Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

predators

Fuck you people! Bylo to dobré! Co víc chtít, než důstojné pokračování prvního dílu?! Hudba byla zachována, o tom je tu řeč již několikrát, ale co se málo zmiňuje, jsou charizma postav. Ikdyž né, jako v jeho původci, je zde znát určitý vývoj osobností a získávání si sympatií s publikem. To mi u všech předchozích paskvilů AvP atd. dost chybělo. Navíc zastávám ten názor, že si pošmáknou obě strany, jak ti, co jim srdéčko zaplesá při vzpomínkách na Guatemalu, tak ti, co neměli tu čest... Prostě jde o pokračování, které všechny předchozí pokračování zadupává dva metry pod zem! Zajímavosti: Děkuji překvapivému tahu cinestar za Happy Hours a vstupné krásných 59Kč!!! :-) 70% ()

nash.

Solidní akční jednohubka, která neurazí, ale ani nezanechá v paměti žádnou výraznější stopu. Prostě klasická, slušně natočená vybíjená, ktertá ničím nepřekvapí. Postavy, ať už jsou to borci sebevětší, jdou jedna po druhé na porážku a kdo je zrovna na řadě poznáte podle toho, že se náhle začne chovat jako idiot, často v protikladu k tomu co říkal a jak se choval předtím. Na druhou stranu kulisy džungle tomuhle mysliveckému filmu svědčí, atmosférou připomíná prvního Predátora, který je tu ostatně i zmíněn. Pobavil mě použitý "hudební" motiv z Vetřelce, odkazujcí na jejich filmové i mimofilmové prolínání, nenudil jsem se, ale vracet se určitě nebudu. Takže Lovu zdar a Halali.. ()

silentname

Zajtra ma čaká v kine nový film "The Predator", tak je treba si ešte ukončíť maratón týmto filmom. "Predators". Čo by som mohol povedať o tomto filme? Napriek tomu, že reálne mám voči druhému filmu tiež istú úctu, tak si myslím, že ide o lepšie pokračovanie než sme mali naposledy. Lokácia posledného filmu ma vôbec nezaujala, no dávam tvorcom kredit za to, že skúsili niečo nové. Tentokrát sa vraciame do džungle a je to rozhodne lepšie. Minimálne atmosféra funguje oveľa lepšie. Aby som však mohol potom prejsť ku kvalitám filmu, tak odstránim z cesty pár negatív, ktoré ma trošku štvali. V prvom rade tu necítim nejako výrazne spojenie medzi našimi hrdinami v džungli. Tým, že sa nepoznali nikdy predtým, nie je v tom vidieť nejaké reálne spojenie medzi týmito postavami. Postupne sa to vybuduje, no chce to čas. Sú tu postavy, ktoré sú mi sympatické. Royce, Isabella, Nicolai a aj Hanzo. Kto si zaslúžil viac času bol Laurence Fishburne. Jeho postava bola zaujímavá, no moc si ho tu nestihneme užiť. Čož je škoda. Takisto Danny Trejo má na môj vkus málo času. No môj najväčší problém s filmom a dôvod, pre ktorý neposúvam ratíng o jeden šteblík vyššie je jeden stupídny a absolútne zbytočný twist tesne pri konci filmu. Neviem ako to vnímali ostatní, no mne sa to osobne ani trochu nepáčilo. Najmä z titulu, že na spoznanie niečoho takého sme nemali absolútne žiadny čas, vôbec to nefunguje a neprináša to filmu reálne nič. Aspoň podľa mňa. Takže ak si myslíte, že to fungovalo, v pohode. Ja nesúhlasím. Čo ale vnímam teraz pozitívne? Je tu jeden skvelý duel, ktorý som chcel vidieť už v prvom filme, keď Billy sa rozhodol ísť do boja. Hanzo bude bojovať s Predátorom s katanou. Vyzerá to super ako to znie a rozhodne je to skvelá scénka. Efekty išli oveľa vyššie a až na jeden spackaný výbuch vyzerajú skutočne dobre. Sú tu dobré zvraty, je super, že postavy postupom času dokážeme spoznávať viac a vidíme ich pozitívne stránky. Tu na mňa asi najviac zapôsobil Nikolai. Akcia filmu je dobre spracované, logické myslenie nášho protagonistu funguje, herecké výkony sú na dobrej úrovni. Som rád, že som filmy videl a teraz už len ostáva zistiť, ako dopadne tohtoročná novinka. Bude to lepšie? Bude to horšie? Dozvieme sa zajtra. Hodnotenie: B+ ()

