Megažralok vs. obří chobotnice

• USA Mega Shark vs. Giant Octopus

Za nešťastných okolností jsou rozmrazeni dva obrovští tvorové, kteří zůstali v ledu z dávných dob. Již tehdy bojovali o vládu nad mořským světem a nyní v tom pokračují. Avšak nebojují jen spolu, ale každým svým krokem ničí lidstvo a zabíjí spoustu nevinných obětí. Skupinka vědců se rozhodne proti nim bojovat a zachránit tak lidstvo před obrovskou hrozbou. Otázkou pro ně však zůstává, jak zabít obřího Megalodona a ještě většího Octopuse. (m@rz)

Zdendin

Jedna * za super krmení žraloka letadlem v mracích, a jedna * za to že chvílema mi přišly scény v ponorce i napínavé.... než to zazdily efekty vznášejících se ponorek kolem chobotnice. Přesto nutno dodat, že se jedná o totální SRA*KU ()

walkingdead

Škoda, že Asylum neexistoval o pár desetiletí dřív a nemohl spolupracovat s Edem Woodem, mohla vzniknout opravdová filmová klasika. Megažralok vs. obří chobotnice je samozřejmě sračka (jako všechny filmy Asylum), ale zábavná (jako všechny filmy Asylum) a absurdní (jako všechny filmy Asylum). Scéna, kde žralok spolkne letící dopravní letadlo, se navždy zařadí k nejlepším okamžikům dějin světové kinematografie:-) Omlouvám se za "spoiler", ale stejně pochybuju, že někdo, kdo si to tu přečte, se ještě odváží na film podívat... Btw. podle toho, co jsem si o studiu Asylum přečetl, jsem přesvědčený, že natáčet právě tyhle megagigafilmy právě tímhle způsobem je jejich záměr. ()

moviefan4

To si nerobte ani srandu. Jak takýto film može mať 3 diely? Dejovo dosť nudné a triky sú horšie než grafika hier na ps2 ale to mi nebráni dať 2*. A to odvóvodním prečo. Na tomto filme som ja vyrastal neskutočne ma bavila 1* dávam za nostalgiu. Som bohu rád že už sa mi to nepáči lebo by som sa za seba hambil. 2.* dávam za to že súboje medzi žralokom a chobotnicov ma bavili aj teraz. A to bolo ozaj jedniné čo sa mi vo filme lúbilo. ()

endrix

Co si budeme, je to hrozná záležitost. Ale měla to štěstí, že jsem si v rychlém sledu za sebou pustil Sand Sharks a tohle. A tady jsou prachy vidět. Výprava je stále na úrovni dražšího pornofilmu, ale má to nějaký smysluplný příběh, vědce, kteří přijdou se řešením, které dává alespoň v základu smysl, filosofujícího Asiata a Lorenza Lamase. Takže dvakrát lepší hodnocení než Sandsharks. ()

Kubasino

Pro mě strašně těžce hodnotitelný film. Miluju tenhle žánr "obrovských potvor, které něco likvidují či zabíjejí" a stejně tak mám rád béčkové až céčkové filmy. Jenže tohl bylo takové nemastné neslané. Je asi něco špatně, když člověku hlavní herečka připadá jako arogantní kráva, která ještě navíc není ani pohledná. Efekty naprosto odpovídaly tomu, co jsem čekal. Co mě tam ale nevýslovně štvalo byly (jak už je v jednom komentáři níže) ty černobílé problesky. V akčních scénách jsem si říkal, že to je asi proto, aby nebylo tolik vidět, že filmaři neměli takový rozpočet. Ale proč se to objevovali i v těch poklidných scénách fakt nechápu. Ale za tak odvážný/drzý nápad natočit takovou krávovinu dávám 2 hvězdičky. Pro mě zklamání. ()

Superpero

Je to strašná sračka, ale ten název a plakát jsou tak bomba, že jsem neodolal. Plusovej bodík za to, že megažralok opravdu sežere letadlo a dokonce i Golden Gate :D Chobotnice zase vydává super zvuk a ta jejich závěrečná debilní bitka mě pobavila. Jenže ten film je opravdu nepopsatelně špatný. Hned v úvodu, tam nevim proč havaruje vrtulník. Pak tam je herečka, která si hlavní roli asi vysloužila tím, že celýmu štábu hulí dicky. Půl hodiny se tam dohadujou s jakymsi vědcem přičemž obraz furt bliká do černobíla a ozývá se tdžžžž a to ne v akčních scénách, ale třeba když tam seděj a pijou čaj. Lorenzo Lamas přijde až po 31 minutách (!!!!!!!!) a vůbec se s žádnou potvorou nepopere pod vodou, nebo tak něco. Jen tam řiká hlášky a je docela dobrej. Nejvíc mě ale dorazil tajnej vědeckej výzkum skládající se z přelejvání barevnejch vodiček ze zkumavky do zkumavky. No prostě sračka s hypershitovníma trikama a záběry, které se opakují neustále dokola. Třeba žralok chobotnici ukousne chapadlo, ale ta ho potom zase má a on jí ho ukousne znova zrcadlově, jako že je to jiný atd. ()

Viktooorka

Těšila sem se na mega akci a gigantickou podívanou a dostala jsem jen létajícího žraloka, který dává přednost železu a chobotnici, která v boji dělá zásadní chybu,... nehlídá si chapadla. Zbytek nudy obstarala lidská účast na tomhle omylu :-( [2. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Slasher

Obří chobotnice s hrůzostrašným okem vs. megažralok plující rychleji než stíhačka letí vs. Lorenzo Lama(s). Hrozná sračka, jakou ani nemá smysl rozebírat. Že já se na tohle nechal zhypovat... Jedna hvězda za žraločí skok na letadlo. ()

Tuxedo

Od filmu s názvem Mega Shark vs. Giant Octopus bych očekával větší počet scén s těmito monstry, než sotva ubohou čtvrthodinku, která je jinak obklobena neskutečně nezajímavým rádobyvědeckým balastem (špatně odehraným a ještě nešťastněji natočeným v rádobymoderním pojetí s probleskujícími prostřihy do další scény). Potěšil jen coolózní Lorenzo "vím, že hraju ve sračce a nebojím se z toho i ze sebe udělat srandu" Lamas v úloze vojenského popichovače nabubřelých vědců, ani on se však po vzoru monster dlouho v záběru nezdrží. ()

MM_Ramone

Čo myslíte ako by dopadol podmorský súboj na život a na smrť medzi žralokom a chobotnicou? Kto by zvíťazil? Čo by bolo silnejšou zraňou, ostré zuby alebo dlhé chápadlá? Ťažko povedať. No určite by to bola poriadne brutálna mela. Zvlášť keby sa do seba pustili megažralok a obria chobotnica. Žralok, čo bez problémov potopí veľký vojenský torpédoborec a chobotnica, čo hravo strhne do hlbín celú ropnú plošinu. "Mega Shark vs. Giant Octopus" - neľútostný súboj gigantických prehistorických morských netvorov. Ktorý z nich je mocnejší? * ()

Dan9K

Kvůli zhruba třem scénám to stojí za to. Zbytek filmu tvoří taková ta klišé, která spíše serou než pobaví. Tu scénu s letadlem jsem si musel ale pro jistotu přehrát několikrát za sebou, nevím, jestli je úžasnější samotné zpracování téhle situace, nebo vůbec ten nápad, případně ta skvělá bezprostřední reakce toho nešťastníka přímo v letadle. Nechápu, proč takovéhle filmy dávají rovnou na dvd nebo video, když by to bylo stokrát lepší v kině. A fandil jsem samozřejmě Velkému Cthulhu. ()

sheen

Kdybych měl být objektivní, tak dám odpad, protože nic nižšího už nejde. Ale když uvážím, že tento film je směrován na VHS/DVD a ne na velká plátna....námět je určitě zajímavý.....ale provedení, triky? jestli se o nějakých dá mluvit...herci? hrají totálně toporně, všechno je tak rozkouskované, rychle sestřihané, jak podomácku na koleně. Jedna hvezdička za tu pěknou maminu co tam hraje tu hlavní hrdinku...škoda ztráveného času. ()

