StarDance aneb když hvězdy tančí

(pořad)
TV spot 4
Taneční / Hudební / Soutěžní
Česko, 2006, 63x75 min

Režie:

Roman Petrenko

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Tereza Kostková (moderátor), Aleš Háma (moderátor), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek (více)

Známé české osobnosti pod vedením profesionálních tanečníků pilně trénovaly, aby zaujaly nejen porotu, ale především diváky. Předváděly brilantní taneční kreace, které byly v mnoha případech vykoupeny desítkami bezesných nocí, litry potu a modřinami. Těšit se můžete na skvostné taneční výkony, světové hity v atraktivním podání Martina Kumžáka a jeho Moondance Orchestry, luxusní zábavu, výroky nesmlouvavé odborné poroty i hlášky pohotových moderátorů! (Magic Box)

Fajt odpad!

Nevím jak může T. Kostková dne 22.10. v rozhlase prohlásit, že taneční zábavy nebyly před listopadem 89 možné. Vždy byly taneční zábavy běžné, vynikající a velice oblíbené (hasičské, šibřinky, myslivecké atd..) Úpadek těchto zábav nastal za této "demokracie", kdy je každá zábava předem odsouzena k zániku, jelikož je požadováno od pořadatelů dodržení tolika předpisů a nařízení, že není v jejich silách (zvláště na dědinách) je splnit !!!! ()

VlastaFlaksa

Ubírám jednu hvězdu - ne kvůli dřevěnému Pavláskovi, ale kvůli rádoby cudné a skromné Doležalové, která se tváří jako svatá dala, nevěděla komu a na kameru i porotu dělá tak smutné psí oči, že působí dojmem, že jí případné pokárání nebo dokonce nedej bože vyhazov psychicky natolik poznamenají, že si to raději nikdo nevezme na svědomí. Takže si nakonec "vyloudila" vítězství. Letošní SD bylo nejslabší a nejuhozenější ze všech ročníků. ()

knihovna

Pořad nesleduji, ale samozřejmě jsem na něj parkrát narazil. Nebudu mu dávat odpad, ani ho vynášet do nebes. V rámci reallity show je to určitě perla, ale pouze v rámci těchto formátů. Tanec vůbec není jednoduchá záležitost, ne každý na něj má vlohy. Na rozdíl od mnoha jiných podobných show se místní učastníci i něco naučí a zamakají na fyzičce. Samozřejmě získají i fanoušky, kteří se pak zcela zbytečně a zahrob budou bít za své favority. To už je to pro mě směšné, ale zase bez toho by to nebylo prodejné. Takže v rámci žánru určitě jedna z nejlepších věcí. PS Já osobně tanec z duše nesnáším. ()

infernet

Jedna hvězda za Marka Ebena, jedna za výstřih a kukuč Terezky Kostkové a třetí za to, že se ti "netančící tanečníci" opravdu snaží. Takže zusammen 3***. ()

pivomamrad odpad!

Česká rádoby smetánka tancuje na umcaca umcaca tak usilovně, až jim teče make-up po bradě. Nevydržím na to koukat déle jak 5 minut. Bléééé ()

Misoponia

Češi prostě tenhle typ pořadů neumí dělat. Tempo celé show je dost pomalé a rozvleklé, neškodilo by přidat více vtipu (což je právě to, co se mi líbí na americkém DWTS). Příliš mnoho trapného Ebenova moderování, jeho styl humoru mi nesedí. Kostková v show pouze ukazuje výstřih a slouží jako ramínko na šaty, její přínos je nulový, bylo by dobré na její místo dát někoho jiného, show by to určitě pozvedlo. Někdy mi vadí neinovativnost hudby pro jednotlivé tance (nejprofláklejší taneční písně), ale dají se najít i světlé výjimky. Šaty tanečnic jsou jak z devadesátých let. Zdá se mi, že s vymýšlením něčeho nového/lepšího pro tuto show si v ČT opravdu nedělají hlavu, pouze recyklují pořád dokola to samé, což se týká i moderátorů a poroty a nekonstruktivního hodnocení tanců, Révai v 90 % komentářů řekne, že mají přidat víc energie... O nic tam vlastně nejde, takže nemá cenu to sledovat ani někomu fandit. Raději sleduji americkou DWTS, i když tam jde hlavně o show, o technice tance nemůže být moc řeč (pokud chcete vidět opravdovou taneční soutěž, doporučuji Youtube, kde je toho mraky). Na druhou stranu, show se od předchozích let zlepšila (byla mnohem trapnější). (2015, řada VII). ()

jfaba

Soutěž, kde rozhodují diváci, občané a pod., je na dvě věci. Ale to neznamená, že tanec je někdy pěkný, když se to umí. Což o mě se to říci nedá! Neumím... Edit 15.10.23: Čím větší číslo StarDance (teď XII), tím je to horší. Už XI stála za ... Měním ze *** na **. ()

