StarDance aneb když hvězdy tančí

(pořad)
Z natáčení  - Leoš Mareš, Marek Taclík, Marek Eben, Tereza Kostková
Taneční / Hudební / Soutěžní
Česko, 2006, 63x75 min

Režie:

Roman Petrenko

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Tereza Kostková (moderátor), Aleš Háma (moderátor), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek (více)

Známé české osobnosti pod vedením profesionálních tanečníků pilně trénovaly, aby zaujaly nejen porotu, ale především diváky. Předváděly brilantní taneční kreace, které byly v mnoha případech vykoupeny desítkami bezesných nocí, litry potu a modřinami. Těšit se můžete na skvostné taneční výkony, světové hity v atraktivním podání Martina Kumžáka a jeho Moondance Orchestry, luxusní zábavu, výroky nesmlouvavé odborné poroty i hlášky pohotových moderátorů! (Magic Box)

Prochy38

Dobře moderované M. Ebenem a T. Kostkovou. Výborná soutěž, kde vlastně nešlo o nic jiného, než jen a pouze pobavit diváky. I ta další pokračování byla kvalitní. Když si uvědomím, jakou trapnost vymyslela Nova, ještě bych i hvězdičku přidal... ()

J*A*M*A*L

Párkrát jsem to viděl, a nijak zvlášť mě to neoslovilo. Ona to třeba ani není nějak špatná soutěž, ale mě tyhle soutěže nebraly už od mala a asi to tak bude napořád. ()

filipvrbik odpad!

Příšerný formát pseudosoutěže. Copak je normální aby soutěžili herci a sportovci v tanci- neměli by v tanci soutěžit tanečníci? A hlavně je to neuvěřitelně snobské...0% ()

Granade

Absolvoval jsem taneční a proto účastníky obdivuji. O zábavnou stránku se postarali Marek Eben, Vladimír Bosák, Kratina... ()

KatRi

Obliba tohoto pořadu v mém okolí mě překvapila. Pravda, pohled na krásně oblečené a nadané tanečníky a tanečnice (tím nemyslím české známé lidi, kteří se takto chtějí zviditelnit) je pěkný. Ovšem, nestačila by jedna série? ()

Yaan

Show, která je v této době úpadku výjimečně na úrovni + skvělý Marek Eben. Minus jedna hvězdička za Terezu Kostkovou a některé porotce... ()

kuckaAFC

Vhodný pořad na podzimní sobotní večer "k žehlení"; česká verze stojí a padá s formou Marka Ebena. Interakce soutěžících, poroty a moderátorů funguje dobře. To se ale občas nedá říct o výběru účinkujících. Průměr na českých obrazovkách, 50%. ()

ADZI

Pravidelně bych se na to určitě nekoukal, ale když náhodou občas zabloudím k televizi v době vysílání, nezačnu zběsile utíkat. Můžete se pokochat pohledem na pěkné tanečnice (a jejich šaty by občas mohly nosit holky i jen tak ven), sem tam nějaká dobrá hláška od soutěžících, nebo poroty. Fajn hudba. Marek Eben je kapitola sama pro sebe. Je to bezesporu obrovský člověk, vtipný a slušný. Ale někdy možná až příliš slušný. Je celkem jasné, že cílová skupina nejsou muži dvacátníci (jako já). Eben je hold pro starší ročníky. A je to asi tak dobře, každá generace má svoje oblíbené moderátory. Takže smíchy asi z jeho vtipů a hlášek umírat nebudu, ale pobaví taky. Suma sumárum - 3 ()

Emzet

Česká Televize očividně zapomněla, že tento nápad není z nejnovějších; vždyť Svatý Vít byl přece také svým způsobem hvězdou a jeho TANEC je rozhodně zábavnějším, zajímavějším, originálnějším a více adrenalinovým pokoukáním, které Vás navíc zapojí do hry ("Strčte jí někdo klacek do huby!"). Doporučuji tedy pouze milovníkům vyčpělejších remakeů. Ta jedna hvězdička je za Ebena. ()

Pennyzka

Asi to byl dobrý nápad, tenhle televizní pořad, ale mě to prostě strašně nebaví se koukat na to, když někdo tančí. Hodně lidem se to líbí, ale přijde mi, že tam skoro pořád tančili passo doble (nebo já nevím, jak se to píše) a porota pořád říkala stejný věci. ()

crozet

Soutěž v tanci, výborná kapela(!), zvýšený výskyt okouzlujících mladých žen v kostýmu a pohybu, celé provázeno standardizovaným Ebenem - faktory vyrovnávající nepříčetnost některých soutěžících. Neměli bychom kňourat, nýbrž být spokojeni. ()

Greg25

Okolní cancy účinkujících, neustálé rekapitulace a nejen herecky, ale i jako moderátorka prkenná Tereza Kostková, bohužel pohřbívají většinu kladů pořadu, které začínají jako vždy perfektním Markem Ebenem a jeho hláškami, přes výborný orchestr pana Kumžáka (s vynikající Dashou) až po tanec a řadu sympatických osobností. A napětí u vyzařování? Ale jděte, tohle by napínavé nebylo ani kdybyste moc chtěli. Na druhou stranu v rámci toho, co je Česká televize někdy schopna vyprodukovat za pořady je StarDance pořád televizní nadprůměr konzervativnějšího a decentního střihu (díky za to) v rámci všech českých televizí. 60% ()

missbee

Miluji tanec, to je podle mě zcela jasné vysvětlení, proč se mi StarDance tak líbí. Navíc v kapele Martina Kumžáka zpívá mnou zbožňovaná Dasha, takže... PS Paldini má trefný komentář. ()

Everyone

Předně projekt StarDance je parádní sám o sobě. Ale nebýt nadhledu Marka Ebena, který večeru dodává grácii i nezbytnou noblesu a jemným humorem odlehčuje celkovou atmosféru, nevím, nevím, zda by bez něho tento pořad sklízel tak pozitivní ohlasy. ___ Viděl jsem první řadu, což je již dávno na komentář. Nyní běží řada sedmá, na které mě v prvních dvou dílech překvapila pokora Leoše Mareše, jež působí sice nepřirozeně, ale nesmírně sympaticky. Je vidět, že je to profesionál a plně si uvědomuje náročnost, takto obtížné disciplíny, jakou tanec je. A pakliže má podobný přístup ke všemu, což věřím, že ano, navzdory jeho pověsti, tak je zřejmé, že jeho sebevědomí v moderátorské pozici jen podtrhuje fakt a vědomí své úrovně v oboru, který po dlouhá léta s plným nasazením dělal a dělá. (Navíc je to očividný filmový fanda) ___ Energie profesionálky Martiny Markové je až obdivuhodná. ___ Maruška Doležalová je rozkošná, emotivní a milá, nejen v reálu, ale snad ještě více a nepřímo skrz svůj výborný, mnoha postřehy prošpikovaný, blog. ()

Brtniik

Kdyby to záleželo na mě, jmenovalo by se to Když hvězdy tančí a malinkým písmem StarDance, když už to musí být, aby si cizinci žijící v ČR a hoteloví hosté mohli užít. Ostatně musí to být? Název slouží pro orientaci konzumenta, aby věděl, zda sahá po Pivu či Šaratici i když výsledný efekt může být stejný. Kdysi se v médiích dbalo, aby většině předkládaného rozuměla i „babička z Šumavy“. Nyní jsou tam jiní pracovníci, kteří nejenže na toto pravidlo nedbají, ale ani nejsou s to vytvořit něco, co by stálo za čas, který médiu věnujeme a nasadí překoupený pořad i s názvem. Leda by byli poněkud napřed a chtěli udělat jasno kosmopolitnímu obyvatelstvu Česka. Zajímalo by mně zda v Německu mají názvy pořadů arabsky... (odstavec) Další co mi vadí je všeobecně užívaná světelná šou. Lámal jsem si hlavu k čemu je to dobré (kromě výdělku blikačů) a pak jsem to pochopil. Kdyby se tančilo třeba v Lucerně, pozadí by bylo vyřešené. Když se ovšem točí v prázdné boudě jen s technickým zabezpečením, je světelná šou „nezbytná“. Daleko více by mne potěšila lepší kamera, která mnohdy čučí jinam, než by bylo vhodné a rozumné. Do třetice, tanečky před vyřazením dvojice a „hlas shůry“, ach jo!... Že by inspirace Velkým bratrem? Co mne ovšem pokaždé spolehlivě znechutí jsou předěly, kdy od jednoho z přívodu světla odletují jiskry, aby se nejspíš dosáhlo autentického dojmu... Problém je v tom, že jiskry takového charakteru jsou typické v případě nedokonalého kontaktu, kterým prochází veliký proud či při rozpojování takového obvodu. Zde je ovšem virtuálně vyobrazená (určitě ne snímána!) zářivková trubice, která je napájená nepatrným proudem o vysokém napětí, tudíž naprosto není možné, aby se dělo něco takového, jako nám umělcové ukazují – čili lež a šalba. (odstavec) Zajímalo by mne, zda „charitativní díl“ byl obsažen i v původní předloze, anebo se stal zázrak a TV tvůrci zapojili šedé buňky... Byl totiž nad očekávání solidní. (odstavec) Ano, tancování je u diváctva velmi populární a soutěží mimo TV je docela dost. ČT ovšem chce sedět na mnoha židlích zároveň a tak dbá, aby pořad byl jaksepatří „zábavný“ a vyfutrovaný „celebritami“ coby sichr, kdyby měl být k nekoukání. Mrzutá je ta totální neobjektivita – v soutěži se může udržet i totální dřevo s evidentně medvědími geny. Jsem zvědavý, zda se prosadí spíš xenofobie či hloupost CZ divactva a který pár bude v sobotu odejit. ()

misa_laska

Skoro vždy žasnu nad těmi krásnými šaty a strašně obdivuju ty lidi, kteří do toho jdou. To, že jsou celebrity neznemená, že musí umět tančit nebo že jim to musí jít.. Ale odvahu mají. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál