Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lyžař

Akční komedie..doslova...nic složitého..což je škoda!! Čekal jsem střílečku s pěknou zápletkou, kde člověk bude muset přemýšlet. Tady je však všechno až moc prvoplánové. Humor sice neschází, ale...je ho málo na to, abych RED mohl pojmenovat čistokrevnou komedií. Spíš mi to připomíná Můj soused zabiják..ale v ještě odlehčenější formě. Obal DVD láká na střílečku prvního stupně, film však takový rozhodně není!!! A mě to dost zklamalo. ()

sadlokan

Noblesní záležitost,která jaksi vychází z módy,že.Pěkně to rozjet v kvádrech,nebo dokonce v bílé róbě,po bondovsku,to už neni ani v posledních Bondech,škoda.A zaplaťbuh,ty občani jsou už tak hrozně starý,že už se nenaučí ani střílet za roh.K.Urban je výbornej,ono taky kdyby se mydlil s Willisem NAPŘÍKLAD Tommy Lee Jones,tak to už by fakt vypadalo blbě. ()

Filmárik

Tak trochu Wanted a Utopenec na úteku v jednom no baviť som sa bavil slušne. Seniori si to natáčanie proste museli užívať plnými dúškami pretože aby lady Helen Mirren v luxusných spoločenských šatách likvidovala spoza ťažkého guľometu armádu agentov to sa proste nedalo nesmiať. Myslím to ale v úplne dobrom slova zmysle. Film totiž po divákovi nechce vonkoncom nič, proste sa nahodí tempo ktoré sem tam mierne zakolíše ale ako celok funguje. ()

drakodlak

Extrémně nebezpeční důchodci jsou extrémně zábavní. Herecké obsazení mi v celku sedlo (akorát Freeman mi tam připadá tak nějak zbytečně, těch jeho pár stěků) a vzhledem k tomu, že jsem film viděl v dabingu, musím rovněž pochválit skvělý český dabing, který určitě dodá filmu svoje kouzlo. Red není rozhodně akcí od začátku do konce, film obsahuje pár hluchých míst, ale ve výsledku to odsýpá svižně k celkem snadno předvídatelnému konci. Film rozhodně doporučuji už jen kvůli skvěle excentrickému Malkovichovi(a jeho prasátku ;oP), který rozhodně skvěle pobaví. K celkové dokonalosti tomu něco málo chybělo a proto 4* / 80%. ()

FilmWave

Taková pozvolná (vlastně spíš) detektivka s místy zbytečně nucenými fórky a hláškami. Bruce mě víc bavil v "Copout", tady je neuvolněný. Ale určitě neuškodí a pobaví. ()

Páně

Povětšinou rozpaky nad nevyužitým potenciálem, které jen chvílemi narušila povedená zábava. Ani superhvězdné obsazení nemusí být zárukou úspěchu, což se v rovině obecné dobře ví. Škoda je tomu potom dvojnásobná, že jsem si s tak skvělou sestavou neužil to, co jsem mohl.. kdyby... ()

hororwatch

Taková průměrná ptákovinka, která si ani na nic jinýho nehraje. Výběr herců solidní. Film sešroubovanej z různých vtipných scén. U některých z nich jsem se i nenuceně zasmál, ale bohužel většina z nich byla až moc umělých. o něco malinko lepší tři * ()

Trešlson

Z RED se po prvním shlédnutí stala moje srdcovka. Pecka jako hrom s výbornými herci a tím nejvíc cool vystoupením z auta, jaké jsem v životě viděl. ()

panjan

Ani Willis s Freemanem to nezachránili...den po zhlédnutí už nevím o čem to bylo. Slepenec všeho druhu, nebavilo, nudilo, asi nemá smysl se víc rozepisovat. ()

P.J.2

Zábava to byla ale příběh v tom nehledejte, jenom sérii více či méně povedených scének s důchodci, ale caplácnete se :-) ()

animario

Čím je Kickass pro teenagery,mohl být RED pro starší publikum. Bohužel se (možná i s ohledem na věkový průměr týmu) nejedná o takovou jízdu jako v případě prvně jmenovaného. Přesto je to koukatelný i zábavný, mám rád nadsazený filmy podle komiksů. A Helen Mirren se sniperkou a samopalem? Paráda.3,5*. ()

helloween93

Banda vysloužilých agentů CIA bojuje se stávajícími agenty CIA. Normálně by je ti mladí zničili, ale tenrokrát ne, protože vysloužilci mají Bruce Willise, Morgana Freemana a Johna Malkoviche. Zábavná akční podívaná. 4 hvězdy. ()

Luk Skywalker

Některé scény jsou hodně přehnané (SPOILER: hlavně to vystupování z roztočeného auta KONEC SPOILERU), ale jelikož je to podle komiksu, tak to beru, navíc tam hraje Willis a ten i v tomto případě důchodce je na tom lépe než mladí agenti CIA. Film natočený s nadhledem a humorem a skvělými hereckými výkony Willise, Freemana a Malkoviche s trhlou sekundací Parkerové a zjevování Coxe. ()

Evander

Příjemná akční oddychovka s nestárnoucím Brucem. Strohá a myšlenkově nenáročná dějová line jen umocňuje relaxační sílu tohoto díla. Bavil jsem se a odpočinul jsem si, kdo čeká více nebo něco jiného, bude pravděpodobně zklamán. To mě ovšem netrápí - 80%. ()

fr3ak

Děs běs! Red se v každé scéně snaží tvářit jako ultra namakaný akčňák, ale přitom je tak nudný a nezáživný, že jsem měl vůbec problém ho vidět do konce. Nálepku "akční" bych raději dal pryč, protože jakékoliv akční scény jsou neskutečně statické a nechtěně vtipné a vždy jsou doprovázeny nějakou jakože namakanou hudbou, která vůbec neodpovídá jejich "tempu". ()

merigieren

starý agent se zamiluje do krásky, pak posbírá partičku veteránů aby bojovali proti fbi a cia. Akce je vtipná, nábojnice odskakují a všechno spěje ke šťastnému konci :-) [láska, dům v troskách, holka, důchoďák, honička, vyšetřování, podivín, růžové prasátko, utek, rusko, dobití cia, obklíčení fbi, utek, chyceni viceprezidenta, konec ] ()

MickeyStuma

Snímek je natočen na základě komiksu vydavatelství DC Comics a bohužel nijak zvlášť nevynikl. Sice, jak už dnes víme, vzniklo druhé volné pokračování, ale nijak zvlášť tomu stejně nepomohlo. Dosvědčuje to i fakt, že ani v Česku ještě onen komiks nebyl vydán. Přitom myšlenka není nijak špatná. I agenti CIA jednou odejdou do důchodu, ale jak žijí, co prožívají a jak se na nich projevuje bývalá aktivní služba ještě nikdy nebylo takto nezpracováno. Tvůrci to však nepojali zrovna dobře. Charaktery a psychologie postav jsou vyobrazeny dobře, ale námět děje je už bohužel velice provařený. Vždy jsou dva. Dostižení minulosti a nebo aktivita nového vedení. Zde je to druhé správně. O humorné situace na stáří tu samozřejmě nouze není a akční scény také nevypadají nijak špatně. Jen ten scénář. Ten se přeci jen ještě mohl o něco více dopilovat. ()

Olík

Akční komedie...subžánr, který když trefí pouťovou růži přesně tam kde má, jackpot je na světě. A tahle partička, které velí jako víno zrající bourák Bruce Willis (John Malkovich taky jede bomby) rozhodně do důchodu nepatří. Ultimátní komiksový nátěr určitě ne, ale vtipná, dynamická akce aka jsem sice lehce za zenitem, ale ještě umíme otevřít lahev zuby. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)