu říct, že mě to i vcelku nadchlo. Jen by mě doopravdy zajímalo, jestli je to podle skutečné události. :-D ()

sedm.1

Já skutečně pořád nevím,co si mám o tomto filmu vlastně myslet.Co mu tedy nemohu upřít v žádném případě je jak neokoukaný příběh,tak především opravdu originální zpracování celého filmu.Zdal-li je vše natočeno podle skutečných událostí a použité autentické záběry jsou vážně autentické nechám bez komentáře(prostě nevím,nevím),ale právě minimálně použití těchto záběrů bylo výrazně oživujícím a netradičním prvkem,který celému filmu hodně pomohl.Nicméně,ačkoliv by toto vše mohlo dělat ze Čtvrtého druhu zajímavou a poutavou podívanou,v mém případě se tak úplně nestalo,neboť samotná ústřední zápletka,nebo pro ty kdo tomu chce věřit,skutečný příběh,je zkrátka velmi chudý,málo poutavý,dost nedramatický a vlastně celkově dost nudný.Celý případ v Nome mi tak přišel spíš vhodnější pro epizodu z nějakého sci-fi seriálu,než jako celovečerní ,nervydrásající snímek,na to v mých očích neměl prostě až takovou sílu a potenciál.Díky prostředí a především díky zmiňovaným autentickým záběrům má Čtvrtý druh tedy alespoň opravdu výraznou atmosféru,díky které vznikly i ty nejlepší scény ve filmu a díky které je i několik momentů vážně poutavých a napínavých.Jako celek tedy musím Čtvrtý druh vyzvednout za opravdu nevšední filmový zážitek(což není málo!!!),ale jinak hrubě doplatil na nevýrazný a málo poutavý příběh,se kterým se prostě nedalo příliš pracovat. ()

The Viper

Po většinu filmu nuda. Okamžiky míchající skutečné záběry s filmem byly ovšem úžasné. Bylo to tak strašidelné, tak opravdové a přesto tak nudné a film nic pořádného nenabídl. ()

FIBO

Pro mě osobně je Čtvrtý druh pouze podarenym soundtrackom, který byl snad jediné, co mě v tomto filmu oslovilo. Nelze filmu nalepit štítek s přívlastkem "dobrý" nebo "špatný", je to tak trochu jiná podívaná a průměrný divák bude odcházet od obrazovky pravděpodobně se smíšenými pocity. Filmařsky relativně dobře zpracované, scénář je už sám o sobě zvláštní a těžko hodnotit. Buď tomu někdo věří, nebo to někomu přijde jako prkotina. Nápad je to ale zajímavý. ()

MiaMoonlight

Na první pohled další obyčejný "home-made" film, který se snaží vyděsit, jako například Paranormal Activity. Jenže narozdíl od PA má tento film větší hloubku a řekla bych že o dost lepší atmosféru. Což je samozřejmě i tím že se tvůrci nesnaží za každou cenu vytvořit realistický pohled na věc a tudíž nenatáčí pouze domácími kamerami. Co se týká tech vložených "skutečných záběrů", mám svůj názor jako většina diváků. Hezké je ale navzdory tomu to, že klidně můžu říci že je to totální blbost, ale i tak nemůžu dát špatné hodnocení. ()

OughJay

Mimozemšťani. Věřim na ně, podle mě je hloupost, abychom byli v celym vesmíru sami. A jestli Sumerové kreslili do skal rakety, je to přece jenom trochu znepokojující... Tenhle film je trochu cvokhouse, ale nemůžu říct, že by mě nepřikoval k matraci. Jestli docházelo k únosům, nedokážu posoudit a ani si na to netroufám, na to si asi musí každej odpovědět sám, ale pokud bych se měl někdy s mimozemšťanama setkat, určitě bych nechtěl, aby to bylo tak, že by mě uprostřed noci vytáhli z postele. Po skončení filmu jsem se radši ani nekoukal z okna, abych nezahlídnul bílou sovu... Polodokumentární styl mi nijak nevadil, ještě několik dní po zhlídnutí jsem se po nocích budil, takže zážitek z toho mám. :) real Abbey Tyler: "I believe the things I've seen, the presence I've felt inside of me, is beyond anything you can imagine. It was hopelessness. So, it cannot be God, but it can, it can pretend to be." ()

herr_carter

Hm,hm...po vlažném úvodu se film rozjel celkem slušně a jelikož mi tématika UFO nebyla nikdy cizí, ba naopak, nakonec hodnotím takovými lepšími 3*. Nemám rád M.Jovovich, tady se ale role psycholožky zhostila dobře.A zvukové efekty filmu rozhodně patřily k nadprůměrným - až z nich místy mrazilo................moje hodnocení = 7 z 10. ()

bari68

Príbehy o UFO a iných paranormálnych aktivitách sú vždy dobrým námetom a ťahom v slušnej produkcii naťahať divákov.Tento film určite tiež nebol výnimkou.Znovu ale veľká škoda,že prevedenie veľmi kolísalo.Náš režisér z rovníka si asi myslel,že všetko napätie a znepokojujúca atmosféra bude stačiť z ukážok ,,autentických záberov,,.Opak bol pravdou.Ono pocity strachu a desivejšej atmosféry tu občas boli,ale veľmi to kazil najmä plytký dej a pomalá dynamika.Znovu hovorím,chytnúť sa toho ku príkladu Shyamalan, verím, že výsledok by bol o poznanie lepší. ()