Pedestrian

Zaměnitelné charaktery, samozřejmě klišé, rádobyvtipné (?) hlášky, poslední půl hodina odehrávající se v naprosté tmě. Zatím sračka roku a nic jiného jsem letos nesledoval s takovým nezájmem. Kdyby to aspoň mělo jeden svěží nápad! ()

Bachy

Celý snímek má fajn atmosféru, rychle utíká a navíc vzbuzuje poměrně příjemné vzpomínky. Finálovou scénu Danny Treja, bych navíc s čistým svědomím zařadil do zlatého fondu Predátora. Když přijmete, že jde jen o vyvražďovačku s vaší oblíbenou příšerou a vypnete mozek, lze si tuhle jízdu poměrně slušně užít. Velká škoda, že se ke konci událo obrovské WTF. Ten, který vymyslel rádoby zvrat u jedné z postav by potřeboval profackovat. Do titulků jsem si snažil vsugerovat lehkou omluvu pro film, že holt Predátoři mezi partu zabijáků vybrali i jednoho imbecila, aby si trošku oživili boj. Zpětně mně trošku mrzí, že se z Predátora neustále těží a postupně mizí jednotlivá tajemství, která jeho postava skrývá. Přesto jsem se hlavně díky dvěma hlavním postavám bavil. Alice Braga je skvělá, Brody přes pochyby taktéž dobrý. Fishburne (Morfeus) možná lehce zbytečný. Kouzlo jedničky spočívalo ve strachu z neznáma a nikoliv v akci, ale vím, že to už těžko může někdo napodobit. ()

Rocky62

Na třetí pokračování AVP jsem byl docela zvědav. Po dlouhé době jsem se zas těšil na bandu urostlých srá*ů s překrásným úsměvem a s drškami jak vrata od stodoly. Ohromen jsem nebyl, ale nebyl jsem ani zklamán. Potěšil mě solidní rozjezd, obsazení známými tvářemi a obohacení dalšími 'roztomilými' zvířátky. Kámen úrazu byl bohužel ovšem v jednoduchosti, která uvrhla Predátory do stereotypu. Chybělo mi tu více lekavých momentů a více brutality. Ne že bych byl sadista, ale to přece k Predátorům patří ne? ()

Chrustyn

Nimród Antal, který má na svém kontě zatím jen pár zajímavých ale nijak známých nebo úspěšných filmů se rozhodl zaútočit na komerčního dalším vzkříšením legendárního monstra. Poté co se nám lovec lidských trofejí představil ve dvou slabých filmech podle úspěšné počítačové hry, kde mu za protivníka byly jak humanoidé tak i neméně známí Vetřelci, se nám ukazuje v podobě v jaké ho diváci viděli před 23 lety. Opět se dostáváme do džungle, setkáváme se s partou různorodých lidí, (představení probíhá ve stylu "Kostky" a nikdo neví co se děje) kteří budou bojovat o holý život. "Predátoři" jsou především poctou svému nejstaršímu bratrovi, takže je určen převážně pro znalce a milovníky a jako samostatný film příliš neobstojí. Odkazů a citací je tu tolik, že se snad ani nedají počítat ať už se jedná o hudbu, která z 90% používá motivy Alana Silvestriho, džungle nebo maníka s rotačním kulometem a to zdaleka není všechno (dojde i na vytrhávání páteře a skok z vodopádu). Herecká sestava překvapivě funguje, každý s party se stihne alespoň trochu předvést a Adrien Brody jako akční hrdina nepůsobí ani trochu trapně, ačkoliv se Arniemu nevyrovná muskulaturou ani závěrečným soubojem face to face. Bohužel však filmu dost chybí na to aby pořádně zaujal jak skalní příznivce, tak i neznalé diváky. Predátorů si zde příliš neužijeme a první představení proběhne až v půlce filmu. Dále je zde postava Laurence Fishburnea, která nejen, že je naprosto zbytečná ale celá část, kde se vyskytuje film zbytečně brzdí. A nakonec je problém v malém rozpočtu, který způsobuje to, že se ve filmu nevyskytuje žádná vyloženě skvělá akční scéna -celkově jich je velmi malé množství- a ten počítačový výbuch je neskutečně mizerný. "Predátoři" jsou tak slušnou poctou u které se fanoušci mohou předhánět v tom, kdo najde více odkazů ale rozhodně se dostatečně nepobaví a narozdíl od prvního "Predátora", kterého viděli minimálně 15x (můj případ) tento film jim bude stačit jen jednou. P.S. nakonec jsem neodolal a dal "Predátorům" ještě jednu šanci a překvapivě musím dát o hvězdu více a uznat, že se jedná o atmosferickou zábavu, která staršímu bratříčkovi nedělá ani trochu ostudu. Antal je talent, tak mu pro příště dejte víc prachů a budem čumět. ()

klerik

Zaujímavá variácia na ČIERNOČIERNU TMU... Čo viac povedať? Som rád, že Predátori vznikli, ale Antal nevyužil to, čo mal k dispozícii. Najviac totiž vidno, že nemal peniaze a to celú dobu maskoval (celkom úspešne) a pritom zabudol na skalných fanúšikov žánru. Je to síce dravé a nekompromisné, no okrem jedeného súboja vzdávajúceh poctu jednotke a kúska z finálnej bitky tu nie je nič, čo by ostalo v pamäti aspoň niekoľko dní (no, možno ešte skoky do rieky, ale sami vdíte, ako divne to znie)... ()

SeBig

Film opravdu na jedno shlédnutí. Když jsem to viděl poprvé byl jsem nadšenej ale po druhý už mě to nějak nebavilo.. ()

iamek

Takhle mrhat potenciálem je zatracená škoda. Predátoři špatný film rozhodně není, ale od talentu jakým Antal je jsem čekal rozhodně vetší řežbu aspoň s pár nápady. Možná snímků uškodil na dnešní poměry docela nízký rozpočet což se při některých scénach trošku projevilo. Samozřejmě největší mínus je brzká smrt mého oblíbence a drsňáka Dannyho Treja. ()

korbitch22

Stejně jako nový terminátor film skončil dááleko za očekáváním.Parta nesympatických postav chodí po pralese, aby občas na něco vystřelila, vyloženě zoufalý Adrien Brody mi přijde jako hlavní hrdina totálně k ničemu.První hodinku sledujeme téměř nulovou akci, což bylo prakticky i v jedničce, ale zatímco 1čka měla dusivou atmosféru a dokázala vás vyděsit, tak z Predátorů máte jen zakový unuděný pocit, jedničku vám to připomíná jedině díky skvělé hudbě a jen čekáte, kdy se bude něco dít, pak se tam objeví šílený Fishburne, aby na to za 3 minuty pocákal kameru svym mozkem, rádoby tajemnej japonec se postaví predátorovy tváří tvář a místo super souboje se dočkáte trapného rozeběhu, směšného křiku a stupidního a unylého sekaní z vrchu dolů.Rádoby drsňák Brody vás otravuje celej film, protože přes jeho nos nevidíte jiné herce a režisér nám dal zase ochutnat trochu toho a trochu toho, jen nám opět nic nenaložil.Místo toho aby to bylo pokračování to jen první díl vykrádá a myslim si, že mu není ani poctou, ani pokračováním, jen trapnou vykrádačkou, která nesahá prvním dvou dílům ani po páteř. Nová myšlenka s novou rasou predátora mě spíš urazila, než potěšila.40%. ()

mcb

Neuvěřitelně zdlouhavá honba za úctou osmdesátkové kvality. Predátoři jsou stejně prázdní, přímočaří a jednoduší jako jejich předchůdce, ale chyba je prostě v tom, že byli natočeni ve špatném desetiletí. Dneska už nikoho neohromí dvouhodinové běhání v džungli za svým krvavým cílem, i když je k němu dlážděn atraktivní chodník. Jistěže existují vyjímky, které "oldschoolovost" ozvláštňují a přidávají jí moderní háv (např. A-Team), přičemž se samy stávají zábavnou, ale Antalova pocta vyznívá naprosto do boku a nepřidává do predátořího ani žánrového universa nic nového. Jen se stále dookola honosí tím, že má nakoukanou jedničku a nese se v jejím duchu (někdy až otrocky). Téměř se ani nesnaží být zábavná či s nadhledem, jen pomrkává okem na nadšeného diváka, který kdysi v minulosti sjížděl staré pirátské videokazety. Zamrzí také málo akčních scén, které se většinou sestavují jen z toho, že někdo běží a následně ho někdo střelí/utrhne hlavu/probodne nožem atd. Pro hlášku byste si museli dojít až do další sluneční soustavy a jakýkoliv "badass" feeling vymizel úplně. Predátoři se prostě berou strašně vážně (což je v rozporu se skladbou v závěrečných titulcích), i když je to jen řemeslně zručně odvedené tupé béčko. Jedinou třešinkou na tomto krvavém dortu zůstává pak přesně padnoucí Debneyho hudba, která pro mě jako jediná dokázala navodit nějaké pocity totožné s prvním dílem. Tenhle Antalův počin má i přes poctivé respektování konvencí oldschoolu zatraceně krátkou spotřební lhůtu. P.S. Laurence Fishburne byl snad špatný vtip. ()

Scalpelexis

A just mně se to líbilo! I Brodyho beru! Možná to všechno bylo dáno hrozným zklamáním z AvP a AvP 2; tenhle snímek byl na všech frontách několinásobně lepší. Taky mi připadá Trejo děsivě nevyužitý, strašně jsem se těšil (teď odpusťte trochu spoilerování), až nějakému predátorovi doslova zmasakruje pozadí, slušně řečeno. Dobrá řežba? Splněno. Kvalitní CGI? Tik, splěno. Hláškující psycho-Fishbourne? Super! Filmu jen chybí více napětí a méně klišé k maximálnímu hodnocení, ale krom toho naprostá spokojenost, Antal odvedl skvělou práci. ()

Yardak

Pocta klasice, OK beru, ale příště prosím bez pitomých scén a vymyslet i něco originálního. Vzhledem k rozpočtu dobře zvládnuté efekty a akční scény + good music. Brody se snažil, ale toho drsňáka jsem mu věřil jen občas (ale drsný hlas se naučil skvěle). Doktor byl z celé sestavy nejlepší. Lepší 3. Kdy bude pokračování? :o) ()

heyda

Popravdě čekal jsem podle hodnocení malinko větší nářez. Začátek je poměrně zajímavý, ale od půlky začne nemilosrdné vraždění a s tím se nakupí hodně trapných dialogů i spousta nelogických momentů v chování lidí, což završil doktůrek v jámě. WTF??? Co se sluší říci, že Predátor 1 i 2 jsou lepší. To je prostě holý fakt, ale i tak nemůžu přehlédnout jakousi invenci a nápad Antala a hlavně dobrý výběr herců. Velice dobře se povedlo i zobrazit neznámou planetu. Tak tedy plusy a mínusy můžu vyškrtat a vyjde mi z toho holý průměr. 50% ()