hippyman

skutečně chutné menu k těm hektolitrům piva z čakovické bečky: žraločí stejček s chapadélky obří chobotničky, příloha ODPADlý(k) LAMAs - no kdo by se u toho nezakuckal? odteď už do letadla radši nesednu ;-) 20% [2. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

misterz

Jedna hviezdička za koncový súboj dvoch príšer. Inak film nemá zmysel komentovať, je to jedna kopa hovienok, ktorých sa treba čo najrýchlejšie zbaviť a na celý film rýchlo zabudnúť. ()

dr.horrible

Nečudoval by som sa, ak by rozpočet Asylumu stál na financiách od ľudí, čo si chcú zahrať vo filme. Iná možnosť ma proste nenapadá. Prečo by inak stále zaberali ten komparz? Stále a na dlhé zábery v detaile. A prečo by zas a znovu pridávali nové postavy, ktoré si odohrajú svoj štek a zasa zmiznú. A dvojníci!! Okrem fakeového Bryana Cranstona v jednej z hlavných úloh, ešte napodobenina Petera Coyotea a v tej istej scéne človek, o ktorom som si dobré tri minúty myslel že je to Michael Ironside! A Lamasov come back :) A nesympatická treťotriedna pornoherečka, spolu s tým japoncom tvoriaca neuznalý, avšak jedinečný, najNEsympatickejší filmový pár vôbec. Toľko k obsadeniu. Ďalej klasické ukradnuté zábery z prírodopisných dokumentov, žiadna dramaturgia (kostýmy?rekvizity? Asylum!), opakované zábery, dokonca aj tá hláška - zas a opäť - tá hláška, ako ešte furt nie sme pripravení... Trash treba hodnotiť srdcom. A tento mi k nemu neprirástol, pretože je tak neskonale debilný a vážne sa tváriaci, až je to nuda a aj keď si odmyslím fakt, že to asi úplne vážne myslené nebolo (a že som pár krát dostal prudký záchvat smiechu), furt je to len 90 minútové nezaujímavé naťahovanie jednej jedinej scény. Scény ako sa parta magorov, u niekoho v pivnici, hrá že sú v ponorke, že sú vedci a honia príšery. Výsmech ()

Socrates

Klasickej Asylum. Megaobří ptákovina, který prostě nejde dát víc než jednu hvězdu ani v tom případku, když to budeme považovat za komedii. ()

Hunter2222

Film to je naozaj dementný. Samotné monštrá ni sú spravené veľmi zle, dá sa na ne v pohode pozerať, no vidíme ich dosť málo. Hlavne chobotnicu, o tej ak keby to ani nebolo. Potom tu máme partiu postáv, ktoré snáď ani nebduem komentovať. Posadiť také blondínu za ponorku, je fakt opovážlivosť (nie že by nebola pekná)... 30%. ()

korbitch22

už jen ten název,si zasloužil moji pozornost!klasické,tupé,laciné déčko,které se pokouší nalákat na lorenza,,loosera´´lamase.nulový herci,nulový scénář ale prostě vidět žraloka jak spolkne golden gate!nebo vyskočí tisíc kilometrů do nebe a sežere letadlo!prostě to sem se tak nařechtal,že tu jednu maličkatou hvězdíčku dám.celkově bych řek,tak no 1,25% :-DDDDDDD teď už jen chybí pokračování jako třeba mega veverka vs. obří voříšek :-D nebo respektivě 3díl mega jelen vs. obří automobil :-DDDDDDD ()

Bakllazaan

Nejsem lháč. Ona šerifova hvězda je za Lamase a jeho badass charakter a za to, jak mě snímek bavil. Ano - nedává většinu času smysl. Ano - je zde tisíc střihů se světlým podsvícením, a ano - kdyby se zde záběry neopakovaly měl by film poloviční stopáž, ale takovou legraci si při transformerech 2 neužijete. To je prostě sr..ka. (Beware všichni před produkcí ASYLUM!!!!) 10% ()