Matamoroz

Kdo může dnes koukat na masové televizní show ve stylu osmdesátých let. Tenhle pořad znám z práce, kde se na něj dívají důchodkyně 80 plus. Eben občas utrousí něco vtipného a kdekdo doma slintá, jak by beztrestně očuchával rozkrok nějaké lepé děvě. Třeba táhne právě tohle. ()

walkingdead

Každá další série je horší a horší, bohužel manželka si to nemyslí, takže to jako správný podpantoflák musím sledovat :/ ()

klarajaja

Když spojíte moderátory Ebena a Kostkovou zrodí se opravdu profesionální pár. Na StarDance koukám od mala a vždy mě velmi bavilo. Je to asi tím, že se ráda dívám na lidi, kteří se opravdu lepší v tanci. Proto jsem trpěla při výkonech např. Pavláska. Myslím si, že u nás má tato soutěž vysokou úroveň, proto ****. ()

carl.oesch odpad!

Naprosto souhlasím s komentářem monologa. Marek Eben je se svojí "ušlechtilostí" až trapný (a nejen tady) a hlavně mu to člověk nevěří, je to příliš strojené a násilné a celý ten pořad je jako natahovaná kaše, jejíž smysl člověk postrádá. Pokud chce člověk vidět tanec v nejvyšší kvalitě v dynamickém provedení a s přiměřenou dávku šmrncu a bez zdlouhavých blábolů, ať se někdy podívá na soutěž ve společnském tanci, která je občas k vidění na ČTsport (je to bráno jako sportovní disciplina a proč ně...). Ale Stardance, aneb když hvězdy tančí ne. Nikdy. A je otázka, zda něco podobného na veřejnoprávní televizi vůbec patří. Ale ona reality show typu Dovolená v protektorátu byla taky síla... ()

cimrman2.

Sleduju to už 10 let (od 2013) to od Kuchařové kdy jsem fakt nemohl překousnout že nevyhrála ona ale Polívková. Řekl jsem si že v roce 2023 to už budu hltat o něco míň a spotřební obsah ČT konzumovat také o něco míň. Jo pár dílů jsem neviděl ale jinak se moc neliším od českých babiček které to hltají také (sms na číslo 906 11 13 neposílám). Je to moje guilty pleasure i když mě tanec vlastně nebaví a nezajímá ale celá parta začínající Ebenem, Chlopčíkem až Martinem Kumžákem konče mě baví. Za těch 10 týdnů si vždy někoho oblíbím a většinou je to někdo kdo je tam až do konce. Jo a když začne hrát znělka tak mi naběhne hodně emocí spojeného se správně promrhaným časem s rodinou. Páry které mě za tu dekádu upoutaly + vítězové 2013 - Anna Polívková a Michal Kurtiš, Tatiana Kuchařová a Jan Onder 2015 - Marie Doležalová a Marek Zelinka, Jitka Schneiderová a Marek Dědík 2016 - Zdeněk Piškula a Veronika Lálová 2018 - Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková, David Svoboda a Veronika Lálová 2019 - Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička, Matouš Ruml a Natálie Otáhalová 2021 - Jan Cina a Adriana Mašková, Tomáš Verner a Kristýna Kousalová 2023 - Darja Pavlovičová a Dominik Vodička, Richard Krajčo a Veronika Rošková ()

Zuzka Norisová tančila opravdu dobře, Batulková na svůj věk taky, a někteří se snažili alespoň brát s humorem, že tanec není jejich parketa. Zklamala mne Albína a Suchařípa, nic nepředvedli, ale jsou přesvědčení, že byli skvělí:(. Eben se nezapřel, jeho humor jen tak nezklame a občas měla slušné zápichy i porota. Pro mne to lepší z TV tvorby, dílem i proto, že mám společenské tance jako koníček, dílem pro slabost pro Ebena a teď už i Norisovou a dílem nevím proč, ale prostě to lepší :) ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál