Prison Break: The Final Break (TV film)

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 88 min

Tak a je to... konečně. S odstupem jsem dokoukal jeden z nejnapínavějších a nejlepších seriálů. Ano teď jsem mluvil o první sérii. Bohužel následoval kvalitativní propad. Tenhle závěrečnej film mi dopřál rozloučení se skupinou "útěkářů" stejně tak jako rozloučení s Michaelem a Sárou. Podle mě naprůměrné a důstojné loučení... Chyby se dají odpoustit, protože když jsme přes seriál došli až sem, tak už nás chybějící logika nepřekvapí(27.4.2011)

Final Break bol dôstojný a opäť klasický "prisonbreakovský", aj keď poviem pravdu, nečakal som takýto priebeh tohto záverečného filmu, respektíve dvojdielu. Tunajší charakter každej postavy je presne taký, aký bol a každý hraje opäť svoj dokonalý part, ktorý možno v poslednej dobe nebol až taký presvedčivý (T-Bag, Gretchen...). Nelogickosti neriešim, tie boli v Prison Breaku vždy, ale o tie nejde. Tu sa treba baviť a kochať sa poslednými zábermi tohto seriálu, ktorý povedzme si všetci pravdu, bol viac ako perfektný. Hoci každý nadával na klesajúcu kvalitu a ja som samozrejme nadával tiež, Prison Break je jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Bude mi kurevsky chýbať. We´re free now! Finally. We´re free!(28.5.2009)

• ScarPoul

Posledná bodka za tým, čo malo skončiť naozaj veľmi dávno. Druhou sériou, kedy sa postavy jednoducho prestali vyvýjať a len tupo plnily úlohy scénaristov. Najdojímavejším faktorom na tomto snímku je jeho koniec, ktorý mi dovolil konečne vydýchnuť. Čo sa týka zvyšku, neskutočný kopec nezmyslov a nelogickostí, ktoré jasne poukazujú na to, že keď tam nie je nejaký skutočný dejový podklad a zvrat, jedná sa o kopec kecov a k tomu ešte v nie príliš atraktívnom prostredí. Zbohom prison break. Zbohom Michael Scofield.(10.5.2010)

• lebowski!

Malé napravení reputace, nicméně úpadek jednoho fenoménu film neodvrátil. Vlastně ani nemohl. Čtvrtá série nekompromisně poslala seriál do s*aček, ze kterejch se ani pan Scofield nevyhrabe. Film doplácí na velké množství postav. Než se všichni představí a vysvětlí nám své pohnutky a plány, jsme v polovině a je čas na finální útěk. Myslím, že toto měla být původně pátá série, což by odpovídalo zápletce a okolnostem kolem (sám bych byl zvědav a myslím, že by ani nemusela být špatná), leč nestalo se tak a vše dopadlo jak dopadlo, konečně jsme to dokázali a jsme volní!!!(18.8.2010)

Zakončení seriálu, které i přes podivný příběh, který (opět) vaří z vody, zaujme. Všechny příběhy a cesty končí a to mnohem zajímavěji než v samotném finále seriálu. Krom toho je poslední pětiminutovka ve Final Break emočně natolik silná, že strká do kapsy nejen celou čtvrtou, ale i třetí sezonu. Právě tech pár minut a správně vytvořený závěr mi dovoluje být spokojený. Samotné hodnocení tomu pravděpodobně neodpovídá, protože 4* pro natolik "tak to asi ne" příběh jsou prostě příliš moc.(28.5.2009)

• - The Final Break nemal premiéru na americkej televíznej stanici FOX, ktorá vlastní práva na Prison Break: Útek z väzenia (od r. 2005), ale na britskej stanici Sky1. (m.a.t.o.)

• - Film sa skladá z dvoch posledných častí štvrtej série - "The Old Ball and Chain" a "Free". (m.a.t.o.)