Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bigwave

Skvěle vymyšlená záplatka, ve které nevíte komu máte vlastně věřit. Takový bonbónek pro fanoušky filmů Bruce Willise, kde ho neuvidí jako špinavého drsňáka s kvérem v ruce. Co by Frank Moses, zde hledá lásku, nebo spíče se pokouší o srdce vysněné dívky. Jak to tak většinou bývá, tak jeho minulost ho zase dostihla. Opravdu povedený snímek se všemi pány herci s velkým P. ()

Cortesz

Vedle Stalloneho Expendables nejlepší akční podívaná roku 2010, která má jedno velké plus, a tím je prvek komedie. Při sledování jsem si připadal, jako kdybych koukal na nějakou "old school" akční komedii ve stylu Smrtonosné zbraně apod. Já byl maximálně spokojen, obsazení na jedničku, nemám výhrad, dostal jsem vše, co jsem od tohoto snímku čekal, nevím, co bych měl dát psát. Zkrátka spokojenost. ()

jafuska

Red je akční komedie, v hlavní roli Bruce Wills, ačkoliv byl tento herec považován za akčního hrdinu v tomto filmu docela ztráci dech a je vidět, že holt i herec stárne, a ubývají mu sil, tento film není nudný, je docela vydařený, zápletek je zde nespočet, ale dějově se hodně odlišuje na co jsem zvyklá u těchto herců, na to, že je zde plejáda vynikajících herců, mohl být film o kapánek akční a pak by to byl ten správný říz a odvar, takto bohužel je průměr, a to je velká škoda, ()

pekas

Tohle je pro mne veliké pozitivní překvapení. Rutinní Hollywood, ale výborně napsaný, zahraný i nasnímaný. Skvělý mix komedie a akce. Expendables dostalo na prdel o dvě délky. Já za pět. ()

dragosta

Jednoznačně nejlepší akční film co jsem za posledních deset let viděla. Už od prvních minut mi bylo jasné, že RED jede na 5*. První hodinka je v duchu poctivého akčního nářezu s atmosférou, na jakou jsme byli zvyklí u akčňáků z přelomu 80. a 90. let. Nechybí tu ostřílený hlavní hrdina se smyslem pro humor, sympatické postavy a prekérní situace. Druhá půlka lehce ztrácí dech, ale stále se drží na vysoké úrovni. Moc příjemné překvapení. Bez diskuzí plný počet. ()

driftm

Nazdar starouši-Ona mi řekla starouši,už jí můžu zabít?????ani hnout-Kruci generálovi upadla čočka co teda tak koukáte pomozte mi jí najít :-D zase jeden vydařený film.Díky HOLLYWOODE nebo spíš díky Bruci,Morgane,Mary,Parkmane,Johne?Karle,Briane za parádní podívanou :-D ()

J.Cobra

Brucw Willis je vždy sázka na jistotu. A co teprve s plejádou dalších výborných herců. To nemůže skončit špatně. Nicméně, mohlo to skončit i lépe - více humoru, více akce. I tak ve filmu bylo více humoru a akce než v jiných současných akčních komediích. A vystupování B.W. z nabouraného policejního auta... to nemá chybu!!! Stejně jako Helen Mirren, které zbraně velmi sluší. A Mary-Louise Parker je prostě sladká. ()

DJ Kritik

John Malkovich to skutočne zachránil. Jeho postava to nasmerovala do správnej roviny, ale i tak slabší priemer. Akcia: **** Humor: ** Vtiahnutie do deja: *** ()

jprmusic

Po náhradnících jsem myslel, že je po Willisovi, ale ne - tohle je klasika: zábavný, akční - no prostě takový willisovský :-) ()

george82

Tohle mě bavilo. Myslím, že tomu opravdu chyběl jen ten super scénář. Obsazení skvělé, zvlášť Helen Mirren se mi líbila a i trocha srandy byla a to zase za přispění již značně zestárlého Johna Malkoviche...sakra ten čas běží. :( ()

LucTheGreat

Skvostný úvod nahrával tomu, že by se mohlo jednat o senzační, pětihvězdičkovou záležitost. Bohužel příběh postupně začínal ztrácet tempo a ano, i místy nudit. Ne že by snad Willis nebyl celou dobu nabouchaný borec, že by Malkovich nebyl tak cool, že bych ihned chtěl být jeho kamarádem, že by M-L Parker nebyla opravdu rozkošná, že by poměrně suchý humor a všudypřítomné narážky nebyly trefné a často VÁŽNĚ vtipné a že by to celé vypadalo zle, ale zkrátka se to občas hluchým místům, naivním rozuzlením a what-the-fuck momentům neubránilo. Což je škoda. 80 % ()

MeatFly_cz

Na to, že je film dlouhý skoro dvě hodiny jsem se bavil od začátku až dokonce. Chytlavá akce, super hlášky a hlavně skvělý Bruce Willis, který si to očividně dost užíval a po nějaké době má na kontě zase super film. Ostatní herci taky dobrý, snad bych ještě vyzdvihl Karla Urbana, ten byl taky super!!! Po obrovském zklamání jménem Zelený sršeň je RED velmi příjemné překvapení! Takže nějakých 8/10 ()

Ernie_13

Willis, Freeman, Malkovich a Mirren sú skvelá štvorka, ktorá dokáže rozpútať peklo kdekoľvek. Zábava a akcia nechýbajú, no kľudne by som miestami pridal. "Záporák" Karl Urban hraje perfektne svoju rolu a rozhodne presvedčil. Vo filme je zopár skvelých hlášok, no k dokonalosti by to chcelo niečo ešte viac a že toho priestoru tam bolo. Škoda, že nebol využitý. 70% (z 3-och na 4 hviezdičky som prešiel kvôli Hellen Mirren a jej palbe z guľometu) ()

Nessos

To byla jízda, panečku! Chladnokrevný Willis, vyšinutý Malkovich a rezignovaný Freeman. Chlápci v důchodu umí zatraceně dobře pobavit. ()

Davis I

Skvělá akční komedie s perfektním obsazením.... Willis dokazuje, že by ve "Stallonových" Expendables nemusel jen suše křenit. Malkovich je skvělej a o ostatních to platí taky. Myslím, že na scénáři se mohlo trochu víc zamakat, ovšem nač truchlit všechno ostaní se povedlo... ()

Eilem

7/10 Zabavne a oddychove.Nudna cast neprisla behom celeho filmu takze velke plus.Minus davam zapletke zamilovaneho Willisa.Herecke vykony tak ako sme u tychto hercov zvyknuty. ()

juditik

"Kordeski trained you? - Yea? - I trained Kordeski!" Ale áno, super hlášky, sentimentálny Bruce, mierne nadržaný Morgan, pošahaný Malkovich, sexi Karl a po dobrodružstve dychtiaca Mary-Louise... Veľmi príjemná oddychovka. ()

Blenny

Vysoké hodnocení u tohohle snímku do teď nedokážu pochopit. V kině nás bylo cca 75 a za celou dobu se nezasmál vůbec nikdo. Protože nebylo téměř čemu. V sále byla znát zoufalá, hmatatelná nuda a myslím, že všichni, včetně mě, si oddechli, když byl konečně konec. Škoda toho hereckého ansáblu. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)