Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

p.i.t.b.u.l

Průměrná akční podívaná, plná skvělých hereckých osobností. Tento snímek nám ukáže jak vysloužilý penzista Bruce Willis se opět vrátí k řemeslu, které umí ovládat nejlépe a očistí své jméno spolu se svými kolegy, kteří si také užívají pohody a relaxace penzisty. Snímek je nabitý akcí tak, jak ji známe s Willisových filmů. Nechybí humor, který odlehčí danou scénu, pro mně je jen škoda, že ho tam není více. Filmu by to rozhodně prospělo, protože se místy tváří velice vážně a na druhou stranu totálně ulítle. K hereckým výkonům není co vytknout. Příběh má začátek, prostředek a konec. Zápletka je dobrá. Nevím co to je, ale něco mně v tomto filmu chybělo. Tím nechci říci, že je to špatný film, ale pro mně to je jen na jedno podívání a to k vyššímu hodnocení prostě nedosáhne. Jinak ale tento film stojí za to vidět a já jej doporučuji shlédnout. ()

mgerlich

Co se týče komixové stylizace - BOMBA. Naprosto uvolněná, přirozeně působící a nemá zapotřebí tolik exprese jako SinCity, 300 apod. Šlape jako kráva (za půl hodiny je tam víc děje než v leckterém celovečerním akčňáku). Dobrá zábava a pár dobrejch fórů. ()

Idealista

Ten kdo čeká extrémě nebezpečnou akční zábavu šílených důchodců , kteří mladým agentům rozervou prdel jen jedním pohledem ( úkázky to naznačovali ) , tak ten bude sklamaný ! Prostě žádní Postradatelní se nekonají , ale mně to vůbec nevadí . Celý film se nese v pohodovém duchu , žádné rychlé střihy se nekonají ( a to je dobře protože v Postradatelných mi tak trochu lezli krkem ) . Hlášky jsou trefné , herci co je říkají jsou tradičně přirození ( všichni podávají svůj standart ) . Réžije je sice neoriginální ale i přesto filmu vdechla život a já díky ní vážně důchodcovské eskapády prožíval naplno . Škoda jen že přímých střetů stáří proti mládí není mnoho ( zaznamenal jsem jen dva - bitka Willise a Urbana , Malkovich a jeho souboj s babou co měla raketomet ) . Suma -sumárum - třetí nejlepší týmovka roku , i když úplně si tak týmovku nepředstavuji , no akční zábava to prostě je ( za 3 dny viděno 4 krát ) ()

yazik

Celkem solidně za vlasy přitažený akční snímek, u kterého jsem se kupodivu i bavil. Snad je to dáno mými oblíbenými herci. Nebýt jich, nejspíš by hodnocení i komentář dopadl mnohem hůř. ()

haribo11

Když opomenu slabost kterou chovám k velikánům jako jsou Bruce Willis a Morgan Freeman tak jsem z filmu stejně neskutečně nadšená. Sice jsem se pozastavila nad tím, jak moc silné prášky na spaní asi užívají Mosesovi sousedé když je nezarazila ta maličká přestřelka v místě jeho bydliště..Ale i tak to byla neskutečná petelice..Helen Mirren mi přirostla k srdci rychleji než by dopadla prázdná patrona na studenou zem v garážích..Bezva zážitek.. ()

dzules

výborně jsem se bavila od začátku až do konce..naprosto vyvážené ve stylu starých dobrých filmů, a Malkovich je jedinečný! ()

Bobofon

První "nedějová" čtvrthodina je naprosto skvostná - zvláště scéna s vánoční výzdobou a sněhulákem. Film plyne fajn i po rozjetí akce, takže celkově moc příjemná a uvolněná věc, mnohem lepší, než třeba křečovitý a přeceňovaný A Team. ()

Toumyk

Kvalitní akční snímek s lehoulinkým nádechem komedie...občas jsem si při něm vzpomněl na Last Boy Scout...Kvalitní herecké výkony, především u Johna Malkoviche a Helen Mirren. ()

