Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

miguel_111

Parta vyslúžilých páprdov CIA Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren, John Malkovich vs. mladý trénovaný agenti na čele s Karlom Urbanom. John Malkovich je neskutočne CRAZY a Bruce WIllis a Mary-Louise Parker neskutočne sympatický pár. Pre mňa 80% ()

Hafran

Silně senilní, ale místama úžasně vtipné. Malkovich opět dokazuje že dokáže odehrát jakoukoliv roli na výbornou a táhne tak celý film. Bohužel Bruce už není co býval a tuctová zápletka to sráží někam k průměru. RED je slabší komediální verze Expendables. A nebere si servítky k Moldavanům! ;) ()

Doudis19

S notnou pomocí o generaci mladších Roberta Schwentke s Karlem Urbanem, seniorská squadra valí jako za mlada. Mimo výborně obsazenou, z plakátů známou čtveřici opravdu nejvýrazněji potěší režisérovy nápady, a ve vedlejší roli zářící Urban.Ten si střet generací očividně užívá, a svou vervou si řekl o výraznější roli do budoucna. ()

matezzz

Akční scény výborné a není jich málo. Ovšem zamrzel mě docela předvídatelný děj, v několika situacích jsem přesně vytušil, jak to (celé) dopadne. Ano, tento film je třeba brát s nadhledem, ale ani ten velký nadhled mi nedovolí dát 4*. Spoiler: Ten happyend mi na dojmu moc nepřidal. ()

chelseaman22

Děj jalový, kulek, jak v Sarajevu a Bruce Willis je kapitolou sám o sobě. Jak říkám, děj byl nahrazen kvantem střeliva, jež svou různorodostí konkuruje vietnamské tržnici v Praze Holešovicích. O tom, že Bruce je Bruce není třeba debatovat, ten Svou roli vždy zvládne bez problému. Taky aby ne, v podobných filmech se vyžívá. Vskutku moc nemusím Johna Malkoviche, ale ten je ksicht na závěr v limuzíně mezi námi zakopal válečnou sekeru. 65% ()

Skuby47

Dynamická akční podívaná přesně podle mého vkusu. Ne zcela originální zápletka o tom, že si špičkoví politici vycvičí vražedné komando, aby odvedlo špinavou práci a oni zůstali čistí, protože po akci zlikvidují likvidátory, je podána svižně s humorem a nadsázkou. Herecké obsazení staré drsňácké gardy byl mistrovský tah, který se vyplatil. Přikurtovalo mě to do křesla pozdě v noci, i když jsem se původně chtěla podívat jen na začátek. ()

Mr.Ripley

Občas stačí opravdu málo, aby se člověk dostatečně bavil. Díky správným ingrediencím v podobě obsazení, správného timingu gegů, výživných zvratů a akce jsem se bavil dokonce nadmíru! Well done! ()

Khumbac odpad!

Když jsem se na to díval v době kdy to vyšlo, říkal jsem si..."Ty vole to je ale kokotina." Raději jsem to ani nehodnotil. Nyní ovšem musím ...viděl jsem i dvojku! ()

Tyny

Willis prostě umí a Red to jen dokazuje. Role Franka na Willise jak ušitá, Hodně, hodně dobrá akční komedie, která se nevídá každý den. ()

andrii

Recidiva ex. Dominátor a jeho družina. Experti v ráži dnes. Drží se /ti/ráže doby. Deus ex machina. Žádná žádaná derniéra. ()

ivan_drago

Oddechová akční komedie od které nečekejte zázraky, ale pokud přistoupíte na její pravidla, budete se královsky bavit. Pro Bruce mám slabost a vidět Helen Mirren s ostřelovačkou už se nám asi nepoštěstí... ()

Jizni Tlapa

Jděte do toho bez očekávání. Jděte do toho s neutrální náladou. Jděte do toho prostě jen tak a budete příjemně prekvapení. S lehkou nadsázkou skvělá akční komedie, která hodně zaskočí a překvapí. B.Willis zahrál svůj dobrý průměr. M.Freeman toho naopak moc nepřevedl a celé to zachránil J.Malkovich, kterému role vyšinutého pošáhla sedla skvěle. Na The Expendables tahle parta frajerů rozhodně nemá a je nesmysl to ke Slyovi přirovnávat. Ovšem věřím, že za předpokladu dodržení mých úvodních rad se skvěle pobavíte. ()

Belbo

Plejáda harců v pokusu o vtipnou akci. Chyběl tomu nadhled a sebeparodie, kterou nepostrádal první Můj soused zabiják. Jinak skvělí Malkovich. Pěkná Mirren, stálý Freeman, typický Bruce a mizerný konec. Co k tomu dodat? Prostě produkce USA. ()

Gothar

Pre mňa to bola skvelá oddychovka a v podstate Expendables na druhý pokus. Pri RED som sa ale úprimne bavil aj pri bežnej akcii, nie len pri hláškach. RED má u mňa zaslúžených 80%, pretože presne takto si predstavujem oddychový film, ktorý sa na nič nehrá a len servíruje vtipno-akčné scény, ale to vštko bez toho, aby robil z diváka idiota a zanedbával logiku. ()

Sokkk_y

Konečně zase nějaká kvalitní akční komedie. Schwentke si vybral stokrát omleté téma o tom, jak se nějaká orgnizace snaží zlikvidovat své bývalé členy. Ovšem způsob, jakým nám to podal, byl jedinečný. A co mu k tomu stačilo? Perfektní výběr lidí, dobrá hudba, jednoduchý scénář a decentní vtip. Nic víc není potřeba, obzvláště když se pracuje s někým, jako je Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkowich a Helen Mirren. Tahle čtyřka doplněná Mary-Louise Parker posouvá celý film o hodně úrovní výše, takže repríza tohoto snímku mě určitě nemine. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)