Spike23

Hned jak to začalo, docela drsným způsobem mě to vtáhlo do hloubky celého příběhu o kterém jsem neměl ani tušení, takže jsem si všechno tak nějak musel ''skládat'' až v průběhu, což neni pro film jako tohle podle mého názoru správné řešení. Ani nevím jestli to mám hodnotit jako film, nebo jako dokument ( dokumenty hodnotit opravdu neumím ). Už jsem chtěl dát 4*, ale pak jsem si přečet, že je na příběhu pravda leda tak akorát velké hovno. Docela jsem se bavil, ale za ty lži to opravdu jinak nejde. Každopádně více uvěřitelné, než ta demence ''Haunting in Connecticut''. ()

ryoga

Že by nové Akta X? ale kdeže...Štvrtý druh je dá sa povedať len mix Aktov X a Paranormal Activity s trochou bubu atmosféry s nálepkou podľa skutočnosti.... nič nové čo tu ešte nebolo.Takže čakal som viac.Zostáva len otázka ktorá je známa aj z aktov x: I Want to Believe? ja som tomu teda neuveril :-) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...heslu "podle skutečné události" jsem v tomto případě absolutně neuvěřil, rádobypolodokumentární schéma se zakomponovanými "skutečnými" nahrávkami mě vyloženě sraly a děsivé ani strašidelné to pro mě vůbec nebylo. Jo a filmy o ufonech mě moc nebaví. ()

Han22 odpad!

Doopravdy se děsím toho, že tenhle styl natáčení bude znamenat budoucnost filmů a soudě dle výdělků podobných projektů a i hodnocení tady je to docela možné. Tohle je pro mě desetkrát horší sračka než kdejaký béčkový projekt. Režisér totiž ví, že točí brak (příběhy o nevysvětlitelných únosech mimozemšťany byli zajímavé možná tak v době Akt-X, kdy člověk neznal žádné sci-fi a úpřimně, v těch Aktech X to taky bylo stokrát zajímavěji natočené). Takže režisér ví že točí brak a taky ví, že nemá ani korunu na nějaký efekty nebo něco co by takový film chtěl, tak začne dělat z diváků debily. Ukazuje jim rádoby skutečné záběry, nechává promlouvat herce na kameru, střídá "skutečné" záběry s filmovými, v důležitých scénách nechá schválně vypadnout kameru. Na spoustu lidí, které fascinuje, že je reálnější to možná funguje... ale pro mě je to ztráta času. Díky těmhle hrátkám nefunguje napětí, nefunguje už tak slabej příběh, herci ať už sebelepší v podstatě jen žvaní, melou a totálně přehrávají (viz Milla Jovovich - má tohle zapotřebí?) a divák, který má rád příběhy se zoufale modlí, aby už tahle hrůza skončila. Prostě ne... tohle je pro mě asi tak stejný zážitek, jako by mě někdo nutil poslouchat death metal skloubený s dechovkou. ()

Testament

Příjemné překvapení a důkaz, že není dobré dávat jen na hodnocení filmů, zde na serveru. Snímek začíná proslovem Milly Jovovich a poté následuje, bez nějakých většáích cavyků, jízda slušného mysteriouzního thrilleru o únosech mimozemšťanů. Film je snímán i podobně jako Undisputted2 /3, tzn.: že se film rozdělí na 4 okénka, kde sledujeme jednotlivé scény. Působivé, stejně jako hodně mrazivé. Doporučuji a Milla mi rozhodně spravila chuť, po vcelku bezpohlavním Resident Evilu: Afterlife. ()

NICOX

Tak na začátku mě Milla s dramatickou tváří přesvědčuje o tom, že bude hrát postavu skutečné doktorky Tylarové, která natočila skutečný video záběry, skutečný audio nahrávky... a zakončí to větou: "Čemu nakonec uvěříte, je jen na Vás". Zvláštní, ale stejně mě to přinutilo, brát to fakt vážně (takže jako dobrej tah na úvod) a žrala sem to celej film. Jediný, co mi to kazilo byl fakt, že "skutečná" Dr. Tylarová příšerně přehrávala. Jinak mě to bavilo, použití těch "původních" nahrávek a prolínání s filmem bylo fajn a ještě tomu přidávalo na autentičnosti. A po skončení sem měla opravdu nepřijemnej pocit, ale ten vyprchal hned poté, co sem se dočetla, že o A. E. Tylarové nikdo nikdy na Aljašce neslyšel... a úplně poslední věta filmu - opět: "Čemu nakonec uvěříte, je jen na Vás". Souhlas. 60 % ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje