Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sunjata

Natočeno s mírnou nadsázkou jako parodie na akční filmy o agentech, ve které se objevují některé archetypální záležitosti, které definovaly již bondovky. Film má povedené momenty a více méně je zábavný, ale vyskytne se i pár téměř nekoukatelných chvilek. ()

j.foxova

kdyz ji milujes, neni co resit. 5 stars, 85%. vtipné, zábavné, a hlavně bruce-willisovské. přesně to jsem si objednala a to jsem i dostala. a ta starší paní s puškou má taky styl. ()

miistr

Z počátku jsem byl hodně nadšený z množství hereckých hvězd a tak jsem těšil na dokonalý film. Bohužel došlo ke zklamání a to jen díky scénaristům, kteří vymysleli zápletku tak chabou, že to bylo příšerné. Jediné co to zachránilo byla svižnost děje a hlavně ta přehlídka herců a za to 4* ()

krivkin

Taková sympatická zábavná ptákovina, kde potěší zejména herečtí matadoři v rolích bývalých agentů a to, že celý ten spektákl se nebere tak smrtelně vážně. ()

MartyMcFly89

Nebylo to tak "over the top" přehnané jako Machette, ale i tak se mi film zdál dostatečně hustý (což je fajn), bohužel k tomu dost chvil, kdy se zacházelo do extrémů (nevtipný cynismus, část fajn cool momentů, část trapných). Rozporuplný film, který jsem spíše přetrpěl než si užil, ale ve skutečnosti to byl spíš průměr než něco špatného. ()

Slam7

Povedený komediálně naladěný akčňák. Když jsem viděl Náhradníky, byl jsem hodně zklamanej a myslel jsem, že stárnoucí Willis začíná pomalu patřit do starýho železa....ale než jsem se nadál, je ZPĚT!!! Redem se u mě pořádně vykoupil a John Malkovich, je tady fakt až roztomilej:) Spokojenost, spokojenost na 75% ()

Tr3n

Tuctová jednohubka, kterou táhne především obsazení. Pokud jste ochotni akceptovat x-krát provařenou zápletku včetně závěrečného twistu, budete se jistě bavit. ()

Todd_Hewitt

Tady naopak to vysoké hodnocení nepochopím. Na RED jsem se děsně těšil a o to víc jsem byl zklamán. RED nemá absolutně žádný děj, nic se tam naděje a kdo tohle nazval komedií, taky nechápu. Přidávám hvězdičku za scénu mezi kontejnery a hlášku "Já ti dám dědka." ()

Leeroy3167

A preco nie??? Podla mna sa tato dochodcovska zanrovka podarila. Willis je stale cool, aj ked kazda jeho postava sa tvari a funguje tak isto... nastastie funguje dost coolovo, takze este ma to neomrzelo.Malkovich je perfektny, Freeman stale na urovni, a Karl Urban si v tomto filme strihol jeden z najlepsich momentov svojej kariery. Ja som sa rozhodne bavil. Klise typu...baba z kanclu sa bez akehokolvek treningu ide vlamat do centraly CIA a este sa na to celkom tesi... riesit netreba. Proste treba si sadnut, otvorit pivo a bavit sa... Tento film na to urcite postaci. ()

blanic

No.... s tím důchodem by si to všichni zúčastnění měli hezky rychle promyslet (především Freeman, který poslední dobou hraje v jedné cipovině za druhou). Šílené převleky, superzbraně, hlášky, že je to sranda až na půdu..... jediný aspoň trochu vtipný byl Malkovich....jinak ztráta času. ()

MiniMer

Staroušci ve skvělém podání Bruce Willise, Johna Malkoviche, Morgana Freemana a pro mě nejpřekvapivější účastnice Helen Mirren. Vtipné, akční, jen Mary Louise Parker mi prostě nesedí. Na dvojku se těším, ačkoliv mám obavy, že jedničku nepřekoná. Ale nikdy neříkej nikdy. ()

FRANTACZ1

Za některé legrácky bych dal více, za některé méně, takže by se to vzájemně vyrušilo, nebýt lepší druhé půle. ()

Max Q.

Do úplné komedie se film obrátil až v duhé půli, proto mně připadl trochu nevyrovnaný, ale nakonec to nevadilo. ()

elanista1

Podarena zmiesanina solidnej akcie a humoru s luxusnym kastingom. Willis sa ani nemusi velmi snazit, lebo takehoto tvrdasa hra v kazdom druhom filme a tento druh role mu sadne. To stylove vystupenie z auta nema chybu. Prva hodina je sympatickejsia a viac vtipnejsia, v druhej uz dostavame odpovede na castokladene otazky a uz to straca to zvlastne caro. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)