Stanislaus

Původní dva Predátory jsem viděl jen tak z dálky, takže tento snímek byla pro mě v podstatě predátorová premiéra. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale na druhou stranu nemůžu ani říct, že by mě to ohromilo. Všechny potvory ve filmu jsou moc dobře udělané, hudba skvěle podtrhovala atmosféru a herci byli vesměs dobří (moc mi tam teda neseděl Brody jako kápo, ale to je jen můj názor). Většina lekaček byla dost očekávatelná, takže porce strachu nebyla nijak vyjímečně naplněna. Zkrátka průměrné akční sci-fi z americké produkce, které těží hlavně ze svých předchůdců. ()

packa

Preventivně jsem se připravoval na průser a hle, žádný se nekonal. Dokonce jsem byl i příjemně překvapen. Děj filmu v první polovině je jednoduchý a přímočarý, to že některé dialogy působí vyloženě pitomě, je v rámci žánru dovoleno. Žel ve druhé polovině se "McTiernanovská" atmosféra ztrácí a scénáristé si neodpustili dnes tak módní "překvápka" ala Nolan Brothers. Proč proboha má každej druhej scénárista potřebu kopírovat Nolany? Vždyť Tiernanovské pojetí příběhu se i po těch letech ukazuje jako dokonalé, původní film prošel zkouškou časem bez poskvrnky. První půle bezvadná (100%), druhá velmi průměrná (50%). Někde "zděs sabáka zaryta", proč film není v červených. Vysloveně pozitivní je použití původní Silvestriho hudby, především ona má lví podíl na navození stejné atmosféry, jakou si vychutnávám vždy, když si pustím klasiku z osmdesátého sedmého. Za hudbu dávám palec hore. K představitelům - nikdy bych si nedokázal představit Adriena Brodyho v hlavní roli akčního filmu. A možná právě proto jeho postava funguje. Naproti tomu postava Laurence Fishburnea nemá v příběhu co dělat. Vedikt - za čtyři s odřenýma ušima. ()

Flego

Arnieho Predator už preveril čas a bezpochyby patrí k tomu lepšiemu. Teraz sme sa z guatemalskej džungle preniesli do podobnej... ale nie sme na Zemi. Do deja divák vpadne rovnými nohami, presne ako poniektorí zabijaci, ktorí spadnú do džungle. Hŕstka podivných indivíduí čoskoro spozná svojich nepriateľov... Film bol napísaný už na konci 80-tych rokov a mal byť pokračovaním pôvodného. Nestalo sa tak a teraz máme dobrú príležitosť opäť si užiť parádnej akcie. Hláškoidná coolovka vtiahne ihneď do deja a nenecháva vydýchnuť až do konca. Tentokrát sú predátori v prevahe... Ale možno podcenili svoju lovnú zver, taktiež predátorov... Ľudí. Kto vyhraje ? ()

rikitiki

Stokrát viděné. Je to Tucet špinavců na jiné planetě a bojující s jinými bestiemi. BACHA - KOUSEK DĚJE. Je zajímavé, jak umírají podle svých hříchů, zásluh, nebo povah. Brutálního zabijáka narkomafie roztrhají jako divé zvíře psi. Člen popravčího komanda ze Sierra Leone, který projeví soudružskou pomoc, zahyne probodnut skoro rituálně skorooštěpem, ruský voják se velkolepě sebeobětuje, zabiják jakuzy ctící pravidla zahyne v samurajském souboji, tupý sexuální maniak přijde doslova o hlavu, zrádce zabijou ti, kterým zrazoval, izraelská vojačka, která je soucitná vpodstatě právě kvůli tomu přijde ke zranění a americký žoldák přežije téměř zdravý. Také tím, že predátora otřese několika granáty. Hnusný, otřesný trik. Nastraží je totiž pod tělo umírajícího člověka.___ Co by nám to mělo vypovědět o morálce? No, nic moc. Zvlášť když jsem tuhle past viděla v jednom realistickém snímku z válek v bývalé Jugoslávii. /12. 7. 2010/ ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel