Prison Break: The Final Break (TV film)

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 88 min

Lepší než katastrofální 4tá serie, ale i tak to není žádná sláva. Vyloženě se tu už vaří z vody a to si tento seriál nezasloužil. Měl skončit ve druhé maximálně 3tí serii. Tohle je pouze obdoba na první řadu jen s rozdílem ženské věznice, ale na nějaký drajv tu zapomeňte, každý tu ví jak to skončí, nic vás nepřekvapí a celé to působí dojmem přenastavované kaše, až se sám divím že dávám 3 hvězdy.(25.6.2009)

Celá čtvrtá série byla hambou jinak výborného seriálu (ano stojím si za tím, že ač třetí série nebyla tak geniální a dokonalá jako první, stále byla úžasně zábavná a napínavá), nejen, že byla stupidní, kompletně vycucaná z prstu, ale měla i vážné logické trhliny. I když je závěrečný dvojdíl z ní asi nejlepší, moc nechápu jeho smysl, protože uzavření v 22. dílu bylo více než dostačující, naopak jeho poslední sladké minuty byly výborné. The Final Break má stupidní úvod zápletky, relativně promyšlený a efektní děj, jenže opět neuvěřitelně hloupý závěr (dva drátky se dají spojit i jinak). Sám si tluču do hlavy, že dávám nakonec 3*, ale ono to přesto bylo vcelku zábavné... 5/10(29.5.2009)

Tak až po dalším zkouknutí celýho séroše jsem zjistil, že tenhle film byl vlastně ty dva dodatečný díly o Sáře. To už trochu dává smysl. Ale bylo to hlavně pro fanoušky, taková rozlučka se všema hrdinama, objasnění pár situací. Útěk absolutně podceněnej od federálů, zmáknutej za dva díly. Plus ta oběť na konci. Zbytečnost, ale v tu dobu, v tý éře, to muselo potěšit asi každýho skalního fandu. Nicméně, co se tak dozvídám, tak se má točit pátá série. Možná totální sračka, možná něco novýho. Kdoví, ale já se těším už jenom na ty herce.(29.1.2017)

Dost slabota. Serial podle mne perfektni do posledni chvile a zakonceni ve 22. dile naprosto efektni a dostacujici. Nechapu existenci tohohle filmu. Sice sem rad zase videl oblibeny xichty, ale s genialni propracovanosti serialu je tu jen pramalo spolecneho. Jak rikam, pro mne jen neco navic. Jako dustojne ukonceni povazuji 22. dil ctvrte serie. 60%.(16.10.2009)

Final Breakom sa skončila jedna éra, éra seriálu, ktorý mal nakročené ku kultovosti ale neschopnosťou skončiť v pravý čas sa o ňu pripravil a očakávané zrušenie po 4 rokoch bolo pre neho skôr vykúpením. Hlasy producentov, že radi skončia v najlepšom, už azda nebral vážne takmer nik. Final Break je v podstate zbytočným a vykonštruovaným dovetkom, bez ktorého by sa seriál zaobišiel ale aj napriek halde logických chýb a nezmyslov mu nemožno uprieť po dlhšej dobe konečne svižné tempo a občas veľmi príjemné závany nostalgie, pričom pochváliť možno aj samotné uzavretie príbehu. Najviac určite poteší skalných fanúšikov, ktorým stačí vidieť starú zostavu v úlohách, ktoré im najviac sedia, zvyšok prahnúci po skutočnej kvalite si radšej pustí takmer bezchybné začiatky.(28.5.2009)

• - The Final Break nemal premiéru na americkej televíznej stanici FOX, ktorá vlastní práva na Prison Break: Útek z väzenia (od r. 2005), ale na britskej stanici Sky1. (m.a.t.o.)

• - Film sa skladá z dvoch posledných častí štvrtej série - "The Old Ball and Chain" a "Free". (m.a.t.o.)