Aywes

No Willisovka jako prase.Řádí jako za mlada, ale dělá že je starý.Ve výsledku je to fakt efektní až na malé chybičky, které se dají přehlídnout.Moc povedená byla rvačka s Cooperem.Jednoduchá zábavná mlátička ve stylu "řízni tím co se ti dostane pod ruku".Morgan Freeman nehraje celý film přesto jako důchodce to zvládá velmi dobře.Za to John Malkovich zazářil.Karl Urban je pro mě jednoduše neznámý člověk, ale tady hraje celkem sympatického agenta.Jen škoda toho happyendu stejně si to zaslouží 4*.Willis prostě ne a ne zestárnout v herectví.Všechny postřílí nebo zmlátí jen není čas na tvrďáckou hlášku a zapálení cigarety.Přesto jednoduchý masakr u kterého se pobavíte.Dost mi to připomnělo Expendables, ale ty se povedlo o trošku více.Kdyby bylo více dobrých hlášek nasadím i 5*.Willis nikdy nezestárne! ()

dud

Příjemná a hvězdně obsazená oddychovka, která rozhodně neurazí. Helen Mirren těžkej kulomet prostě sekne, tradičně šílený Malkovich s pískacím prasetem je opravdu výborný, jen ten Bruce Willis na můj vkus až moc "Cageovatí" (čti: tváří se celou dobu jako unylý pedofil) a jeho vyvolená hraje páté kolo u vozu a kdyby ve filmu chyběla, pravděpodobně by to krom kratší stopáže a pozměněné zápletky neudělalo žádnou škodu. Malkovich: "_____'s gonna love this!" ()

CrazymanM

U tohoto filmu jsem se opravdu skvěle bavil,výborná akční komedie se spoustou skvělých herců,z nichž bych chtěl vyzdvihnout Johna Malkoviche,který pro mě byl nezapomenutelný.Mohu jen doporučit! ()

route60

Penzionovaní agenti kterým jdou po krku mladí agenti, slušný nápad který Robert Schwentke rozehrál na jedničku, Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich a mnho dalších herců na které je radost se dívat, další výborný film s názvem Red během posledních dvou let. 100% zábava ()

benny159

Výborná akčná pecka s dobre obsadenými úlohami. Bruce Willis je stále tvrďák a príjemne ma prekvapil Karl Urban. Bavil som sa :) ()

Blazis34

RED je takřka klasický americký film, kde jedinec nebo skupinka přemůže desítky protivníků a ve stylu akčních hrdinů vše vyřeší. Pochválil bych skvělé herecké zastoupení včele s Brucem Willisem. Naopak bych pokáral předvídavost. Jinak vše tak nějak v normálu, dávám 60% - tři hvězdy. ()

pimp

Klasická mainstreamová oddychovka s hvězdným obsazením. Charakter hlavních představitelů přesně odpovídá tomu, co od jednotlivých herců divák očekává. Lehce předvídatelný děj podle klasického schématu bez jakéhokoliv překvapení a zvratu. Komické akční scény jistě vychutná každý se stejnou chutí jako dvojitou porci popcornu se šunkovou příchutí. Tenhle film prostě nemůže komerčně propadnout. ()

Yuksek

Ach jo, to zas bylo zklamání. Jak se mohla plejáda výborných herců sejít v tak průměrném filmu? RED má očividné ambice dostat vás svou nadsázkou a sarkasmem, což se mu však na výsost nedaří díky nezajímavým dialogům a podivně poslepovanému scénáři. A hlášky hází snad jen Malkovich v roli šáhnutého a nepředvídatelného staříka. Příliš dlouhé, spíše nudné než oddychové. 50%. ()

JohnCoffe

Svižná akční komedie u které jsem se pobavil mnohem víc než u normálních amerických komedií.Na Willisovi se zatím nijak nepodepisuje jeho takřka už důchodový věk a John Malkovich je geniální.Hodně silné 4* ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)