Prison Break: The Final Break (TV film)

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 88 min

Pocas totalneho "zhovadovania" serialu v druhej polovici stvrtej serie som sa modlil, aby bolo aspon zakoncenie dostojne, take, ake si vynikajuce prve dve serie zasluzia. A musim skonstatovat, ze sa mi to viacmenej splnilo. Skvela atmosfera z prvej serie sa sice uplne nevratila, no zaverecne dojimave sceny na mna zaposobili naplno. Velmi solidne zakoncenie mojho najoblubenejsieho serialu.(16.2.2011)

Hodně uspěchaný závěr po všech stránkách. Pochopitelně nebylo více prostoru, ale když už se do toho pustili, mohli si dát záležet alespoň na závěrečné pěti minutovce - ta pro mě nebyla nikterak emocionální, což je rozhodně škoda, jelikož jsem čekal podobný zážitek jako při posledních deseti minutách čtvrté série...Přesto ale těch pět minut je docela dobrých, a dávám trošku nadsazené čtyři hvězdy.(12.11.2012)

The Final Break částečně napravuje to, co 4. série začala kazit, tedy dobrou reputaci skvělého seriálu a všichni věrní fanoušci, kteří nevynechali jedinou epizodu konečně dostávají důstojný závěr svého oblíbeného seriálu. Docela jsem litoval, že Final Break netrval trochu dýl (je to divný, když si vzpomenu, jak jsem celou druhou půlku čtvrtý série nadával, že už to nemá smysl natahovat), protože se to fakt povedlo (ani bych se nedivil, že to byl výcuc z páté série, která už naštěstí nebude realizovaná).(30.5.2009)

Po čtyřech sezónnách, čítající dohromady 79 dílů jsme sledovali Michaela Scofielda. A zde máme završení celého seriálu! Prison Break: The Final Break je opravdu takovým spíše zbytečným dvoudílem. Čtyři sezóny byly už tak hodně a i přes scénáristické serpentýny a různé okliky skončila čtvrtá sezóna více než slušně. The Final Break už je jen proto vysvětlení několika málo částí, které být vysvětleny ani nemusely. I přesto se však jedná o slušných +- 80 minut zábavy, na jejímž konci Vám dozajista slzička ukápne, to je totiž za ty čtyři roky poctivého sledování každého nového dílu. Útěku z vězení je již konec, nezbývá než se rozloučit.(31.5.2009)

Kdyz jsem si cetl ze Final Break by mel objasnit, co se stalo za ty 4 roky, ktere jsme v posledni epizode nevideli, tak trochu jsem doufal, ze se dozvime cokoliv jen ne o dalsim uteku z vezeni :)) Tenhle serial po posledni epizode urcite vysvetlovak nepotreboval. Na mne zaverecny dil docela zapusobil, libil se mi a zakonceni mi pripadalo fajn tak, jak bylo. Nicmene stalo se, nekdo Final Brak natocit potreboval a nastesti to nedopadlo tak spatne. Hodnotim o neco hur nez serial, protoze si proste myslim, ze tohohle dvojdilu nebylo treba.(29.5.2009)

• - Film sa skladá z dvoch posledných častí štvrtej série - "The Old Ball and Chain" a "Free". (m.a.t.o.)

• - The Final Break nemal premiéru na americkej televíznej stanici FOX, ktorá vlastní práva na Prison Break: Útek z väzenia (od r. 2005), ale na britskej stanici Sky1. (m.a.t.o.)