Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

megajalec

Niečo tomu chýbalo...Štipka humoru, lepší scenár, proste z každého niečo. Obsadenie však potešilo. Príjemná oddychovka ()

Jamie47

Docela jsem byl překvapenej, čekal jsem to mnohem horší. Malkovich s prasátkem byl hustej, ale na Freemana u zrcadla nemá. Z toho jsem šel málem pod stůl. ()

Unterschleif

Je mi ľúto ale viac ako 3* dať nemôžem. Mám ráad akciu aj komédiu a tento film obsahuje obidva prvky a dokonca je podľa komiksovej predlohy, takže sa neberie veľmi vážne. Je teda jasné, že jeho hlavným cieľom je diváka baviť. Nemôžem povedať že by som sa nudil ale bohužiaľ stalo sa to čoho som sa obával - 2 najlepšie zábery boli v traileri a tie už bohužiaľ nič neprekonalo. Obsadenie je tak asi to jediné čo film ťahá z úplnej priemernosti. ()

Kazisvet III.

Škoda, že tu nejde dát 3,5. Původně jsem chtěl dát 3, ale vzhledem k tomu, že s odstupem času mi došlo, jak jsem se v podstatě celý film bavil + děj měl spád, dávám 4. 1 za Willise, 1 za to, že si ze svého stárnutí dělá srandu, 1 za svižný děj a 1 za pěkně akčně-zábavnou formu. ()

marosson

Ani chvíľka nudy, samá zábava a akcia, tomu hovorím svižný film. Vek týmto pánom a dáme pridal nadhľad a schopnosť akejsi sebakarikatúry :) Príjemne strávený čas! ()

gefr

Bruce Willis je nepřekonatelný a stále více se objevuje v akčních komediích, které mu sedí čím dál tím líp. Stará garda se vrací a nápad s vysloužilými zabijáky je úchvatný. Děj krásně plyne a člověk se nenudí, tak by to mělo být. Dlouho budu vzpomínat na Johna Malkoviche :) ()

warpcore

Nuda! Film s takýmto hereckým obsadením sľuboval veľa. Výsledkom je priemerný akčňák, bez štipky nápadu a humoru. Neviem, čo je na tomto filme vtipné. Ak má byť toto akčná komédia, tak potom jednoznačne tvrdím, že tento žáner klesol tam, kde končí použitý toaletný papier ! ()

Hululin

Film jako udělaný pro Willise.., postava kterou ve filmu stvárnil, jakoby přímo ladila k jeho stylu hraní a charakteru. Ačkoli děj není nějak složitý a scénář není nikterak komplikovaný, přesto je to film, od kterého se jen tak neodtrhnete. Neboť když se sloučí humor Johna Malkoviche a akčnost Willise.., vznikne z toho film který si 4 hvězdičky rozhodně zaslouží... ()

Mustaffa

Velmi dobrý film, ve kterém si to herci užívají na sto%. Škoda jen, že ke konci už to budí dojmem nastavované kaše. ()

Miloško

Sklamanie.Pri hereckom obsadení som čakal niečo vaic,ale toto čo som videl mi pripadalo,ako neaké odskočenie týchto hercov do filmu,ktorý ma staršne nudil.Ved zápletka,adynamika filmu boli oo ničom,jedinou výnimkou bol originálny J.Malkovich,inak nepochopím zmysel tohoto filmu pri takomto hereckom obsadení. 3/10 ()

Via

Velmi milá, příjemná komedie s kvalitním obsazením ;) Zajímavé záběry kamery a pár velmi velmi vtipných či herecky dobře natočených momentů. ()

MrNut

A jsou tady, staroušci... A na starý kolena to pořádně rozjeli! Ale teď fakt... Byla sranda je sledovat, jak se sotva zvedaj z křesla a najednou to nandavaj CIA, jako by to dělali denně. No a když přišel Malkovich, tak mě málem vyhodili z kina (jakože jsem se smál :D). Pak už to šlo jako po másle - akce, vtip, akce, vtip... Asi tam nebyla žádná nezapomenutelná scénka, ale stejně jsem se královsky bavil, i když to zrovna nemělo bejt vtipný, protože jen ten pohled na mírně přestárlý herce se zbraňema v ruce mi přišel zábavnej. Když ten film neberete moc vážně (přece jenom, parta důchodců vs. CIA nezní moc reálně), tak určitě plní očekávání. Jo, vzpomněl jsem si na jednu scénku, kterou asi ještě hodně dlouho nezapomenu - ta úplně poslední (úúplně poslední ;)) ()

Muff

Je to vlastně taková tuctovka pro pobavení, ale tento účel splní dokonale. Willis proplouvá příběhem s grácií stárnoucího profesionála, kterého jen tak něco nepřekvapí, Malkovich je správně dětinsky paranoidní, Mirren na svůj věk prostě k sežrání a Urban může charisma rozdávat. Celé to působí uvěřitelně a velmi vtipně, některé scény si člověk rád zopakuje. Ale i tak za 3, prostě taková oddychovka. ()

Carpe.Diem

Řeknu to jen zkrátka...Super...Herecká důchodcovská squadra zazářila plus mladík Karl....Mě osobně se nejvíce líbila postava, kterou hrál John Malkovich...Po úvodu jsem si myslel, že konec bude lehce k odhalení, ale mile mě to překvapilo ()

gotham

Naprosto průměrný akční film, s maximem hereckých hvězd, avšak jakoby bez efektu. Film se občas snaží být vtipný, a to je škoda, protože ty vtipy jsou vesměs trapné a zbytečně zpomalují tempo vyprávění. A v tom je třeba velké plus Expendables, které si na nic nehraje a je to mazec od začátku do konce, zatímco RED právě chybí taková ta jednoduchost a přímočarost. 50% ()

lobo87

Výborná akčná oddychovka nemeckého režiséra Roberta Schwentkeho. Divákovi ponúka tú pravú dávku humoru i akcie namiešanú vo vhodnom pomere. Dôchodca Willis, tvrďák Urban a hlavne uletený Malkovich = záruka kvalitnej zábavy. Výborné prestrelky o aké je v súčasnosti v Hollywoode núdza. Nad RED som dlho váhal a odkladal pozeranie, ale zbytočne...75% ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)