Reklama

Reklama

Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (187)

papaguy 

všechny recenze uživatele

Čistě udělané scif-ko. Plně by mě uspokojilo, nebýt pár ujetostí, které mi do toho vůbec nesedly (odhalení v podpalubí - wtf, přesné manévrování a načasování ručně řízeného letu ve skafandru jak z nějakého akčňáku). - V tomto typu filmu bych očekával větší dávku realismu, než v hollywoodském výplachu, kde si naopak divák užívá jízdu s vypnutým mozkem. Ale což, nadsázka musí bít. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Čistých vesmírných sci-fi je poslední dobou jako šafránu, budiž tedy na Cargo pěna chvála. Je to vlastně takový švýcarský bratříček slavnějšího (a lepšího) britského Moonu, který vznikl v témže roce. A byť na mne švýcarští herci působili ve svém projevu až přespříliš chladně a shledávám je zcela bez charismatu, silná vizualita snímku a podařené vizuální efekty výše zmíněné přebily. Navíc se celkem dobře podařilo navodit dojem stísněné kosmické stanice, vesmírného chladu a souboje s neznámým nebezpečím, ve zvoleném žánru bylo silné, byť nepřekvapivé, také poselství... V době globální ekonomické krize si lze jen spolu s posádkou Carga povzdechnout: Zpropadené korporace! ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Inteligentní sci-fi variace na platónovskou speleologii, což samo o sobě něják ultraoriginální není, ale pořád to stačí na dobrý film. Zde se více než kde jinde hodí popisek "Za málo peněz hodně muziky". Jednoduchý, ale precizní design, relativně nápaditá režie, dobří herci........... Scifíčko s decentním přesahem. Nepřepíše to sice dějiny filmu, ale ani to není nic pro blbce a popkorňáky. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Tak jsem dlouho váhala, kolik dát těch hvězd, když se okolo nich řítila obrovská nákladní loď, jenž měla mířit na stanici 42, ale místo toho letěla pěkně zakamuflovaně k osadě šťastných kolonizátorů ze Země, která není právě po epidemii ke svým obyvatelům životně vlídná, na tu báječnou, vysněnou planetu Rhea, kde lze žít, jen musíte mít dost prostředků na letenku, a to sakra není levné.A tak aby si jedna mladá lékařka na tuhle cestu za svoji sestrou a jejími dětmi vydělala, přijme místo na tomhle cargu. Jen hibernace je na čtyři roky a služby o samotě nejsou psina...zvlášť, když se cosi začíná dít....nepopírám, že střípky námětu by se daly nalézt v knihách několika sci-fi autorů...atmosféra dobrá, vizuálně také, hudba seděla....tak dáme švýcarským tvůrcům hvězdy tři:-) ()

Honzíno 

všechny recenze uživatele

Docela zklamání. Nešel jsem do toho s přehnaně velkým očekáváním, ale s příjemným pocitem něčeho ne moc častého a předpokladem trochu jiného sci-fi, neboť pochází z evropské produkce. Dostalo se mi však směsky všech již viděných západních kousků a dost často i čistého vykrádání. Příběh a námět těžká kopie Matrixu, finále mixuje prvky Vetřelce, Matrixu, Sunshine, Zdrojového kódu a bůh ví, čeho ještě. Ale musím Cargu poslat alespoň slabých 50 % za super triky, zvuk a výpravu na kontinentální podmínky a snahu o žánr, co zde není tak častý. Pokud fandíte evropskému filmu, jděte stejně do toho (alespoň jako zajímavost). ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)
  • Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)
  • Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)

Reklama

Reklama